quote:Doden en gewonden na aanslagen in Brussel
Bij aanslagen in Brussel op luchthaven Zaventem en bij metrostation Maalbeek zijn dinsdagochtend doden en gewonden gevallen.
Bij een vertrekhal op de Brusselse luchthaven waren rond 8.00 uur twee explosies. Volgens de brandweer zijn als gevolg van de ontploffingen zeker elf doden gevallen. Het gaat om een zelfmoordaanslag, bevestigt het Belgische federaal parket.
Ooggetuigen vertellen aan het Belgische persbureau Belga dat er voorafgaand aan de explosies is geschoten en dat er in het Arabisch is geschreeuwd. De autoriteiten kunnen dit niet bevestigen. Ook berichten van het Koerdische nieuwsorgaan Rudaw dat terreurbeweging IS de aanslagen heeft opgeëist, zijn niet bevestigd.
De explosies waren in de vertrekhal van Zaventem, bij SN Brussels Airlines en bij de balie van American Airlines.
Aanslagen Brussel
Metrostations
De explosie in het centrum van Brussel was in een metrostel tussen de stations Kust-West en Maalbeek. Ook hier ging het volgens het federaal parket om een zelfmoordaanslag. Berichten over meerdere dodelijke slachtoffers zijn vooralsnog niet door de Belgische autoriteiten bevestigd.
Het dreigingsniveau in België is opgeschaald naar het hoogste niveau, van 3 naar 4, en er is een rampenplan in werking getreden. Het openbaar vervoer in Brussel is stilgelegd. Metro's, bussen en treinen rijden niet.
De NS laat geen treinen rijden van en naar België. Station Hoofddorp is dinsdag rond 11.15 uur ontruimd en hermetisch afgesloten. Ook bussen rijden vanaf Schiphol niet naar Hoofddorp. Het arrestatieteam is ingezet. Een verband met de aanslagen in Brussel is niet door de autoriteiten bevestigd.
Dreigingsniveau
De Belgische premier Charles Michel roept zijn landgenoten op het huis niet te verlaten als dat niet nodig is. Eerder gold deze waarschuwing alleen voor de inwoners van Brussel. De grens tussen België en Frankrijk wordt gesloten. België zendt 225 militairen naar Brussel.
De omgeving van het kantoor van premier Michel en het parlement in Brussel worden ontruimd. Ook is het centraal station van de Vlaamse hoofdstad Antwerpen ontruimd.
Michel gaf rond 11.45 uur een persconferentie. "We vreesden een terroristische aanslag en dat is gebeurd", aldus Michel. Hij roept de Belgen op "solidair te blijven in deze moeilijke omstandigheden".
Frankrijk zet 1.600 extra agenten in bij de grenzen. Gare du Nord, een belangrijk treinstation in Parijs, is afgesloten.
Nederland
In Nederland worden extra veiligheidsmaatregelen getroffen, meldt de Nationale Coördinator Terreurbestrijding en Veiligheid (NCTV).
Aan de zuidgrens van Nederland en op de vliegvelden Schiphol, Eindhoven en Rotterdam komen extra controles. Ook komt er extra politie op de treinstations in de vier grote steden en op de stations van Roosendaal, Breda en Arnhem.
Het treinverkeer van en naar Brussels Airport is stilgelegd. Alle vluchten zijn geannuleerd. Het vliegverkeer dat onderweg was naar Brussel, wordt omgeleid naar Schiphol.
Patrouilles
De eerste vluchten die moesten uitwijken zijn inmiddels geland op Schiphol, zegt een woordvoerder tegen NU.nl. Zeker negen vliegtuigen die eigenlijk op Zaventem hadden moeten landen, konden terecht op Schiphol. Een ander vliegtuig landde op het vliegveld van Maastricht.
Live Blogsquote:Nieuwe huiszoekingen in Brussel na aanslagen
De politie in Brussel zoekt actief naar mensen, onder meer met patrouilles op straat, na de aanslagen vandaag in Brussel.
Gerechtelijke bronnen hebben aan de Franstalige omproep RTBF meegedeeld dat in de regio Brussel huiszoekingen aan de gang zijn. De veiligheidsdiensten zouden op zoek zijn naar verdachten van de aanslagen van vandaag. Ook politiepatrouilles op straat zoeken naar verdachten.
bron: http://nos.nl/artikel/209(...)entem-verspreid.htmlquote:Belgische media hebben een foto in handen van de drie vermoedelijke daders van de aanslagen op de luchthaven Zaventem. De mannen lopen achter een bagagekarretje. De foto zou door de politie zijn getwitterd, terwijl het beeld eigenlijk voor intern gebruik was.
Of zij allemaal zijn omgekomen, is niet duidelijk. Bij de aanslagen in de vertrekhal gingen kort na elkaar twee bommen af. De Belgische minister Reynders van Buitenlandse Zaken zei eerder vandaag dat er rekening mee wordt gehouden dat er nog een dader voortvluchtig is. Het gevaar is nog niet geweken, waarschuwde hij.
Dat is misschien het enige dan, idd.quote:Op woensdag 23 maart 2016 00:12 schreef Physsic het volgende:
[..]
Al zou The Passion komende donderdag natuurlijk wel een 'mooie' gelegenheid zijn.
Veel mensen per vierkante meter en ook nog 'ns met een ander geloof als middelpunt.
Wijs je mij ook even aan waar ik precies moslims haat?quote:Op woensdag 23 maart 2016 00:12 schreef Gutmensch het volgende:
[..]
Ik vind jou ook vrij radicaal in je moslimhaat.
Ga je nou persoonlijk worden?quote:Op woensdag 23 maart 2016 00:13 schreef Pizzakoppo het volgende:
[..]
Dan leef je een elitair leven waarin je weinig van doen hebt met normale mensen.
Nee hoor, dat is slechts een veronderstelling. Anders kan ik mij niet voorstellen dat je tot een dergelijke conclusie kunt komen.quote:
Stinkhippiesquote:Op woensdag 23 maart 2016 00:16 schreef ChevyCaprice het volgende:
[ afbeelding ]
Nu gaan we dit soort acties houden
Dat doe je als je alle moslims verantwoordelijk houdt voor deze afschuwelijke daad van een paar extremisten.quote:Op woensdag 23 maart 2016 00:15 schreef Pizzakoppo het volgende:
[..]
Wijs je mij ook even aan waar ik precies moslims haat?
En waar doe ik dat precies?quote:Op woensdag 23 maart 2016 00:17 schreef Gutmensch het volgende:
[..]
Dat doe je als je alle moslims verantwoordelijk houdt voor deze afschuwelijke daad van een paar extremisten.
terroristen"wijk"...quote:Op dinsdag 22 maart 2016 23:59 schreef Infection het volgende:
De sensatie-voorpagina's van morgen rollen ook alvast binnen:
[ afbeelding ]
Dat is dat soort dat het leger wil afschaffen, en wil gaan knuffelen met de vijandquote:Op woensdag 23 maart 2016 00:16 schreef ChevyCaprice het volgende:
[ afbeelding ]
Nu gaan we dit soort acties houden
Geen idee. Men noemt het altijd een wijk van Brussel, maar het is een eigen gemeente.quote:Op woensdag 23 maart 2016 00:18 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
terroristen"wijk"...
Waarom blijft men Molenbeek een wijk noemen? Het is wat populatie betreft de 11de gemeente/stad van België. Meer inwoners dan Mechelen, Hasselt of Sint-Niklaas. In Nederland staat Apeldoorn op de 11de plaats, noemt men dat ook een wijk?
In Afrika heb je er anders ook genoeg zitten; Boko Haram, Al Shabaab, nog wat onbekende.quote:Op woensdag 23 maart 2016 00:18 schreef Poepz0r het volgende:
Wat ik persoonlijk raar vind is hoe snel de jongeren in en rondom Syrië onder andere radicaliseren. Ik ben in VEEL grote moslimlanden geweest waaronder Indonesië en kortgeleden Gambia. In Gambia (waar voornamelijk zeer donkere mensen wonen, even voor de beeldvorming) wonen ontzettend veel moslims. Ik heb hier hele gesprekken met de plaatselijke bevolking over gehad etc.
Zit het in de opvoeding? Juist niet, want moslims worden in Afrikaanse landen over het algemeen vrijwel hetzelfde opgevoed. Uiteindelijk kwamen wij tot de conclusie dat - en dit gaat maf klinken - jongeren uit die landen vatbaarder zijn voor ..... (vul zelf maar in). Tuurlijk heeft dit deels met kansen te maken, maar als dat echt zo was, waarom zijn er geen duizenden Gambianen (merendeel straatarm, geen toekomst) niet geradicaliseerd?
Is het niet gewoon zo dat de jongeren in en rondom Syrië vanuit hun karakter licht ontvlambaar zijn en meer temperamentvol en sneller de verkeerde beslissingen nemen?
*Zucht*quote:Op woensdag 23 maart 2016 00:16 schreef Pizzakoppo het volgende:
[..]
Nee hoor, dat is slechts een veronderstelling. Anders kan ik mij niet voorstellen dat je tot een dergelijke conclusie kunt komen.
Als je dat niet gedaan hebt bied ik je mijn nederige excuses aan.quote:
Maar dat is wel de groep met enorm veel invloed, waar we nu open grenzen (Schengenquote:Op woensdag 23 maart 2016 00:19 schreef Cousin_Eddy het volgende:
[..]
Dat is dat soort dat het leger wil afschaffen, en wil gaan knuffelen met de vijand
Exact ... Men schiet op het feit dat Brussel niet 1 burgemeester heeft , maar die verschillende gemeentes als Molenbeek , Schaarbeek, Anderlecht , ... zijn gewoon ook erg groot ...quote:Op woensdag 23 maart 2016 00:18 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
terroristen"wijk"...
Waarom blijft men Molenbeek een wijk noemen? Het is wat populatie betreft de 11de gemeente/stad van België. Meer inwoners dan Mechelen, Hasselt of Sint-Niklaas. In Nederland staat Apeldoorn op de 11de plaats, noemt men dat ook een wijk?
Niet vergelijkbaar met IS, daar gaat het mij om. Overigens in Gambia zit helemaal niets, ja peace hier en peace daar, fantastisch volk, maar IS. Waarom kan een Turk, Marokkaan etc wel radicaliseren maar hoor je dat vanuit midden en zuid-afrika bijvoorbeeld niet?quote:Op woensdag 23 maart 2016 00:20 schreef Physsic het volgende:
[..]
In Afrika heb je er anders ook genoeg zitten; Boko Haram, Al Shabaab, nog wat onbekende.
Dat zeggen die gasten ook over gematigde moslims.quote:Op woensdag 23 maart 2016 00:20 schreef Mevrouw_voor_jou het volgende:
Overigens is het enige wat ik hoor van moslims die ik erover spreek is dat het niets met de islam te maken heeft en een stuk verontwaardiging dat deze mensen zichzelf moslims durven te noemen.
Ik verlang niks van moslims. Ik geef enkel aan dat wanneer er beeldvorming zou bestaan over mijn culturele sub-groep (jonge, blanke mannen) waar ik het niet mee eens ben, het verstandiger zou zijn om stelling te nemen tegen die beeldvorming dan om boos te worden op de personen die het zo zien. Immers begint een betere wereld bij jezelf.quote:Op woensdag 23 maart 2016 00:19 schreef Tomatenboer het volgende:
Pizzakoppo; in het vorige deel vroeg jij je af - dat als er dan zoveel "gematigde moslims" zijn die de aanslagen veroordelen - waarom je dan vrijwel enkel moslims in de media ziet die de aanslagen met plezier ontvangen.
Maar dat komt natuurlijk ook net zo goed door selectieve berichtgeving. Een moslim met een extremistische, verwerpelijke mening heeft nu eenmaal meer nieuwswaarde dan een politiek-correcte moslim die hetzelfde zegt als de massa autochtonen.
Los daarvan vind ik het vreemd om van alle moslims te verlangen dat zij zich distantiëren van extremisme. Wij als Westerse Europeanen of Christenen hoeven ons ook niet openlijk te distantiëren van bijvoorbeeld de daden van Hitler, Breivik, het misbruik van de Katholieke kerk enz.
Prima, je kunt overduidelijk jouw emoties niet buiten een vrij rationele discussie laten.quote:Op woensdag 23 maart 2016 00:20 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
*Zucht*
Jij vraagt of ik het met je eens ben
Ik zeg: nee, ik ben het niet met je eens
En dan word je persoonlijk
Weet je wat: je kan de pot op
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |