Ik ga straks weer eens een duik nemen in de achterbak, naar binnen/rechts drukken evt. met een schroevendraaier, staat genoteerd.quote:Op zondag 3 juli 2016 12:58 schreef loveli het volgende:
[..]
Als ik naar het plaatje kijk lijkt het me dat je hem naar rechts moet drukken. Je moet even door een weerstand heen.
Draadje los als staalkabel of electra? Als electra, heb je je zekeringen al nagekeken?
Als je de motorkap open maakt van de astra G. Zie je aan de bovenkant waar de koplamp zit in de stalenbalk een zwart ronde dopje, haal die eruit met een schroevendraaier. Dan zie je een soort torkx schroef. met deze schroef kun je de koplamp omhoog og omlaag draaien. Vaak is het wel zo dat je echt heel veel moet draaien wil je zien dat het echt omhoog of omlaag gaat. Als je dit doet zet je auto dan kort tegen een garagepoort of iets dergelijks aan. Daarna dopje terug eropquote:Op vrijdag 22 juli 2016 00:05 schreef Jiang153 het volgende:
Snelle vraag:
Bij een Astra G middels welke schroef stel je de hoogte van je koplampen nou eigenlijk in? Heb een nieuwe rechter erin gezet maar nu schijnt die de bomen in
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Plaatje van internet maar waar zit die stelschroef?
Stalen balk?quote:Op vrijdag 22 juli 2016 00:14 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Als je de motorkap open maakt van de astra G. Zie je aan de bovenkant waar de koplamp zit in de stalenbalk een zwart ronde dopje, haal die eruit met een schroevendraaier. Dan zie je een soort torkx schroef. met deze schroef kun je de koplamp omhoog og omlaag draaien. Vaak is het wel zo dat je echt heel veel moet draaien wil je zien dat het echt omhoog of omlaag gaat. Als je dit doet zet je auto dan kort tegen een garagepoort of iets dergelijks aan. Daarna dopje terug erop
quote:Op vrijdag 22 juli 2016 00:29 schreef Jiang153 het volgende:
[..]
Stalen balk?
Bedoel je dit?
[ afbeelding ]
Ik heb eens gehoord dat als je de auto wast met een spons in een panty, dat t helpt om insecten te verwijderen.quote:Op vrijdag 15 juli 2016 22:32 schreef einzeinz het volgende:
Ik heb 2 vragen over het schoonmaken van mijn wagen.
1. Ramen
Ik hoorde wel eens dat je je ramen met schoonmaken met krantenpapier maar van anderen hoor ik dan weer dat ik het beter niet op mijn autoramen zou doen.
2. Vliegen en insecten verwijderen
Mijn wagen is op dit moment één kerkhof aan vliegen en insecten die moeilijk te verwijderen zijn zonder krassen te maken (door hard schrobben). Hoe krijg ik die er makkelijk af? Klopt het dat een mandarijn of sinaasappelnetje gebruiken wel eens helpt? En hoe gebruik je het dan?
Update, na een incident stond de auto bij de garage, waar ze meteen de achterklep gefixt hebben. Bleek dat ik op de verkeerde plek zocht naar het hendeltjequote:Op zondag 3 juli 2016 15:00 schreef loveli het volgende:
Met de sleutel in het slot zou het een mechanisch probleem moeten zijn en niet electrisch. Bij de Fords (<2003) die ik ken is de knop van het achterklepslot een combo van electrisch ontgrendelen en mechanisch slot als je met sleutel draait.
Google ook even op ford ka boot/trunk lock. Hier zeggen ze dat goed smeren kan helpen.
http://www.talkford.com/c(...)boot-lock-wont-open/
Geen aanmelding nodig gelukkig. Heb waarschijnlijk alleen net een verkeerde kabelboom besteld.. Besteld op winparts met kenteken gezocht en besteld. Alles gemonteerd en weer teruggezet, stopcontact aansluiten, en testen maar. Knipperlicht links aan, gaat alles knipperen, remlichten van de auto deden het niet meer, mistachterlicht werd niet uitgeschakeld.. Massa was wel goed, winparts gebeld, hadden ook zo geen oplossing. Dan zelf maar meten en puzzelen. Blijkt dat kabelboom gewoon niet voor dit type auto is ofzo. Auto is 1 Vd 1e na de facelift, en zal daar wel ergens zijn misgegaan. Alles uitgemeten en opnieuw aangesloten, alles werkt, behalve dat de mistachterlicht niet wordt uitgeschakeld. En niet meer volgens de DIN-normering aangesloten.quote:Op maandag 27 juni 2016 12:48 schreef Chuck-N0rr1s het volgende:
[..]
Waarschijnlijk aanmelden, geen voorbereiding.
Die onderbreking zit in je stekkerdoos. Maar die sluit ik ook nooit aan ivm storingsgevoeligheidquote:Op dinsdag 9 augustus 2016 16:19 schreef slangpie het volgende:
[..]
Geen aanmelding nodig gelukkig. Heb waarschijnlijk alleen net een verkeerde kabelboom besteld.. Besteld op winparts met kenteken gezocht en besteld. Alles gemonteerd en weer teruggezet, stopcontact aansluiten, en testen maar. Knipperlicht links aan, gaat alles knipperen, remlichten van de auto deden het niet meer, mistachterlicht werd niet uitgeschakeld.. Massa was wel goed, winparts gebeld, hadden ook zo geen oplossing. Dan zelf maar meten en puzzelen. Blijkt dat kabelboom gewoon niet voor dit type auto is ofzo. Auto is 1 Vd 1e na de facelift, en zal daar wel ergens zijn misgegaan. Alles uitgemeten en opnieuw aangesloten, alles werkt, behalve dat de mistachterlicht niet wordt uitgeschakeld. En niet meer volgens de DIN-normering aangesloten.
Kan ik wel mee leven. Heb geen zin om de hele bumper opnieuw te demonteren
Nee echt geweldig is dat niet. Is bij mijn eigen ook niet aangesloten, weet ook niet of oom agent moeilijk er om zal doen.. En wanneer gebruik je een mistachterlicht, ik iig bijna nooit.quote:Op dinsdag 9 augustus 2016 16:35 schreef Chuck-N0rr1s het volgende:
[..]
Die onderbreking zit in je stekkerdoos. Maar die sluit ik ook nooit aan ivm storingsgevoeligheid
Check je apv bij de gemeente. Bij mijn ouders mag je de auto nog niet wassen op straat. Bij mn broertje mag alles mits je het opruimt op de juiste methode en het mileu niet vervuild.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 16:55 schreef RickHD90 het volgende:
Simpele vraag met een simpel antwoord:
Ik wil binnenkort zelf mijn olie wisselen. Ik heb alle juiste spullen (oliefilter, olie, filtertang, nieuwe plug, olie opvangbak, zeil).
De wet is nogal vaag, dus vandaar mijn vraag hier:
Als ik onder mijn auto zeil leg (ruim), met daarop de kunststof opvangbak (bestemd om olie in op te vangen) plaats, en de opgevangen olie overgiet in een jerrycan om netjes af te leveren bij de milieustraat, ben ik dan strafbaar? Zover ik begrijp kan ik alleen beboet worden als ik geen voorzorgsmaatregelen neem en de olie op straat laat lopen en dat ook inderdaad gebeurd.. Geen olie op de weg is namelijk geen milieuverontreiniging..
Graag antwoorden met quote
Je hebt glad en glad. Heb je ontvet na het schuren? Heb je wel 2000 nat gebruikt? Na het spuiten weer mat schuren en weer spuiten. Dan blanke lak.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 20:08 schreef mpc007 het volgende:
De stukjes die je ziet zijn glad, dat lijkt nu alleen niet meer zo door die lakstift. Ik ben best even aan het schuren geweest en het was redelijk egaal. Dat lakstift niet voor deze oppervlakken bedoeld is had wel even wat beter te vinden mogen zijn, iedereen op internet heeft het erover alsof het altijd werkt :/
Hetzelfde geldt voor RX5, ik zit op een aantal andere fora en daar gebruikt jan en alleman het voor roest op de buitenkant, niet alleen op de binnenkant! Wat zou je daar überhaupt anders voor moeten gebruiken..
Op 'gebruikelijke wijze', dan gaat het dus over een spuitbus? Levert dat niet hetzelfde effect op, namelijk een groot zichtbaar verschil tussen de behandelde en onbehandelde plekken?
Dat ga je niet redden met 1 spuitbus en het resultaat zal ook niet fantastisch zijn.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 20:30 schreef mpc007 het volgende:
Maar neem aan dat ik met de spuitbus gelijk dat hele scherm moet doen, en niet alleen die plekjes.
Terpentine zal goed genoeg ontvetten, wel goed laten drogen voor je gaat spuiten.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 20:42 schreef mpc007 het volgende:
Duidelijk, niet hele scherm maar alleen die plek dus, maar wel zonder af te plakken (behalve de voorlichten)
Wat is dan een goede ontvetter zonder dat ik weer gelijk iets moet kopen?
Zit nu even op site te kijken, heb goede bus al gevonden. Wat betekent de P aanduiding voor schuurpapier? Hoogste wat ze hebben is P1200..
Duidelijk, bedankt. Is 1200 genoeg voor dat wetsand proces? En krijg ik dan geen krassen op de lak op de plekken waar eerst niets mis was?quote:Op woensdag 24 augustus 2016 21:48 schreef vannelle het volgende:
[..]
Terpentine zal goed genoeg ontvetten, wel goed laten drogen voor je gaat spuiten.
P staat voor het aantal korrels per cm2 , hoe hoger het getal, hoe fijner het schuurpapier.
Oke, dan probeer ik nog ergens 2000 te regelen. Benieuwd of het gaat lukken zo! Zal even duren voor de spullen in huis zijn, maarja. Wetsanding is toch gewoon schuren terwijl je de boel nathoudtquote:Op woensdag 24 augustus 2016 22:30 schreef jitzzzze het volgende:
2000 is echt beter. En wetsanding. Die krasjes in het niet verroeste stuk haal je er grotendeels weer uit door het uitspuiten.
Je moet van die hobbels en lakstiftzooi af dus begin maar met grof schuurpapier.quote:Op donderdag 25 augustus 2016 00:23 schreef mpc007 het volgende:
[..]
Oke, dan probeer ik nog ergens 2000 te regelen. Benieuwd of het gaat lukken zo! Zal even duren voor de spullen in huis zijn, maarja. Wetsanding is toch gewoon schuren terwijl je de boel nathoudtMoet ik dat ook al bij de eerste keer doen om die lakstift weg te krijgen? Of daar gewoon normaal?
Als je in de buurt van Assen woont kunnen we het samen doen en daarna weet je hoe het moet.quote:Op donderdag 25 augustus 2016 07:11 schreef einzeinz het volgende:
Iemand die een handige online cursus kent waar ik kan leren om olie te verversen? Welke olie te gebruiken? Maar ook hoe ik filters in mijn wagen kan vervangen.
Wil het zelf gaan doen omdat mijn eigen garagist ermee stopt (leeftijd) en een andere garage enorm veel geld vraagt voor een simpel onderhoud.
Bij mijn vorige was dit 20 euro (incl. werkuren), nu loopt dit op naar 100 euro.
Is vriendelijk, maar Assen is me iets te ver.quote:Op donderdag 25 augustus 2016 07:19 schreef vannelle het volgende:
[..]
Als je in de buurt van Assen woont kunnen we het samen doen en daarna weet je hoe het moet.
Wil je best ff helpen, no problem.
Voor mij valt het wel mee.quote:Op donderdag 25 augustus 2016 07:20 schreef einzeinz het volgende:
[..]
Is vriendelijk, maar Assen is me iets te ver.
Ja, lijkt me ook wel leuk als het lukt zonder problemen. Krijg je voldoening van en kun je anderen ook eens helpen. Maar ben nogal onzeker of ik het wel kan. Olie verversen moet misschien wel lukken maar bv. filters of remmen vervangen lijkt me wat moeilijker.quote:Op donderdag 25 augustus 2016 07:23 schreef vannelle het volgende:
[..]
Voor mij valt het wel mee.
Vind het wel tof dat je het zelf wil doen, hou ik wel van.
quote:Op donderdag 25 augustus 2016 07:11 schreef einzeinz het volgende:
Iemand die een handige online cursus kent waar ik kan leren om olie te verversen? Welke olie te gebruiken? Maar ook hoe ik filters in mijn wagen kan vervangen.
Wil het zelf gaan doen omdat mijn eigen garagist ermee stopt (leeftijd) en een andere garage enorm veel geld vraagt voor een simpel onderhoud.
Bij mijn vorige was dit 20 euro (incl. werkuren), nu loopt dit op naar 100 euro.
apv wist ik nog niet van! thanksquote:Op woensdag 24 augustus 2016 17:35 schreef Chuck-N0rr1s het volgende:
[..]
Check je apv bij de gemeente. Bij mijn ouders mag je de auto nog niet wassen op straat. Bij mn broertje mag alles mits je het opruimt op de juiste methode en het mileu niet vervuild.
Tevens, ga naar een dhz garage. 10x makelijker op een brug
Mogelijk een balanceerloodje op de velg kwijt geraakt.quote:Op vrijdag 26 augustus 2016 07:28 schreef einzeinz het volgende:
Het stuur in de wagen van mijn vriendin trilt enorm wanneer zij tussen de 100 en 130km/u rijdt. Waaraan zou dat kunnen liggen?
Kan het de kogellager zijn?
Kan van alles zijn. Banden niet in balans (zoals hierboven gezegd), maar ook problemen met de ophanging zouden kunnen. Banden kun je eenvoudig laten checken, daar zou ik mee beginnen. Is het dan niet opgelost, dan kun je het beste naar de garage met een omschrijving van je klacht. Nu is het nog tussen 100 en 130, maar waarschijnlijk wordt het alleen maar erger.quote:Op vrijdag 26 augustus 2016 07:28 schreef einzeinz het volgende:
Het stuur in de wagen van mijn vriendin trilt enorm wanneer zij tussen de 100 en 130km/u rijdt. Waaraan zou dat kunnen liggen?
Kan het de kogellager zijn?
Je hoeft ze ook niet allemaal te laten balanceren. Je kan zelf je banden eraf halen en kijken of je een loodje mist.quote:Op vrijdag 26 augustus 2016 08:27 schreef einzeinz het volgende:
Dure vogels... Dat uitbalanceren kost 15 euro per band X 4 is dat dus 60 euro :S
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |