Ze noemen het niet voor niets het 'niet-veel-maar-toereikendcriterium'quote:Op dinsdag 1 maart 2016 20:07 schreef snakelady het volgende:
''Eenoudergezin met 2 kind: 1600 euro'' Dan zat ik dus ver in de armoede met 1200/1300 euro.
Maar ik moet zeggen dat ik mij toch nooit echt arm heb gevoeld. Ik had alleen niks extra's en daar baalde ik wel geregeld van, maar we hadden een dak boven ons hoofd, ik kon mijn rekeningen betalen, er stond eten iedere dag gezond eten op tafel en we hadden kleding.
Overigens deed ik toen boodschappen voor 60/70 euro in de week.
Schrikbarend: 1,25 miljoen van de 17 miljoen Nederlanders die arm is.quote:Op dinsdag 1 maart 2016 20:04 schreef snakelady het volgende:
Boodschappen doen voor je gezin voor een paar tientjes per week, dat kan een flinke uitdaging zijn. Toch moeten steeds meer mensen rond zien te komen van dit soort bedragen.
Het aantal mensen dat in armoede leeft, is sinds het begin van de economische crisis flink toegenomen. Dat blijkt uit onderzoek van SCP. In 2007 ging het nog om minder dan 850.000 mensen, maar in 2013 was dat opgelopen tot ruim 1,25 miljoen mensen.
Armoedegrens
Maar wanneer leef je eigenlijk 'in armoede'? De armoedegrens voor een alleenstaande ligt bij een besteedbaar inkomen van 1061 euro netto per maand. Deze grens wordt ook wel het 'niet-veel-maar-toereikendcriterium' genoemd. Voor grotere huishoudens ligt de grens hoger: een gezin van twee ouders met twee kinderen leeft onder de armoedegrens als ze minder dan 1990 euro netto verdienen, inclusief toeslagen.
Niet-veel-maar-toereikendcriterium:
Bedragen zijn het afgerond netto maandbedrag in euro’s, inclusief toeslagen.
Alleenstaande: 1060 euro
Paar zonder kind: 1450 euro
Paar met 1 kind: 1770 euro
Paar met 2 kinderen: 1990 euro
Eenoudergezin met 1 kind: 1410 euro
Eenoudergezin met 2 kind: 1600 euro
Bron: SCP/CBS
1990 euro klinkt misschien als een redelijk bedrag, maar daarvan moet je dus alles voor vier personen betalen. Van huur, gas, water, licht en verzekeringen tot kleding voor de kinderen. En dan blijft er voor de boodschappen soms weinig over.
http://www.rtlnieuws.nl/e(...)es-zo-doe-je-inkopen
Het gaat hier meer over de benoemde armoedegrens.quote:Op dinsdag 1 maart 2016 20:17 schreef Tomatenboer het volgende:
Hier is al een topic over toch?
Gevonden; NWS / Meer structurele armoede in NL dan gedacht
Dat was voor mij inderdaad wel een probleem, ik ben longpatiënt dus heb medicatie nodig en regelmatig onderzoeken in het ziekenhuis, die rekeningen betaalde ik standaard maandelijks af, die kon ik nooit ineens betalen.quote:Op dinsdag 1 maart 2016 20:17 schreef rutger05 het volgende:
Het hangt natuurlijk ook nog van meer factoren af, als bijvoorbeeld iemand een 'hoge' huur moet betalen (en die huren stijgen de laatste jaren alleen maar) voor een slecht geïsoleerde woning met een hoge energierekening (en daar zitten vaak mensen met een laag inkomen in), dan houden zij natuurlijk weinig over voor andere lasten. Een ander voorbeeld is iemand met een laag inkomen en een slechte gezondheid die elk jaar standaard het eigen risico kwijt is, dat pakt ook verkeerd uit.
Ik vind zoiets een zeer slechte zaak.quote:Op dinsdag 1 maart 2016 20:23 schreef snakelady het volgende:
[..]
Dat was voor mij inderdaad wel een probleem, ik ben longpatiënt dus heb medicatie nodig en regelmatig onderzoeken in het ziekenhuis, die rekeningen betaalde ik standaard maandelijks af, die kon ik nooit ineens betalen.
Waarom denk je dat de winkelstraten steeds leger worden.. Echt niet alleen om de toegenomen internetverkopen.quote:Op dinsdag 1 maart 2016 20:19 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Schrikbarend: 1,25 miljoen van de 17 miljoen Nederlanders die arm is.
Bij de opkomst van de Aldi, Lidl en Action ging niemand een lichtje brandenquote:Op dinsdag 1 maart 2016 20:25 schreef Perrin het volgende:
[..]
Waarom denk je dat de winkelstraten steeds leger worden.. Echt niet alleen om de toegenomen internetverkopen.
quote:Op dinsdag 1 maart 2016 20:25 schreef Perrin het volgende:
[..]
Waarom denk je dat de winkelstraten steeds leger worden.. Echt niet alleen om de toegenomen internetverkopen.
En toch blijven de mensen op de VVD stemmen.quote:Op dinsdag 1 maart 2016 20:27 schreef kawotski het volgende:
[..]
Bij de opkomst van de Aldi, Lidl en Action ging niemand een lichtje branden
En de PvdA die er niets aan doet ondanks dat ze mee regerenquote:Op dinsdag 1 maart 2016 20:27 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
En toch blijven de mensen op de VVD stemmen.
Ja, maar dat is oud nieuws. Als je een bijstandsuitkering hebt dan ben je arm en dan nog zeuren VVD/D66-stemmers over die 4,5 miljard euro per jaar terwijl de HRA voor villa's waarschijnlijk minstens het dubbele bedraagt. Mysterie mens.quote:Op dinsdag 1 maart 2016 20:22 schreef kawotski het volgende:
Dus bijstand (bijvoorbeeld voor een alleenstaande) is sowieso onder armoedegrens. Lekker dan..
Inderdaad.quote:Op dinsdag 1 maart 2016 20:28 schreef kawotski het volgende:
[..]
En de PvdA die er niets aan doet ondanks dat ze mee regeren
Dit kun je niet met droge ogen 'arm' noemen. Typische ambtenaren-achter-het-bureau criteria dit.quote:Op dinsdag 1 maart 2016 20:19 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Schrikbarend: 1,25 miljoen van de 17 miljoen Nederlanders die arm is.
Typisch zolderkamer-autisten argument dit.quote:Op dinsdag 1 maart 2016 20:30 schreef Dingflofbips het volgende:
[..]
Dit kun je niet met droge ogen 'arm' noemen. Typische ambtenaren-achter-het-bureau criteria dit.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |