Klopt, ik draai 'm sindsdien.quote:Op zaterdag 5 december 2015 16:53 schreef Grobbel het volgende:
Een paar weken geleden kwam de versie van Shawn Elliott nog in dit topic voorbij geloof ik.
Goede keuze wel.quote:Op zaterdag 5 december 2015 19:54 schreef Stranger het volgende:
Ik ga voor de sinterklaasrijmelarij van Vanessa Williams.
Dat dusquote:
Toch een opvallende situatie. Ik dacht dat de jaren '80 toch algemeen bekend stond als een afschuwelijk decennium voor popmuziek (mede door de productie), maar uiteindelijk vallen de platen in Odaibas lijstjes tot dusver veel meer mee dan de gedrochten die bijvoorbeeld de jaren '70 tot dusver hebben opgeleverd.quote:Op donderdag 3 december 2015 23:59 schreef Odaiba het volgende:
De winnaar tot vanaf het begin tot nu.
1 | 1950s![]()
Bill Haley & His Comets
7 | 1960s![]()
The Rolling Stones; The Beatles (2x); Barry McGuire; Shawn Elliot; Bob Dylan; Chubby Checker & ZZ & de Maskers
1 | 1970s![]()
K.c. & The Sunshine Band
14 | 1980s![]()
![]()
U2; Rick James; Sting; Simple Minds; The Cars; Grace Jones; Madonna (2x); A-Ha; Jennifer Rush; Elton John; Talking Heads; Colonel Abrams; Queen; Talk Talk
5 | 1990s![]()
Guus Meeuwin & Vagant; DJ Paul Elstak; Simply Red; Shaggy; Nick Cave & The Bad Seeds
1 | 2000s![]()
Christian Walz
2 | 2010s![]()
The Weeknd; Adele
(Vooral midden) Jaren 70 heeft juist heel veel top 40 rommel, de goeie muziek uit de jaren 70 haalde de lijst niet.quote:Op zondag 6 december 2015 00:17 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Toch een opvallende situatie. Ik dacht dat de jaren '80 toch algemeen bekend stond als een afschuwelijk decennium voor popmuziek (mede door de productie), maar uiteindelijk vallen de platen in Odaibas lijstjes tot dusver veel meer mee dan de gedrochten die bijvoorbeeld de jaren '70 tot dusver hebben opgeleverd.
Dat er voor mijn gevoel veel GenX'ers op Fok zitten lijkt niet eens echt een rol te spelen; de competitie uit andere decennia - afgezien van de jaren '60, die toch zeker 9 op de 10 keer sowieso had moeten winnen - is toch vrij zwak...
Ik vind de jaren 80 juist een geweldig decennium. Het lijkt voor mijn gevoel wel alsof iedereen aan zijn trekken kon komen in die jaren, en men net als in de jaren 60 weer ging experimenteren. In de jaren 60 wouden ze af van de muziek van hun ouders en kreeg je dus andere stijlen van muziek, en in de jaren 80 waren ze wel goed klaar met disco, dus kreeg je veel new wave en nog vele andere stromingen.quote:Op zondag 6 december 2015 00:17 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Toch een opvallende situatie. Ik dacht dat de jaren '80 toch algemeen bekend stond als een afschuwelijk decennium voor popmuziek (mede door de productie), maar uiteindelijk vallen de platen in Odaibas lijstjes tot dusver veel meer mee dan de gedrochten die bijvoorbeeld de jaren '70 tot dusver hebben opgeleverd.
Dat er voor mijn gevoel veel GenX'ers op Fok zitten lijkt niet eens echt een rol te spelen; de competitie uit andere decennia - afgezien van de jaren '60, die toch zeker 9 op de 10 keer sowieso had moeten winnen - is toch vrij zwak...
Je ziet het ook in de top 2000, de meeste toppers uit de jaren 70 waren geen hits, kijk alleen maar naar de top 10 van vorig jaar, daar staan maar liefst 8 platen uit de jaren 70 in, waarvan niet eens de helft een hit was.[/quote]quote:Op zondag 6 december 2015 00:36 schreef Mexicanobakker het volgende:
(Vooral midden) Jaren 70 heeft juist heel veel top 40 rommel, de goeie muziek uit de jaren 70 haalde de lijst niet.
Na 1965 begon het inderdaad met de echte hits. Men brak met de muziek waar de ouders naar luisterde. De meeste jongeren(hitlijsten) beginnen ook allemaal ronde deze periode)quote:En ook het jaar maakt uit.. De 60's zouden pertinent beter scoren als het 1967 zou zijn waar uit geput wordt en pertinent minder als er, in theorie, voor 1963 gekozen zou worden. Het verschil tussen die 4 jaar is zo groot, de psychedelica van vanaf 1966 ligt veel dichter bij onze belevingswereld en in een paar jaar is er heel veel veranderd in opnamekwaliteit. Als we voor 1963-73-83-93 zouden kijken zou 1973 er veel beter uit komen, ook omdat dat een heel sterk muziekjaar was (wordt vaak vergeten tov 67-69, 77-79 en 89-91 als ijkpunt)
quote:Kijk ook eens wat er dit topic uit 1975 voorbij komt. Het enige goeie is de Rubettes en Pussycat voor mij, en dat voelt al bijna als een guilty pleasure. Dat zegt ook alles..
mwah, het is vooral 1974-1976 wat heel erg karig is, met 90 miljoen groepen die ABBA nadoen maar dat niveau nooit of te nimmer konden halen. En oke, ik hou nog wel van een beetje disco en van van die kitschnummers, als jij daar ook al niet van houdt (en zeker dat laatste is niet jouw ding zover ik weetquote:Op zondag 6 december 2015 14:06 schreef ranja het volgende:
Ik vind persoonlijk de periode 1970-76 echt een muzikaal drama - waarbij 1976 nog een kleine opleving heeft door de opkomst van de punk, maar daar merkte je in de top 40 toen nog niks van.
Deze periode laat ook een duidelijk gat zien in mijn collectie. Ik heb natuurlijk wel wat maar relatief erg weinig.
Wat de 80s betreft, je ziet ook dat er steeds meer 80s songs die geen hits zijn geweest in de top2000 doordringen. Maar qua doelgroep van radio2 is de 80s natuurlijk wel een zeer interessant decennium.
Ook in karige perioden heb je uitzonderingen.quote:Op zondag 6 december 2015 19:52 schreef cafca het volgende:
Eerste helft jaren 70:
Bowie, T.Rex, Roxy Music, Stooges, Suzi Quatro, Patti Smith, da's toch geen rommel, ranja?
Mwoah, ik vind die periode verre van karig. Er werd voortgeborduurd op de muziek die on de jaren 60 opkwam. Rock viel uiteen in glamrock, hardrock, symfonische rock en heel wat andere stromingen die je niet allemaal mooi hoeft te vinden, maar wel de basis legden voor oa de punk, New wave en NWBHM in de jaren 80.quote:Op zondag 6 december 2015 19:56 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Ook in karige perioden heb je uitzonderingen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |