Moet je, om dat per ongeluk te doen, in instellingen van macro's of iets dergelijks bezig zijn geweest? Want dat ben ik op zeker nietquote:Op zaterdag 27 februari 2016 17:17 schreef Z het volgende:
Dat ligt waarschijnlijk aan je toetsenbordinstellingen en niet aan Excel. Of heb je de toestencombinatie (per ongeluk) toegekend aan een macro?
Niet perse, ook als de vraagsteller een excel met macro's opent kunnen de macro's "zelf" sneltoetsen maken.quote:Op zaterdag 27 februari 2016 17:34 schreef Z het volgende:
Ja. Dan wijs je een sneltoetscombinatie aan een macro toe.
=modus(als(kolom_met_letters="A";kolom_met_cijfers))quote:Op donderdag 3 maart 2016 16:39 schreef Zocalo het volgende:
Ik heb ook even een vraagje. Mijn Excel kennis is okay, maar gaat niet zo ver dat ik met macro's etc. bezig ben. Is er een manier om onderstaande voor elkaar te krijgen?
Ik wil de modus binnen een bepaalde groep berekenen, waarbij hij zoekt op de groep omschrijving. Dit omdat het aantal rijen per groep kan verschillen. De naam van de omschrijving staat altijd in dezelfde kolom. Het getal ook. Het onderstreepte wil ik op een manier naar boven krijgen.
Bijvoorbeeld:
Omschrijving A - Modus = 1
A - 1
A - 2
A - 1
Omschrijving B - Modus = 3
B - 1
B - 2
B - 3
B - 3
Vervolgens wil ik dan ook nog berekenen hoe vaak de modus voorkomt. Dus bij A = 2/3 en bij B 2/4.
Dankje, maar zoals ik hem nu begrijp moet je "A" in deze wel van te voren opgeven als zoekterm. Ik wil dat hij zelf op zoek gaat naar wat hij tegen komt in de kolom met letters, en vervolgens kijkt naar wat de bijpassende modus is. Soms kan "A" namelijk in rij 20 staan, en soms in rij 50 (bijvoorbeeld).quote:Op donderdag 3 maart 2016 16:51 schreef ralfie het volgende:
[..]
=modus(als(kolom_met_letters="A";kolom_met_cijfers))
invoeren met ctr+shift+enter om matrixmodus te activeren voor deze formule.
aantal.als heb je nodig voor je 2e vraag.
Hoe bedoel je dit?quote:Op donderdag 3 maart 2016 17:01 schreef Basp1 het volgende:
Je zou ook op je hoofdblad een filter kunnen zetten en dan met copy en paste naar een ander blad de gefilterde gegevens te gooien waar je alleen de waardes paste en de formule van modus in het ander blad er al in zit.
Maar kan je in een draaitabel de modus laten selecteren? Gemiddelde zag ik wel, maar modus niet.quote:
MA vervangen door 'MA ?quote:Op donderdag 17 maart 2016 17:06 schreef Janneke141 het volgende:
Uit de categorie 'onverwachte fouten':
In een document met een grote hoeveelheid data heb ik een draaitabel gezet. Van het meest eenvoudige soort: één gegeven verticaal, een horizontaal en de som van een derde veld in het draaitabelvlak. Eenvoudiger krijg je ze niet.
Maar ik heb een probleem met de sortering van de gegevens. De gegevens worden netjes van A t/m Z gesorteerd, alleen stonden er twee geheel tegen de verwachting in vooraan, in plaats van op hun alfabetische plek.
De kolomgegevens zijn lettercodes van allemaal 2 letters. Gesorteerd kreeg ik eerst 'MA', daarna 'ZA' en daarna de rest vanaf 'AA' keurig alfabetisch. Enig kloten met de fictieve codes 'DI' en 'WO' leerde me dat MA en ZA kennelijk als weekdag worden gezien en daarom vooraan worden gesorteerd. Maar dat wil ik dus niet. Hoe krijg ik ze 'normaal' gesorteerd?
Misschien kun je het beste een macrootje opnemen in dit geval voor 1 sheet en dan een for loopje er omheen voor de andere sheetsquote:Op woensdag 23 maart 2016 12:50 schreef Basp1 het volgende:
Met plakken speciaal kunnen je wel alleen formules plakken, maar dat werkt alleen binnen dezelfde bereiken goed en niet als je het naar een heel blad wil plakken.
1 | bwfilt.Range(bwfilt.ListObjects(1).Range.Address).RemoveDuplicates Columns:=Array(1, 2, 3, 4), Header:=xlYes |
Argument met Evaluate() omvattenquote:Op dinsdag 29 maart 2016 12:48 schreef Holy_Goat het volgende:
Vraagje:
[ code verwijderd ]
Waarom kan ik niet ARR = Array(1, 2, 3, 4) en dan columns:=ARR?
Ik probeer die columns parameter dynamisch te maken maar het lukt niet
1 2 | jearray=Array(1,2,3,4) range.RemoveDuplicates Columns:=Evaluate(jearray), Header:=xlYes |
Dat werkt dus ook ja, echt 10 minuten geleden kwam ik er achter dat de return van een functie wel werkte als dat een variant was (wat eigenlijk een array was). Als je die variant echter als global ergens op had geslagen (maar wel op dezelfde manier gevuld) dan werkte het niet.quote:Op dinsdag 29 maart 2016 14:25 schreef ralfie het volgende:
[..]
Argument met Evaluate() omvatten
[ code verwijderd ] idee waarom dit zo moet.
Als ik het zo lees heb je cellen een naam gegeven en verwijs je daar naar, ipv naar sheet1!A1 etc.quote:Op woensdag 30 maart 2016 17:09 schreef flipsen het volgende:
Hm, ik heb toch wel een flink probleem geloof ik. Ook nadat ik Office opnieuw geinstalleerd heb (legale versie, 365 Small Business Premium) blijf ik het volgende probleem houden:
Ik heb een sheet1, met daarin een kolom C met punten die berekend worden. Kolom A zijn de namen van de spelers, kolom B is het team (2 spelers per team), ziet er zo uit:
4-elements Ferrari 31
caspervc Toro Rosso 23
ElmarO Mercedes 24
Flipsen Sauber 34
Fopje Williams 33
Als ik nu rijen selecteer en vervolgens de data sorteer (bijvoorbeeld op kolom A, spelersnaam alfabetisch), dan doet is dat keurig. Maarrrr... In een andere sheet2 heb ik een totaalscore, waarbij ik verwijs naar de betreffende cellen uit sheet 1 van de spelers. Als ik nu in sheet1 de volgorde van spelers of punten sorteer, gaat dat NIET mee in de totaalscore van sheet2. Die blijft verwijzen naar de absolute cel.
Dit probleem heb ik sinds ik heb lopen pielen met macro´s en in de broncode van sheets. Ik dacht het op te kunnen lossen door de afzonderlijke cellen in sheet1 dan maar namen toe te kennen en daarnaar te verwijzen in sheet2. Maar wat gebeurt er? Stel cel C1 heeft de naam "score_4elements", en ik sorteer daarna die sheet bijvoorbeeld weer op spelersnaam, dan blijft de naam van de cel "score_4elements" keihard op C1 gepind staan, terwijl de data van die cel dus van plaats is veranderd...
Leg ik dat zo een beetje goed uit? Het is een compleet nieuw bestand, omdat ik dacht dat het aan het oude bestand lag waarin ik in de broncode had geprutst. Maar ook in dit nieuwe bestand én na een her-installatie, blijf ik dit verdomd irritante probleem houden. Help?
Ja, ik had het eerst op de manier sheet1!A1 gedaan, maar als dan de volgorde van de kolom in sheet A1 wijzigde, dan bleef sheet2 verwijzen naar cel A1, wat dus niet de bedoeling is, want die moet nu naar de nieuwe positie verwijzen. Vandaar dat ik het met een naam probeerde op te lossen, maar de naam blijft steevast "kleven" aan cel A1, terwijl de inhoud van die cel na een sorteer opdracht wél ergens anders komt. Beetje lastig uitleggenquote:Op woensdag 30 maart 2016 23:24 schreef qu63 het volgende:
[..]
Als ik het zo lees heb je cellen een naam gegeven en verwijs je daar naar, ipv naar sheet1!A1 etc.
Ja, je geeft de naam ook aan een range, in dit geval van 1 cel, niet aan de inhoud er vanquote:Op donderdag 31 maart 2016 01:48 schreef flipsen het volgende:
[..]
Ja, ik had het eerst op de manier sheet1!A1 gedaan, maar als dan de volgorde van de kolom in sheet A1 wijzigde, dan bleef sheet2 verwijzen naar cel A1, wat dus niet de bedoeling is, want die moet nu naar de nieuwe positie verwijzen. Vandaar dat ik het met een naam probeerde op te lossen, maar de naam blijft steevast "kleven" aan cel A1, terwijl de inhoud van die cel na een sorteer opdracht wél ergens anders komt. Beetje lastig uitleggen
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |