Net gedaan. Nu is het bijna niet meer zichtbaar. En hij heeft een deel ook al aan de bank/deurmat/mijn kleding afgegeven want hij was even heel hard aan het rennen en hij werd al minder gekleurd.quote:Op zondag 29 november 2015 19:15 schreef Lienekien het volgende:
Ik zou hem toch nog even pakken en met een nat washandje wat schoonmaken.
Mooi.quote:Op zondag 29 november 2015 19:45 schreef _flore het volgende:
[..]
Net gedaan. Nu is het bijna niet meer zichtbaar. En hij heeft een deel ook al aan de bank/deurmat/mijn kleding afgegeven want hij was even heel hard aan het rennen en hij werd al minder gekleurd.
Dankjewel
Gezien de leeftijd van de kat, is het verstandig om een pre-anesthetisch bloedonderzoek te laten uitvoeren, voorgaand de tandheelkundige behandeling. Als dat goed is, en het lichamelijke onderzoek verder goed is, dan is er weinig narcose-risico. Rotte kies daarin tegen vormt wel een gezondheidsrisico en moet zeker verwijderd worden.quote:Op zaterdag 28 november 2015 19:51 schreef Xaryna het volgende:
Hoi Dierenarts
Onze poes is ongeveer 17 jaar oud en in top gezondheid, maar wel al een redelijke tijd licht dementerend. Veel 'oer-miauwen' en zulks. Ze gaat naar buiten, niet zo ver, en is een schootkat. Zou je iets meer kunnen vertellen over het verloop en de toekomst met een dementerende kat? Ik weet dat ze op een gegeven moment niet meer zindelijk zou kunnen worden, maar hoop dat dat nog jaren ver weg is. En is er iets te doen om haar te helpen hiermee?
Oh en ze zou binnenkort een gebitsreiniging moeten (DA had rotte kies geconstateerd), maar we zijn wat huiverig voor de narcose, al weet ik niet of dat effect kan hebben op haar geestelijke toestand.
Pastelkrijt en haarlak zijn niet super giftig bij orale inname, maar omdat een kat van nature zichzelf heel erg gaat poetsen en misschien dus toch te veel van verf/haarlak gaat inslikken, is het altijd verstandig om de kat idd met een nat warm washandje even goed afnemen. Bij een ernstige vervulling moet je de kat wassen.quote:Op zondag 29 november 2015 19:12 schreef _flore het volgende:
Oeps. Mijn kat is net op een oude tekening van pastelkrijt gaan liggen die ik wel een beetje had gefixeerd met goedkope haarlak. Maar nu is poezel dus een beetje gekleurd, niet heel erg maar hij gaat zich natuurlijk wassen. Wel geprobeerd om het ergste eraf te aaien met een vochtige hand maar dat vond meneer een slecht idee. Hoef ik me niet druk te maken of is er een kans dat hij niet lekker wordt ervan?
Moderne inkt is niet super giftig, maar kan wel braken en diarree geven.quote:Op zondag 29 november 2015 19:47 schreef Isegrim het volgende:
Mijn witte kat zat een keer helemaal onder de pikzwarte stempelinkt.
quote:Toen ik hem in bad deed was ik bang dat de buren de politie zouden bellen omdat het klonk alsof ik een peuter aan het vermoorden was.![]()
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op maandag 30 november 2015 09:38 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Moderne inkt is niet super giftig, maar kan wel braken en diarree geven.
[..]Vast wel als iemand belt dat er een peuter wordt vermoord.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Het was serieus indrukwekkend dat er zó'n geluid uit zo'n klein poesje kon komen.
![]()
Dank jequote:Op maandag 30 november 2015 09:28 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Gezien de leeftijd van de kat, is het verstandig om een pre-anesthetisch bloedonderzoek te laten uitvoeren, voorgaand de tandheelkundige behandeling. Als dat goed is, en het lichamelijke onderzoek verder goed is, dan is er weinig narcose-risico. Rotte kies daarentegen vormt wel een gezondheidsrisico en moet zeker verwijderd worden.
Bij dementie verschijnselen is het belangrijk om het dier goed te laten onderzoeken (in meeste gevallen incl het bloedonderzoek om nierproblemen, suikerziekte, schildproblemen en leverproblemen te kunnen uitsluiten). Als dat allemaal uitgesloten is, en de kat "dementie" verschijnselen vertoont, dan is er helaas, net als bij mensen, niet zo veel aan te doen. En net als bij mensen, kan je het verloop niet voorspellen. Sommige worden incontinent, sommige worden agressief enz enz.
Stel voor dat de kat toch een onderliggend medisch probleem heeft, dan moet het uiteraard behandeld worden. Nierproblemen en schildklierproblemen komen heel veel voor bij katten > 12 jaar. Verder is het belangrijk om het leven van de dementerende kat zo stabiel mogelijk houden, dus niet plots zijn kattenbak en voerbak te gaan verschuiven en zulk. Dagelijkse routine is belangrijk. Aan de andere kant, is het ook belangrijk om de hersenen geprikkeld te houden. Dus denkspelletjes doen is zeker aan te raden (google even op, denkspelletjes/ puzzels voor katten). Verder zijn Omega 3 vetzuren (vette vis/visolie, kant-en-klare capsules) goed voor de hersenen.
Succes met de poezel!
Tja, elke collega mag natuurlijk doen, wat zij/hij nodig acht. Maar het is gebruikelijk dat een oudere dier eerst een bloedonderzoek ondergaat voorgaand aan de narcose.quote:Op maandag 30 november 2015 09:45 schreef Xaryna het volgende:
[..]
Dank je
De DA waar we heen waren (voor het eerst) zei wel dat ze een gebitsreiniging voor die kies moest, maar heeft verder geen bloedonderzoek gedaan. Ik zal haar wel even bellen over dat pre-anesthetisch bloedonderzoek en de tandjes. Zo'n onderzoek zal mij in elk geval helpen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Je gaat door voor de thuistapquote:Op maandag 30 november 2015 09:19 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]Het is een katten-oor, wat heb ik nu gewonnen?
quote:Op maandag 30 november 2015 10:46 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Tja, elke collega mag natuurlijk doen, wat zij/hij nodig acht. Maar het is gebruikelijk dat een oudere dier eerst een bloedonderzoek ondergaat voorgaand aan de narcose.Ik ken wel DA's die bij oudere/(mogelijke) risico-dieren standaard andere narcose gebruiken. (Bijvoorbeeld midazolam ipv domitor ). Is dat dan zonder bloedonderzoek eigenlijk wel zinvol? Is midazolam/propofol in principe 'altijd' veiliger bij oudere dieren/dieren met hartruis/etc. ?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op maandag 30 november 2015 10:46 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Tja, elke collega mag natuurlijk doen, wat zij/hij nodig acht. Maar het is gebruikelijk dat een oudere dier eerst een bloedonderzoek ondergaat voorgaand aan de narcose.Ik vond haar een goede DA want ze was fan van onze poezel en vond haar supergezond voor haar leeftijd, schatte haar veel jonger in.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Maar we zijn eigenlijk niet in detail getreden over de behandeling omdat ze eerst van de vlooien af moest en m'n moeder wilde er nog even over denken ivm kosten. Maar nu zou het kunnen!
[ Bericht 0% gewijzigd door Xaryna op 30-11-2015 15:16:40 ]Chocoladetaartjes.
Op donderdag 25 juli 2013 18:44 schreef trovey het volgende: Evert, de vrouwelijke versie. :P
Standaard overal domitor+ketamine indouwen is zo 1950.quote:Op maandag 30 november 2015 12:27 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Ik ken wel DA's die bij oudere/(mogelijke) risico-dieren standaard andere narcose gebruiken. (Bijvoorbeeld midazolam ipv domitor ). Is dat dan zonder bloedonderzoek eigenlijk wel zinvol? Is midazolam/propofol in principe 'altijd' veiliger bij oudere dieren/dieren met hartruis/etc. ?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Maar anyhow: dieren (mensen) die onder narcose moeten gaan, worden in zogenaamde risico-categorieën gedeeld: ASA 1 t/m 5. ASA 1 is zeg maar een gezonde 1 jaar oude hond die voor sterilisatie komt. En ASA 5 is bijvoorbeeld een spoedpatient die levensbedreigend ziek is. En voor elke mogelijke scenario moet je een aparte narcose protocol hebben.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. Narcose risico kan je alleen inschatten met voorafgaand onderzoek: dus een uitgebreid lichamelijk onderzoek en als het nodig is, nader onderzoek: bloedonderzoek, misschien wel echo buik ed. Als het nodig is. Nou hebben oudere dieren toch veel meer kans op bepaalde aandoeningen vergelijkend met jonge dieren: zoals suikerziekte, nierproblemen enz. Stel voor dat zo'n oude kat toch nierproblemen of suikerziekte heeft (toevallig kunnen deze beide ziektes ook gebitsproblemen geven!), dan kom je er alleen achter na een bloedonderzoek.
Voor de geïnteresseerden: een blog over narcose middelen bij dieren (misschien een beetje te wetenschappelijk voor een gemiddeld diereneigenaar). En hier ook een blog van deze praktijk over de prijsverschillen tussen de DA's en toevallig noemen zij de gebitssanering als voorbeeld.
Dus een kort antwoord: nee, midazolam/propofol overal indouwen is ook geen goede Diergeneeskunde. Wel bij bepaalde patienten, maar dan ook in combi met andere middelen, want midazolam en propofol zijn niet pijnstillend, alleen sederend. En je heb daarnaast uiteraard ook zuustof nodig, want het dier onder narcose ademt niet goed, dus moet altijd meer zuurstof hebben. En ook een goede narcose-controle apparatuur nodig: iets wat hart en longen in de gaten houdt. En een kunstmatige beademing (bepaalde narcosemiddelen kunnen voor zorgen dat het dier niet meer kan ademhalen) is ook beter dan een assistente die af en toe een pufje met een ballon geeft.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
quote:Op maandag 30 november 2015 14:07 schreef Xaryna het volgende:
[..]
Ik vond haar een goede DA want ze was fan van onze poezel en vond haar supergezond voor haar leeftijd, schatte haar veel jonger in.
Ik heb het geschreven voordat ik je reply gelezen heb.quote:En een klant beoordeelt een DA meestal op hoe lief en leuk/goedkoop hij/of zij is (en of er een koffie-automaat in de wachtkamer staat), maar heeft helaas verder geen inzicht in de kennis of kunde (praktijkmogelijkheden) van een DA.
En mijn spoiler was ook niet sneer naar jou, maar meer een algemene opmerkingquote:Maar we zijn eigenlijk niet in detail getreden over de behandeling omdat ze eerst van de vlooien af moest en m'n moeder wilde er nog even over denken ivm kosten. Maar nu zou het kunnen!![]()
Tja, als wij dezelfde financiële mogelijkheden zou hebben, als humane artsen, dan zouden wij heel goede Diergeneeskunde hebben in NLMaar ik zie de basisverzekering voor dieren in NL niet snel verplicht worden... De dierenverzekeringen begonnen in NL ergens rond 1998, maar helaas is de percentage van de verzekerde dieren sindsdien niet gegroeid. Dus worden die verzekeringen alleen maar duurder en vergoeden zij steeds minder. In Zweden, UK en USA is het heel gebruiken om het dier te verzekeren (volgens mij is in Zweden 70% van de dieren verzekerd) en de tarieven van dierenartsen zijn daar ook veel hoger dan in NL (en dus ook meer mogelijkheden voor de DAs qua verbetering van zorg en meer gelukkiger DAs die in nieuwe Volvo's rondrijden).
![]()
quote:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Forum Opties Forumhop: Hop naar: