abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_163794153
Zie ook:
Staatsgreep in Turkije mislukt

quote:
Land in totale chaos na mislukte coupe.

'Verzet in Turkije gebroken.'
quote:
Staatsgreep Turkije lijkt mislukt

Het leger, of een groot deel daarvan, poogde de macht te grijpen. Het keerpunt lijkt het moment waarop het volk gehoord gaf aan de oproep van president Erdogan om protesterend de straat op te gaan.


quote:
Meer dan 2700 Turkse rechters op non-actief na mislukte couppoging

2745 Turkse rechters mogen hun functie niet meer uitoefenen na de mislukte coup gisteravond en vannacht. Dat heeft de Turkse Hoge Raad voor Rechters en Procureurs (HYSK) bekendgemaakt. Ook vijf leden van deze raad zijn volgens het staatspersbureau Anadolu ontslagen.

Bij het onderzoek naar de mislukte coup arresteerden de Turkse autoriteiten ook tien kantonrechters. 140 leden van het Hof van Cassatie worden nog gezocht.

De Hoge Raad kwam bijeen om te besluiten of rechters die volgens president Erdogan aanhanger zijn van de islamitische geestelijke Gülen op hun post konden blijven. Erdogan heeft gesuggereerd dat Gülen achter de mislukte staatsgreep zat.

De twee zijn elkaars aartsvijand. Gülen woont in de Verenigde Staten in ballingschap. Hij veroordeelt de coup en zegt dat hij er niets mee te maken heeft.
quote:
Leger Turkije verklaart macht te hebben overgenomen

Het Turkse leger heeft de macht overgenomen in Turkije. Dat heeft het leger zelf zojuist bekendgemaakt. De Bosporusbrug en de Fatih Sultan Mehmetbrug in Istanbul zijn vanavond afgesloten door militairen. In Ankara zouden schoten zijn gehoord, melden ooggetuigen. Daar vliegen ook straaljagers en helikopters boven de stad.

Het leger zegt in de verklaring dat het tot een staatsgreep is overgegaan omdat de regering de democratie heeft uitgehold. Verder werd verklaard dat het land nu door een ,,vredesraad'' wordt geregeerd die de veiligheid van het volk garandeert.

De Turkse minister van Justitie stelt dat de beweging van de Turkse geestelijke Fethullah Gülen achter de staatsgreep zit. Gülen gold lange tijd als bondgenoot van Erdogan, maar volgens de Turkse pers raakten ze met elkaar in onmin toen de regering plannen maakte om de particuliere scholen te sluiten.

Erdogan heeft het volk opgeroepen om de straat op te gaan en zich te uiten tegen de militaire coup. De coupplegers zullen volgens hem zwaar worden gestraft
Andere meldingen
-Reuters: Turkse militairen hebben controle genomen over de regering
-Het vliegverkeer van en naar het vliegveld Ataturk bij Istanbul is gestaakt.
-Staatstelevisiezender TRT overgenomen door militairen
-Social Media o.a. Twitter, Facebook plat gelegd in Turkije
-Onder de gegijzelden in het militaire hoofdkwartier in Ankara is de hoogste militaire leider.
-De Turkse president Erdogan is in Mongolië voor een topoverleg tussen Europese en Aziatisch leiders. Andere bronnen beweren juist dat Erdogan in Bodrun is voor vakantie
-CNN Turkije meldt dat er mensen zijn gegijzeld in het hoofdkwartier van het leger in Ankara.
-CNN: Vierde militaire coup sinds 1960
-Griekenland zet leger in verhoogde staat van paraatheid na coup Turkije
-NOS: Amerikanen mogen niet meer opstijgen vanaf vliegbasis Incirlik
-NOS: Bulgaarse militairen naar grens met Turkije
-Merkel veroordeeld de coup
-Grieken geven helikopter terug, bemanning mag voorlopig blijven
-Premier Yildirim zei dat wordt overwogen om de grondwet opnieuw aan te passen.
-NOS: Criticaster Gülen ontkent betrokkenheid bij couppoging Turkije

SkyNewsBreak twitterde op vrijdag 15-07-2016 om 23:49:47 Update - AFP: Strong explosion heard in #Turkey's capital #Ankara reageer retweet
BNONews twitterde op vrijdag 15-07-2016 om 23:50:56 NEW: Loud explosion heard in Ankara while shots are fired into the air at Taksim Square in Istanbul https://t.co/zVkqI7L41I reageer retweet
AlptekinAkdogan twitterde op vrijdag 15-07-2016 om 21:30:38 Blokkade van Turkse leger op de Bosporusbrug. https://t.co/VTRZOFrybX reageer retweet
247BZ twitterde op zaterdag 16-07-2016 om 16:17:51 Situatie in heel #Turkije blijft onvoorspelbaar. Ankara en Istanbul nu rustiger, maar reis hier enkel heen indien strikt noodzakelijk reageer retweet



Streams - Live - Blog
CNN Live
AlJazeera
SkyNews Liveblog
CNN liveBlog
Reddit
NOS liveblog
pi_163794200
Hadden we in Nederland maar zo'n sterke leider als Erdogan die binnen een uur zijn achterban weet te mobiliseren. Je kan veel over Erdo zeggen maar hij is niet zo'n slappeling als Rutte.
  zaterdag 16 juli 2016 @ 21:14:11 #3
165633 eriksd
The grand facade...
pi_163794229
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:13 schreef 0906 het volgende:
Hadden we in Nederland maar zo'n sterke leider als Erdogan die binnen een uur zijn achterban weet te mobiliseren. Je kan veel over Erdo zeggen maar hij is niet zo'n slappeling als Rutte.
Wat moet Rutte dan doen volgens jou? Hij is met zijn "slappe" gedrag al beduidend verder gekomen dan jij denk ik zo.
Op donderdag 11 oktober 2012 19:49 schreef Tem het volgende:
Bis bis bis
Op maandag 17 december 2012 22:25 schreef KoosVogels het volgende:
Wij krijgen niks voor kerst van de baas. Alleen een trap onder de reet en een stuk steenkool.
pi_163794240


[ Bericht 100% gewijzigd door Tevik op 16-07-2016 21:19:21 ]
pi_163794242
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:13 schreef 0906 het volgende:
Hadden we in Nederland maar zo'n sterke leider als Erdogan die binnen een uur zijn achterban weet te mobiliseren. Je kan veel over Erdo zeggen maar hij is niet zo'n slappeling als Rutte.
Klopt, wij missen in Nederland nationalistische trekjes. Turkije is verenigd en een land van en voor Turken.
pi_163794255
Ik vind Rutte ook een slappeling, maar als ik zou moeten kiezen tussen hem en Erdogan, dan ga ik toch voor Rutte.
  zaterdag 16 juli 2016 @ 21:15:55 #7
379282 Woods
Ich Bin Ein Berliner
pi_163794275
Nederlandse Turken hebben de sluiting van Zaman aldaar niet meegekregen. Dit wijst erop dat ze Erdogan gezinde media kijken. Best triest :')
woensdag 6 mei 2015 17:54 schreef Libertarisch het volgende:
Helaas pindakaas dan, het leven is hard. Je kunt niet iedereen blijven begeleiden alsof het kinderen zijn, je zult het zelf moeten doen.
pi_163794284
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:14 schreef Odaiba het volgende:

[..]

Klopt, wij missen in Nederland nationalistische trekjes. Turkije is verenigd en een land van en voor Turken.
Verenigd? Een staatsgreep, een vermeende wijdverspreide 'subversieve beweging', enzovoort en dat is dan verenigd?
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_163794302
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:14 schreef Odaiba het volgende:

[..]

Klopt, wij missen in Nederland nationalistische trekjes. Turkije is verenigd en een land van en voor Turken.
Probleem is dan wel weer dat iemand die zichzelf zijnde een personificatie van een land kan verkopen dan ook met dezelfde passie verdedigd zal worden, terwijl die persoon in werkelijkheid een groot gevaar kan zijn voor dat land (en daarmee dus degene die in eerste instantie passie hebben voor dat land).

[ Bericht 4% gewijzigd door #ANONIEM op 16-07-2016 21:18:37 ]
pi_163794330
Het was gewoon onverantwoord voor een machtshebber om het volk te vragen de straat op te gaan terwijl hij geen veiligheid kon garanderen, hij heeft ze gewoon gebruikt en enkelen hebben de prijs ervoor moeten betalen.

Nee, ik zie Rutte niet het volk oproepen tegen een gewapende macht te demonstreren, die zegt dat men binnen moet blijven.
pi_163794331
Aykan Erdemir ‏@aykan_erdemir 1h1 hour ago

Here is the footage of Turkish minister @suleymansoylu saying "The instigator of this coup is United States." @ 3:58
http://video.haber7.com/v(...)arkasinda-abd-vardir

Kan geen Turks. Iemand anders misschien?
pi_163794345
Alleen de aanhang van hem komt nou niet echt sympathiek over, zowel Turken daar als Turken in Nederland lijken mij geen aardige lui als ik hoor dat die elke niet-Turk uit schelden en intimideren.
  Moderator / Redactie Sport zaterdag 16 juli 2016 @ 21:20:45 #13
416575 crew  Evenstar
Also known as Kyran or Theoden
pi_163794398
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:18 schreef LelijKnap het volgende:
Aykan Erdemir ‏@aykan_erdemir 1h1 hour ago

Here is the footage of Turkish minister @suleymansoylu saying "The instigator of this coup is United States." @ 3:58
http://video.haber7.com/v(...)arkasinda-abd-vardir

Kan geen Turks. Iemand anders misschien?
Hij zegt dat Amerika schuldig is aan de coup zolang ze Gülen daar blijven houden en niet uitleveren.
pi_163794405
obk twitterde op zaterdag 16-07-2016 om 16:47:14 Behoorlijk strenggelovige menigte. Franse journalist naast me kreeg te horen: 'Flikker op naar je goddeloze vaderland!' reageer retweet
NOS-ploeg belaagd in Rotterdam

http://nos.nl/video/2117905-nos-ploeg-belaagd-in-rotterdam.html
pi_163794408
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:18 schreef LelijKnap het volgende:
Aykan Erdemir ‏@aykan_erdemir 1h1 hour ago

Here is the footage of Turkish minister @suleymansoylu saying "The instigator of this coup is United States." @ 3:58
http://video.haber7.com/v(...)arkasinda-abd-vardir

Ja, dat dacht ik al.
pi_163794412
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:15 schreef Woods het volgende:
Nederlandse Turken hebben de sluiting van Zaman aldaar niet meegekregen. Dit wijst erop dat ze Erdogan gezinde media kijken. Best triest :')
Ja hoi, ondertussen in Nederland

quote:
De Tweede Kamer wil af van de schimmigheid rond de Turkse Gülenbeweging en zijn onderwijsinstellingen. De Kamerleden willen dat minister Asscher meer onderzoek doet. Ze maken zich zorgen over de stille invloed van de conservatieve islamitische organisatie.

Kamerlid Van Klaveren: "De organisatie heeft twee gezichten. Naar buiten seculier, naar binnen heel religieus. De beweging is schadelijk voor de samenleving en de subsidies moeten worden stopgezet." VVD-Kamerlid Asmani vergelijkt de beweging met een spiegelpaleis. PVV-Kamerlid De Graaf wil de AIVD inzetten om aan Gülen gelieerde instellingen op te sporen zodat ze kunnen worden gesloten.
Slimme koppen

"Ze halen op hun scholen de slimme koppen eruit en zetten die op cruciale plaatsen in de samenleving om hun macht te vergroten", zegt SP-Kamerlid Karabulut. Ook zij wil dat van alle organisaties gelieerd aan Gülen de subsidies worden stopgezet. De beweging is ook betrokken bij de krant Zaman, waarvoor minister Asscher op het laatste moment afzegde voor de opening.

Volgens Karabulut vinden veel Turken het moeilijk om eruit te stappen of kritiek op de beweging te leveren. "Als ik kritisch ben krijg ik de vreselijkste termen naar mijn hoofd. Nu ben ik niet zo bang, maar veel Turkse Nederlanders wel."

PvdA en D66 vinden ook dat de beweging transparanter moet worden. Maar zij wijzen op de onderwijsvrijheid en de vrijheid om je eigen standpunten en religie te verkondigen.
Onderwijsvrijheid

Scholen sluiten en subsidies stopzetten kan niet zomaar, zegt minister Asscher. "De vrijheid van onderwijs bepaalt dat de overheid geld geeft aan scholen die volgens de onderwijsinspectie binnen de wet werken. Dat geldt ook voor katholieke scholen. Die worden ook niet beoordeeld op de transparantie van de katholieke kerk als instituut."

Asscher weet niet om hoeveel studiehuizen en hoeveel jongeren het gaat.

Ook hij maakt zich zorgen door de signalen vanuit de Turkse gemeenschap. Hij zegde de Kamer toe dat nog vóór de zomer het rapport klaar is over dit soort religieuze bewegingen. Daar werkt ook Forum aan mee, dat eerder onderzoek naar Gülen deed.

Ondertussen neemt in Turkije de strijd tussen aanhangers van Erdogan en zijn politieke tegenstander Gülen toe. Vanuit zijn woonplaats in de Verenigde Staten voert Gülen oppositie. Zijn aanhangers bekleden veel sleutelfuncties in de Turkse maatschappij.
http://nos.nl/artikel/647935-kamer-wil-aanpak-gulenbeweging.html

quote:
De hier beschreven affaire illustreert de bizarre ontwikkeling in de relatie tussen de PvdA en turks-islamitische groeperingen in de afgelopen 15 jaar. Hans Spekman, huidig PvdA-voorzitter en voormalig wethouder Sociale Zaken in Utrecht, had een leidende rol in de affaire rond een internaat voor Turkse jongens: De lokale PvdA speelt de Gülen-beweging gratis een schoolgebouw in handen via een constructie die zich op de rand van de wet beweegt. Tien jaar later verkopen de Turken hetzelfde gebouw met veel winst door aan een zeer omstreden radicaal-islamistische organisatie.
http://www.steilbergenmet(...)ht-internaat-cadeau/
pi_163794419
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:16 schreef Monolith het volgende:

[..]

Verenigd? Een staatsgreep, een vermeende wijdverspreide 'subversieve beweging', enzovoort en dat is dan verenigd?
Ach, je zult nooit 100% halen. Kijk hoe verdeeld Nederland is, politiek wordt hier niet eens meer serieus genomen, of het nu functioneert naar behoren of niet.
pi_163794431
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:16 schreef LelijKnap het volgende:

[..]

Probleem is dan wel weer dat iemand die zichzelf zijnde een personificatie van een land kan verkopen dan ook met dezelfde passie verdedigd zal worden, terwijl die persoon in werkelijkheid een groot gevaar kan zijn voor dat land (en daarmee dus degene die in eerste instantie passie hebben voor dat land).
Tsja, daar mogen ze zelf achter komen dan als het zo ver is. Kennelijk vinden de meeste het allemaal wel prima gaan zo. Ik hoef het er niet mee eens te zijn.
pi_163794435
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:20 schreef Kyran het volgende:

[..]

Hij zegt dat Amerika schuldig is aan de coup zolang ze Gülen daar blijven houden en niet uitleveren.
Ah, dan geeft ie Amerika wel een mooie kaart. Amerika levert niet uit en dan moet Erdogan laten zien wat hij doet met 'zij die een coupe organiseren'. Benieuwd hoe stoer hij uiteindelijk durft te zijn in dat geval.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 16-07-2016 21:24:37 ]
  zaterdag 16 juli 2016 @ 21:23:17 #20
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_163794442
Erg subtiel is het allemaal niet. Erdogan is groot geworden met steun van de islamitische Gülen beweging, en kon rekenen op de Gülen aanhangers in de top van de politie- en veiligheidsdiensten. In 2013 breekt Erdogan met Gülen, eind mei 2016 wordt de Gulen beweging een terreurgroepering genoemd.
De AKP tracht in juni duizenden "Gulen rechters" te ontslagen.
Nu krijgen we een coup door het leger, met aanvallen op de HQ's van politie en veiligheidsdiensten, en Erdogan en de AKP weten meteen wie verantwoordelijk is, nog voor één van de putschisten is opgepakt.
are we infinite or am I alone
pi_163794448
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:14 schreef Odaiba het volgende:

[..]

Klopt, wij missen in Nederland nationalistische trekjes. Turkije is verenigd en een land van en voor Turken.
49,7% voor Gansworst en 50.3% tegen Gansworst.
pi_163794463
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:21 schreef Odaiba het volgende:

[..]

Ach, je zult nooit 100% halen. Kijk hoe verdeeld Nederland is, politiek wordt hier niet eens meer serieus genomen, of het nu functioneert naar behoren of niet.
Dat is nog wel even van een andere orde dan allerhande facties binnen je landsgrenzen die regelmatig naar militaire middelen grijpen, een deel van je land dat wil afscheiden, enzovoort.

Pluriformiteit in een land is nog wat anders dan wat er in Turkije allemaal aan de hand is.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_163794469
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:23 schreef LelijKnap het volgende:

[..]

Ah, dan geeft ie Amerika wel een mooie kaart. Amerika levert niet uit en dan moet Erdogan laten zien wat hij doet moet 'zij die een coupe organiseren'. Benieuwd hoe stoer hij uiteindelijk durft te zijn in dat geval.
Ik denk dat ie gewoon zegt dat Amerika achter de coup zit. Zo van: Gulen kan er niet alleen achter zitten, hij heeft hulp van Amerika gekregen.
pi_163794503
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:24 schreef Loekie1 het volgende:

[..]

Ik denk dat ie gewoon zegt dat Amerika achter de coup zit.
'gewoon'? Zoiets zeg je niet zomaar. Het zou verwachtingen opleveren bij zijn bevolking en het lijkt me sterk dat de VS het ongemoeid zal laten.
pi_163794504
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:23 schreef Beathoven het volgende:

[..]

49,7% voor Gansworst en 50.3% tegen Gansworst.
Dan moeten ze dat democratisch maar oplossen.
pi_163794534
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:26 schreef Odaiba het volgende:

[..]

Dan moeten ze dat democratisch maar oplossen.
Moet lukken



[ Bericht 7% gewijzigd door #ANONIEM op 16-07-2016 21:28:34 ]
pi_163794602
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:13 schreef 0906 het volgende:
Hadden we in Nederland maar zo'n sterke leider als Erdogan die binnen een uur zijn achterban weet te mobiliseren. Je kan veel over Erdo zeggen maar hij is niet zo'n slappeling als Rutte.
We hebben in Nederland een sterke democratie. Het leger pleegt geen coups. Dus die sterke leiders mogen ze daar houden.
pi_163794629
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:21 schreef 0906 het volgende:
obk twitterde op zaterdag 16-07-2016 om 16:47:14 Behoorlijk strenggelovige menigte. Franse journalist naast me kreeg te horen: 'Flikker op naar je goddeloze vaderland!' reageer retweet
NOS-ploeg belaagd in Rotterdam

http://nos.nl/video/2117905-nos-ploeg-belaagd-in-rotterdam.html
Die tweet van Olaf Koens kwam uit Istanbul.
pi_163794648
Beter escaleert het daar nog vanavond want ik begin me te vervelen :/
pi_163794650
quote:
6s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:27 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Moet lukken

[ afbeelding ]
Dat doet men in Noord Korea nog net iets beter.
  zaterdag 16 juli 2016 @ 21:34:41 #31
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_163794674
quote:
Erdogan breekt met Gulen in 2013, en een jaar later maakt men zich zorgen wegens "signalen vanuit de Turkse gemeenschap"... Lijkt me reden genoeg om ook naar de invloed van Erdogan en de AKP op de Turkse gemeenschap in Nederland te kijken.
are we infinite or am I alone
pi_163794686
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:33 schreef Beathoven het volgende:

[..]

Dat doet men in Noord Korea nog net iets beter.
Alleen hebben onafhankelijke internationale monitoren dan bevestigd dat het in Turkije open en vrije verkiezingen waren poeppie.
pi_163794701
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:34 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Erdogan breekt met Gulen in 2013, en een jaar later maakt men zich zorgen wegens "signalen vanuit de Turkse gemeenschap"... Lijkt me reden genoeg om ook naar de invloed van Erdogan en de AKP op de Turkse gemeenschap in Nederland te kijken.
Doet men al.
pi_163794709
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:33 schreef Beathoven het volgende:

[..]

Dat doet men in Noord Korea nog net iets beter.
In een WTA districtenstelsel zijn dit soort uitslagen ook weer niet heel ongebruikelijk.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_163794711
quote:
7s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:35 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Alleen hebben onafhankelijke internationale monitoren dan bevestigd dat het in Turkije open en vrije verkiezingen waren poeppie.
verder is het natuurlijk gewoon een dictatuur.. en daar wil jij zijn! :)
pi_163794734
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:31 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]

We hebben in Nederland een sterke democratie. Het leger pleegt geen coups.
Het NL leger een coup plegen?
pi_163794735
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:36 schreef Beathoven het volgende:

[..]

verder is het natuurlijk gewoon een dictatuur.. en daar wil jij zijn! :)
Wie wil er nou niet in Turkije zijn, heerlijk weer, landschap en gastvrije mensen O+
  zaterdag 16 juli 2016 @ 21:37:49 #38
349086 ClapClapYourHands
Gurbansoltanedzhe
pi_163794747
Erdogan _O_ Heeft wel lef om een coup af te slaan en binnen no time naar Istanbul af te reizen. ^O^
pi_163794748
quote:
7s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:35 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Alleen hebben onafhankelijke internationale monitoren dan bevestigd dat het in Turkije open en vrije verkiezingen waren poeppie.
Was het maar zo makkelijk. Democratie vereist wel wat meer dan legitieme verkiezingen (afwezigheid gesjoemel stemmen). Een noodzakelijk element is aanwezigheid vrije pers, een andere de afwezigheid van manipulatie en indoctrinatie vanuit de staat.
pi_163794756
Niks aan de hand mensen het was de schuld van de NOS....
SOONY
pi_163794757
quote:
10s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:37 schreef Piet_Piraat het volgende:

[..]

Het NL leger een coup plegen?
Welk leger? met wat? pang pang roepen?
De waarheid in iemands hoofd is vaak onbuigzamer dan het sterkste staal.
pi_163794759
quote:
10s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:37 schreef Piet_Piraat het volgende:

[..]

Het NL leger een coup plegen?
Volgens mij staat er 'geen'...
pi_163794769
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:37 schreef 0906 het volgende:
Erdogan _O_ Heeft wel lef om een coup af te slaan en binnen no time naar Istanbul af te reizen. ^O^
Hoelang kan een sultan immers zonder zijn gouden toiletpot in z'n paleis van 300 kamers?
pi_163794790
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:37 schreef 0906 het volgende:
Erdogan _O_ Heeft wel lef om een coup af te slaan en binnen no time naar Istanbul af te reizen. ^O^
De landmacht in Istanbul had zich tegen de coup verklaard en Istanbul is een AKP machtsbasis. Dus heel bijzonder was het ook niet.
pi_163794819
quote:
6s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:27 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Moet lukken

[ afbeelding ]
Wat die zijn donderrode stukjes midden-onderin als ik vragen mag? Lokale agriculturele partij, of?
In order to understand, I destroyed myself
- Fernando Pessoa
pi_163794828
Het belang van Incirlik airbase:
https://www.theguardian.c(...)irspace-us-air-force

Als ik het zo lees belangrijk, maar niet essentieel in de strijd tegen Isis.
Ik hoop toch dat een land als Amerika met alles rekening houdt.
pi_163794864
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:37 schreef LelijKnap het volgende:

[..]

Was het maar zo makkelijk. Democratie vereist wel wat meer dan legitieme verkiezingen (afwezigheid gesjoemel stemmen). Een noodzakelijk element is aanwezigheid vrije pers, een andere de afwezigheid van manipulatie en indoctrinatie vanuit de staat.
Dezelfde verwijten worden gedaan richting de PKK, dat ze Koerden hebben bedreigd om op de Koerdische partij te stemmen, in geen decennia heeft een andere in Izmir de verkiezingen kunnen winnen buiten de CHP, geen enkele leider van de oppositie heeft ook maar 1 seconde overwogen om ook maar op te stappen na de zoveelste nederlaag en een nieuwe generatie frisse politici binnen de eigen partij een kans te geven. Er is breed mentaliteitsprobleem in Turkije.
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:38 schreef LelijKnap het volgende:

[..]

Hoelang kan een sultan immers zonder zijn gouden toiletpot in z'n paleis van 300 kamers?
En krijg je natuurlijk dit soort onzin met die 'vrije' media.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 16-07-2016 21:43:55 ]
pi_163794876
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:40 schreef Eufonie het volgende:

[..]

Wat die zijn donderrode stukjes midden-onderin als ik vragen mag? Lokale agriculturele partij, of?
https://en.m.wikipedia.or(...)ction,_November_2015
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_163794899
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:38 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]

Volgens mij staat er 'geen'...
Komt niet door die sterke democratie, niemand hier neemt het NL leger nog serieus.
pi_163794904
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:40 schreef Eufonie het volgende:

[..]

Wat die zijn donderrode stukjes midden-onderin als ik vragen mag? Lokale agriculturele partij, of?
De MHP --> Nationalisten.
pi_163794927
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:42 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Dezelfde verwijten worden gedaan richting de PKK, dat ze Koerden hebben bedreigd om op de Koerdische partij te stemmen, in geen decennia heeft een andere in Izmir de verkiezingen kunnen winnen buiten de CHP, geen enkele leider van de oppositie heeft ook maar 1 seconde overwogen om ook maar op te stappen na de zoveelste nederlaag en een nieuwe generatie frisse politici binnen de eigen partij een kans te geven. Er is breed mentaliteitsprobleem in Turkije.

[..]

En kijk je natuurlijk dit soort onzin met die 'vrije' media.
Wat bedoel je met dat laatste? Relevantie van de mening over de PKK ontgaat me... Het ondermijnt toch niet de juistheid van hetgeen ik zei?
pi_163794970
Was dit linkje al voorbijgeweest?

http://www.express.co.uk/(...)490049392.1468698121


Nieuwslezeres wijst aan waar de schaduwen van de militairen zijn...
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
pi_163794974
quote:
12s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:43 schreef Piet_Piraat het volgende:

[..]

Komt niet door die sterke democratie, niemand hier neemt het NL leger nog serieus.
Leer eens lezen of zit je lapje soms over twee ogen? Ik schreef dat we in Nederland geen leger hebben dat coups pleegt. Verder hebben we een sterke parlementaire democratie. En daarom hebben we geen sterke leiders nodig.
pi_163795022
quote:
12s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:43 schreef Piet_Piraat het volgende:

[..]

Komt niet door die sterke democratie, niemand hier neemt het NL leger nog serieus.
Geen idee hoe het nu is, maar voorheen stond Nederland hoog aangeschreven met de militairen hoor. Zijn er nooit veel geweest, maar kwalitatief altijd vrij goed.
pi_163795024
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:45 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]

Veder hebben we een sterke parlementaire democratie
overgeleverd aan Brussel*
pi_163795026
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:44 schreef LelijKnap het volgende:

[..]

Wat bedoel je met dat laatste? Relevantie van de mening over de PKK ontgaat me... Het ondermijnt toch niet de juistheid van hetgeen ik zei?
Dat mensen gaan roepen dat Erdogan een gouden pot heeft.

Ik zeg dat je ieder partij in Turkije wel kunt verwijten van iets. Ook de PKK zou geforceerd stemmen hebben verzameld aan de hand van dubieuze praktijken. Toch is Turkije een functionerende democratie, ondanks dat er misschien her en der iets misgaat.
pi_163795064
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:47 schreef LelijKnap het volgende:

[..]

overgeleverd aan Brussel*
Dat dan weer wel. :{
pi_163795088
In order to understand, I destroyed myself
- Fernando Pessoa
pi_163795104
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:47 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Dat mensen gaan roepen dat Erdogan een gouden pot heeft.

Ik zeg dat je ieder partij in Turkije wel kunt verwijten van iets. Ook de PKK zou geforceerd stemmen hebben verzameld aan de hand van dubieuze praktijken. Toch is Turkije een functionerende democratie, ondanks dat er misschien her en der iets misgaat.
Nee, Turkije is geen functionerende partij 'omdat je iedere partij in Turkije wel iets kunt verwijten'. En dat mensen iets roepen over een toiletpot ondermijnt het belang van de vrije pers voor het functioneren van een democratie geenszins.
pi_163795117
MarQs__ twitterde op zaterdag 16-07-2016 om 21:48:21 #Istanbul: Reports of heavy clashes at Tuzla districts military garrison reageer retweet
pi_163795121
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:45 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]

Leer eens lezen of zit je lapje soms over twee ogen? Ik schreef dat we in Nederland geen leger hebben dat coups pleegt. Verder hebben we een sterke parlementaire democratie. En daarom hebben we geen sterke leiders nodig.
Je zin is op verschillende manieren te lezen.
pi_163795126
quote:
7s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:47 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Die vacature is al helaas door je moeder ingenomen nadat ik haar had ontslagen.
Leuk.

Maar even serieus. Als ik vragen mag, zonder vervelende bijbedoelingen: waarom verkies je in Nederland te blijven als Turkije zo'n fijn land is?
  zaterdag 16 juli 2016 @ 21:49:50 #64
269262 PalmRoyale
Life's a bitch.
pi_163795141
Erdogan is al goed op weg met het stichten van zijn kalifaat. Turkije is een full blown dictatuur nog voordat deze maand voorbij is, mark my words.
http://www.zerohedge.com/(...)ors-arrests-hundreds
"Our rights are not granted by governments. They are inherent to our nature. But it's entirely the opposite for governments: their privileges are precisely equal to only that which we suffer them to enjoy." - Edward Snowden
pi_163795155
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:49 schreef PalmRoyale het volgende:
Erdogan is al goed op weg met het stichten van zijn kalifaat. Turkije is een full blown dictatuur nog voordat deze maand voorbij is, mark my words.
http://www.zerohedge.com/(...)ors-arrests-hundreds
Counter-Coup, zo had ik het nog niet bekeken.
pi_163795196
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:49 schreef Beathoven het volgende:

[..]

jij bent homoseksueel toch? Ben je nu niet bang dat Erdo je van een flat gooit straks?
Met een paar honderdduizend blinde volgelingen in Nederland lijkt me dat niet eens zo een heel onmogelijk scenario.
  zaterdag 16 juli 2016 @ 21:51:41 #67
349086 ClapClapYourHands
Gurbansoltanedzhe
pi_163795204
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:48 schreef LelijKnap het volgende:

[..]

Nee, Turkije is geen functionerende partij 'omdat je iedere partij in Turkije wel iets kunt verwijten'. En dat mensen iets roepen over een toiletpot ondermijnt het belang van de vrije pers voor het functioneren van een democratie geenszins.
Ja, Turkije is een functionerende democratie, dat je iedere andere partij iets kunt verwijten zegt verder over een wijdverspreid probleem in het land. Verder als je idiote onzin gaat roepen om andere partijen en leiders zwart te maken ondermijnt dat weldegelijk een democratie.
pi_163795214
pi_163795225
quote:
Mooi!
pi_163795233
quote:
Gezi park lover
pi_163795235
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:52 schreef LelijKnap het volgende:
[ afbeelding ]
Toerisme is al historisch gedaald, dus zo'n boycott is ook niet meer nodig.
pi_163795243
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:49 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]

Leuk.

Maar even serieus. Als ik vragen mag, zonder vervelende bijbedoelingen: waarom verkies je in Nederland te blijven als Turkije zo'n fijn land is?
Zakelijke verplichtingen, vrienden en familie. Als ik het voor het zeggen had was ik serieus allang al weg, met of zonder Erdogan, met of zonder Wilders.
  zaterdag 16 juli 2016 @ 21:54:08 #74
349086 ClapClapYourHands
Gurbansoltanedzhe
pi_163795265
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:53 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Zakelijke verplichtingen, vrienden en familie. Als ik het voor het zeggen had was ik serieus allang al weg, met of zonder Erdogan, met of zonder Wilders.
Elke dag verse simit O+
pi_163795271
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:53 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Zakelijke verplichtingen, vrienden en familie. Als ik het voor het zeggen had was ik serieus allang al weg, met of zonder Erdogan, met of zonder Wilders.
Okee, dank je voor je eerlijke antwoord!
pi_163795285
quote:
Nice one O+

[ Bericht 7% gewijzigd door #ANONIEM op 16-07-2016 21:55:01 ]
pi_163795288
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:54 schreef ClapClapYourHands het volgende:

[..]

Elke dag verse simit O+
Bedankt voor je bijdrage Hans.
pi_163795292
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:51 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Ja, Turkije is een functionerende democratie, dat je iedere andere partij iets kunt verwijten zegt verder over een wijdverspreid probleem in het land. Verder als je idiote onzin gaat roepen om andere partijen en leiders zwart te maken ondermijnt dat weldegelijk een democratie.
Nee, Turkije is geen functionerende democratie. Dat je iedere andere partij iets kunt verwijten zegt inderdaad iets over een wijdverspreid probleem in het land. Een van die problemen is afwezigheid van een functionerende democratie. Verder, als je idiote onzin gaat roepen, om andere partijen en leiders zwart te maken ben je inderdaad niet erg democratisch bezig en mensen opsluiten die enige vorm van kritiek uiten - doet echter nog veel grotere inbreuk. Je trekt er, als het ware, de wortel van de democratie, mee uit de grond.
pi_163795327
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:52 schreef LelijKnap het volgende:
[ afbeelding ]
Als het weer rustig in Turkije is, gaat niemand zich er van aantrekken.
Zeker Nederlanders niet, want goedkoop! En de Turkse mensen in de badplaatsen, "zijn zo anders en vriendelijker dan in Nederland!" :')

Nederlanders gingen 30 jaar geleden vanwege de vriendenprijsjes al en masse op vakantie naar Spanje, toen mijnheer Franco er nog de macht had.
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
pi_163795355
Ik lees op twitter verschillende berichten over gevechten in Istanbul?
pi_163795356
quote:
4s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:56 schreef Godshand het volgende:

[..]

Als het weer rustig in Turkije is, gaat niemand zich er van aantrekken.
Zeker Nederlanders niet, want goedkoop! En de Turkse mensen in de badplaatsen, "zijn zo anders en vriendelijker dan in Nederland!" :')

Nederlanders gingen 30 jaar geleden vanwege de vriendenprijsjes al en masse op vakantie naar Spanje, toen mijnheer Franco er nog de macht had.
Vanzelfsprekend. Geen reden om ze er niet op aan te spreken.
pi_163795366
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:58 schreef theNull het volgende:
Ik lees op twitter verschillende berichten over gevechten in Istanbul?
Zou mooi zijn dat ronde 2 zou beginnen.
pi_163795372
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:55 schreef LelijKnap het volgende:

[..]

Nee, Turkije is geen functionerende democratie. Dat je iedere andere partij iets kunt verwijten zegt inderdaad iets over een wijdverspreid probleem in het land. Een van die problemen is afwezigheid van een functionerende democratie. Verder, als je idiote onzin gaat roepen, om andere partijen en leiders zwart te maken ben je inderdaad niet erg democratisch bezig en mensen opsluiten die enige vorm van kritiek uiten - doet echter nog veel grotere inbreuk. Je trekt er, als het ware, de wortel van de democratie, mee uit de grond.
Ja, Turkije is een functionerende democratie, blijven roepen dat het niet het geval is, doet echt geen afbreuk aan het feit dat Turkije als zodanig wordt erkend en geïdentificeerd door internationale organen. Mensen vervolgen en opsluiten doet de rechterlijke macht nog altijd in Turkije, zo ook het vrijspreken, niet Erdogan, niet de gevestigde partijen en daar ga je de fout in mijn beste.
  zaterdag 16 juli 2016 @ 21:59:15 #84
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_163795375
Conflicts twitterde op zaterdag 16-07-2016 om 21:41:17 PHOTOS: Images showing Islamist attacks on Alevi and Kurdish community in Gezi #Istanbul - @Mexlumy https://t.co/G7Mtj87Rap reageer retweet
Conflicts twitterde op zaterdag 16-07-2016 om 21:38:07 VIDEO: Kurds & Alevis defend their neighborhoods in Gazi as Islamists attack their communities #Turkey - @sergermed https://t.co/bz0ZTzcRil reageer retweet
are we infinite or am I alone
pi_163795384
xuda_wekil twitterde op zaterdag 16-07-2016 om 21:40:33 SON DAKİKABolu Tugayından çıkan bir grup asker Bolu Polis Evini ateşe verdiği iddia ediliyor. https://t.co/7jahwq8xnz reageer retweet
Filmpje in de tweet. Gevechten in Istanbul.
pi_163795398
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:54 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]

Okee, dank je voor je eerlijke antwoord!
Dat heeft overigens weinig te maken met Nederland, maar ik heb de voorkeur voor warmere landen, geen natte zomer waarbij ik nog steeds een jas draag :(

en stiekem ook wel het eten.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 16-07-2016 22:00:23 ]
pi_163795411
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 18:20 schreef Harvest89 het volgende:

[..]

Damn, ik zou ook doodsangsten hebben.
Is het nog wel veilig voor je om daar te blijven? Kun je niet weg?
Waarom woon je in Turkije?
Ja het was wel heftig toen ik overal sirenes hoorde en toeteren en heli's, voor de rest zitten we in een verre buitenwijk enzo. Om half 1 nog als een gek geld gepind met 12 wachtenden voor ons.
Vanmorgen was alles rustig en nu begint het weer een beetje met getoeter. Vier brandweerwagens toeterend en met sirenes door de straten. Pro-Erdolf enzo.
Ik woon hier omdat mijn vriend turks is :)
pi_163795420
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 22:00 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Dat heeft overigens weinig te maken met Nederland, maar ik heb de voorkeur voor warmere landen, geen natte zomer waarbij ik nog steeds een jas draag :(

en stiekem ook wel het eten.
LOL, kan ik me voorstellen!
pi_163795424
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:59 schreef Infection het volgende:
xuda_wekil twitterde op zaterdag 16-07-2016 om 21:40:33 SON DAKİKABolu Tugayından çıkan bir grup asker Bolu Polis Evini ateşe verdiği iddia ediliyor. https://t.co/7jahwq8xnz reageer retweet
Filmpje in de tweet. Gevechten in Istanbul.
20 min geleden gepost, maar is het ook 20 min geleden opgenomen? Of nog beelden van gisternacht?
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
pi_163795431
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:59 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Ja, Turkije is een functionerende democratie, blijven roepen dat het niet het geval is, doet echt geen afbreuk aan het feit dat Turkije als zodanig wordt erkend en geïdentificeerd door internationale organen. Mensen vervolgen en opsluiten doet de rechterlijke macht nog altijd in Turkije, zo ook het vrijspreken, niet Erdogan, niet de gevestigde partijen en daar ga je de fout in mijn beste.
Door wie of wat Turkije als zodanig geïdentificeerd wordt doet geen afbreuk aan de analyse die ik maak. Je bedoelt de rechterlijke macht die zelf opzij gezet is overigens? Of waarvan vandaag honderden rechters opgepakt zijn?
pi_163795442
Er zijn ook mooie beelden: deze agent red een soldaat in nood en voorkomt dat hij gelyncht word door een woedende menigte.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_163795473
quote:
5s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 22:01 schreef Godshand het volgende:

[..]

20 min geleden gepost, maar is het ook 20 min geleden opgenomen? Of nog beelden van gisternacht?
Zou zomaar vanavond kunnen zijn. Ik zie meerdere berichten binnen komen op twitter.
pi_163795483
DailySabah twitterde op zaterdag 16-07-2016 om 21:41:38 LIVE — People start to gather in front of Fethullah Gülen’s house in Pennsylvania to protest coup attempt in Turkey https://t.co/1q9xzNXYhP reageer retweet


Erdogan-kontenlikkers :')
pi_163795492
Fair is fair, ik heb ook liever dat anderen (Amerikanen en Russen) Turkije aan Griekenland overleveren - en dat ik gewoon lekker in Nederland achter m'n pc kan blijven zitten.

[ Bericht 72% gewijzigd door Nizno op 16-07-2016 22:04:46 (reactie op edit) ]
pi_163795494
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 22:01 schreef LelijKnap het volgende:

[..]

Door wie of wat Turkije als zodanig geïdentificeerd wordt doet geen afbreuk aan de analyse die ik maak. Je bedoelt de rechterlijke macht die zelf opzij gezet is overigens? Of waarvan vandaag honderden rechters opgepakt zijn?
Oh, als je het gaat gooien op "mijn analyse" heb ik daar sowieso weinig aan toe te voegen, doe je ding, doe gek, analyseer er op los.

Niet honderden, zelfs duizenden he!
pi_163795545
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 22:04 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Oh, als je het gaat gooien op "mijn analyse" heb ik daar sowieso weinig aan toe te voegen, doe je ding, doe gek, analyseer er op los.

Niet honderden, zelfs duizenden he!
Zal ik -met de hoogopgeleide Turken- zeker blijven doen.
pi_163795559
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 22:00 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Dat heeft overigens weinig te maken met Nederland, maar ik heb de voorkeur voor warmere landen, geen natte zomer waarbij ik nog steeds een jas draag :(

en stiekem ook wel het eten.
Moet je niet in Istanbul gaan wonen. Paar maanden super te heet, en de rest van het jaar slechter weer dan in Nederland.

Anyway. On topic again.
pi_163795581
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 22:06 schreef LelijKnap het volgende:

[..]

Zal ik -met de hoogopgeleide Turken- zeker blijven doen.
Dat is Mooi Knap van je Lelijk.
  zaterdag 16 juli 2016 @ 22:07:53 #99
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_163795582
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2016 21:59 schreef crystal_meth het volgende:
Conflicts twitterde op zaterdag 16-07-2016 om 21:41:17 PHOTOS: Images showing Islamist attacks on Alevi and Kurdish community in Gezi #Istanbul - @Mexlumy https://t.co/G7Mtj87Rap reageer retweet
Conflicts twitterde op zaterdag 16-07-2016 om 21:38:07 VIDEO: Kurds & Alevis defend their neighborhoods in Gazi as Islamists attack their communities #Turkey - @sergermed https://t.co/bz0ZTzcRil reageer retweet
Is dit het begin van een burgeroorlog?
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  Moderator zaterdag 16 juli 2016 @ 22:08:08 #100
362868 crew  Slobeend
of all places
pi_163795591
Dat Gülen-geframe van Erdogan is erg smerig zeg. Zonder enkel bewijs die man staatsvijand nummer 1 maken.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')