Mijn probleem is vooral dat als er iemand zou kunnen weten wat de 'vooruitgang' op dit gebied is, het absoluut niet de overheid zal zijn.quote:Op vrijdag 17 juni 2016 20:34 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Bazenland Noorwegen heeft helaas de voortrekkersrol al voor onze neus weg gekaapt, maar het is juist mooi om een voortrekker in plaats van een late meeloper te zijn. De internationale agenda vormgeven in plaats van volgen. Zonder voortrekkers verandert er natuurlijk ook nooit iets. Niet iedereen heeft zo'n hekel aan vooruitgang als jij beste Kowloon.
Het is dan ook niet de overheid die dat voor ons bepaalt, maar het zijn wij zelf die dat bepalen via de volksvertegenwoordiging in de Tweede Kamer.quote:Op vrijdag 17 juni 2016 20:40 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Mijn probleem is vooral dat als er iemand zou kunnen weten wat de 'vooruitgang' op dit gebied is, het absoluut niet de overheid zal zijn.
Prima, lees voor 'overheid' dan maar de 'kiezer'. Punt blijft hetzelfde.quote:Op vrijdag 17 juni 2016 20:42 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Het is dan ook niet de overheid die dat voor ons bepaalt, maar het zijn wij zelf die dat bepalen via de volksvertegenwoordiging in de Tweede Kamer.
Het is juist gezond dat het Nederlandse volk dat mag bepalen.quote:Op vrijdag 17 juni 2016 20:45 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Prima, lees voor 'overheid' dan maar de 'kiezer'. Punt blijft hetzelfde.
Ik heb het niet over democratie. Laat ik het nog maar eens verduidelijken.quote:Op vrijdag 17 juni 2016 20:47 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Het is juist gezond dat het Nederlandse volk dat mag bepalen.
Dat spreekt voor zich, maar het geld echt voor 99% van de in de Tweede Kamer behandelde wetten en moties dat het Nederlandse volk geen flauw idee heeft wat het beste voor haar is dus dat is geen argument dat specifiek voor deze situatie geldt.quote:Op vrijdag 17 juni 2016 20:48 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Ik heb het niet over democratie. Laat ik het nog maar eens verduidelijken.
Ik ben er niet van overtuigd dat het Nederlandse volk weet wat de 'vooruitgang' op dit gebied daadwerkelijk is en zal zijn.
Daarom is Zwitserland ook zo een puinhoopquote:Op vrijdag 17 juni 2016 20:53 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Dat spreekt voor zich, maar het geld echt voor 99% van de in de Tweede Kamer behandelde wetten en moties dat het Nederlandse volk geen flauw idee heeft wat het beste voor haar is dus dat is geen argument dat specifiek voor deze situatie geldt.
Mede daarom is het ook een belachelijk idee voor wetgeving.quote:Op vrijdag 17 juni 2016 20:53 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Dat spreekt voor zich, maar het geld echt voor 99% van de in de Tweede Kamer behandelde wetten en moties dat het Nederlandse volk geen flauw idee heeft wat het beste voor haar is dus dat is geen argument dat specifiek voor deze situatie geldt.
Democratische landen zijn geen puinhopen, omdat het zoveel voordelen biedt dat die de nadelen van het feit dat de meeste kiezers een beetje dom zijn gemakkelijk overtreffen.quote:Op vrijdag 17 juni 2016 20:56 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Daarom is Zwitserland ook zo een puinhoop
Maar dat is met alles zo. De kiezer heeft ook geen idee welk sociaal-economisch beleid het beste voor haar is, maar maakt een keuze op basis van welke leugenaar het meeste charisma heeft. Maar ze is wel vrij in haar keuze, ook om een slechte keuze te maken en dat is prima.quote:Op vrijdag 17 juni 2016 20:58 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Mede daarom is het ook een belachelijk idee voor wetgeving.
Ik weet wat democratie is. Nogmaals, daar gaat het helemaal niet over.quote:Op vrijdag 17 juni 2016 21:01 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Maar dat is met alles zo. De kiezer heeft ook geen idee welk sociaal-economisch beleid het beste voor haar is, maar maakt een keuze op basis van welke leugenaar het meeste charisma heeft. Maar ze is wel vrij in haat keuze, ook om een slechte keuze te maken en dat is prima.
Je hebt het wel hoog in je bol met die voortrekkers van je. Over 10 jaar betoog je zeker dat dankzij wetgeving van progressieven men overgestapt is van auto's op conventionele brandstoffen naar een alternatief. De werkelijkheid zal zijn dat die overgang vooral tot stand gekomen is door technologische ontwikkeling en door een toegenomen productie-efficiency door toegenomen vraag. En vraag kun je beter stimuleren met positieve prikkels dan met negatieve prikkels.quote:Op vrijdag 17 juni 2016 20:34 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Bazenland Noorwegen heeft helaas de voortrekkersrol al voor onze neus weg gekaapt, maar het is juist mooi om een voortrekker in plaats van een late meeloper te zijn. De internationale agenda vormgeven in plaats van volgen. Zonder voortrekkers verandert er natuurlijk ook nooit iets. Niet iedereen heeft zo'n hekel aan vooruitgang als jij beste Kowloon.
Daar gaat het wel om, omdat je democratische keuzes niet ineens kunt overrulen wanneer je het zelf een slechte keuze vindt. Ik vind het zelf bijvoorbeeld een goede keuze.quote:Op vrijdag 17 juni 2016 21:02 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Ik weet wat democratie is. Nogmaals, daar gaat het helemaal niet over.
Dit is een slechte keuze en die moeten we gewoon vermijden.
Ook van jou een vals dilemma, dat maakt natuurlijk geen indruk. Jij beschouwt de overheid nu incorrect als 1 partij die eerst een fout maakte en die nu rechtzet (al vind jij dat laatste ook al niet), terwijl het in werkelijkheid uiteraard compleet andere mensen van verschillende partijen zijn geweest die die beslissingen hebben genomen.quote:Op vrijdag 17 juni 2016 21:08 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Je hebt het wel hoog in je bol met die voortrekkers van je. Over 10 jaar betoog je zeker dat dankzij wetgeving van progressieven men overgestapt is van auto's op conventionele brandstoffen naar een alternatief. De werkelijkheid zal zijn dat die overgang vooral tot stand gekomen is door technologische ontwikkeling en door een toegenomen productie-efficiency door toegenomen vraag. En vraag kun je beter stimuleren met positieve prikkels dan met negatieve prikkels.
Verder wil ik je er op wijzen dat juist dankzij overheidsstimulering het gebruik van dieselmotoren in personenauto's sterk gestegen is. Leuk om de uitstoot van koolstofdioxide terug te dringen, maar andere emissies zijn daarbij uit het oog verloren. Dat waren de voortrekkers even uit het oog verloren.
Stemmen is een goede keuze?quote:Op vrijdag 17 juni 2016 21:02 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Ik weet wat democratie is. Nogmaals, daar gaat het helemaal niet over.
Dit is een slechte keuze en die moeten we gewoon vermijden.
Zuchtquote:Op vrijdag 17 juni 2016 21:10 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Daar gaat het wel om, omdat je democratische keuzes niet ineens kunt overrulen wanneer je het zelf een slechte keuze vindt. Ik vind het zelf bijvoorbeeld een goede keuze.
Het punt is vooral dat ik er van overuitgd ben dat een verbod helemaal niet zo zeer gaat zorgen voor de overgang van personenauto's op conventionele brandstoffen naar een alternatief. Een verbod is alleen maar effectief als het mensen belemmert een bepaalde actie te ondernemen. In dit geval wordt beoogd te belemmeren dat mensen in 2025 nog een personenauto op conventionele brandstoffen aanschaffen. Maar dat is een ongeloofwaardige redenatie vind ik. Mocht het aanbod van alternatieven in 2025 nog schraal zijn, dan zal het verbod tezijnertijd sneuvelen omdat mensen hun mobiliteit niet op willen geven. Mocht er tegen 2025 een ruim aanbod zijn van aantrekkelijke alternatieven, dan zullen mensen vanzelf al overstappen en is een verbod niet meer effectief. Als je dan de overstap al wil stimuleren, dan moet je dat naar mijn idee niet met een verbod proberen.quote:Op vrijdag 17 juni 2016 20:34 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Wat maakt dat nou uit? Men moet ergens beginnen, toch?
Het lijkt op zo'n redenering dat ze in China zoveel bruinkool verstoken en dat we dat hier ook gewoon zouden moeten doen omdat je niet kan beïnvloeden dat China dingen doet. En India.
Het was ironie van Piet. Althans dat denk ik.quote:
Je ziet helaas niet vaak dat men op Fok bij zichzelf te rade durft te gaan wanneer men zijn punt niet succesvol over weet te brengen.quote:Op vrijdag 17 juni 2016 21:18 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Zucht. Je wilt het niet snappen, laat maar.
Hoewel ik het er denk ik niet mee eens ben vind ik het altijd wel bijzonder verstandig wat je zegt. Er is over nagedacht i.i.g.quote:Op vrijdag 17 juni 2016 21:18 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Het punt is vooral dat ik er van overuitgd ben dat een verbod helemaal niet zo zeer gaat zorgen voor de overgang van personenauto's op conventionele brandstoffen naar een alternatief. Een verbod is alleen maar effectief als het mensen belemmert een bepaalde actie te ondernemen. In dit geval wordt beoogd te belemmeren dat mensen in 2025 nog een personenauto op conventionele brandstoffen aanschaffen. Maar dat is een ongeloofwaardige redenatie vind ik. Mocht het aanbod van alternatieven in 2025 nog schraal zijn, dan zal het verbod tezijnertijd sneuvelen omdat mensen hun mobiliteit niet op willen geven. Mocht er tegen 2025 een ruim aanbod zijn van aantrekkelijke alternatieven, dan zullen mensen vanzelf al overstappen en is een verbod niet meer effectief. Als je dan de overstap al wil stimuleren, dan moet je dat naar mijn idee niet met een verbod proberen.
Dat ziet men nergens. Of wel?quote:Op vrijdag 17 juni 2016 21:21 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Je ziet helaas niet vaak dat men op Fok bij zichzelf te rade durft te gaan wanneer men zijn punt niet succesvol over weet te brengen.
Nog niet in een krant of van een journalist, ik sta toch geblokt bij hem dus hij ziet het alleen als deze mijn naam aanklikt!quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |