quote:Actievoerders bestormen gemeentehuis Heesch; politie maakt einde aan demonstratie
* UPDATE 20.23 uur * HEESCH - De politie liet maandagavond rond 20.00 uur weten een einde te maken aan de demonstratie bij het gemeentehuis in Heesch. De ME treedt op om de demonstranten op het plein weg te sturen.
Toegangswegen richting de demonstratie werden door de politie afgezet. Een woordvoerder van de politie kan nog niets zeggen over mogelijke arrestaties.
De sfeer op het plein werd iets na 19.30 uur grimmiger. Boze actievoerders hebben tijdens de demonstratie tegen een asielzoekerscentrum met 500 bewoners in Heesch het gemeentehuis bestormd. Daarop besloot de ME in te grijpen. Geen van de demonstranten is het gemeentehuis binnen gekomen.
'Te gevaarlijk'
Actievoerders gooiden met vuurwerk, stenen en eieren naar de politie. De demonstranten werden door de politie gevraagd naar huis te gaan. "Jullie hebben jullie punt gemaakt." Rond 20.00 uur werden alle aanwezigen gesommeerd het bordes te verlaten. "Het is te gevaarlijk om te blijven staan." De ME heeft de directe omgeving van het gemeentehuis vrijgemaakt.
Uit voorzorg werd na de bestorming van de actievoerders ook de collegezaal ontruimd. De commissievergadering werd hervat in een andere zaal van het pand.
Op de demonstratie kwamen honderden actievoerders af. De organisatie heeft aan het begin van de demonstratie nog eens opgeroepen tot een vreedzaam protest. Ook werden alle aanwezigen bedankt voor hun komst. "Ik denk dat we een duidelijk statement hebben afgegeven."
Op het plein werd op dat moment door enkele personen met eieren gegooid. Een van de eieren zou een commissielid hebben geraakt. Ook werden enkele harde knallen gehoord.
De organisatie van het protest, 'Te veel te lang', had actievoerders opgeroepen om spandoeken te maken met daarop de tekst '500 = te veel, 10 jaar = te lang. Heesch zegt nee tegen een groot azc'. Een groot aantal demonstranten heeft gehoor gegeven aan de oproep. Ook de extreem-rechtse Johnboy Willemse, van de Nederlandse Volks-Unie (NVU), was naar de demonstratie gekomen. Hij had een spandoek bij zich met daarop de tekst 'Geen azc, stop de asielwaanzin'.
Niemand in Heesch heeft er baat bij als de demonstratie maandagavond tegen een asielzoekerscentrum met 500 bewoners uit de hand loopt. Harm Ruijs, een van de organisatoren van de demonstratie, rekende voorafgaand op een waardig protest. "Laat ons een landelijk voorbeeld worden hoe je op een nette manier kunt demonstreren tegen de huidige grootschalige opvang van asielzoekers. We hebben al genoeg negatieve publiciteit gehad met die dode varkens."
Op Facebook hadden 135 mensen aangegeven dat ze om 19.00 uur aanwezig zouden zijn bij het gemeentehuis. Ruijs verwachtte er meer. "We krijgen veel positieve reacties in het dorp. Mensen van buiten Heesch zijn ook welkom, maar alleen als ze zich gedragen. Als we merken dat mensen zich racistisch uiten, dan spreken we ze daar op aan. We willen absoluut geen rottigheid."
Prima als ze zelf hun vreten en huis betalen, anders opzouten!quote:Op maandag 18 januari 2016 20:48 schreef Ferrari_Tape het volgende:
Zeker weer zo'n boerendorp waar ze nog nooit een buitenlander gezien hebben in het echt.
Kom eens naar Rotterdam!
De wereld is van IEDEREEN!
Er lopen daar redelijk wat buitenlanders rondquote:Op maandag 18 januari 2016 20:48 schreef Ferrari_Tape het volgende:
Zeker weer zo'n boerendorp waar ze nog nooit een buitenlander gezien hebben in het echt.
Al lang rustig, er was eigenlijk niet zo veel aan de hand. Niet dezelfde toestanden als in Geldermalsen.quote:
Dat zijn bijna synoniemen. In Brabant werd sowieso al niet alles zomaar gepikt van immigranten. Problemen met hanggroepjongeren zoals van Gouda tot Wageningen hebben we hier ook nooit gehad.quote:
twitter:khouterman twitterde op maandag 18-01-2016 om 21:20:51Politie wordt verdubbeld. #BD #Heesch https://t.co/qyjI3j2pcf reageer retweet
quote:Op maandag 18 januari 2016 21:21 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat zijn bijna synoniemen. In Brabant werd sowieso al niet alles zomaar gepikt van immigranten. Problemen met hanggroepjongeren zoals van Gouda tot Wageningen hebben we hier ook nooit gehad.
Nou nou, 15 agenten.quote:Op maandag 18 januari 2016 21:22 schreef StaceySinger het volgende:
[ afbeelding ]twitter:khouterman twitterde op maandag 18-01-2016 om 21:20:51Politie wordt verdubbeld. #BD #Heesch https://t.co/qyjI3j2pcf reageer retweet
Dit. ^quote:Op maandag 18 januari 2016 21:17 schreef Fir3fly het volgende:
Wat een idioten weer. Je zou er maar wonen en dan wordt je woonplaats door dit soort lui vertegenwoordigd.
Doe eens niet, totale onzin die je nu loopt te verkondigen.quote:Zeker weer zo'n boerendorp waar ze nog nooit een buitenlander gezien hebben in het echt.
dat valt erg mee ja.quote:Op maandag 18 januari 2016 21:22 schreef Houtenbeen het volgende:
[..]![]()
![]()
In Helmond, Woensel, Den Bosch, Tilburg Noord, etc.
Wat natuurlijk zo democratisch is als de voormalige Duitse Democratische Republiek.quote:Op maandag 18 januari 2016 21:23 schreef Ryan3 het volgende:
Weer de donkere kant van de Brabantse volkscultuur?
Overigens duurt niet lang meer, maandje of 6, en dan worden gemeenten gewoon gedwongen om een azc te vestigen en dan zetten ze gewoon militairen in als burgers het niet willen.
Ja, ik denk dat je er hoe dan ook niet aan onderuit zult komen dat de overheid gewoon plaatsen gaat toewijzen, niets geen inspraak of dit soort rellen meer. Of dat op de DDR lijkt, laat hen koud, vrees ik, je moet die mensen gewoon onderdak bieden.quote:Op maandag 18 januari 2016 21:26 schreef TerryStone het volgende:
[..]
Wat natuurlijk zo democratisch is als de voormalige Duitse Democratische Republiek.
Een groep mensen die probeert door middel van dreigementen, intimidatie en geweld hun standpunten af te dwingen bij politiek en (lokale) samenleving, is dat dan democratisch?quote:Op maandag 18 januari 2016 21:26 schreef TerryStone het volgende:
[..]
Wat natuurlijk zo democratisch is als de voormalige Duitse Democratische Republiek.
Ik heb gelezen dat ze ook een grondexploitatie probleempje hebben in die gemeente....quote:Op maandag 18 januari 2016 21:41 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
Een groep mensen die probeert door middel van dreigementen, intimidatie en geweld hun standpunten af te dwingen bij politiek en (lokale) samenleving, is dat dan democratisch?
Inspraak is er nu ook niet, word alleen medegedeeld. Geen wonder dat mensen naar meer luidruchtigere middelen gaan grijpen.quote:Ja, ik denk dat je er hoe dan ook niet aan onderuit zult komen dat de overheid gewoon plaatsen gaat toewijzen, niets geen inspraak of dit soort rellen meer. Of dat op de DDR lijkt, laat hen koud, vrees ik, je moet die mensen gewoon onderdak bieden.
Wat ik me afvraag is waarom we deze mensen onderdak moeten bieden?quote:Op maandag 18 januari 2016 21:28 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, ik denk dat je er hoe dan ook niet aan onderuit zult komen dat de overheid gewoon plaatsen gaat toewijzen, niets geen inspraak of dit soort rellen meer. Of dat op de DDR lijkt, laat hen koud, vrees ik, je moet die mensen gewoon onderdak bieden.
Ik denk ook dat je ervan af moet dat we per se democratisch zijn oid. En democratisch in de zin dat we nog ergens invloed op hebben als "gewone belastingbetalende burger".
Dat zeg ik al, dat is ook niet democratisch bepaald verder.quote:Op maandag 18 januari 2016 21:49 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Wat ik me afvraag is waarom we deze mensen onderdak moeten bieden?
We hebben bezuinigd op speciaal onderwijs, terwijl de scholen voor asielkinderen opengaan. Nederlanders staan jaren op een wachtlijst terwijl een statushouder voorrang krijgt op een sociale huurwoning.
Is het echt nodig dat deze mannen, die vaak hun vrouw en kinderen achtergelaten hebben en duizenden euro's betaalt hebben, hier op van alles recht hebben?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |