Ik volg een opleiding in iets wat me leukt lijkt. Maar carriere kansen zijn niet bepaald goed.quote:
Bedrijfswiskundequote:Op donderdag 3 december 2015 23:38 schreef Vlinderbom het volgende:
Dus, wat is volgens jullie de beste studie als het gaat om beste carrière kansen en werkgelegenheid? op HBO niveau.
Helaas is dit niet waar. Genoeg pas afgestudeerde leerkrachten die thuis op de bank moeten wachten op een interim. In juni studeer ik (hopelijk) ook af met een lerarendiploma, maar ik begin in januari al met een extra cursus om in de privé aan de slag te kunnen. (Ik geef administratieve en economische vakken, dus dat is wel een voordeel.)quote:
Ligt aan het soort leraar. Engels en geschiedenis bijvoorbeeld hebben grote overschotten, wiskunde en Latijn juist weer grote tekorten.quote:Op dinsdag 15 december 2015 15:36 schreef Pamtam het volgende:
[..]
Helaas is dit niet waar. Genoeg pas afgestudeerde leerkrachten die thuis op de bank moeten wachten op een interim. In juni studeer ik (hopelijk) ook af met een lerarendiploma, maar ik begin in januari al met een extra cursus om in de privé aan de slag te kunnen. (Ik geef administratieve en economische vakken, dus dat is wel een voordeel.)
Dus zeker een afrader.![]()
OT: logistieke en technische richtingen bieden veel jobkansen. Zeker logistiek is erg interessant en je hebt daar vaak ook veel doorgroeimogelijkheden.
Een kennis van mij is vorig jaar afgestudeerd als wiskundeleraar en hij heeft tot nu nog maar twee weken een vervanging mogen. Nu zit hij opnieuw thuis.quote:Op dinsdag 15 december 2015 16:34 schreef KetchupFTW het volgende:
[..]
Ligt aan het soort leraar. Engels en geschiedenis bijvoorbeeld hebben grote overschotten, wiskunde en Latijn juist weer grote tekorten.
Juist ergens echt voor gaan, er passie voor hebben en je erin specialiseren vergroot je carrièrekansen. Niemand wil iemand aannemen die z'n beroep er een beetje bij doet.quote:Op donderdag 3 december 2015 23:52 schreef Vlinderbom het volgende:
[..]
Ik zou een soort opvangnet willen hebben. Als het ene niet lukt dan naar het andere
Precies dit!quote:Op zondag 6 december 2015 15:51 schreef ibrkadabra het volgende:
Doe iets wat, relatief gezien, weinig anderen kunnen. Dus bijv. studies met een hoge wiskundegehalte (constructiestudies, wiskunde, natuurkunde, econometrie, informatica etc).
Edit: je moet het natuurlijk ook leuk vinden.
Dat ligt er ook maar net in waar je je op focust. Zowel met psy en marketing kun je richten op statistiek en heb je binnen no time een baan.quote:Op dinsdag 15 december 2015 20:49 schreef faf het volgende:
[..]
Precies dit!
Studies als commercie, marketing, psychologie, rechten zijn mensen in overvloed.
TS je denkt wel dat het even makkelijk antwoorden is, maar een sollicitatie (baankans berekenen) is meer als een persoon. Het is tevens je ervaring uit bijbanen, hobby's en jou als persoon.
Dat is eigenlijk wat iedereen wil. Sommige mensen hebben het geluk dat ze iets doen wat ze leuk vinden én datgene heeft goede baankansen. Je moet gewoon echt voor jezelf de afweging maken of je wilt doen wat je leuk vindt of iets wat je minder leuk lijkt met goede baankansen. Stel je kiest dat eerste, dan ga je uiteindelijk ook wel een baan vinden. Ook dan heb je niet de garantie dat dat je droombaan zal zijn, omdat je met minder genoegen moet nemen. Stel je kiest voor datgene met betere baankansen, dan kun je ook gewoon op je plek terechtkomen. Heel veel mensen krijgen banen op andere functies dan waar zij voor geleerd hebben. Je moet de afweging dus zelf maken.quote:Op donderdag 3 december 2015 23:52 schreef Vlinderbom het volgende:
[..]
Ik volg een opleiding in iets wat me leukt lijkt. Maar carriere kansen zijn niet bepaald goed.
Ik zou een soort opvangnet willen hebben. Als het ene niet lukt dan naar het andere
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |