Als je aandelenportefeuille in waarde daalt zou je dus ook je crowdfundingsaldo met 10% van het verlies moeten laten dalen, om de verhouding te herstellen. Wat mag je dan nog wel? Aandelen bijkopen omdat je daarin onderwogen bent na een koersverlies. Ergens niet onlogischquote:Op donderdag 10 december 2015 21:13 schreef bleyenburg het volgende:
die 10% regel is idd een lachertje.
zo op het eerste gezicht veel regels "voor de bühne".
Nee KOM heeft aan de Pitch van het oude project wat regels toegevoegd t,a,v, het nieuwe hekkenbedrijf, en de doorstart van het oude bedrijf met nieuwe eigenaren.quote:Op donderdag 10 december 2015 21:30 schreef RavigotteSaus het volgende:
Oh verrek, de reacties waren van 10-12-2014. Ik dacht van vandaag!
Idd geen nieuw project.
Ik ook. Harm wellicht een idee om de huidige investeerders hier op te wijzen. Wie weet verhogen er een paar hun investering.quote:Op donderdag 10 december 2015 21:19 schreef rockenfeller het volgende:
Ik zie een incentive bij eurostolz
Volgens mij staat er ook bij dat je na de toets een advies krijgt waar je dan weer van af mag wijken. Met andere woorden het platform moet zeggen dat het niet verstandig is en dan kan jij zeggen ik doe het toch. Waarna iedereen zijn handen in onschuld gewassen heeft.quote:Op donderdag 10 december 2015 21:35 schreef obligataire het volgende:
Als je aandelenportefeuille in waarde daalt zou je dus ook je crowdfundingsaldo met 10% van het verlies moeten laten dalen, om de verhouding te herstellen. Wat mag je dan nog wel? Aandelen bijkopen omdat je daarin onderwogen bent na een koersverlies. Ergens niet onlogisch
Als het correct geregeld is dan mag het platform omvallen.quote:Op donderdag 10 december 2015 21:46 schreef Jackthe het volgende:
Als iemand 25% van zijn vermogen investeert via 1 platform dan is het risico wel erg groot als het platform omvalt.
Gelukkig niet zo'n hoog bedrag. Dit is m'n 2e project met betalingsproblemen.quote:Op donderdag 10 december 2015 18:54 schreef didi80 het volgende:
[..]
Balen zeg! Hoop dat je er niet met al te veel in zit.
Ik heb nog geen paddo gezien of gerokenquote:Op donderdag 10 december 2015 23:17 schreef crowd_funder het volgende:
Ook nog geen champignons gehad wat het leed een beetje kan verzachten. Nog meer die dit ook nog tegoed hebben?
Ik meen gelezen te hebben, na geklikt te hebben op een van de linkjes, in de nieuws brief dat de 100 projecten einde oefening zijn. Ik kan het alleen even niet meer terug vinden.quote:Op donderdag 10 december 2015 20:25 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Gaat die 100 projecten niet weg? Dat was het echte probleem niet die 40k limiet omdat dat maandelijk terugloopt.
Ik vraag me af of de AFM de 10% per platform heeft bedoeld. Ik vermoed van niet...quote:Op donderdag 10 december 2015 21:55 schreef RavigotteSaus het volgende:
En ik mag nog dus ook nog steeds 100% van mijn vermogen in CF stoppen. Alleen dan verdeeld over 10 platformen. Alsof de platformen het risico voor CF vormen.
Heb ze ook nog niet....quote:Op donderdag 10 december 2015 23:20 schreef obligataire het volgende:
[..]
Ik heb nog geen paddo gezien of geroken
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Bedrijf zit in Borne. Dat is bijna 1½ uur rijden...
Voor mij geen reden om extra te investeren..
In dat geval zou je dus pas 40.000 in totaal in crowdfunding mogen beleggen als je 400.000 vrij belegbaar vermogen hebt. Lijkt me dat bijna alle investeerders dan juist minder mogen investeren i.p.v. meer.quote:Op vrijdag 11 december 2015 07:29 schreef djh77 het volgende:
[..]
Ik vraag me af of de AFM de 10% per platform heeft bedoeld. Ik vermoed van niet...
Dat zal waarschijnlijk ook de bedoeling zijn van de AFM vanwege "het beschermen van de investeerder". De 10% zal inderdaad wel een advies worden en geen harde grens. Het zal wel loslopen met de vermogenstoets.quote:Op vrijdag 11 december 2015 08:19 schreef crowd_funder het volgende:
[..]
In dat geval zou je dus pas 40.000 in totaal in crowdfunding mogen beleggen als je 400.000 vrij belegbaar vermogen hebt. Lijkt me dat bijna alle investeerders dan juist minder mogen investeren i.p.v. meer.
Hier ook nog niets.quote:Op donderdag 10 december 2015 23:17 schreef crowd_funder het volgende:
Ook nog geen champignons gehad wat het leed een beetje kan verzachten. Nog meer die dit ook nog tegoed hebben?
Beste forumleden. Die kennistoets en vermogenstoets zat er al even aan te komen. Dit zal volledig geautomatiseerd -moeten- worden, om het platform en de investeerder te ontlasten.quote:Op vrijdag 11 december 2015 08:53 schreef djh77 het volgende:
@Aygodutch
@Investormatch
Hoe denken jullie om te gaan met de investeerders- en vermogenstoets?
Hallo Peter,quote:Wij zijn niet direct tegen een kennistoets/vermogenstoets. Wij zijn bijvoorbeeld wel eens gebeld door iemand die nog geld terug moest krijgen van platform X om bij ons de toezegging te kunnen voldoen. Die zat dus wel iets over die 10% heen.... Dit zijn natuurlijk geen wenselijke situaties.
Peter
Vind het ook een beetje kort door de bocht.quote:Op vrijdag 11 december 2015 09:59 schreef Jackthe het volgende:
[..]
Hallo Peter,
deze aanname vind ik wat gevaarlijk. Het kan ook zijn dat de investeerder zijn geldstromen wil scheiden. (zoals ikzelf).
Zelf zit ik onder de 10% vrij belegbaar vermogen dat in CF gaat, echter ik plan wel mijn investeringen en geldstromen. Ik voel er zelf weinig voor om aandelen te verkopen en dan 2 dagen later weer het geld te ontvangen van een platform. Dit zijn dure transactiekosten.
NB. ik was niet deze betreffende investeerder
Hierin geef ik je gelijk, dit kan natuurlijk ook een situatie zijn. Blijft toch belangrijk dat iemand echt alleen een verantwoord deel van zijn vermogen via CF investeert. Blijft natuurlijk heel lastig om te bepalen of dat 10%, 40% of 90% moet zijn en hoe je dit moet controleren. (harde regel of is voorlichting afdoende?)quote:Op vrijdag 11 december 2015 09:59 schreef Jackthe het volgende:
[..]
Hallo Peter,
deze aanname vind ik wat gevaarlijk. Het kan ook zijn dat de investeerder zijn geldstromen wil scheiden. (zoals ikzelf).
Zelf zit ik onder de 10% vrij belegbaar vermogen dat in CF gaat, echter ik plan wel mijn investeringen en geldstromen. Ik voel er zelf weinig voor om aandelen te verkopen en dan 2 dagen later weer het geld te ontvangen van een platform. Dit zijn dure transactiekosten.
NB. ik was niet deze betreffende investeerder
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |