abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_161440405


Introductie
Voor het eerst sinds Parijs 1924 staat rugby weer op het programma van de Olympische Spelen. Na het toernooi van 1924 schrapte het IOC de sport. Beelden van rellende Franse fans na een overwinning van de Verenigde Staten op Frankrijk en het feit dat de beste rugbylanden ter wereld destijds weigerden uit te komen op de Olympische Spelen waren hier debet aan.

In 2016 is er aan bereidheid om deel te nemen geen gebrek. Nadat het IOC in 2009 aankondigde dat rugby – in de Sevens variant – vanaf Rio de Janeiro terug zou keren op de OS zijn er wereldwijd professionele programma’s opgericht en kwalificatietoernooien gespeeld. Hieruit zijn 24 teams (12 bij de heren en 12 bij de vrouwen) gekomen die van 6 tot en met 11 augustus zullen strijden om de medailles.

Rugby Sevens
Rugby Sevens is een variant van de sport rugby union met 15 spelers – bekend van de Six Nations en het WK Rugby – die met 7 spelers per team wordt gespeeld en waarbij de helften van een wedstrijd 7 minuten duren. De sport is in het jaar 1883 ontstaan in Schotland, als een snel en kortdurend toernooiformat. Doordat er op een volwaardig rugbyveld wordt gespeeld, is het een zeer open spel waarbij snelheid van zeer groot belang is en de kleinste fouten direct afgestraft kunnen worden.

De sport bleef lange tijd alleen populair in Schotland. Pas in 1921 werd er voor het eerst een toernooi in Engeland georganiseerd. In 1976 werd de Hong Kong Sevens opgezet door Schotse expats. Het toernooi is vandaag de dag onderdeel van de World Rugby Sevens Series en het bekendste en grootste rugby sevens toernooi ter wereld. In 1993 werd er voor het eerst een WK Rugby Sevens gehouden en sinds 1999 bestaat de World Rugby Sevens Series; een seizoen met wereldwijd 10 toernooien waarin de 16 beste landen ter wereld tegen elkaar uitkomen.

Net als de bekende variant met 15 man valt rugby sevens qua wetten en regulering onder de vlag van World Rugby. Zij organiseren in opdracht van het IOC ook het toernooi op de Olympische Spelen.

Sevens op de Olympische Spelen 2016
Alle wedstrijden worden gespeeld in het tijdelijke Deodoro Stadion dat ruimte zal bieden aan 12.000 supporters. De volgende landen doen mee:

Mannen
- Brazilië
- Nieuw Zeeland
- Fiji
- Groot Brittannië
- Zuid Afrika
- Verenigde Staten van Amerika
- Argentinië
- Frankrijk
- Kenia
- Japan
- Australië
- Spanje

Vrouwen
- Brazilië
- Nieuw Zeeland
- Australië
- Canada
- Groot Brittannië
- Verenigde Staten van Amerika
- Colombia
- Frankrijk
- Kenia
- Japan
- Fiji
- Spanje

Kanshebbers
Bij de heren is Fiji een van de grote favorieten. Het land dat nog nooit een medaille behaalde op de Olympische Spelen won in het seizoen 2014-15 de World Rugby Sevens Series (met 4 individuele toernooizeges). Ook in het seizoen 2015-16 gaan ze aan de leiding met overwinningen in Dubai, de Verenigde Staten en Hong Kong. Hun grootste rivaal is grote broer Nieuw Zeeland dat sinds 1999 in totaal 12 keer de Sevens Series won en dit seizoen ook al drie toernooien de beste was. Andere kanshebbers voor medailles zijn Zuid Afrika, Australië en in iets mindere mate Groot Brittannië. Outsiders voor een medaille zijn regerend Olympisch kampioen Verenigde Staten en Argentinië die tijdens de afgelopen twee seizoenen één keer de finale van een World Series toernooi hebben gehaald. Bij de vrouwen zijn Australië en Nieuw Zeeland de grote favorieten, met Canada als outsider.

Regels
Klap de spoiler uit voor een overzicht van de belangrijkste regels van rugby sevens.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Rugby Sevens, de praktijk


[ Bericht 3% gewijzigd door Mark op 27-06-2016 09:35:40 ]
  Eindredactie Sport / Forummod vrijdag 15 april 2016 @ 09:46:48 #2
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_161440461
Ik ben benieuwd of de fans net zo...enthousiast worden als tijdens de Spelen van 1924 ~O>
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
pi_161440497
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 april 2016 09:46 schreef heywoodu het volgende:
Ik ben benieuwd of de fans net zo...enthousiast worden als tijdens de Spelen van 1924 ~O>
Neh, dit soort hooligantaferelen zie je niet meer in het rugby.

quote:
During the final between France and the United States at Colombes Stadium, French fans booed and hissed the American team for the remainder of the game after star player Adolphe Jauréguy was flattened by a hard tackle two minutes after the opening whistle, leaving him unconscious with blood pouring down his face and having to be carried off the field on a stretcher. In the second half, French fans threw bottles and rocks onto the field and at American players and officials, wild brawls broke out in the stands, U.S. reserve Gideon Nelson was knocked unconscious after being hit in the face by a walking stick, and French fans invaded the pitch at the final whistle, leaving the French team, aided by the police, to protect the Americans. At the medal ceremony, The Star Spangled Banner was drowned out by the booing and hissing of French fans, and the American team had to be escorted to their locker room under police protection.
  Eindredactie Sport / Forummod vrijdag 15 april 2016 @ 09:49:46 #4
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_161440514
quote:
6s.gif Op vrijdag 15 april 2016 09:48 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Neh, dit soort hooligantaferelen zie je niet meer in het rugby.

[..]

De olympische gedachte, mooi he.
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
  vrijdag 15 april 2016 @ 10:05:59 #5
1124 Mark
Awesome dad from hell
pi_161440744
Jammer dat de Nederlandse dames ontbreken ;(
We used to hate people - Now we just make fun of them - It's more effective that way
Elk jaar Towel Day!(2)](3)
Dommage arachide-fromage
  Eindredactie Sport / Forummod vrijdag 15 april 2016 @ 10:07:20 #6
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_161440768
Jammer ook dat de coach van Fiji niks meer van zich heeft laten horen over het lezersinterview..
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
pi_161441736
Voor wie kennis wil maken met rugby sevens; dit weekend vindt in het Nationaal Stadion van Singapore de 8ste ronde plaats van de World Rugby Sevens Series. Koploper Fiji zal daarin een voorsprong van 5 punten op Nieuw Zeeland en 6 punten op Zuid Afrika verdedigen. Na Singapore worden er nog twee rondes gespeeld; in Parijs en Londen.

Alle wedstrijden zijn vanaf zaterdag 12:00 uur (Nederlandse tijd) live te bekijken via de gratis stream van World Rugby op www.worldrugby.org

https://en.wikipedia.org/wiki/2016_Singapore_Sevens

[ Bericht 12% gewijzigd door #ANONIEM op 15-04-2016 11:27:09 ]
pi_161442728
Player focus deel 1: Nate Ebner, USA



Nate Ebner traint sinds enkele weken mee met de Verenigde Staten. De winnaar van de Superbowl XLIX in 2014 kreeg van zijn NFL team de New England Patriots tijdelijk verlof om zijn droom waar te maken: uitkomen voor de VS op de Olympische Spelen.

Van kinds af aan speelde Ebner al rugby; het was een passie die hem door zijn vader - met wie Ebner een speciale band had - werd bijgebracht.
quote:
"I first started playing rugby with my dad when I was 6 years old, and we played all the time," Ebner said. "He was my best friend, no doubt. We did everything together. We would compete in the weight room, on the field, and we had the same humor. Everything he liked, I liked. That's just how we were."
Op zijn 17de maakte hij als jongste speler ooit zijn debuut voor het rugby sevensteam van de VS. Tevens speelde hij XV's rugby voor de VS op het WK Onder 20 in 2008.

In zijn eerste twee jaar op de universiteit van Ohio State speelde Ebner voor het rugbyteam. In zijn derde jaar maakte hij - na uitvoerig overleg met zijn vader en zonder enige eerdere ervaring - de overstap naar American Football.
quote:
"He said, 'I don't want to see you throw away all the years and potential you have as a professional rugby player just so you can play football at Ohio State,'" Ebner said. "I told him I wanted to be a professional football player and play in the NFL. He came to terms that if the main goal was to go to the NFL and be elite, then Ohio State was a great platform for that. ... He said, 'If you're going to do it, you have to go all the way. If you want to go to the NFL, you have to be committed.'

"That was the last conversation we had."
Op 13 november 2008 werd zijn vader Jeff Ebner vermoord tijdens een overval op zijn winkel.

Vanwege zijn talent en vaardigheden kreeg hij voor zijn vierde en laatste jaar op Ohio State zelfs een football scholarship aangeboden.

Ebner werd in 2012 in de zesde ronde van de NFL Draft gekozen door de New England Patriots. Hij tekende een contract voor vier jaar en speelt sindsdien als safety. In 2014 won hij met de Patriots de Superbowl. In maart 2016 tekende hij een nieuw contract voor 2 jaar bij het team.

Toch staat Ebner nu weer tijdelijk op het rugbyveld. Of hij ook deel uitmaakt van de selectie die naar Rio afreist is nog onzeker. Tijdens de 7de ronde van de Sevens Series in Hong Kong zat Ebner wel bij de selectie, maar speelde hij nog niet. Aankomend weekend, tijdens de 8ste ronde in Singapore lijkt daar verandering in te komen; Ebner zit weer bij de selectie en lijkt ook aan spelen toe te komen.

De tijdelijke uitstap naar rugby komt deels door de speciale band die Ebner had met zijn vader Jeff.
quote:
"It would have meant a lot for him to witness this and be a part of this," Ebner said. "I think he would be proud of what I'm doing and the light this is shining on rugby in the States. He loved playing rugby, and I'll do anything to give back to this sport that has given me so much."


[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 15-04-2016 12:03:35 ]
  Eindredactie Sport / Forummod vrijdag 15 april 2016 @ 12:12:29 #9
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_161442959
quote:
6s.gif Op vrijdag 15 april 2016 11:58 schreef Nielsch het volgende:
Player focus deel 1: Nate Ebner, USA

[ afbeelding ]

Nate Ebner traint sinds enkele weken mee met de Verenigde Staten. De winnaar van de Superbowl XLIX in 2014 kreeg van zijn NFL team de New England Patriots tijdelijk verlof om zijn droom waar te maken: uitkomen voor de VS op de Olympische Spelen.

Van kinds af aan speelde Ebner al rugby; het was een passie die hem door zijn vader - met wie Ebner een speciale band had - werd bijgebracht.

[..]

Op zijn 17de maakte hij als jongste speler ooit zijn debuut voor het rugby sevensteam van de VS. Tevens speelde hij XV's rugby voor de VS op het WK Onder 20 in 2008.

In zijn eerste twee jaar op de universiteit van Ohio State speelde Ebner voor het rugbyteam. In zijn derde jaar maakte hij - na uitvoerig overleg met zijn vader en zonder enige eerdere ervaring - de overstap naar American Football.

[..]

Op 13 november 2008 werd zijn vader Jeff Ebner vermoord tijdens een overval op zijn winkel.

Vanwege zijn talent en vaardigheden kreeg hij voor zijn vierde en laatste jaar op Ohio State zelfs een football scholarship aangeboden.

Ebner werd in 2012 in de zesde ronde van de NFL Draft gekozen door de New England Patriots. Hij tekende een contract voor vier jaar en speelt sindsdien als safety. In 2014 won hij met de Patriots de Superbowl. In maart 2016 tekende hij een nieuw contract voor 2 jaar bij het team.

Toch staat Ebner nu weer tijdelijk op het rugbyveld. Of hij ook deel uitmaakt van de selectie die naar Rio afreist is nog onzeker. Tijdens de 7de ronde van de Sevens Series in Hong Kong zat Ebner wel bij de selectie, maar speelde hij nog niet. Aankomend weekend, tijdens de 8ste ronde in Singapore lijkt daar verandering in te komen; Ebner zit weer bij de selectie en lijkt ook aan spelen toe te komen.

De tijdelijke uitstap naar rugby komt deels door de speciale band die Ebner had met zijn vader Jeff.

[..]

Goed verhaal _O_
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
pi_161447825
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 april 2016 12:12 schreef heywoodu het volgende:

[..]

Goed verhaal _O_
Thanks! Ik zal proberen de komende maanden - in aanloop naar de Spelen - nog wat meer verhalen te schrijven.
pi_161514748
Afgelopen weekend in Singapore behaalde Kenia haar eerste overwinning in de World Rugby Sevens Series ooit! Zo zie je maar dat er van alles kan gebeuren op een individueel Sevens toernooi en straks dus ook op de Olympische Spelen.

Op de eerste dag verloor Kenia nog van Zuid Afrika en speelde het gelijk tegen Schotland. Op doelsaldo gingen ze ten koste van Schotland door naar de kwartfinale waarin ze Frankrijk uitschakelden. In de halve finale wonnen ze nipt van Argentinië. Fiji had een zwaardere weg naar de finale met overwinning op Australië en Zuid Afrika. In de finale werden ze compleet overlopen door Kenia: 30-7

Doordat Nieuw Zeeland al in de kwartfinale werd uitgeschakeld bouwt Fiji wel haar voorsprong in de Series uit:

1. Fiji | 147 punten
2. Zuid Afrika | 139 punten
3. Nieuw Zeeland | 135 punten
4. Australië | 115 punten
5. VS | 95 punten

Nog twee rondes te gaan; Parijs en Londen. Daarna zullen de meeste teams die uitkomen op de Sevens zich gaan opmaken voor Rio de Janeiro!



[ Bericht 3% gewijzigd door #ANONIEM op 18-04-2016 09:03:03 ]
  woensdag 11 mei 2016 @ 09:39:39 #12
248821 Rauw.
op je bord.
pi_162084692
TVP.

Gaan de OS wedstrijden uitgezonden worden in NL?

Mooi stuk over Nate Ebner, vind vooral het terugdeinen van 't kritiek van de rugbyfans mooi.
De eerste reacties waren vooral negatief, en toch zie je de fans nu wat positiever worden over hem. _O_
"Wie niet voelen wil, moet maar luisteren"
pi_162174025
Kennis maken met Rugby Sevens? Dit weekend zijn de France Sevens in het Stade Jean Bouin te Parijs. De negende en voorlaatste ronde van de World Rugby Sevens Series waarin Fiji een kleine voorsprong op Zuid Afrika en Nieuw Zeeland moet verdedigen. Het hele weekend live te zien op:

http://www.worldrugby.org/sevens-series/where-can-i-watch

[ Bericht 12% gewijzigd door #ANONIEM op 15-05-2016 09:59:38 ]
pi_162209743
Vandaag vanaf 9:45 uur de laatste dag van de France Sevens in Parijs met de volgende kwartfinales:

Nieuw Zeeland - Argentinië
Zuid Afrika - Samoa
Frankrijk - Kenia
Fiji - Australië

Van deze 8 is trouwens alleen Samoa nog niet zeker van een plek in Rio. Hun laatste kans op kwalificatie komt op 18 en 19 juni tijdens het OKT in Monaco (Stade Louis II). Zij moeten het dan onder andere opnemen tegen kleinere kanshebbers Canada, Rusland, Zimbabwe, Ierland en Hong Kong.

[ Bericht 3% gewijzigd door #ANONIEM op 15-05-2016 09:28:36 ]
pi_162211809
De eerste - zeer verrassende - halve finale van de France Sevens is bekend:

Argentinië - Samoa

Goed nieuws voor Sevens Series koploper Fiji dat bij winst op Australië zijn voorsprong op Nieuw Zeeland en Zuid Afrika kan uitbreiden!

UPDATE: tot grote vreugde van het thuispubliek wint Frankrijk van Kenia (de winnaar van de vorige ronde in Singapore) en plaats zich ook voor de halve finale!

UPDATE 2: Fiji ook door na een spannend duel met Australië

Frankrijk - Fiji

[ Bericht 8% gewijzigd door #ANONIEM op 15-05-2016 12:53:19 ]
  zondag 15 mei 2016 @ 14:21:14 #16
248821 Rauw.
op je bord.
pi_162215532
Klopt het dat er ook andere wedstrijden nog gespeeld worden?

Zie nu bijvoorbeeld Nieuw Zeeland - Zuid Afrika en vanmorgen Rusland - Canada?
"Wie niet voelen wil, moet maar luisteren"
pi_162215722
quote:
0s.gif Op zondag 15 mei 2016 14:21 schreef Rauw. het volgende:
Klopt het dat er ook andere wedstrijden nog gespeeld worden?

Zie nu bijvoorbeeld Nieuw Zeeland - Zuid Afrika en vanmorgen Rusland - Canada?
Ja, er zijn vier verschillende knock-out fases op basis van de prestaties in de pool. De belangrijkste knock-out fase heet de Cup. Daarna komen de Plate (wat nu bezig is), de Bowl en de Shield.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/2016_Paris_Sevens

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 15-05-2016 14:27:27 ]
  zondag 15 mei 2016 @ 14:30:39 #18
248821 Rauw.
op je bord.
pi_162215882
Ooooh gaaf, daar gaat mijn zondag *O*
"Wie niet voelen wil, moet maar luisteren"
pi_162217821
Samoa door naar de finale! Grote favorieten voor het OKT in juni dus ook!

Fiji ook door naar de finale!

[ Bericht 21% gewijzigd door #ANONIEM op 15-05-2016 16:10:25 ]
  zondag 15 mei 2016 @ 18:42:10 #20
248821 Rauw.
op je bord.
pi_162224587
Wat een pot dit.
"Wie niet voelen wil, moet maar luisteren"
  zondag 15 mei 2016 @ 18:44:27 #21
248821 Rauw.
op je bord.
pi_162224638
Samoa - Fiji 29 - 26


Eerste helft stond het nog 7-26
_O_ _O_ _O_`
"Wie niet voelen wil, moet maar luisteren"
pi_162224694
Wow! Samoa wint de France Sevens door in de finale Fiji te verslaan en geldt daarmee gelijk als gevaarlijke outsider voor de OS! Wel nog kwalificeren in juni!

Met nog 1 ronde te gaan (volgend weekend, Londen) heeft Fiji een voorsprong van 14 punten op Zuid Afrika en 21 op Nieuw Zeeland. Een eindzege in Londen levert 22 punten op, dus theoretisch is er voor beide landen nog een kans om de Series te winnen. In de praktijk heeft Fiji dit seizoen nog nooit minder dan 13 punten gescoord en zij zullen dan zeer waarschijnlijk ook hun titel prolongeren.

[ Bericht 56% gewijzigd door #ANONIEM op 15-05-2016 19:04:48 ]
pi_162266538
Nog even nagenieten van de fantastische comeback van Samoa afgelopen zondag tegen Fiji (vanaf 4:38)!

pi_162266796
Jarryd Hayne was tot en met 2014 de beste rugby league speler van de wereld. Met de Parramatta Eels uit Sydney en met het Australische rugby league team behaalde hij vele successen, waaronder winst op het WK 2013. Vele malen werd hij tot speler van het jaar uitgeroepen en er was geen enkele rugby league speler die zoveel verdiende als hij.

In 2015 maakte hij de overstap naar de NFL om als running back uit te komen voor de San Francisco 49'ers. Aanvankelijk gooide hij hoge ogen en hij tekende dan ook een contract voor 3 jaar. Hoewel hij een aantal keer aardig speelde kon hij de verwachtingen niet waar maken en afgelopen zondag 15 mei maakte hij bekend de NFL te zullen verlaten om op de Olympische Spelen uit te kunnen komen voor Fiji. Hoewel Hayne in Australië geboren is en een Australische moeder heeft kan hij via zijn Fijiaanse vader direct uitkomen voor Fiji.

Persoonlijk denk ik dat hij meer kans zou maken om in de selectie van Australië te komen dan in die van Fiji, maar hij mag zich van Fiji coach Ben Ryan aankomend weekend gaan bewijzen tijdens de London Sevens.

quote:
Australian running back Jarryd Hayne is retiring from the NFL after one season, choosing instead to pursue a chance to compete with the Fiji Rugby Sevens in this summer's Olympics in Rio de Janeiro.

"I am retiring from the NFL because the Fiji Rugby Sevens team reached out to me about the opportunity to join the team for the upcoming Olympics, and I simply could not pass that chance up," Hayne said in a statement. "The Olympics has been something I have admired since I was a little boy, and it is an opportunity I feel very similar to me joining the NFL."
http://www.espn.co.uk/ame(...)ugby-sevens-olympics

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 17-05-2016 14:37:09 ]
  dinsdag 17 mei 2016 @ 14:11:12 #25
248821 Rauw.
op je bord.
pi_162268405
Op het internet hoor je vooral dat het een excuusje is dat hij daarom in NFL gestopt is en dat hij een gefaalde NFL speler is.

Ik wil graag geloven dat hij écht graag naar de OS wil. _O_
"Wie niet voelen wil, moet maar luisteren"
pi_162268772
quote:
14s.gif Op dinsdag 17 mei 2016 14:11 schreef Rauw. het volgende:
Op het internet hoor je vooral dat het een excuusje is dat hij daarom in NFL gestopt is en dat hij een gefaalde NFL speler is.

Ik wil graag geloven dat hij écht graag naar de OS wil. _O_
De waarheid zal ergens in het midden liggen. Gedurende het NFL seizoen (van 10 september 2015 tot 3 januari 2016) heeft hij in 8 van de 16 wedstrijden gespeeld. Tijdens het seizoen is hij op 31 oktober tijdelijk uit de selectie gezet en is hij gaan spelen voor het development team. Hij werd daarna - op 26 december - echter wel weer opgeroepen voor het main team. Hoewel hij nog een contract voor 2 seizoenen had ging het dus niet allemaal heel soepel. Daarnaast geloof ik echt wel dat hij heel graag naar de Olympische Spelen wil.

Maar goed, het is een geweldige speler om bezig te zien en het is slim dat Fiji hem heeft benaderd. Australië zal wel balen dat zij dat niet gedaan hebben. Dit weekend eens zijn kunsten checken op de London Sevens. Ik ben vooral benieuwd wat hij doet na de Olympische Spelen; zal hij weer terugkeren naar Rugby League of gaat hij Rugby Union XV spelen?




[ Bericht 9% gewijzigd door #ANONIEM op 17-05-2016 14:30:11 ]
pi_162269056
En ook het Sevens teams van Argentinië heeft potentieel een boost gekregen; een van de beste spelers ter wereld en van het WK 2015 - Juan Imhoff - heeft aangegeven beschikbaar te zijn voor selectie voor de Olympische Spelen. De zeer snelle winger heeft toestemming van zijn club Racing 92 om zich aan te sluiten bij de Argentijnse selectie, ondanks dat zij nog volop strijden om het Franse kampioenschap. Imhoff zal dit weekend tijdens de London Sevens al in actie komen.

http://www.worldrugby.org/sevens-series/news/161039



[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 17-05-2016 14:37:53 ]
pi_162344209
Vanaf morgenochtend 10:30 is het zo ver; de laatste ronde van de World Rugby Sevens Series live vanuit Rugby HQ in Londen; Twickenham. De laatste grote krachtmeting vóór Rio met het sevensdebuut van Juan Imhoff (Argentinië) en Jarryd Hayne (Fiji).

Live te volgen via: http://www.worldrugby.org/sevens-series/where-can-i-watch
pi_162386887
De eerste dag van de Londen Sevens is voorbij en er gebeurde genoeg!

- Fiji wint de 2015-16 World Rugby Sevens Series door zich te kwalificeren voor de kwartfinale! Hierdoor halen ze sowieso genoeg punten om niet meer ingehaald te kunnen worden door Zuid Afrika en Nieuw Zeeland. De eilandbewoners prolongeren hiermee hun titel.
- De verdedigend kampioen van de 2015 London Sevens - de VS - weet weer eens door te dringen tot de kwartfinale door een knappe overwinning op Samoa, de winnaar van de Paris Sevens vorige week.
- Ook Engeland doet het voor eigen publiek heel goed en wint in de sterke pool B alle wedstrijden van Fiji, Australië en Wales.
- De winnaars van de laatste twee rondes - Samoa en Kenia - hebben zich niet weten te kwalificeren voor de kwartfinale.

De kwartfinales van morgen:

Zuid Afrika - Argentinië
Engeland - Schotland
Nieuw Zeeland - USA
Frankrijk - Fiji

[ Bericht 4% gewijzigd door #ANONIEM op 22-05-2016 09:26:51 ]
pi_162387222
quote:
Jarryd Hayne on Rugby Sevens debut: So much faster than the NFL

When Jarryd Hayne made the decision to quit the riches of the NFL to pursue his Olympic dream, perhaps he thought his natural ball-playing talent would be enough to book his place in Rio.

However, after 10 minutes of rugby sevens action with the Fiji national side at Twickenham in London, the 28-year-old was left under no illusion that he needs to up the pace if he is to make it to Brazil.

"[Sevens] is so much faster than the NFL," Hayne told ESPN. "I'm still getting used to it, still learning. There's a lot more running and back-to-back speed. It's not as physical as any sport I've played before because it's all about covering the field."

The Australian-born star made headlines a year ago when he announced he would be leaving a lucrative career in the National Rugby League for America's Game and the San Francisco 49ers.

Roll on 12 months and Hayne was grabbing the limelight once again with a shock decision to leave his spot as a 49ers running back for a tilt at the Rio Olympics, when rugby union will make its return for the first time since 1924.

If his decision to quit Levi's Stadium came as a shock, his opting for the white of Fiji rather than the green and gold of Australia caused a stir Down Under, with critics suggesting he was cherry-picking his medal chances this summer.

Fiji are reigning World Sevens Series champions and one of the favourites for gold in Rio and Hayne qualifies for them through his father. He has the quintessential Australian accent but, in London, was keen to pay tribute to his new Pacific Island teammates and the fans back home.

"It's been great, they've accepted me really well," Hayne said. "It's been overwhelming from day one, so they've really made me feel welcome and it's been a great week. We've got a tough test coming up but we know the support's great back in Fiji and across the world.

"Fijian Sevens is a lot more established than rugby league in Fiji. The guys know their stuff so it's about being a sponge and learning as much as I can."

In truth, Hayne's contributions to the Fijian cause have been somewhat inauspicious in London so far this weekend as the Word Sevens Series reaches its climax. Head coach Ben Ryan vowed to use him sparingly in the build-up to the Twickenham event and has stuck true to his word -- in Fiji's first two matches against England and Australia, Hayne was only used as a second-half substitute.

"It's not about game time," Hayne insisted. "It's about going out there and doing a job for the team. It's a team game, so whatever the team needs, I'll be there."

While his athleticism was clear to see in his new fast-paced code, there was a sense of the action passing him by as he attempted to get up to speed with his lightning-quick teammates.

More matches will be the solution to that problem, but with Rio just three months away, and Fiji with a host of stars to return from injury, Hayne will be under no illusion that he has a mountain to climb to realise his Olympic ambitions. But as he proved with his switch to the NFL, Hayne is not a man who shirks a challenge.
http://www.espn.co.uk/rug(...)ebut-much-faster-nfl

Met de andere (tijdelijke) NFL convert (Nate Ebner, USA) gaat het niet heel goed trouwens. Hij zit dit weekend niet bij de USA selectie en speelt in plaats daarvan mee met het USA B-team in een toernooi in Parijs.
  zondag 22 mei 2016 @ 09:23:10 #31
248821 Rauw.
op je bord.
pi_162397576
Jammer dat Samoa en Kenya niet door zijn, ga er vanmiddag maar weer goed voor zitten. *O*
"Wie niet voelen wil, moet maar luisteren"
pi_162397624
quote:
15s.gif Op zondag 22 mei 2016 09:23 schreef Rauw. het volgende:
Jammer dat Samoa en Kenya niet door zijn, ga er vanmiddag maar weer goed voor zitten. *O*
Het begint om half 11 met de vier kwartfinales van de Shield / Bowl. Daarna volgens de vier kwartfinales van de Plate / Cup.

Hele programma:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/2016_London_Sevens
pi_162408063
De finale van de London Sevens gaat tussen Zuid Afrika en Schotland.

De VS en Fiji strijden om het brons.
  zondag 22 mei 2016 @ 16:35:25 #34
248821 Rauw.
op je bord.
pi_162408120
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2016 16:33 schreef Nielsch het volgende:
De finale van de London Sevens gaat tussen Zuid Afrika en Schotland.

De VS en Fiji strijden om het brons.
Leuke verrassende finale, mijn gok was RSA - USA.
Komen ook weer hele mooie momenten voorbij vandaag
"Wie niet voelen wil, moet maar luisteren"
pi_162408247
quote:
14s.gif Op zondag 22 mei 2016 16:35 schreef Rauw. het volgende:

[..]

Leuke verrassende finale, mijn gok was RSA - USA.
Komen ook weer hele mooie momenten voorbij vandaag
Schotland doet het goed! En dan te bedenken dat er in de voorlopige Rio selectie van Team GB iets van 13 Engelsen en 5 Schotten zitten.
pi_162413113
SCHOTLAND! HOLY SHIT WAT EEN FINALE!

Schotland - Zuid Afrika 27 - 26 door twee Schotse tries in de laatste minuut waarvan een in de allerlaatste actie van de finale!

[ Bericht 66% gewijzigd door #ANONIEM op 22-05-2016 19:28:04 ]
  zondag 22 mei 2016 @ 19:26:53 #37
248821 Rauw.
op je bord.
pi_162413114
Schotland *O*

Wat een spektakel!
"Wie niet voelen wil, moet maar luisteren"
pi_162414720
Op basis van de resultaten van de 2015-16 World Rugby Sevens Series (10 rondes, 16 landen per ronde) heb ik een "medailleklassement" gemaakt van de landen die in Rio zullen strijden voor Olympisch goud. Hiermee ontstaat er een overzicht van de landen die grote kans maken en de landen die minder tot geen kans maken.

1. Fiji | 3x goud, 2x zilver, 2x brons
2. Nieuw Zeeland | 3x goud, 1x zilver
3. Zuid Afrika | 1x goud, 3x zilver, 3x brons
4. Kenia | 1x goud
4. Samoa | 1x goud (nog niet gekwalificeerd voor Rio)
4. Schotland | 1x goud (in Rio onderdeel van Team GB)
7. Australië | 2x zilver, 1x brons
8. Argentinië | 1x zilver
8. Engeland | 1x zilver (in Rio onderdeel van Team GB)
10. Verenigde Staten | 2x brons
10. Frankrijk | 2x brons

Landen die in Rio zullen spelen maar geen medailles hebben gewonnen: Japan en Brazilië.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 22-05-2016 20:17:19 ]
  Eindredactie Sport / Forummod zaterdag 18 juni 2016 @ 12:00:36 #39
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_163107131
Vandaag en morgen in Monaco het laatste kwalificatiemoment voor de mannen, waar zestien teams strijden om één ticket.

Deelnemende teams:



Liveblog- en stream:
http://www.worldrugby.org/live-blog/128
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
  Eindredactie Sport / Forummod zondag 19 juni 2016 @ 13:37:23 #40
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_163136144
Spanje, Rusland, Samoa en Duitsland. Eén van die vier landen pakt het laatste ticket bij de mannen.
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
pi_163136270
Op dit moment vinden in Monaco de laatste wedstrijden plaats om de laatste deelnemer aan het herentoernooi in Rio te bepalen. Er zijn nog 4 landen over die in de halve finales spelen:

Spanje - Rusland
Samoa - Duitsland

Update: de finale gaat tussen Spanje en Samoa.

[ Bericht 11% gewijzigd door #ANONIEM op 19-06-2016 16:33:51 ]
pi_163140780
quote:
0s.gif Op zondag 19 juni 2016 13:37 schreef heywoodu het volgende:
Spanje, Rusland, Samoa en Duitsland. Eén van die vier landen pakt het laatste ticket bij de mannen.
Lol zie dit bericht nu pas. Je was me voor.
  Eindredactie Sport / Forummod zondag 19 juni 2016 @ 16:43:22 #43
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_163140912
quote:
1s.gif Op zondag 19 juni 2016 13:42 schreef Nielsch het volgende:
Op dit moment vinden in Monaco de laatste wedstrijden plaats om de laatste deelnemer aan het herentoernooi in Rio te bepalen. Er zijn nog 4 landen over die in de halve finales spelen:

Spanje - Rusland
Samoa - Duitsland

Update: de finale gaat tussen Spanje en Samoa.
Hopen op Samoa. Met onder meer een Samoa en Belgium in het team :+
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
  Eindredactie Sport / Forummod zondag 19 juni 2016 @ 17:33:28 #44
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_163141914
Finale staat als het goed is gepland om 18:30 uur, hier live te zien:

http://www.worldrugby.org/live-blog/129
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
  Eindredactie Sport / Forummod zondag 19 juni 2016 @ 18:35:53 #45
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_163143071
5-0 Spanje, dat ijzersterk begint :o
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
  Eindredactie Sport / Forummod zondag 19 juni 2016 @ 18:37:26 #46
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_163143116
12-0 :o
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
  Eindredactie Sport / Forummod zondag 19 juni 2016 @ 18:41:18 #47
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_163143225
12-7, hup Samoa w/

Tong is het met mij eens.
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
pi_163143245
quote:
0s.gif Op zondag 19 juni 2016 18:37 schreef heywoodu het volgende:
12-0 :o
Holy shit comeback van Samoa nu! 12-14
  Eindredactie Sport / Forummod zondag 19 juni 2016 @ 18:43:14 #49
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_163143283
quote:
1s.gif Op zondag 19 juni 2016 18:42 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Holy shit comeback van Samoa nu! 12-14
Schijnbaar hebben de Spanjaarden een "Franse waterpolotruc" uitgehaald? Als in, expres verliezen om een betere weg richting de Spelen te krijgen..

Nou was ik sowieso al voor Samoa, Tonga en Ierland op dit toernooi, maar dit maakt dat wel nog wat sterker :+
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
  Eindredactie Sport / Forummod zondag 19 juni 2016 @ 18:45:20 #50
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_163143333
Nielsch? Sinds wanneer duurt de tweede helft in sevens 10 minuten ipv 7? :o
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')