WAAROM HET OVERGROTE DEEL VAN DE MOSLIMS NIET MEE DOET AAN DEMONSTRATIES EN HERDENKINGENDe afgelopen week is er veel druk uitgeoefend op de moslimgemeenschap om afstand te nemen van de aanslagen in Parijs, en om stelling te nemen tegen “moslimterreur”.
“Laat van je horen” is het devies en “maak duidelijk dat dit niet is waar de islam voor staat”.
Laat ik voorop stellen dat het doden van onschuldige mensen en terrorisme iets is wat de islam verbiedt. Daarover geen misverstand.
En uiteraard gaat ons medeleven uit naar de slachtoffers en hun familie.
Zoals ons medeleven ook uitgaat naar iedereen die te maken heeft met terreur en geweld, waar ook ter wereld. Binnen Europa en daarbuiten.
De islam staat voor vrede, voor barmhartigheid, voor strijd tegen onrecht en voor wederzijds respect.
Waarom moeten moslims publiekelijk “afstand nemen” van iets waar zij part noch deel aan hebben? Waarom moeten wij “bewijzen” dat we geen terroristen zijn, en dat we aanslagen op onschuldige mensen veroordelen? Spreekt dat niet voor zich? Is dat niet vanzelfsprekend?
Vragen wij de joodse gemeenschap om zich uit te spreken tegen de bezetting en het geweld in Palestina? Tegen de oorlogsmisdaden begaan door het Israëlische leger in Gaza? Roepen wij de bevolking van Myanmar op om afstand te nemen van de genocide op de Rohingya-moslims?
Roepen wij de chinezen in Nederland op om zich uit te spreken tegen de onderdrukking van moslims in China?
Dagelijks vallen er honderden onschuldige slachtoffers door aanslagen in islamitische landen zoals Syrië, Afghanistan, Libanon, Yemen, Palestina, Mali, Egypte, Libië enz. Waarom herdenken wij hen niet door demonstraties, het leggen van bloemen, het houden van een minuut stilte? Zijn moslims die slachtoffer zijn van terreur minder belangrijk? Tellen zij niet mee?
Verwacht niet van moslims dat zij hand-in-hand meelopen met diegenen die bommen sturen met de tekst “From Paris with love” naar islamitische landen om dood en verderf te zaaien onder de burgerbevolking.
Afgelopen donderdag -een dag voor de aanslagen in Parijs- kwamen bij een zelfmoordaanslag in Beiroet 43 mensen om het leven. Vrouwen, kinderen, baby’s. Onschuldige mensen. Adel Termos, een vader van twee jonge kinderen, stortte zich op de tweede zelfmoordenaar. Hij stierf, maar redde zo van tientallen mensen het leven.
Waar waren de Facebookacties, de fraai uitgelichte monumenten over de hele wereld? De toespraak van Obama?
En laten we ook niet vergeten dat we als westerse wereld voor een groot deel zélf oorzaak zijn van de oorlogen en ellende in veel islamitische landen. En van de frustratie van veel moslims in Europa.
Mensenrechtenactivist Nadir Bouhmouch verwoord het goed in het AD: “De daders zijn opgegroeid in het Westen, niet in Marokko. Frankrijk en Europa hebben zelf problemen veroorzaakt. Door tweederangs burgers van hen te maken, en daarna in Syrië een machtsvacuüm te veroorzaken waar ze hun gang kunnen gaan. Je kunt je niet blijven bemoeien met westerse landen en denken dat dat geen gevolgen heeft”.
De oproep aan (en zelfs door!) moslims om mee te lopen met demonstraties tegen terreur, en om mee te doen doen aan herdenkingen voor de aanslagen in Parijs wekken hooguit de indruk dat we “iets goed te maken hebben”. Dat we blijkbaar tóch een relatie hebben met terreur en onrecht. Iets waar “we” afstand van moeten nemen.
Het heeft geen zin. Het is vechten tegen de bierkaai. Roeien tegen de stroom op.
Dit soort pogingen om gewaardeerd te worden door niet-moslims is vernederend en vergeefse moeite.
De Koran is hier duidelijk in:
“Maar de joden noch de christenen zullen met jou ingenomen zijn zolang je niet hun geloof volgt”
(Bron: al-Baqarah; 120)
Wij zijn niet op aarde om de mensheid tevreden te stellen maar slechts Allah swt.
Los daarvan zijn demonstraties domweg niet toegestaan in de Islam:
“Onze religie is geen chaotische religie. Onze religie is een geordende religie, een georganiseerde religie, een rustgevende religie. Het houden van demonstraties is niet iets van de moslims, en de moslims kenden dit voorheen niet. De Islam is een rustige religie, een barmhartige religie waar geen chaos, noch rustverstoring, noch fitnah veroorzaken aan te pas komt. Wat betreft het krijgen van rechten, daar komt men via andere wegen dan deze aan. Namelijk via de Islamitisch wettelijke voorschriften en de Islamitisch wettelijke wegen. Maar demonstraties kunnen uitlopen op fitnah, bloedvergieten en het molesteren van bezittingen. Daarom zijn deze zaken niet toegestaan.
(Bron: 'al-Fatawa al-Mohima fie Tabsier al-Oemmah' blz 102)
De beste wijze om vanuit de islam onrecht en terreur te bestrijden is de opvoeding.
Zorg dat je kinderen de juiste kennis opdoen, en de juiste Islamtische richtlijnen en gedragsregels mee krijgen.
Bescherm ze tegen dwalingen en slechte invloeden.
Bescherm ze tegen pogingen van de overheid om verdeeldheid te zaaien tussen moslims onderling.
Zorg dat ze in hun gedrag laten zien waar de islam écht voor staat. En dat is niet het doden van onschuldigen en het zaaien van terreur.
Niet assimilatie en het buigen voor de wensen van de niet-moslims is de oplossing, maar integratie, met behoud van de cultuur en de normen en waarden van de islam.
Ons gedrag in het dagelijkse leven is de enige en juiste wijze om aan te tonen wat de schoonheid van de Islam is, en waar zij wél en níet voor staat.
![cc2e47a3ba55083b1a0cf901898c5a8e.png]()