Als je elke dag buiten de deur iets met vlees haalt is het alsnog veel vind ik.quote:Op woensdag 25 mei 2016 07:55 schreef Zo-is-dat het volgende:
[..]
Ik heb de aftertalk gekeken en daarin zegt ze thuis eigenlijk nooit meer vlees te eten maar alleen nog buiten de deur![]()
Hebben we zonder interpretatie toch een antwoord. Ik haalde dat er ook niet uit maar ze is toch strikter geworden als het leek
Herkende in haar relatie met vlees mijn eigen relatie met tabak. Enkel mis ik een jeugdtrauma dat bestaat uit een gezin die enkel en alleen bio dynamisch geteelde kruiden rookte of zo.quote:Op vrijdag 20 mei 2016 08:34 schreef Chai het volgende:
Ik vond het lijken alsof ze een of ander vleescomplex had.
Ik zie dat ik de documentaire dus niet hoef te bekijken.quote:Op vrijdag 27 mei 2016 07:22 schreef zeer het volgende:
Vond het een matige documentaire omdat 'ie eigenlijk gericht is op de vraag 'waarom heb ik zo'n enorme afhankelijkheidsrelatie met vlees?' en dat 'ie uiteindelijk niet beantwoord wordt. Ze verzint 101 reden waarom ze die vraag niet hoeft te beantwoorden; 'ik wil niet stoppen maar gewoon minderen', 'als ik een dier door kan maken hoef ik me er geen zorgen over te maken' en 'als ik mijn kind vlees laat eten is de hypocratie er af'. En dat terwijl ze zich dus al d'r hele leven schuldig voelt over het eten van vlees en nota bene háár eigen kind geen vlees laat eten omdat ze dit naar eigen zeggen gewoon niet goed vind.
Ik snap werkelijk niet dat je zo ver gaat om niet bij de kern van het verhaal te hoeven komen. Die psycholoog had ook een doortastendheid van 0,0.
En dat je je zelf op zo'n "erotische" wijze in beeld laat brengen i.c.m. vlees waarvan je in de eerste instantie zegt dat het staat voor pijn en dood is helemaal_________________________________________________________!
waarom zou het doden van een dier in één keer wel ethisch en moreel zijn als je het zelf kunt doden?quote:Op vrijdag 27 mei 2016 14:08 schreef Teslynd het volgende:
[..]
Ik zie dat ik de documentaire dus niet hoef te bekijken.
Dier doden is niet genoeg. Je moet hem panklaar kunnen maken, als je op de dood-maken-toer gaat. Bovendien is de runderslachterij een van de nettere. Ze had het eten van kippenvees van pluimveehouderij tot winkel moeten volgen.
Onlangs las ik een artikel over de slager die 3 varkens heeft en daarmee ook door het dorp banjert, ze zijn redelijk volgzaam en door de manier waarop ze gehouden worden, niet hysterisch en/of agressief. Ja, als ze op gewicht zijn, worden ze geslacht. Het zijn varkens die een prettig leven leiden, ondanks het doel waarvoor ze geteeld zijn. Daar heb je meer aan dan zweverig, hyprocritisch gedoe.
Misschien dat je toch maar even moet gaan kijken, want je blaat onzin uit zonder te weten waarover je praat.quote:Op vrijdag 27 mei 2016 14:08 schreef Teslynd het volgende:
Ik zie dat ik de documentaire dus niet hoef te bekijken.
Dier doden is niet genoeg. Je moet hem panklaar kunnen maken, als je op de dood-maken-toer gaat.
Alleen als je het netjes doet en het dier (vrijwel) geheel verwerkt. Dus niet zoals bij nertsen schijnt te gebeuren alleen de pels afstropen en de rest weggooien.quote:Op vrijdag 27 mei 2016 17:00 schreef zeer het volgende:
[..]
waarom zou het doden van een dier in één keer wel ethisch en moreel zijn als je het zelf kunt doden?![]()
Jij eet nertsen?quote:Op vrijdag 27 mei 2016 22:20 schreef Teslynd het volgende:
Alleen als je het netjes doet en het dier (vrijwel) geheel verwerkt. Dus niet zoals bij nertsen schijnt te gebeuren alleen de pels afstropen en de rest weggooien.
Dat niet, maar als je een dier zelf niet kunt doden dan sta je er moreel waarschijnlijk niet achter. Dan ben je een beetje 'ignorant' (kan even niet op het woord komen) bezig als je ondertussen wel vlees blijft eten.quote:Op vrijdag 27 mei 2016 17:00 schreef zeer het volgende:
[..]
waarom zou het doden van een dier in één keer wel ethisch en moreel zijn als je het zelf kunt doden?
Ik denk dat dinges het een beetje raar formuleerde. Ik denk dat ie bedoelde "waarom zou het doden van een dier wel ethisch en moreel zijn als je het zelf kunt doden?"quote:Op vrijdag 27 mei 2016 22:20 schreef Teslynd het volgende:
[..]
Alleen als je het netjes doet en het dier (vrijwel) geheel verwerkt. Dus niet zoals bij nertsen schijnt te gebeuren alleen de pels afstropen en de rest weggooien.
Ik begrijp je wel hoor, in 1x betekende hier een soort opeens: als je het zelf eigenhandig doet, is het opeens wel goed? Ik vind dat ook een onzin-argument. We leven in een maatschappij/wereld waarin de taken verdeeld zijn. Het is niet meer dan een doordenkprikkel om te praten over zelf slachten & panklaar maken, hoe kijk je er dan tegenaan? Er zijn zoveel mensen die meegemaakt hebben dat het gebruikelijk was om een varken te houden en dat in het najaar te slachten. Ze stonden er gewoon bij te kijken en wisten waar het vlees vandaan kwam. Ik heb nog karkassen bij de slager in de winkel zien hangen. Kinderen van nu kunnen bij de polier de herkenbare kippen aan het spit zien. Iedereen kan weten waar het vlees op het bord vandaan komt.quote:Op vrijdag 27 mei 2016 22:37 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Ik denk dat dinges het een beetje raar formuleerde. Ik denk dat ie bedoelde "waarom zou het doden van een dier wel ethisch en moreel zijn als je het zelf kunt doden?"
Dus minus de "in één keer".
Maar waarom wil je vlees eten?quote:Op vrijdag 27 mei 2016 22:35 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Dat niet, maar als je een dier zelf niet kunt doden dan sta je er moreel waarschijnlijk niet achter. Dan ben je een beetje 'ignorant' (kan even niet op het woord komen) bezig als je ondertussen wel vlees blijft eten.
Ik hou vak gemak. Heb mezelf vaak geconfronteerd met het leed en dan was ik even veganist of vegetariërs, maar dat hield ik nooit vol zonder mezelf telkens weer te confronteren. Het vlees op je bord is zo losgekoppeld van het leed. Misschien is dat slecht, maar het is nou eenmaal zo. Een filmpje gaat daar bij mij niet blijvend iets aan veranderen. Tenzij mijn familie of vriend ineens veganistisch zouden worden; dan zou ik best meedoen.
Als ik mijn eigen vlees zou moeten doden zou ik vandaag nog vegetarier zijn. Dat maakt het wel een beetje dubbel.
oh okayquote:Op vrijdag 27 mei 2016 22:37 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Ik denk dat dinges het een beetje raar formuleerde.
Ik vind het gewoon een kul argumentatie dat iets ethisch wordt als je het zelf kunt uitvoeren. Het enige wat bewezen is in de documentaire is dat zij terwijl ze morele, ethische en what not bezwaren heeft tegen vlees consumeren en ondanks dat een dier dood om zo niet de hoeven te zoeken naar antwoord op die ene vraag die ze zichzelf stelde.quote:Op vrijdag 27 mei 2016 23:09 schreef Teslynd het volgende:
[..]
Ik begrijp je wel hoor, in 1x betekende hier een soort opeens: als je het zelf eigenhandig doet, is het opeens wel goed? Ik vind dat ook een onzin-argument. We leven in een maatschappij/wereld waarin de taken verdeeld zijn. Het is niet meer dan een doordenkprikkel om te praten over zelf slachten & panklaar maken, hoe kijk je er dan tegenaan? Er zijn zoveel mensen die meegemaakt hebben dat het gebruikelijk was om een varken te houden en dat in het najaar te slachten. Ze stonden er gewoon bij te kijken en wisten waar het vlees vandaan kwam. Ik heb nog karkassen bij de slager in de winkel zien hangen. Kinderen van nu kunnen bij de polier de herkenbare kippen aan het spit zien. Iedereen kan weten waar het vlees op het bord vandaan komt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |