Hoezo : de grenzen sluiten is geen optie ? Dat lijkt mij wel, als je het maar goed doet en op de juiste plek en alles wat er illegaal langs komt weer terug stuurt.quote:Opvang vluchtelingen gezamenlijke verantwoordelijkheid Europa
Afgelopen zondag hebben Europese leiders in Brussel tijdens een top over de vluchtelingencrisis afgesproken dat er opvangplekken voor 100.000 vluchtelingen komen langs de Balkanroute naar West-Europa. VluchtelingenWerk hoopt dat hiermee een einde komt aan de schrijnende omstandigheden waarin vluchtelingen in verschillende landen worden opgevangen. Het is echter een noodoplossing. Europa moet met een oplossing komen voor een eerlijke verdeling van vluchtelingen.
Geen optie
Een groot aantal vluchtelingen wil via Macedonië, Servië, Kroatië, Slovenië en Oostenrijk uiteindelijk West-Europa bereiken. Deze landen dreigden afgelopen week hun grenzen te sluiten, omdat ze de aantallen niet aan konden. Hierdoor strandden tienduizenden vluchtelingen aan de grens, zonder onderdak, voedsel of sanitair. Dorine Manson, directeur van VluchtelingenWerk: "De EU moet echt met oplossingen komen voor deze schrijnende situatie. De grenzen sluiten is geen optie."
Solidariteit
Onlangs riepen negentig vluchtelingenorganisaties, waaronder VluchtelingenWerk Nederland, de EU-lidstaten op om solidariteit en verantwoordelijkheid te tonen in deze vluchtelingencrisis en het probleem niet weg te schuiven. Nu de winter nadert, moeten Europese landen zorgen voor adequate opvang van mensen die bescherming zoeken en hen op een waardige manier en met respect behandelen. De huidige focus op grenscontroles en het zoveel mogelijk buiten houden van mensen die oorlog en vervolging ontvluchten, verergert de situatie voor deze mensen alleen maar.
Meer legale toegang
Op 9 november komen de EU ministers van immigratie en asiel opnieuw bij elkaar om over de vluchtelingencrisis te praten. VluchtelingenWerk pleit ervoor om in EU-verband te komen tot een forse versterking van de beschermingscapaciteit in de regio, meer legale toegang tot bescherming in de EU en een eerlijke verdeling van verantwoordelijkheid van de behandeling van asielaanvragen.
Terwijl de migranten niet eens naar een dergelijk land toe willen want daar verwachten ze te weinig te krijgen en hun familie niet zo snel te kunnen laten overkomen.quote:Europese lidstaten die weigeren asielzoekers op te vangen moeten dat voelen in hun portemonnee. Brussel moet hun subsidies verlagen, vindt het Europees Parlement.
De Europese Commissie moet met voorstellen hiervoor komen, vroeg een meerderheid van het parlement woensdag in Straatsburg. Eurogroepvoorzitter Jeroen Dijsselbloem had dit idee maandag al geopperd nadat de partij Recht en Gerechtigheid (PiS) de Poolse verkiezingen had gewonnen. Die partij wil eigenlijk dat Polen geen moslims opneemt.
"Het kan niet zo zijn dat je alleen maar geniet van de lusten van de Europese samenwerking, maar niet bereid bent de lasten te dragen", vindt EU-parlementariër Paul Tang (PvdA).
Hongarije, Tsjechië en Slowakije hebben zich uitgesproken tegen de verplichte verdeling van vluchtelingen over de EU. Die landen krijgen miljardensubsidies uit Brussel. Tang vindt dat ze echt hun bijdrage moeten leveren aan de oplossing "van het grootste probleem waar de EU nu mee kampt". Anders gaat de hand op de knip, aldus de PvdA-parlementariër.
Wat een chaosquote:Op donderdag 29 oktober 2015 21:01 schreef deedeetee het volgende:
Hier verder :
Ze staan klaar aan de grens bij Oostenrijk....
Vluchtelingenwerk Nederland :
[..]
Hoezo : de grenzen sluiten is geen optie ? Dat lijkt mij wel, als je het maar goed doet en op de juiste plek en alles wat er illegaal langs komt weer terug stuurt.
[..]
Terwijl de migranten niet eens naar een dergelijk land toe willen want daar verwachten ze te weinig te krijgen en hun familie niet zo snel te kunnen laten overkomen.
LOL uiteraard nietquote:Op donderdag 29 oktober 2015 21:22 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
Wat een chaos
Denk niet dat je van Vluchtelingenwerk hoeft te verwachten dat ze ze instemmen met het sluiten van de grenzen btw
bronquote:Internet overbelast door asielzoekers, winkelcentrum De Baronie in Alphen aan den Rijn zet Wifi uit
De ondernemers in winkelcentrum De Baronie in Alphen aan den Rijn hebben de gratis WiFi uitgeschakeld. Het netwerk raakte overbelast, omdat veel asielzoekers naar het winkelcentrum kwamen om het gratis netwerk te gebruiken.
Sinds kort worden ruim 1100 asielzoekers opgevangen in de voormalige gevangenis van Alphen aan den Rijn, aan de Eikenlaan. Overdag gaan zij op zoek naar gratis wifi, zodat ze kunnen bellen en whatsappen met familie in het thuisland. De asielzoekers die in het azc in Alphen wonen, zijn alleenreizende mannen.
‘Soms komt het voor dat er 100 of 200 mensen op het netwerk zaten’, vertelt asielzoeker Mustafa. ‘Ik snap wel dat dat niet kan. De ondernemers konden hun eigen netwerk niet meer gebruiken.’
