FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Homofobe rapper Steen op bevrijdingsfestival Utrecht
tong80vrijdag 6 mei 2016 @ 18:12
De organisatie van het Bevrijdingsfestival Utrecht heeft zich de woede op de hals gehaald van COC Nederland vanwege het optreden van rapper Steen.

utrecht+2.JPG

De homobelangenorganisatie stelt dat de rapper zich in het verleden negatief heeft uitgelaten over homo's. ''Het is schandalig dat zo'n homofobe rapper optreedt op het 'vrijheidspodium' van een Bevrijdingsfestival'', zegt COC-voorzitter Tanja Ineke vrijdag.

''We gaan er van uit dat het een onbedoelde fout is van de organisatie en rekenen er op dat ze daarvoor excuses aanbieden'', aldus Ineke. Volgens het COC zou Steen diverse tweets hebben gestuurd met beledigende teksten.

De organisatie van het Bevrijdingsfestival Utrecht komt later op de dag met een reactie, liet een woordvoerster weten.


al die gay rappers zijn als paddestoelen gegaan! ik bouw nog wel een keer een concentratie kamp om meer dan 2/3 van de scene te vergassen!
— Steen! (@SteenDeVader) 13 september 2011


Filmpje in de link.....

http://www.telegraaf.nl/f(...)mofobe_rapper__.html

Alsof je Kim Holland laat spreken op het partijcongres van de SGP. :{

:P
richoliovrijdag 6 mei 2016 @ 18:19
Mijn god.. Steen uitnodigen op je bevrijdingsfestival :') :D
richoliovrijdag 6 mei 2016 @ 18:20
Ik kan er nog wel om lachen, maar begrijp wel dat andere mensen dat misschien niet konden.

Hoop dat hij Haat deed
Hathorvrijdag 6 mei 2016 @ 18:24
Nooit van gehoord...en alweer zo'n nikszeggend kutrappertje die zijn 5 minutes in the spotlights pakt.
Faazzvrijdag 6 mei 2016 @ 18:25
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 18:24 schreef Hathor het volgende:
Nooit van gehoord...en alweer zo'n nikszeggend kutrappertje die zijn 5 minutes in the spotlights pakt.
:')
Hathorvrijdag 6 mei 2016 @ 18:27
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 18:25 schreef Faazz het volgende:

[..]

:')
Ja, want iedereen weet natuurlijk wie Steen is, wie kent hem niet...
#ANONIEMvrijdag 6 mei 2016 @ 18:29
Welke oen verzint het dan ook om Steen te laten optreden met bevrijdingsfestival?
JeSuisDroppievrijdag 6 mei 2016 @ 18:30
quote:
10s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 18:29 schreef NoelGallagher het volgende:
Welke oen verzint het dan ook om Steen te laten optreden met bevrijdingsfestival?
Incompetente faalhazen.
fluitbekzeenaald2.0vrijdag 6 mei 2016 @ 18:31
quote:
al die gay rappers zijn als paddestoelen gegaan! ik bouw nog wel een keer een concentratie kamp om meer dan 2/3 van de scene te vergassen!
— Steen! (@SteenDeVader) 13 september 2011
Denk niet dat dat nou specifiek homofoob bedoeld is eerlijk gezegd. Eerder rapperfoob.
tong80vrijdag 6 mei 2016 @ 18:32
Er is veel kritiek op het optreden van rapper Steen op het Utrechtse bevrijdingsfestival donderdagavond. De Utrechtse rapper heeft zich in het verleden meermalen geuit als homohater. Ook retweette hij drie dagen geleden nog een bericht van het twitteraccount @dictatorHitler. Homo-organisatie COC eist excuses van de gemeente en ook het Nationaal Comité 4 en 5 mei noemt het optreden ongelukkig. Zijn account op het sociale medium is inmiddels op privé gezet.

al die gay rappers zijn als paddestoelen gegaan! ik bouw nog wel een keer een concentratie kamp om meer dan 2/3 van de scene te vergassen!
— Steen! (@SteenDeVader) September 13, 2011

Rapper Steen, in het dagelijks leven Stijn Kosterman (32), heeft zich in het verleden meerdere keren laten ontvallen dat hij vindt dat er teveel homo's in de rapscene zitten. 'Ik bouw nog wel een keer een concentratie kamp om meer dan 2/3 van de scene te vergassen', twitterde Kosterman in 2011. Hij nam daarna nooit afstand van zijn uitlatingen.

Ook D66 in Utrecht vindt het optreden niet passen op een festival voor de vrijheid en gaat de burgemeester vragen stellen. De gemeente is als subsidieverlener hoofdsponsor van het festival, maar zegt zich niet met de inhoud te bemoeien.

Lang geleden
Festivaldirecteur Dennis Luken is zich van geen kwaad bewust. ,,Dat hij de rap-scene te gay vindt, is zijn mening. Dat mag hij vinden, maar die uitspraak is al van best lang geleden. We hebben de keuze om hem te boeken weloverwogen genomen. Het was ook een heel positief optreden.''

Het Nationaal Comité 4 en 5 mei vindt dat Rapper Steen niet op het Utrechtse bevrijdingsfestival had moeten staan. ,,Het is evident dat dit niet past bij de manier waarop wij over vrijheid denken. We kunnen niet pro-actief controleren of alle geboekte bandjes op alle festivals door de beugel kunnen, dat zijn er bijna 300. Maar dit gaan we in de evaluatie zeker aan de orde stellen'', zegt Arjan Duijn, woordvoerder van het comité.

Geen homohater
Stijn Kosterman zegt geen homohater en Hitler-adept te zijn. ,,In de rapwereld is het gebruik om je hard uit te drukken. Ik ben al een controversiële jongen die overal tegenaan schopt en in dat licht moet je het zien.''

Kosterman zegt dat zijn tweet over het bouwen van concentratiekampen natuurlijk niet serieus bedoeld is. ,,Ik kán en wil geen concentratiekampen bouwen, dat is te absurd voor woorden. Ik heb die Hitler-account geretweet omdat ik dat ook te bizar vond. Een account van een man die niet meer leeft. Dat kan niet en daarom vond ik het grappig. Dat laat ik op mijn manier weten. ''

http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)een-ongelukkig.dhtml

:{

:P
Kim-Hollandvrijdag 6 mei 2016 @ 18:32
quote:
Alsof je Kim Holland laat spreken op het partijcongres van de SGP. :{

:P
:+
:*
tong80vrijdag 6 mei 2016 @ 18:35
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 18:32 schreef Kim-Holland het volgende:

[..]

:+
:*
Ha ha ha :D

:T
PowerLoungenvrijdag 6 mei 2016 @ 18:40
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 18:24 schreef Hathor het volgende:
Nooit van gehoord...en alweer zo'n nikszeggend kutrappertje die zijn 5 minutes in the spotlights pakt.

tumblr_nu9osgt85l1uzcgqxo1_500.gif
#ANONIEMvrijdag 6 mei 2016 @ 18:44
waarom zou steen niet mogen optreden op het bevrijdingsfestival
hij heeft toch ook VRIJHEID VAN MENINGSTUITING?????
dat eindeloze gejank overal over tegenwoordig
Baconbusvrijdag 6 mei 2016 @ 18:45
muziek voor je moeder
GGMMvrijdag 6 mei 2016 @ 18:51
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 18:24 schreef Hathor het volgende:
Nooit van gehoord...en alweer zo'n nikszeggend kutrappertje die zijn 5 minutes in the spotlights pakt.
Hathorvrijdag 6 mei 2016 @ 18:51
quote:
Je zal daar voor straf de hele dag naar moeten luisteren zeg. :r
richoliovrijdag 6 mei 2016 @ 18:52
Dit is ook een leuk filmpje, op Lowlands viel het ook niet helemaal lekker;

GGMMvrijdag 6 mei 2016 @ 18:52
quote:
Wat een proletenmuziek.
Fok-itvrijdag 6 mei 2016 @ 18:59
Steen :') Walgelijke rapper
#ANONIEMvrijdag 6 mei 2016 @ 19:01
Dat hele agressieve rappen van Steen is toch gewoon een act?
Eiwitshakevrijdag 6 mei 2016 @ 19:04
Ik heb niets me Rapmuziek en vind het ook echt een idiote keuze van de organisatie om met zo'n speciale dag als Bevrijdingsdag een blèrende roeptoeter die juist ritmische verhaaltjes vertelt over al hetgeen wat er kut is aan ons land.

Echter vind ik het COC ook gigantische droeftoeters. Deze sekte bereikt een averecht effect met hun Gestapo praktijken.
topdeckvrijdag 6 mei 2016 @ 19:07
steen :')
Infectionvrijdag 6 mei 2016 @ 19:07
Steen :')
Toefjesvrijdag 6 mei 2016 @ 19:20
Dit moet je geen festival bezoeker aan willen doen. Nergens. Hooguit draaien in gevangenissen waar kindermoordenaars zitten. In het holst van de nacht.
Vox_Populivrijdag 6 mei 2016 @ 19:20
Steen *O*
tesssssssssvrijdag 6 mei 2016 @ 19:26
Ik dacht dat dat nummer "kadaverrap" juist ironisch bedoeld was?

Ik bedoel "ik haat vrouwen, omdat ik altijd shit voor ze moet sjouwen?"

Ik ben zelf een vrouw, en ik moest er wel om lachen, hoor?
tong80vrijdag 6 mei 2016 @ 19:42
Ik heb niks tegen homo's. Wel tegen negerhomo's. Dat doet me een partij pijn.

:P
tesssssssssvrijdag 6 mei 2016 @ 19:47
Hard mag ook. Met Spinal en Steen op de achtergrond.

Dat hele nummer is ironisch. De ironie druipt er vanaf.

Ik vind het een "steen"goed nummer.
Ferrari_Tapevrijdag 6 mei 2016 @ 20:13
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 18:12 schreef tong80 het volgende:

Alsof je Kim Holland laat spreken op het partijcongres van de SGP. :{

:P
Die christenen houden ook heus wel van dikke memmen en 2 dames die elkaar te lijf gaan met hun tong en dildo.
Tamashiivrijdag 6 mei 2016 @ 22:08
Ik vind het raar dat de organisator zegt dat die tweets al van een tijd geleden zijn terwijl er dus een week voor dit festival nog zo'n tweet geweest is. En verder; wat maakt het uit he? Hoewel hij hopelijk niet serieus is met zijn rare tweets.
SR4vrijdag 6 mei 2016 @ 22:32
Rapper Steen _O_

In de brugklas elkaar Kankersteentjes geven _O_
DrDentzvrijdag 6 mei 2016 @ 22:35
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 18:27 schreef Hathor het volgende:

[..]

Ja, want iedereen weet natuurlijk wie Steen is, wie kent hem niet...
Heb jij onder een Steen geleefd?

Hahahaha
MPC60vrijdag 6 mei 2016 @ 22:47
32 zijn en jezelf zo gedragen, ik vond het altijd al een mongool maar nu ik zijn leeftijd weet alleen maar nog meer.

32 en een beetje stoer doen met kanker. :')
IPA35vrijdag 6 mei 2016 @ 22:49
Want je mag niet homofoob zijn?
MPC60vrijdag 6 mei 2016 @ 22:50
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 22:49 schreef IPA35 het volgende:
Want je mag niet homofoob zijn?
Begrijp jij 5 mei wel?
IPA35vrijdag 6 mei 2016 @ 22:50
quote:
10s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 22:50 schreef MPC60 het volgende:

[..]

Begrijp jij 5 mei wel?
Stop met het kapen van 5 mei voor je liberale agenda.
MPC60vrijdag 6 mei 2016 @ 22:51
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 22:50 schreef IPA35 het volgende:

[..]

Stop met het kapen van 5 mei voor je liberale agenda.
Ok sorry man.
IPA35vrijdag 6 mei 2016 @ 22:52
quote:
10s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 22:51 schreef MPC60 het volgende:

[..]

Ok sorry man.
Niemand in 1945 die bij de bevrijding dacht aan homorechten hoor...
IPA35vrijdag 6 mei 2016 @ 22:53
Of is 5 mei nu ook al een abstractie geworden dat we aan de hand van de tijdsgeest moeten interpreteren of zo?

_O-
MPC60vrijdag 6 mei 2016 @ 22:53
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 22:52 schreef IPA35 het volgende:

[..]

Niemand in 1945 die bij de bevrijding dacht aan homorechten hoor...
Gaat ook niet om 1945 maar hoe we nu tegen dit uiterst vieze blanke feestje aan kijken.
IPA35vrijdag 6 mei 2016 @ 22:55
quote:
10s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 22:53 schreef MPC60 het volgende:

[..]

Gaat ook niet om 1945 maar hoe we nu tegen dit uiterst vieze blanke feestje aan kijken.
Niet per se een blank feestje. Ik was gister in Wageningen en genoeg mensen van buitenlandse afkomst daar. Dan natuurlijk wel bepaalde soorten buitenlandse afkomst (anderen waren natuurlijk zeer afwezig).
MPC60vrijdag 6 mei 2016 @ 22:56
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 22:55 schreef IPA35 het volgende:

[..]

Niet per se een blank feestje. Ik was gister in Wageningen en genoeg mensen van buitenlandse afkomst daar. Dan natuurlijk wel bepaalde soorten buitenlandse afkomst (anderen waren natuurlijk zeer afwezig).
Shit kom je met een serieus antwoord, ik zat er net lekker in.
IPA35vrijdag 6 mei 2016 @ 22:58
quote:
7s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 22:56 schreef MPC60 het volgende:

[..]

Shit kom je met een serieus antwoord, ik zat er net lekker in.
Waarom mag een homofoob niet de bevrijding van 1945 vieren?

Godver, iedereen probeert die gebeurtenis te kapen voor zijn eigen agenda.
Tong dus zeikt over Steen, Martin Bosma van de PVV die Twitter volspamt met Israel propaganda, grote reclameschermen met vluchtelingen propaganda bij het bevrijdingsfestival.

Flikker toch op.
MPC60vrijdag 6 mei 2016 @ 23:01
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 22:58 schreef IPA35 het volgende:

[..]

Waarom mag een homofoob niet de bevrijding van 1945 vieren?

Godver, iedereen probeert die gebeurtenis te kapen voor zijn eigen agenda.
Tong dus zeikt over Steen, Martin Bosma van de PVV die Twitter volspamt met Israel propaganda, grote reclameschermen met vluchtelingen propaganda bij het bevrijdingsfestival.

Flikker toch op.
Je hebt helemaal gelijk, het is zijn vrijheid om de vrijheid van een ander te willen beperken. Leve de vrijheid. _O_ w/
IPA35vrijdag 6 mei 2016 @ 23:03
quote:
14s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 23:01 schreef MPC60 het volgende:

[..]

Je hebt helemaal gelijk, het is zijn vrijheid om de vrijheid van een ander te willen beperken. Leve de vrijheid. _O_ w/
Steen beperkt helemaal niemand zijn vrijheid.

Maar Links wil vooral de vrijheid van meningsuiting beperken van iedereen die geen progressieve kosmopoliet is.
MPC60vrijdag 6 mei 2016 @ 23:04
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 23:03 schreef IPA35 het volgende:

[..]

Steen beperkt helemaal niemand zijn vrijheid.

Maar Links wil vooral de vrijheid van meningsuiting beperken van iedereen die geen progressieve kosmopoliet is.
Ik vind een concentratiekamp voor homofiele rappers toch best wel vrijheidsbeperkend. :Y
IPA35vrijdag 6 mei 2016 @ 23:07
quote:
6s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 23:04 schreef MPC60 het volgende:

[..]

Ik vind een concentratiekamp voor homofiele rappers toch best wel vrijheidsbeperkend. :Y
Alleen gaat hij dat niet doen.
SR4vrijdag 6 mei 2016 @ 23:35
quote:
3s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 22:47 schreef MPC60 het volgende:
32 zijn en jezelf zo gedragen, ik vond het altijd al een mongool maar nu ik zijn leeftijd weet alleen maar nog meer.

32 en een beetje stoer doen met kanker. :')
niet onderontwikkeld zijn :')_!
Copazaterdag 7 mei 2016 @ 02:23
Steen :'). Echt een regelrechte aanfluiting dat zo'n halve zool een podium krijgt.
skysherrifzaterdag 7 mei 2016 @ 02:35
Steen Kankertalentje is een geweldig nummer.
MrSalazarzaterdag 7 mei 2016 @ 02:40
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 18:27 schreef Hathor het volgende:

[..]

Ja, want iedereen weet natuurlijk wie Steen is, wie kent hem niet...
_O-
Terra_Incognitazaterdag 7 mei 2016 @ 02:44
Steen!


Actie vanaf 2:10
Hathorzaterdag 7 mei 2016 @ 09:49
quote:
14s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 02:44 schreef Terra_Incognita het volgende:
Steen!


Actie vanaf 2:10
Wat een doorgesnoven kutwaus zeg. :')
Knutknuttssonzaterdag 7 mei 2016 @ 09:56
Steen :')
ems.zaterdag 7 mei 2016 @ 11:18
Steen :')

Homobelangenorganisatie :')
Ronaldzaterdag 7 mei 2016 @ 11:41
quote:
14s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 02:44 schreef Terra_Incognita het volgende:
Steen!


Actie vanaf 2:10
Godver wat een mongol, iq < 75?
MevrouwPuffzaterdag 7 mei 2016 @ 11:51
Ik vind m wel aandoenlijk, hij is natuurlijk wel Utrechts.
Eufoniezaterdag 7 mei 2016 @ 11:54
In 2016 niet exclusief naar musique concrète luisteren :')
Amazaterdag 7 mei 2016 @ 11:55
quote:
1s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 18:19 schreef richolio het volgende:
Mijn god.. Steen uitnodigen op je bevrijdingsfestival :') :D
Eufoniezaterdag 7 mei 2016 @ 11:56
quote:
14s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 02:44 schreef Terra_Incognita het volgende:
Steen!


Actie vanaf 2:10
KFQzQMW.jpg
dingemanzaterdag 7 mei 2016 @ 12:07
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 11:51 schreef MevrouwPuff het volgende:
Ik vind m wel aandoenlijk, hij is natuurlijk wel Utrechts.
Tineke Schouten en Henk Westbroek ook, misschien dat ze met hun drieën de Toppers kunnen vervangen
MevrouwPuffzaterdag 7 mei 2016 @ 12:16
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 12:07 schreef dingeman het volgende:

[..]

Tineke Schouten en Henk Westbroek ook, misschien dat ze met hun drieën de Toppers kunnen vervangen
Lijkt me top!
Baconbuszaterdag 7 mei 2016 @ 12:26
Mag ik een euro van jou? Mag ik een euro van jou?
Terra_Incognitazaterdag 7 mei 2016 @ 16:53
:D
FlyDutchManzaterdag 7 mei 2016 @ 17:15
Ik ben geen fan van steen, maar zijn muziek en persona draaien om absurdisme. Het is natuurlijk compleet idioot om op basis daarvan iemand homofoob te noemen. Dat is alsof je een acteur die hitler speelt om die reden van nazi-sympathieën beticht.

Dan is er natuurlijk ook nog de vraag of homofoob zijn reden zou zijn om iemand van de vrijheidsviering te mijden. 5 Mei draait niet om homo's, waarom zou een homofoob niet mee mogen doen? Ik denk dat er tussen de bevrijders en verzetsstrijders nogal wat mensen zaten die wij nu als homofoob zouden duiden, maar daar gaat het even helemaal niet om.
Odaibazaterdag 7 mei 2016 @ 17:32
Ik weet niet wat er bij sommige in hun hoofd afspeelt als je zulke mensen gaat boeken...
Dutchguyzaterdag 7 mei 2016 @ 17:38
quote:
1s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 17:15 schreef FlyDutchMan het volgende:
Ik ben geen fan van steen, maar zijn muziek en persona draaien om absurdisme. Het is natuurlijk compleet idioot om op basis daarvan iemand homofoob te noemen. Dat is alsof je een acteur die hitler speelt om die reden van nazi-sympathieën beticht.

Dan is er natuurlijk ook nog de vraag of homofoob zijn reden zou zijn om iemand van de vrijheidsviering te mijden. 5 Mei draait niet om homo's, waarom zou een homofoob niet mee mogen doen? Ik denk dat er tussen de bevrijders en verzetsstrijders nogal wat mensen zaten die wij nu als homofoob zouden duiden, maar daar gaat het even helemaal niet om.
Waar denk je dat de roze driehoek vandaan komt?
dingemanzaterdag 7 mei 2016 @ 17:42
quote:
1s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 17:15 schreef FlyDutchMan het volgende:
Ik ben geen fan van steen, maar zijn muziek en persona draaien om absurdisme. Het is natuurlijk compleet idioot om op basis daarvan iemand homofoob te noemen. Dat is alsof je een acteur die hitler speelt om die reden van nazi-sympathieën beticht.
Er is geen enkele reden om te denken dat Steen een typetje is ... zoals één van de mensen in zijn omgeving ook zegt in die documentaire die iets eerder in het topic is geplaatst: "Sommige mensen vragen me, is Steen altijd zo gek, dan zeg ik 'ja'."

quote:
Dan is er natuurlijk ook nog de vraag of homofoob zijn reden zou zijn om iemand van de vrijheidsviering te mijden. 5 Mei draait niet om homo's, waarom zou een homofoob niet mee mogen doen? Ik denk dat er tussen de bevrijders en verzetsstrijders nogal wat mensen zaten die wij nu als homofoob zouden duiden, maar daar gaat het even helemaal niet om.
Een homofoob zorgt er voor dat anderen zich niet vrij voelen op dat moment. Sommige homo's hebben niet zo'n zin in een feestje als er iemand staat te rappen die het over kankerhomo's heeft die dood moeten.

Verder zijn die Bevrijdingsfestivals sowieso een beetje onzin ... "vrijheid" en "tolerantie" zijn helemaal niet gezellig ... Tolerantie gaat niet over elkaars handje vasthouden en rond een kampvuur liedjes zingen, maar dat je mensen die je niet kan luchten verder nog wel duldt als medeburger. Heel erg belangrijk, maar het klinkt niet echt als een feestje.

Dus Bevrijdingsdag moet óf gaan over dom feestvieren (zoals Koningsdag) óf iets heel serieus (zoals Dodenherdenking) met exposities en lezingen over de vrijheid van meningsuiting.

Waarom moet ik leuk feest gaan vieren met iemand als Steen?
Buitendamzaterdag 7 mei 2016 @ 17:47
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 17:42 schreef dingeman het volgende:

[..]

Er is geen enkele reden om te denken dat Steen een typetje is ... zoals één van de mensen in zijn omgeving ook zegt in die documentaire die iets eerder in het topic is geplaatst: "Sommige mensen vragen me, is Steen altijd zo gek, dan zeg ik 'ja'."
Ja, en letterlijk de volgende scene zit hij op zijn werk in het callcenter heel normaal met mensen te ouwehoeren :D Beetje ongelukkige montage dat.
Hathorzaterdag 7 mei 2016 @ 17:56
quote:
14s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 17:47 schreef Buitendam het volgende:

[..]

Ja, en letterlijk de volgende scene zit hij op zijn werk in het callcenter heel normaal met mensen te ouwehoeren :D Beetje ongelukkige montage dat.
Was dat niet toevallig zijn dealer? Daar ga je normaal gesproken heel sociaal mee om, je weet tenslotte nooit wat er aan de strijkstok blijft plakken.
FlyDutchManzaterdag 7 mei 2016 @ 18:00
quote:
1s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 17:38 schreef Dutchguy het volgende:

[..]

Waar denk je dat de roze driehoek vandaan komt?
Wat vind jij van bevrijders die een hekel hadden aan homo's? Liever gehad dat die weg waren gebleven?

quote:
0s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 17:42 schreef dingeman het volgende:

[..]

Er is geen enkele reden om te denken dat Steen een typetje is ... zoals één van de mensen in zijn omgeving ook zegt in die documentaire die iets eerder in het topic is geplaatst: "Sommige mensen vragen me, is Steen altijd zo gek, dan zeg ik 'ja'."
Wat blijkt daaruit dan? Dat mensen om hem heen hem een mafketel vinden. Hij is ook een mafketel, moet wel als je die gekkigheid uit je pen wil krijgen, maar dat maakt nog niet dat het serieus is.

quote:
[..]

Een homofoob zorgt er voor dat anderen zich niet vrij voelen op dat moment. Sommige homo's hebben niet zo'n zin in een feestje als er iemand staat te rappen die het over kankerhomo's heeft die dood moeten.

Verder zijn die Bevrijdingsfestivals sowieso een beetje onzin ... "vrijheid" en "tolerantie" zijn helemaal niet gezellig ... Tolerantie gaat niet over elkaars handje vasthouden en rond een kampvuur liedjes zingen, maar dat je mensen die je niet kan luchten verder nog wel duldt als medeburger. Heel erg belangrijk, maar het klinkt niet echt als een feestje.

Dus Bevrijdingsdag moet óf gaan over dom feestvieren (zoals Koningsdag) óf iets heel serieus (zoals Dodenherdenking) met exposities en lezingen over de vrijheid van meningsuiting.

Waarom moet ik leuk feest gaan vieren met iemand als Steen?
Dan moet je dus ook niet zeuren als er wel wordt gekozen voor het gezellige feestje, maar dat een artiest die weleens iets zegt dat je niet leuk vindt optreedt.

Ik voel mij beperkt in mijn vrijheid om een grapje te maken, of te zeggen dat iets gay is, als ik de activiteit niet leuk vind, door mensen die mij daarvoor uit de maatschappij willen verbannen. Zo kan je wel door blijven gaan. Toont ook wel aan wat een hol begrip 'vrijheid' eigenlijk is. "Iedereen heeft de vrijheid om zich precies zo te gedragen zoals ik wil, anders moeten ze geweerd worden."
Hathorzaterdag 7 mei 2016 @ 18:02
Niersteen...moet je ook niet willen.
ems.zaterdag 7 mei 2016 @ 18:08
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 17:42 schreef dingeman het volgende:

[..]

Een homofoob zorgt er voor dat anderen zich niet vrij voelen op dat moment.
Dan doen die anderen toch echt iets fout, dat ze zich daar zo door laten beïnvloeden.
#ANONIEMzaterdag 7 mei 2016 @ 18:12
Steen is duidelijk zwakbegaafd. Kan hij ook niets aan doen.
dingemanzaterdag 7 mei 2016 @ 18:17
quote:
1s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 18:00 schreef FlyDutchMan het volgende:

[..]

Wat vind jij van bevrijders die een hekel hadden aan homo's? Liever gehad dat die weg waren gebleven?
Rare redenatie heb je.

quote:
Dan moet je dus ook niet zeuren als er wel wordt gekozen voor het gezellige feestje, maar dat een artiest die weleens iets zegt dat je niet leuk vindt optreedt.

Ik voel mij beperkt in mijn vrijheid om een grapje te maken, of te zeggen dat iets gay is, als ik de activiteit niet leuk vind, door mensen die mij daarvoor uit de maatschappij willen verbannen. Zo kan je wel door blijven gaan. Toont ook wel aan wat een hol begrip 'vrijheid' eigenlijk is. "Iedereen heeft de vrijheid om zich precies zo te gedragen zoals ik wil, anders moeten ze geweerd worden."
Nou en, ik mag weren wie ik wil weren. Dat is ook vrijheid. Zo lang die ander gewoon een normaal leven kan leiden.
dingemanzaterdag 7 mei 2016 @ 18:18
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 18:08 schreef ems. het volgende:

[..]

Dan doen die anderen toch echt iets fout, dat ze zich daar zo door laten beïnvloeden.
Ga jij even lekker een feestje vieren met iemand die je in een kamp wil zetten.
Hathorzaterdag 7 mei 2016 @ 18:19
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 18:12 schreef Arthur_Spooner het volgende:
Steen is duidelijk zwakbegaafd. Kan hij ook niets aan doen.
Steen is een kei. ^O^
ems.zaterdag 7 mei 2016 @ 18:26
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 18:18 schreef dingeman het volgende:

[..]

Ga jij even lekker een feestje vieren met iemand die je in een kamp wil zetten.
Zolang er lekkere bitches zijn maakt het me niet zoveel uit wie wie in een kamp wilt zetten.
Dutchguyzaterdag 7 mei 2016 @ 19:14
quote:
1s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 18:00 schreef FlyDutchMan het volgende:

[..]

Wat vind jij van bevrijders die een hekel hadden aan homo's? Liever gehad dat die weg waren gebleven?
Dat was een heel andere tijd. In de jaren vijftig werden er zelfs in Nederland nog homo's gecastreerd vanuit bepaalde katholieke instellingen. We zijn nu gelukkig een stukje verder.

Dat iemand homofoob is moet hij zelf weten (ook vind ik dat anno nu onstellend dom, persoonlijke mening) maar ga alsjeblieft niet zo'n iemand op het podium hijsen tijdens een evenement waarbij vooral tolerantie en vrijheid gevierd wordt als je weet dat ook homo's vervolgd werden tijdens WO2.
ems.zaterdag 7 mei 2016 @ 19:15
Homo's werden zowel voor als na als tijdens de oorlog vervolgd dus het lijkt me wat vreemd om daar opeens zo moeilijk over te doen.

Legende gaat zelfs dat sommige hetero's ook de lul waren tijdens de oorlog.
BansheeBoyzaterdag 7 mei 2016 @ 19:20
Vrijheid van meningsuiting is toch die vrijheid dat iemand ook een mening mag hebben die je niet welgevallig is? :?

Ik volg het niet meer.

:{²
Dutchguyzaterdag 7 mei 2016 @ 19:23
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 17:32 schreef Odaiba het volgende:
Ik weet niet wat er bij sommige in hun hoofd afspeelt als je zulke mensen gaat boeken...
Ik denk dat ze door alle andere B- en C-artiesten heen waren. Dus dan desnoods maar een doorgesnoven homofoob op het podium hijsen.
richoliozaterdag 7 mei 2016 @ 19:25
quote:
15s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 19:20 schreef BansheeBoy het volgende:
Vrijheid van meningsuiting is toch die vrijheid dat iemand ook een mening mag hebben die je niet welgevallig is? :?

Ik volg het niet meer.

:{²
Dan snap je het gewoon niet helemaal inderdaad. Ken je Steen? Weet je waarom het bevrijdingsfestival er is?

Als je dat nou misschien eerst even allemaal uitzoekt.
BansheeBoyzaterdag 7 mei 2016 @ 19:33
quote:
7s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 19:25 schreef richolio het volgende:

[..]

Dan snap je het gewoon niet helemaal inderdaad. Ken je Steen? Weet je waarom het bevrijdingsfestival er is?
Weet je wat het is. Ga je eens naar de stad om wat broeken te kopen kom je alleen maar onzin skinnyjeans en slimfit broeken tegen. Alsof ze je een bepaalde geaardheid willen opleggen. Het is niet heel relevant, maar ik wil het toch gezegd hebben. :{

:{²
Donniszaterdag 7 mei 2016 @ 20:27
quote:
7s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 19:25 schreef richolio het volgende:

[..]

Dan snap je het gewoon niet helemaal inderdaad. Ken je Steen? Weet je waarom het bevrijdingsfestival er is?

Als je dat nou misschien eerst even allemaal uitzoekt.
Steen is typisch Nederlands, laten we het omarmen! Bovendien helpt hij ook wel eens oude vrouwtjes met oversteken dus waar lullen we over.
Hathorzaterdag 7 mei 2016 @ 22:23
quote:
15s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 19:33 schreef BansheeBoy het volgende:

[..]

Weet je wat het is. Ga je eens naar de stad om wat broeken te kopen kom je alleen maar onzin skinnyjeans en slimfit broeken tegen. Alsof ze je een bepaalde geaardheid willen opleggen. Het is niet heel relevant, maar ik wil het toch gezegd hebben. :{

:{²
Dan loop je de verkeerde winkels binnen.
BansheeBoyzaterdag 7 mei 2016 @ 23:54
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 22:23 schreef Hathor het volgende:

[..]

Dan loop je de verkeerde winkels binnen.
Ik laat me graag adviseren in deze. :{

:{²
PSVCLzondag 8 mei 2016 @ 00:03
Dus als je homofilie iets raars vind ben je tegenwoordig een homofoob/racist ?
BansheeBoyzondag 8 mei 2016 @ 00:07
quote:
0s.gif Op zondag 8 mei 2016 00:03 schreef PSVCL het volgende:
Dus als je homofilie iets raars vind ben je tegenwoordig een homofoob/racist ?
Dat is het Nederland van tegenwoordig. Als je in bent voor een gezellig pyamafeestje met Gordon en wijlen Jos Brink wordt je als vrij en modern gezien. :N

:{²
Maharajahzondag 8 mei 2016 @ 00:08
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 mei 2016 19:26 schreef tesssssssss het volgende:
Ik dacht dat dat nummer "kadaverrap" juist ironisch bedoeld was?

Ik bedoel "ik haat vrouwen, omdat ik altijd shit voor ze moet sjouwen?"

Ik ben zelf een vrouw, en ik moest er wel om lachen, hoor?
Steen is wel gek en een redelijke simpele vent, maar het is idd allemaal expres overdreven vanuit zijn kant ;p
PSVCLzondag 8 mei 2016 @ 00:10
quote:
15s.gif Op zondag 8 mei 2016 00:07 schreef BansheeBoy het volgende:

[..]

Dat is het Nederland van tegenwoordig. Als je in bent voor een gezellig pyamafeestje met Gordon en wijlen Jos Brink wordt je als vrij en modern gezien. :N

:{²
_O- _O-
ongelofelijk hoe ze deze mensen hebben gehersenspoeld.
Eugene.Hzondag 8 mei 2016 @ 00:12
Sinds wanneer heeft bevrijdingsdag met homorechten te maken?
Die man komt zijn act opvoeren als rapper, wat zijn persoonlijke overtuiging is doet er niet toe
BansheeBoyzondag 8 mei 2016 @ 00:16
quote:
0s.gif Op zondag 8 mei 2016 00:10 schreef PSVCL het volgende:

[..]

_O- _O-
ongelofelijk hoe ze deze mensen hebben gehersenspoeld.
Ik heb er al eens een essay over geschreven. Dat is mij nooit in dank afgenomen.

GC / Essay: "Opkomst en ondergang van het homo-isme"

Mijn conclusie is dat je alleen vrij bent als je "hun" gedachtegoed omarmt en propageert. Het bekende Bounty effect zeg maar. :{

:{²
Hathorzondag 8 mei 2016 @ 00:29
quote:
0s.gif Op zondag 8 mei 2016 00:03 schreef PSVCL het volgende:
Dus als je homofilie iets raars vind ben je tegenwoordig een homofoob/racist ?
Racist lijkt me een tikkie overdreven, homo's zijn nog steeds geen ras.
PSVCLzondag 8 mei 2016 @ 00:36
quote:
15s.gif Op zondag 8 mei 2016 00:16 schreef BansheeBoy het volgende:

[..]

Ik heb er al eens een essay over geschreven. Dat is mij nooit in dank afgenomen.

GC / Essay: "Opkomst en ondergang van het homo-isme"

Mijn conclusie is dat je alleen vrij bent als je "hun" gedachtegoed omarmt en propageert. Het bekende Bounty effect zeg maar. :{

:{²
Ik had em al doorgenomen en ben het 100% eens met jou.
Manonozondag 8 mei 2016 @ 01:39
Monddood is nog nooit iemand geëvolueerd en respect afdwingen werkt altijd averrechts. Vast een mooi leven op een planeet met louter gelijkgezinden, maja. Tot het zover is, even emanciperen.
FlyDutchManzondag 8 mei 2016 @ 10:39
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 18:17 schreef dingeman het volgende:

[..]

Rare redenatie heb je.

[..]

Nou en, ik mag weren wie ik wil weren. Dat is ook vrijheid. Zo lang die ander gewoon een normaal leven kan leiden.
Dat valt gelukkig nog heel erg tegen, dat je zou mogen weren wie je wil weren.

En mijn redenatie is niet raar. Bevrijdingsdag draait om het feit dat we leven in een vrije maatschappij en om de daden van de mensen die daarvoor hebben gevochten. Als je dat wil kapen voor homobelangen sta er dan ook helemaal achter.

quote:
0s.gif Op zaterdag 7 mei 2016 19:14 schreef Dutchguy het volgende:

[..]

Dat was een heel andere tijd. In de jaren vijftig werden er zelfs in Nederland nog homo's gecastreerd vanuit bepaalde katholieke instellingen. We zijn nu gelukkig een stukje verder.

Dat iemand homofoob is moet hij zelf weten (ook vind ik dat anno nu onstellend dom, persoonlijke mening) maar ga alsjeblieft niet zo'n iemand op het podium hijsen tijdens een evenement waarbij vooral tolerantie en vrijheid gevierd wordt als je weet dat ook homo's vervolgd werden tijdens WO2.
Doen we toch ook met veteranen? Zolang ze het podium niet gebruiken om haat te spouwen hoeft er geen probleem te zijn, totdat een professionele lange tenen-organisatie erover begint te zeiken natuurlijk.