Klopt, maar met een populatie van zes miljard en nog steeds groeiende, laat staan verbeterende omstandigheden om een hoge leeftijd te kunnen halen, kan je meer van dit soort uitschieters verwachten, en er overheen in principe.quote:Op dinsdag 19 januari 2016 09:13 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Calment is al een fikse uitschieter
Als je naar de distributie kijkt, dan vind ik het zelf iig niet logisch dat een uitschieter van >130 er moet zijn... zeer onwaarschijnlijk zelfs dat zo'n iemand er is.quote:Op dinsdag 19 januari 2016 09:03 schreef Slaro het volgende:
Het kan prima, dit soort uitschieters moeten simpelweg er zijn, of deze man dat is vraag ik me af met zijn veel jongere vrouw en dochter, zelf zo dement als wat, dus lastige vragen kan hij evenmin beantwoorden.
Wat voor distributie verwacht je?quote:Op dinsdag 19 januari 2016 15:59 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Als je naar de distributie kijkt, dan vind ik het zelf iig niet logisch dat een uitschieter van >130 er moet zijn... zeer onwaarschijnlijk zelfs dat zo'n iemand er is.
De distributie van oudste mensen: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_the_verified_oldest_peoplequote:Op dinsdag 19 januari 2016 16:11 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Wat voor distributie verwacht je?
je vergeet dat die distributie niet statisch is... die mensen hebben andere geboorte data en hebben dus in een andere situatie geleefd. Ik denk dat je de distributie moet nemen van mensen die in een bepaalde periode geboren zijn en daarvan kijken wat de uitschieters etc. zijn.quote:Op dinsdag 19 januari 2016 16:40 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
De distributie van oudste mensen: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_the_verified_oldest_people
Zoals je ziet, zijn de meeste 61 mensen in de top 100 dood gegaan op 114 jarige leeftijd, 25 op 115 jarige leeftijd (i.e. 64% (25/39) van de mensen die 115 kaarsjes uit hebben mogen blazen gingen binnen een jaar dood), 9 personen op 116 jarige leeftijd (i.e. 64% (9/14) die de 116 hebben gehaald werden geen 117) en 3 personen op 116 jarige leeftijd (i.e. 60% (3/5) van de 116 jarigen werd geen 117). Jeanne Calment is daarmee met 122 jaar een zeer uniek geval. Er zou best iemand ouder kunnen worden dan 122, maar 130 jaar is gezien deze survival rate niet heel aannemelijk, gezien de kleine groep.
Als we die ~40% (conservatieve inschatting, zeker dat dit stabiel blijft bij nog hogere leeftijden) survival doortrekken, dan zou zou (.4^14 * 100%) 0,0003% van de mensen die 116 jaar oud zijn geworden de 130 halen.
Mensen uit 1885 hebben in een betere situatie geleefd? Zo veel beter dat het realistisch is dat van hun nog iemand in leven is?quote:Op dinsdag 19 januari 2016 16:43 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
je vergeet dat die distributie niet statisch is... die mensen hebben andere geboorte data en hebben dus in een andere situatie geleefd. Ik denk dat je de distributie moet nemen van mensen die in een bepaalde periode geboren zijn en daarvan kijken wat de uitschieters etc. zijn.
Mee eens.quote:Op dinsdag 19 januari 2016 16:49 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Mensen uit 1885 hebben in een betere situatie geleefd? Zo veel beter dat het realistisch is dat van hun nog iemand in leven is?
De kans dat iemand (een enkel iemand) een leeftijd van 130 jaar heeft gehaald is, hoe je ook naar de data kijkt, zeer extreem klein. Er moeten vele 120+ mensen zijn om een reële kans te hebben dat 1 iemand de 125 haalt, en er moeten vele 125+ mensen zijn wil er een reële kans zijn dat een iemand de 130 haalt. Natuurlijk kan er altijd een theoretische kans zijn dat iemand het heeft gehaald, maar "dit soort uitschieters moeten simpelweg er zijn" gaat niet echt op als je naar de cijfers kijkt: het tegendeel is vele malen waarschijnlijker.
122 is, gezien de distributie, al een behoorlijke uitschieter. Alles kan, het is alleen niet echt aannemelijk naar mijn mening.
Ja, dat kunstje kan iedereen. Eerst maar eens minstens 118 worden, dan heb ik pas echt iets bereikt. Duurt nog maar 75 jaar tenslotte.quote:Op dinsdag 19 januari 2016 17:12 schreef DrDentz het volgende:
Ooit was jij ook de allerjongste persoon op aarde, freak!
Dat geloof ik ook welquote:Op woensdag 20 januari 2016 19:59 schreef MrBadGuy het volgende:
Net zoveel hoeft niet, gezien de andere levensstandaarden, maar het is wel zeer aannemelijk dat er meer superoudjes zijn dan dat er in de diverse lijstjes vermeld staan
Wil je ook zo'n kop?quote:Op dinsdag 19 januari 2016 17:36 schreef MrBadGuy het volgende:
Ik ben in mijn hele leven nog nooit doodgegaan, als ik dat extrapoleer dan moet 118 goed mogelijk zijn
Helaas, voor sterven op mijn 27e is het al te laatquote:Op woensdag 20 januari 2016 20:39 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Wil je ook zo'n kop?
https://www.google.nl/sea(...)ygB&biw=1920&bih=940
Laat mij lekker sterven als ik 27 ben
En wat ben ik blij dat dat niet is gebeurd zegquote:Op woensdag 20 januari 2016 20:48 schreef MrBadGuy het volgende:
Helaas, voor sterven op mijn 27e is het al te laat
Zeker, en als ik goede staat de honderd voorbij mag dan ga ik daar voor... al is het grote probleem daarvan dat bijna iedereen om je heen al in de kist ligt en je zelfs een goede kans maakt je kinderen te overleven.quote:Op woensdag 20 januari 2016 21:08 schreef Isabeau het volgende:
[..]
En wat ben ik blij dat dat niet is gebeurd zegHet leven is veel te leuk, ook als je ouder wordt
Overigens is er ooit onderzoek gedaan of mensen die de Holocaust hebben overleefd gemiddeld korter of langer leven. Jarenlang werd gedacht dat het korter was door al de stress en trauma's. Het blijkt echter dat deze mensen gemiddeld een stuk langer leven, gedacht wordt aan een soort survival of the fittest theorie, maar ze weten het niet helemaal zeker en bovendien is het in deze context een beetje een dubieuze theorie te noemen.quote:A Holocaust survivor is the oldest man in the world!
Yisrael Kristal, 112, is now the oldest living man in the world, after Yasutaro Koide, a 112-year-old Japanese man died earlier this week. When Yisrael's family told him he was up for the honor, he responded “The joy of my old age”. He responded in his mother tongue, in Yiddish, in a language which was spoken by millions of Jews before the Holocaust.
Kristal was born in 1903 in a town in Poland. When World War I broke out in 1914, he saw the Kaiser Franz Joseph in person. With 17 Kristal moved to Lodz to work in the family confections business, 25 when he got married. He continued to make sweets in the ghetto of Lodz when it was established in 1940. Four years later he was sent to Auschwitz, where he lost his wife. In 1950 together with his second wife and their son he moved to Israel, just two years after the foundation of the country. He continued to make confections, including special candies, chocolate bottles filled with liqueur and wrapped in colorful foil, carob jelly, and candied orange peels.
Voor 1910 zullen er nog wel enkele honderden in leven zijn?quote:Op vrijdag 22 januari 2016 22:38 schreef DrDentz het volgende:
Ik vrees dat de volgende TT Geboren vóór 1910 en nog in leven #5 wordt. Nog maar 2 uit de 19e eeuw.
Beter is een 110+ Reeks als de laatste 19de eeuwer het tijdelijk met het eeuwige verwisselt.quote:Op vrijdag 22 januari 2016 22:38 schreef DrDentz het volgende:
Ik vrees dat de volgende TT Geboren vóór 1910 en nog in leven #5 wordt. Nog maar 2 uit de 19e eeuw.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |