Waarvoor heb je dan godverdomme zo'n verdrag, als je dat in de prullenbak kunt gooien wanneer het je uitkomt?quote:Frankrijk zal tijdelijk een aantal punten uit het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens (EVRM) niet meer respecteren. Dat hebben de Fransen formeel laten weten aan de Raad van Europa. Die beslissing is een gevolg van de noodtoestand die is afgekondigd na de aanslagen in Parijs.
Na de aanslagen nam de Franse regering enkele maatregelen waardoor onze zuiderburen tijdelijk afwijken van bepaalde rechten die gegarandeerd worden door het mensenrechtenverdrag.
De politie krijgt bijvoorbeeld veel meer ruimte om verdachten op te pakken en tijdelijk op te sluiten; huizen te doorzoeken en informatie te verzamelen.
Het EVRM blijft echter wel van kracht in Frankrijk en aan een aantal basisrechten uit mag niet geraakt worden, zoals het recht op leven en het verbod op foltering.
Uitzonderlijk in geval van noodtoestand
Dat een land tijdelijk afwijkt van een aantal bepalingen uit het mensenrechtenverdrag is uitzonderlijk. Artikel 15 staat toe dat een land kan afwijken in geval van oorlog of een algemene noodtoestand.
Het is het Europees Hof voor de Rechten van de Mens in Straatsburg blijft garant staan over de naleving van de mensenrechten en zal zich bij eventuele klachten over de kwestie buigen.
Bron: De Redactie
quote:Op zondag 29 november 2015 09:21 schreef Jigzoz het volgende:
Nou ja, het alternatief is dat je een stel haatbaarden niet van straat kunt halen wegens gebrek aan bewijs.
Dat lijkt me nog altijd beter dan dat je mensen op gaat sluiten zonder bewijs.quote:Op zondag 29 november 2015 09:21 schreef Jigzoz het volgende:
Nou ja, het alternatief is dat je een stel haatbaarden niet van straat kunt halen wegens gebrek aan bewijs.
De EVRM opzeggen? Wtf?quote:Op zondag 29 november 2015 10:05 schreef Confetti het volgende:
Hopelijk is de volgende stap een opzegging.
De gewone man heeft er niks aan omdat procedures wel 10 jaar kunnen duren. De enigen die daar lopen klagen zijn haatbaarden die niet uitgezet willen worden.quote:
Dat procedures lang duren betekent niet dat 'de gewone man' er niks aan heeft, integendeel. De uitspraken beslaan vaak nieuw terrein of hebben vrij veel impact op bijvoorbeeld een belastingdienst. Wat wel degelijk gevolgen heeft voor 'de gewone man'.quote:Op zondag 29 november 2015 10:13 schreef Confetti het volgende:
[..]
De gewone man heeft er niks aan omdat procedures wel 10 jaar kunnen duren.
Welnee ze willen er gewoon een zooi vluchtelingen uittrappen net als wij met onze mini schengen.quote:Op zondag 29 november 2015 08:44 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Waarvoor heb je dan godverdomme zo'n verdrag, als je dat in de prullenbak kunt gooien wanneer het je uitkomt?
Echt een nederlaag voor de westerse democratie, dat we ons door een stel haatbaarden met geweren laten verleiden tot mensenrechtenschendingen.
Dan nog kun je je afvragen welke legitimiteit dit Hof heeft. Het slaat nergens op dat buitenlandse rechters zonder kennis van de nationale cultuur en die ook heel ver weg staan van zaken zomaar even belangrijke beslissingen mogen nemen.quote:Op zondag 29 november 2015 10:17 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Dat procedures lang duren betekent niet dat 'de gewone man' er niks aan heeft, integendeel. De uitspraken beslaan vaak nieuw terrein of hebben vrij veel impact op bijvoorbeeld een belastingdienst. Wat wel degelijk gevolgen heeft voor 'de gewone man'.
Onze Hoge Raad heeft in belangrijke gevallen geen bevoegdheid en de mensenrechten in de Nederlandse grondwet zijn een wassen neus.quote:Op zondag 29 november 2015 10:21 schreef Confetti het volgende:
[..]
Dan nog kun je je afvragen welke legitimiteit dit Hof heeft. Het slaat nergens op dat buitenlandse rechters zonder kennis van de nationale cultuur en die ook heel ver weg staan van zaken zomaar even belangrijke beslissingen mogen nemen.
Onze Hoge Raad kan dat ook prima.
Er worden mensenrechten aan en door getoetst. En dan maakt het niet uit of je in IJsland of Spanje woont.quote:Op zondag 29 november 2015 10:21 schreef Confetti het volgende:
[..]
Dan nog kun je je afvragen welke legitimiteit dit Hof heeft. Het slaat nergens op dat buitenlandse rechters zonder kennis van de nationale cultuur en die ook heel ver weg staan van zaken zomaar even belangrijke beslissingen mogen nemen.
Wat je zegt klopt helemaal. Maar er is feitelijk nooit getoetst of die mensenrechten praktisch gezien wel universeel toepasbaar zijn. Ja, ze waren dat in met de mindset zoals we die hier lang gehad hebben en we zijn er van uit gegaan dat dat dan wel wereldwijd zo zou moeten kunnen zijn. Maar dat laatste is geen hard feit. En misschien kun je je zelfs afvragen of bij onze minder homogene samenleving van tegenwoordig dit ook nog wel vol te houden is.quote:Op zondag 29 november 2015 10:26 schreef Igen het volgende:
Daarnaast is nou juist onze pretentie dat de mensenrechten universeel zijn.
Als je zegt van niet, en dat elk land zelf wel zal bepalen wat de mensenrechten zijn en hoe die moeten worden uitgelegd, dan geef je ook elk argument tegen het barbaarse gedrag van 'Daesh' uit handen. Dan zullen die ook zelf wel weten of ze overspelige vrouwen stenigen enzo.
Wat een onzin, dat verdrag speelt ook voor de "gewone man" een belangrijke rol en die 10 jaar is helemaal onzin, de nationale rechters toetsen ook aan EVRM.quote:Op zondag 29 november 2015 10:13 schreef Confetti het volgende:
[..]
De gewone man heeft er niks aan omdat procedures wel 10 jaar kunnen duren. De enigen die daar lopen klagen zijn haatbaarden die niet uitgezet willen worden.
Een nationale rechter is meer dan voldoende. Frankrijk heeft ook gewoon een grondwet met mensenrechten.
Daarom dat Hof afschaffen en de interpretatie aan de nationale rechters overlaten. Net als met zo'n beetje ieder ander internationaal verdrag.quote:Op zondag 29 november 2015 10:36 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Wat een onzin, dat verdrag speelt ook voor de "gewone man" een belangrijke rol en die 10 jaar is helemaal onzin, de nationale rechters toetsen ook aan EVRM.
Je hebt het over het EHRM dat is wat anders dan EVRM.quote:Op zondag 29 november 2015 10:40 schreef Confetti het volgende:
[..]
Daarom dat Hof afschaffen en de interpretatie aan de nationale rechters overlaten. Net als met zo'n beetje ieder ander internationaal verdrag.
Dit Hof is compleet bezweken onder de werkdruk en geld wordt er ook niet meer voor vrijgemaakt.
Ondanks het woordje mensenrechten is het een lachertje geworden. Het VK wil er ook al van af.
Daar zit wat in, maar dat zou dan ook samen moeten gaan met een verandering in het buitenlands beleid en in de publieke opinie.quote:Op zondag 29 november 2015 10:32 schreef CafeRoker het volgende:
[..]
Wat je zegt klopt helemaal. Maar er is feitelijk nooit getoetst of die mensenrechten praktisch gezien wel universeel toepasbaar zijn. Ja, ze waren dat in met de mindset zoals we die hier lang gehad hebben en we zijn er van uit gegaan dat dat dan wel wereldwijd zo zou moeten kunnen zijn. Maar dat laatste is geen hard feit. En misschien kun je je zelfs afvragen of bij onze minder homogene samenleving van tegenwoordig dit ook nog wel vol te houden is.
Misschien zijn we wel wat pretentieus geweest. Democratie brengen is ook altijd even succesvol geweest.
Slordigheid. Maar het is in ieder geval duidelijk dat het EHRM verdrinkt in het aantal zaken en de wachttijden alleen maar toenemen. Daarnaast zijn veel bepalingen uit het EVRM zijn al geïmplementeerd in nationale of EU-wetgeving. De toegevoegde waarde is minimaal tegenwoordig.quote:Op zondag 29 november 2015 10:41 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Je hebt het over het EHRM dat is wat anders dan EVRM.
We zouden er ook meer geld naartoe kunnen sturen, zodat we een hof hebben dat volledig onafhankelijk is van onze eigen regering en dat onze mensenrechten kan beschermen tegen eventuele ingevingen van Den Haag.quote:Op zondag 29 november 2015 10:40 schreef Confetti het volgende:
[..]
Daarom dat Hof afschaffen en de interpretatie aan de nationale rechters overlaten. Net als met zo'n beetje ieder ander internationaal verdrag.
Dit Hof is compleet bezweken onder de werkdruk en geld wordt er ook niet meer voor vrijgemaakt.
Ondanks het woordje mensenrechten is het een lachertje geworden. Het VK wil er ook al van af.
Onzin:quote:Op zondag 29 november 2015 10:48 schreef Confetti het volgende:
[..]
Slordigheid. Maar het is in ieder geval duidelijk dat het EHRM verdrinkt in het aantal zaken en de wachttijden alleen maar toenemen. Daarnaast zijn veel bepalingen uit het EVRM zijn al geïmplementeerd in nationale of EU-wetgeving. De toegevoegde waarde is minimaal tegenwoordig.
Het is toch een beetje het verdrag waar vooral illegale asielzoekers en haatbaarden zich op beroepen. We kunnen er prima zonder.
quote:Wanneer de bevindingen van de hoofdstukken 2 en 3 worden gecombineerd, dan
vloeit daaruit voort dat het EVRM in de nationale rechtsorde als hoogste rechtsnorm
geldt en relevant is voor zowel het algemene deel als diverse bijzondere delen van het
materiële bestuursrecht
Ja, laten we een hof afschaffen omdat die ook rechten geeft aan mensen aan wie jij een hekel hebt.quote:Op zondag 29 november 2015 10:48 schreef Confetti het volgende:
[..]
Slordigheid. Maar het is in ieder geval duidelijk dat het EHRM verdrinkt in het aantal zaken en de wachttijden alleen maar toenemen. Daarnaast zijn veel bepalingen uit het EVRM zijn al geïmplementeerd in nationale of EU-wetgeving. De toegevoegde waarde is minimaal tegenwoordig.
Het is toch een beetje het verdrag waar vooral illegale asielzoekers en haatbaarden zich op beroepen. We kunnen er prima zonder.
Het is het verdrag waar Wilders z'n (terechte) vrijspraak aan te danken heeft.quote:Op zondag 29 november 2015 10:48 schreef Confetti het volgende:
[..]
Slordigheid. Maar het is in ieder geval duidelijk dat het EHRM verdrinkt in het aantal zaken en de wachttijden alleen maar toenemen. Daarnaast zijn veel bepalingen uit het EVRM zijn al geïmplementeerd in nationale of EU-wetgeving. De toegevoegde waarde is minimaal tegenwoordig.
Het is toch een beetje het verdrag waar vooral illegale asielzoekers en haatbaarden zich op beroepen. We kunnen er prima zonder.
Is hij niet een beetje een haatbaard? Alleen zit zijn rare haar op de verkeerde plek.quote:Op zondag 29 november 2015 10:54 schreef Igen het volgende:
[..]
Het is het verdrag waar Wilders z'n (terechte) vrijspraak aan te danken heeft.
Natuurlijk ga er voor het gemak maar even vanuit dat mensen hier nooit te maken hebben gehad met terroristische aanslagen. Verder vind ik dat men binnen de normale rechtssituatie ook kan optreden tegen terroristen en dat de hele noodtoestand overbodig is. De Fransen hebben er gewoon een puinhoop van gemaakt, net als de Belgen, en hebben zichzelf in de nesten gewerkt.quote:Op zondag 29 november 2015 11:06 schreef Szikha2 het volgende:
Domme reacties hier. Totdat iemand van je familie , broers of zussen doelwit voor terreuraanslagen worden dan veranderd gelijk je opvattingen en principielle overtuigingen.
Hoezo terroristen? Er worden ook mensen aangepakt omdat ze wilden demonstreren tijdens de klimaattop.quote:Op zondag 29 november 2015 11:16 schreef I-care het volgende:
Er zit wel iets in natuurlijk.. Bij verdachten, met reden, is het nog voorstelbaar. Zodra vanuit blinde paniek ineens bij elke burger preventief razzia's gehouden worden dan word het ineens een heel ander verhaal..
Nu zijn het terroristen, morgen de communisten weer, en dan de pacifistenVeel te ver doorgetrokken hiermee natuurlijk, maar dat is het gevaar ervan.
Ik zie het probleem nietquote:Op zondag 29 november 2015 11:16 schreef I-care het volgende:
...
Nu zijn het terroristen, morgen de communisten weer, en dan de pacifisten...
Dat bedoel ik dus ook aan te geven, de scheidslijn tussen wie bij de goeien hoort is onduidelijk, en ook veranderlijk.quote:Op zondag 29 november 2015 11:19 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Hoezo terroristen? Er worden ook mensen aangepakt omdat ze wilden demonstreren tijdens de klimaattop.
http://www.rtlnieuws.nl/n(...)milieuactivisten-aan
Alle burgers kunnen gewoon aangepakt worden als ze iets doen wat even niet bevalt, heerlijk zo'n rechtsstaat zonder rechten voor burgers.
Zeg dat maar tegen de zeurpietenquote:Op zondag 29 november 2015 11:21 schreef I-care het volgende:
[..]
Dat bedoel ik dus ook aan te geven, de scheidslijn tussen wie bij de goeien hoort is onduidelijk, en ook veranderlijk.
Dat zag je ook bij Occupy gebeuren, al zou je iets ten goede willen veranderen, dan word je ook aangepakt, dat is een hellend vlak. Het is allemaal niet zo zwart wit helaas.
Elke verdachte is met een reden een verdachte, dit slaat nergens op. Zonder reden kun je geen verdenking van een strafbaar feit hebben. Of het terecht of onterecht is, dat is de vraag gedurende de vervolging en de veroordeling.quote:Op zondag 29 november 2015 11:16 schreef I-care het volgende:
Er zit wel iets in natuurlijk.. Bij verdachten, met reden, is het nog voorstelbaar.
Ik zeg eigenlijk al teveelquote:Op zondag 29 november 2015 11:23 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Zeg dat maar tegen de zeurpieten
Dit idd, nood breekt wet.quote:Op zondag 29 november 2015 11:06 schreef Szikha2 het volgende:
Als twee olifanten vechten lijdt het gras onder.
Simpel voorbeeld: als je huis in brand staat en je ziet bij de buurman een zwembad (de buurman is op vakantie) spring je over de schutting breekt de duer van de tuin open en vul je je emmer vol water om je brand te blussen. Buurman komt thuis na de vakantie en zeg je : "sorry buurman ik had je water nodig om mijn huis te redden en uiteraard die van jou ook. Klaag je mij aan voor inbraak of krijg ik een kado van je?"
Nood breekt wet. Dat is noodtoestand.
Ts weet niet wat noodtoestand betekent. Noodtoestand in Frankrijk betekent letterlijk: vijand uitschakelen. Desnoods met dodelijke gevolgen voor omstanders. Ik leg uit: bij de Bataclan bijvoorbeeld is gericht geschoten op de terroRisten door de speciale aanheid, zoals in St-Denis , en er werd op geen enkel moment gedacht dat buren of passanten geraakt zouden kunnen worden. Ze hebben gewoon op de gebouw geschoten. Ik heb nog geen buren horen klagen hoor "ojee onze huizen en onze buurt wordt kapot geschoten ojee kut police"
Er zijn geen prostesten in Frankrijk tegen de noodstoestand. Omdat ieder Franse burger begrijpt wat terreurbedreiging betekent. Fransen begrijpen beter wat oorlog of noodtoestand is dan luilekkerland Nederland (kleiner)
Frankrijk heeft een helaas een geschiedenis met aanslagen.
Domme reacties hier. Totdat iemand van je familie , broers of zussen doelwit voor terreuraanslagen worden dan veranderd gelijk je opvattingen en principielle overtuigingen.
Diegene die zitten te klagen hebben een slecht geweten. Dat zeg ik omdat het lijkt alsof hier sympatie en begrip voor de daders kunnen zijn.
Klopt en dat is in Frankrijk dus ook al aan de hand. Het blijkt telkens weer dat de overheid niet kan omgaan met deze macht, zelfs in een democratisch land als Frankrijk lukt het niet.quote:Op zondag 29 november 2015 11:21 schreef I-care het volgende:
[..]
Dat bedoel ik dus ook aan te geven, de scheidslijn tussen wie bij de goeien hoort is onduidelijk, en ook veranderlijk.
Dat zag je ook bij Occupy gebeuren, al zou je iets ten goede willen veranderen, dan word je ook aangepakt, dat is een hellend vlak. Het is allemaal niet zo zwart wit helaas.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |