abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_163281021
Originele OP:

Ondanks dat in de polls de Brexit tegenstanders op een licht verlies uitkwamen, zijn de tegenstanders aan de winnende hand. Het Engelse pond is als reactie daarop ingestort. De opiniepeilers hebben dus duidelijk het verkeerd gehad. Veel tegenstanders van het politiek correcte establishment doen dit kennelijk in stilte en zijn onzichtbaar voor de analisten.
De grootste verliezer zijn niet de Engelsen maar de EU want andere landen zullen volgen.



pi_163281036
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 juni 2016 00:36 schreef Barbusse het volgende:

[..]

Hmmm....uit het top van m'n hoedje: als ze zouden besluiten om een referendum te houden om de Zwitserse mark te koppelen aan de euro? Om deze om te ruilen van de euro? Om toe te treden tot de EU?
Ik zie niet per se in hoe die beslissingen ingrijpender zijn de beslissingen die ik net noemde.
pi_163281041
Glastonbury gaat gewoon door.
  zaterdag 25 juni 2016 @ 00:38:26 #4
403866 richolio
#MacMasterrace
pi_163281054
Brexit/Nexit willen. :') Triest.
'Richolio _O_' - tong80
LAST.FM
pi_163281056
Ik had niet door dat ik de lapo had, excuus :@
Aut viam inveniam, aut faciam
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_163281073
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 juni 2016 00:38 schreef Barbusse het volgende:
Ik had niet door dat ik de lapo had, excuus :@
Het is je vergeven. :D
Make my day!
pi_163281074
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 juni 2016 00:38 schreef Barbusse het volgende:
Ik had niet door dat ik de lapo had, excuus :@
Had je ook niet, maar ik.
pi_163281078
quote:
14s.gif Op zaterdag 25 juni 2016 00:38 schreef richolio het volgende:
Brexit/Nexit willen. :') Triest.
:')
pi_163281080
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 juni 2016 00:37 schreef Childofthe90s het volgende:

[..]

Ik zie niet per se in hoe die beslissingen ingrijpender zijn de beslissingen die ik net noemde.
Dat is een discussie an sich. Waarschijnlijk een mooie ook.
Aut viam inveniam, aut faciam
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_163281090
quote:
10s.gif Op zaterdag 25 juni 2016 00:39 schreef Kaas- het volgende:

[..]

Had je ook niet, maar ik.
Oh _O-
Aut viam inveniam, aut faciam
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_163281099
quote:
14s.gif Op zaterdag 25 juni 2016 00:38 schreef richolio het volgende:
Brexit/Nexit willen. :') Triest.
Ongenuanceerde one-liners :')
pi_163281131
Ik zit nu trouwens voornamelijk te trollen, want het is laat en warm maar vanochtend heb ik in deze reeks nog m'n oprechte mening gegeven:

quote:
vrijdag 24 juni 2016 @ 12:00 • 248
Kaas-
Even de mening van de pro-EU stemmer. Op een gegeven moment moest ik vannacht toch slapen, dus stopte ik met het live volgen van de uitslag. Toen ik vanochtend wakker werd en de uitslag zag keek ik ongeveer zo:

Pechtold_0BB06BF2824A512AC1257DE100241B6A_4.jpg

Ik was behoorlijk teleurgesteld met de uitslag. Maar goed, alle Brexit-fans bij deze gefeliciteerd. Vandaag is jullie feestje.

Dan nu de analyse, want de uitslag is me een partijtje interessant. Wat blijkt is dat de ouderen eruit wilden en de toekomst van het land niet. Ook bleek dat het enkel de Engelsen en Welshmen zijn die eruit willen, terwijl de Schotten en Noord-Ieren er massaal bij willen blijven. Zie het volgende plaatje:

M3D0dN5.jpg

Oftewel: de Schotten en Noord-Ieren zijn tegen hun zin in uit de EU gestemd door Engelse bejaarden. Schotland wil nu natuurlijk een nieuw onafhankelijkheidsreferendum (de leider van de SNP heeft dat ook al aangekondigd) en waar het er de laatste keer om spande, zullen die zich nu gewoon losmaken van het VK en bij de EU willen als onafhankelijk land. Wellicht gaan de Noord-Ieren hetzelfde pad bewandelen. Wat de Engelsen vandaag ook dachten te bereiken, 23 juni 2016 zal de geschiedenis ingaan als de dag die het einde van het Verenigd Koninkrijk betekende.

Dit betekent dat de EU enkel Engeland en Wales verliest, maar dat de eurozone een of twee landen zal winnen in de vorm van Schotland en Noord-Ierland.

Wat er nu exact met Engeland zal gebeuren zal afhangen van hoe coulant de andere EU-leiders wensen te zijn in de onderhandelingen met de nieuwe Engelse premier - waarschijnlijk clown Boris Johnson. Als de Engelsen daadwerkelijk uit de single market worden geschopt, dan zullen een hoop bedrijven met bijbehorende werkgelegenheid uit Engeland naar de EU vertrekken. Voor Engeland slecht. Voor de EU goed? Ook niet helemaal; het is wellicht extra werkgelegenheid, maar zeker landen als Nederland zullen ook juist werkgelegenheid verliezen doordat handel met de Britten lastiger wordt, terwijl het voor ons een zeer belangrijke markt is.

Als ze uit de kapitaalmarktunie worden gegooid betekent dat het einde van Londen als financieel centrum van de EU en de wereld. Hiervoor in de plaats zal niet een nieuw groot EU-financieel centrum in de plaats komen, maar verschillende financiële niches zullen zich verplaatsen naar verschillende steden (in volgorde van belangrijkheid: Parijs, Frankfurt, Dublin, Luxemburg en Amsterdam).

Een heel belangrijk instituut voor de Londense financiële sector, 'clearing houses' (financiële instituten die acteren als intermediair tussen kopers en verkopers) werden nu door de ECB toegestaan om vanuit Londen voor de eurozone te opereren, maar dat is dan niet langer het geval en deze zullen allemaal naar eurozone-gebied moeten verhuizen waar ze weer onder auspiciën van de ECB staan. Dit zijn ze straks dus ook sowieso kwijt.

Maar die zwaarste effecten zullen 1 a 2 jaar op zich laten wachten, aangezien het een lange en onzekere procedure is. In het begin zal het economisch dus wel meevallen, want er verandert niets van dag op dag aangezien de verdragen niet direct beëindigd zijn. Wel zal de onzekerheid er nu al toe leiden dat de investeringen door het Britse bedrijfsleven flink zullen dalen, wat direct wat economische groei kost. In het geval de Britten een deal a la Noorwegen kunnen krijgen houden ze toegang tot onze markten, maar moeten ze constant alle in Brussel bedachte wetten zonder gemor in eigen land doorvoeren en ongeveer evenveel aan Brussel betalen als EU-lid, zonder dan nog invloed te hebben op hoe die regels eruit zien. Dat zal de Britten dus hoe dan ook vies tegenvallen.

Genoeg over de achterblijvers. Hoe nu verder met de EU? Er zijn te veel tekenen aan de wand om zo door te kunnen. Recent die Oostenrijkse presidentsverkiezingen, nu de Brexit. En daar kunnen zomaar enkele landen bij komen als de EU niet oppast. Daarom moet de EU nu echt eens werk maken van een nieuwe gezamenlijke toekomstvisie. Tot mijn tevredenheid lijkt Merkel daar nu ook echt zwaar op in te zetten, onder druk van potentiële toekomstige nationale referenda. Ook - en daarin zie ik dan weer een groot lichtpunt voor de EU in deze Brexit - waren het altijd voornamelijk de Britten die dwars lagen in Brussel. Nu zij eruit zijn zal het veel makkelijker zijn om stappen te maken.

De toekomst van de EU kan vandaag dus wel eens geholpen zijn. De grootste hindernis op weg naar een betere EU is eruit in de vorm van de Britten, en die nieuwe toekomst zullen we waarschijnlijk zelfs bewandelen met twee nieuwe eurolanden in de vorm van Schotland en Noord-Ierland. Maar dat zal alleen lukken als de huidige regeringsleiders onder aanvoering van Merkel en Hollande de juiste stappen gaan zetten. Mijns inziens horen daarbij voornamelijk: een democratischere EU, en minder EU waar het niet nodig is.

Maar interessante tijden zijn het!
Copy-paste dus twee plaatjes zijn eruit verdwenen.
  zaterdag 25 juni 2016 @ 00:42:58 #13
365087 RamboDirk
Queers 4 Palestine!
pi_163281132
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 juni 2016 00:31 schreef the-eye het volgende:

[..]

Dat zegt toch meer iets over jouw afkomst en milieu, dat begrijp je hopelijk zelf ook wel? Of verkeer je in de veronderstelling dat men hier 40 jaar terug nog door een hoofdman werd aangevoerd en politiek ten tijde van Windows 98 is ontstaan
Je kunt hem ook andersom plaatsen. Er zijn vele babyboomers/ouderen die vele tonnen/miljoenen aan vermogen hebben en weer veranderd zijn in salonsocialisten. En juist voorstander zijn van overdreven solidariteit/vrijgevig vreemdelingenbeleid/uitkeringen/nooitmeerwerken/hoerenneuken beleid. En daardoor juist voor de huidige EU en beleid zullen stemmen aangezien ze zelf toch niks meer te verliezen hebben en onafhankelijk zijn van het systeem.
pi_163281145
quote:
10s.gif Op zaterdag 25 juni 2016 00:40 schreef Barbusse het volgende:

[..]

Oh _O-
Geeft niet joh, allemaal moe natuurlijk na een nacht en een dag wakker te zijn. ^O^
  zaterdag 25 juni 2016 @ 00:44:07 #15
308523 the-eye
I'm a Live Wire
pi_163281151
quote:
3s.gif Op zaterdag 25 juni 2016 00:36 schreef Kaas- het volgende:

[..]

Drie op de tien huidige 65-plussers hebben enkel basisonderwijs genoten dus wellicht wil je de data eerst nog eens bekijken alvorens me te betichten van het gebruik van niet-representatief anekdotisch bewijs. ;)
Je hebt het dan over een generatie die nog fatsoenlijk kon rekenen en in 13 vakken examen deed op de hbs die je ondergeschikt acht aan mensen met een hbo vrijtijdskunde ed. :')
pi_163281175
Wel mooie analyse die -Kaas.
pi_163281188
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 juni 2016 00:45 schreef skysherrif het volgende:
Wel mooie analyse die -Kaas.
Dank je.
pi_163281189
quote:
1s.gif Op zaterdag 25 juni 2016 00:42 schreef Kaas- het volgende:
De toekomst van de EU kan vandaag dus wel eens geholpen zijn. De grootste hindernis op weg naar een betere EU is eruit in de vorm van de Britten, en die nieuwe toekomst zullen we waarschijnlijk zelfs bewandelen met twee nieuwe eurolanden in de vorm van Schotland en Noord-Ierland. Maar dat zal alleen lukken als de huidige regeringsleiders onder aanvoering van Merkel en Hollande de juiste stappen gaan zetten. Mijns inziens horen daarbij voornamelijk: een democratischere EU, en minder EU waar het niet nodig is.

Maar interessante tijden zijn het!
Dat tweede lijkt er aan te komen, met de oprichtende landen wordt althans nu gesproken over een variant waarbij landen niet in gelijke mate hoeven te integreren (http://nos.nl/artikel/211(...)flexibel-europa.html). Dat eerste houdt toch al snel minder invloed van nationale leiders op het EU beleid in en gaat dus waarschijnlijk een stuk lastiger worden.
pi_163281198
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 juni 2016 00:45 schreef skysherrif het volgende:
Wel mooie analyse die -Kaas.
pffff. :')
pi_163281200
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 juni 2016 00:44 schreef the-eye het volgende:

[..]

Je hebt het dan over een generatie die nog fatsoenlijk kon rekenen en in 13 vakken examen deed op de hbs die je ondergeschikt acht aan mensen met een hbo vrijtijdskunde ed. :')
Ach, allemaal hadden ze HBS. Dat waren nog eens tijden!
Make my day!
pi_163281229
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 juni 2016 00:46 schreef Tocadisco het volgende:

[..]

Dat tweede lijkt er aan te komen, met de oprichtende landen wordt althans nu gesproken over een variant waarbij landen niet in gelijke mate hoeven te integreren (http://nos.nl/artikel/211(...)flexibel-europa.html). Dat eerste houdt toch al snel minder invloed van nationale leiders op het EU beleid in en gaat dus waarschijnlijk een stuk lastiger worden.
Er komen nu diverse EU-toppen aan over de toekomst van de EU en hoe zij zou moeten veranderen. Dit lijkt inderdaad ook in de lucht te hangen. Gaat zeer interessant worden om nauwlettend te volgen.
  zaterdag 25 juni 2016 @ 00:48:30 #22
365087 RamboDirk
Queers 4 Palestine!
pi_163281233
quote:
1s.gif Op zaterdag 25 juni 2016 00:42 schreef Kaas- het volgende:
Ik zit nu trouwens voornamelijk te trollen, want het is laat en warm maar vanochtend heb ik in deze reeks nog m'n oprechte mening gegeven:

[..]

Copy-paste dus twee plaatjes zijn eruit verdwenen.
Mooi en fijn geschreven. EU JA onder zijn huidige vorm NEE.

Jammer dat er toch zo weinig response op deze manier komt vanuit Brussel, de houding van Juncker, wereldvreemd en eng.
pi_163281244
Het punt is dat er een nationalisme rondwaart in Europa dat appelleert aan een groeiend onbehagen zonder daarvoor een oplossing te bieden. De enige uitweg die populisten als Johnson, Trump etc. bieden is: weg ermee, grenzen dicht, laat onze natie weer groots worden. Erg gevaarlijk statement waarbij zelden voorbij de naderende verkiezing wordt gekeken. En dan zijn er nog van die roeptoeters als Thierry 'geef me een piano' Baudet die op een dag als deze alleen maar roepen wat de EU allemaal van ons afpakt, ipv. genuanceerd te wijzen op wat het ons ook geeft.

Los daarvan toont deze uitslag dat de ontevredenheid over alle gevolgen van globalisering (waaronder Europese samenwerking) groot is en een signaal dat je gewoonweg niet kunt negeren. Dit was geen wake-up call, zoals Eurofielen het noemen, maar way beyond that. Dit was een kanonschot waarmee een deel van de fundamenten van een burcht is neergehaald.

Tekenend voor de kloof tussen de politieke elite en gewone burger was een mevrouw die ik op de BBC hoorde praten: "Ik stemde voor Leave, maar ik had nooit verwacht dat het zo ver zou komen. Ik dacht dat mijn stem er helemaal niet toe zou doen." Vergeet niet dat toenmalig Labour-leider Gordon Brown een vrouw die tegen hem angst uitte over Poolse immigranten, off the record wegzette als "bekrompen". Er is in het VK hard afgerekend met dit elitaire dedain. De enige manier om de opmars van het populisme te stuiten is om te beginnen met luisteren naar dit groeiend onbehagen. Geef dit soort mensen in ieder geval het idee dat je ze hoort en er wat mee doet, voordat ze vluchten in de armen van roeptoeters die politiek bedrijven op basis van onderbuikgevoelens.

Voor de EU wordt het een hele lastige komende tijd: veel landen (zoals Duitsland en Nederland) hebben veel belang bij de handel met de Britten en dus goede handelsovereenkomsten. Daarentegen wil men voorkomen dat er een precedent wordt geschapen waarbij je zonder kleerscheuren uit de EU kan stappen, en daarmee referenda triggert in andere EU-lidstaten. Ik herinner hierbij graag aan de uitstekende Deense serie Borgen, waarbij voor elk politiek probleem een oplossing word gevonden door een briljante spindoctor, maar dat is helaas fictie. Laten we hopen dat de EU weldra ook niet iets fictiefs zal blijken te zijn.
Het beste adres voor al uw primeurs!
pi_163281245
quote:
10s.gif Op zaterdag 25 juni 2016 00:43 schreef Kaas- het volgende:

[..]

Geeft niet joh, allemaal moe natuurlijk na een nacht en een dag wakker te zijn. ^O^
Daarom ga ik nu slapen, morgen weer werk. Mooie post van je die je net quote, btw ^O^
Aut viam inveniam, aut faciam
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_163281254
quote:
10s.gif Op zaterdag 25 juni 2016 00:49 schreef Barbusse het volgende:

[..]

Daarom ga ik nu slapen, morgen weer werk. Mooie post van je die je net quote, btw ^O^
welterusten. :6
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')