Overleg
Sommige winkeliers en bezoekers van het winkelcentrum zijn niet blij met de ruim honderd asielzoekers die bij De Baronie rondhangen voor het internet. Daarom is deze week in een overleg met de winkeliersvereniging en de politie besloten de WiFi uit te zetten.
‘Dan wordt het minder aantrekkelijk voor hen om zich hier op te houden’, zegt Harry Berg van de Winkeliersvereniging.
Drukte
De extra aanloop heeft ook een positief effect, want sommigen geven ook geld uit bij De Baronie. ‘Alle centjes tellen mee’, zegt een vrouw die Vietnamese loempia’s verkoopt bij het winkelcentrum.
NEGENTIG organisaties die miljoenen verdienen aan deze illegale invasie! Er is geen solidariteit met illegalen uit Afrika, die hebben hier niets te zoeken en geen enkele binding met ons. Waarom zouden wij solidair moeten zijn?quote:Op donderdag 29 oktober 2015 21:01 schreef deedeetee het volgende:
Solidariteit
Onlangs riepen negentig vluchtelingenorganisaties, waaronder VluchtelingenWerk Nederland
Die asielzoekers zijn bovendien ook niet solidair met ons. Ze hebben er echt schijt aan wat hun komst voor de ontvangende landen betekent. Als ZIJ er maar beter van worden.quote:Op donderdag 29 oktober 2015 22:14 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
NEGENTIG organisaties die miljoenen verdienen aan deze illegale invasie! Er is geen solidariteit met illegalen uit Afrika, die hebben hier niets te zoeken en geen enkele binding met ons. Waarom zouden wij solidair moeten zijn?
Als er toch half zoveel organisaties zouden zijn die geld verdienden aan het deporteren van die lui, zou het hele probleem niet bestaan... Vele miljarden zijn er te verdelen voor "de goeddoeners" die ons continent verzieken, en geen cent om er wat tegen te doen.
Het eerste wat het kabinet Wilders I moet doen is de subsidie voor Vluchtelingenwerk geheel intrekken. Wat een walgelijke organisatie is datquote:Op donderdag 29 oktober 2015 21:01 schreef deedeetee het volgende:
Hier verder :
Ze staan klaar aan de grens bij Oostenrijk....
Vluchtelingenwerk Nederland :
[..]
Hoezo : de grenzen sluiten is geen optie ? Dat lijkt mij wel, als je het maar goed doet en op de juiste plek en alles wat er illegaal langs komt weer terug stuurt.
[..]
Terwijl de migranten niet eens naar een dergelijk land toe willen want daar verwachten ze te weinig te krijgen en hun familie niet zo snel te kunnen laten overkomen.
Europa moet de grenzen sluiten. Dat is heel wat anders dan met een oplossing komen voor een oplossing eerlijke verdeling.quote:Op donderdag 29 oktober 2015 21:01 schreef deedeetee het volgende:
VluchtelingenWerk hoopt dat hiermee een einde komt aan de schrijnende omstandigheden waarin vluchtelingen in verschillende landen worden opgevangen. Het is echter een noodoplossing. Europa moet met een oplossing komen voor een eerlijke verdeling van vluchtelingen.
Helemaal mee eens.quote:Op donderdag 29 oktober 2015 23:19 schreef BlauweSporttas het volgende:
Al die zielige verhalen van mensen die de barre tocht van Turkije naar noord west Europa wagen laten me echt koud. Ze kiezen er zelf voor. Ze zaten veilig in Turkije maar willen per se meer.
En daar zaken oplossen.quote:Op donderdag 29 oktober 2015 23:24 schreef Geralt het volgende:
[..]
Europa moet de grenzen sluiten. Dat is heel wat anders dan met een oplossing komen voor een oplossing eerlijke verdeling.
De oplossing is grenzen dicht.
De enige oplossing. Had allang geregeld kunnen worden. Het kost een fractie van al die opvang. Kwestie van Schengen opheffen en troepen naar de buitengrens sturen.quote:Op donderdag 29 oktober 2015 23:24 schreef Geralt het volgende:
[..]
Europa moet de grenzen sluiten. Dat is heel wat anders dan met een oplossing komen voor een oplossing eerlijke verdeling.
De oplossing is grenzen dicht.
Ja, maar dat is niet onze verantwoordelijkheid. We kunnen dat ook niet. Dat moeten zij toch echt zelf doen.quote:
Dan blijft het probleem van vluchtelingen.quote:Op donderdag 29 oktober 2015 23:25 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
De enige oplossing. Had allang geregeld kunnen worden. Het kost een fractie van al die opvang. Kwestie van Schengen opheffen en troepen naar de buitengrens sturen.
Nee. We zijn wel deels verantwoordelijk. Zeker de US. Daarnaast zijn wij de normale partij.quote:Op donderdag 29 oktober 2015 23:25 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Ja, maar dat is niet onze verantwoordelijkheid. We kunnen dat ook niet. Dat moeten zij toch echt zelf doen.
Hoezo probleem? Grenzen dicht dus ze komen er niet in. En die wat al binnen zijn pak je op en flikker je buiten.quote:Op donderdag 29 oktober 2015 23:26 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Dan blijft het probleem van vluchtelingen.
Het zijn vrijwel allemaal economische vluchtelingen. Er zijn miljarden mensen armer dan wij en dat zal ook zo blijven, als we tenminste stoppen met deze waanzin want anders duurt het niet lang voordat Europa net zo arm is als Afrika.quote:Op donderdag 29 oktober 2015 23:26 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Dan blijft het probleem van vluchtelingen.
Ieder soeverein land is zelf verantwoordelijk.quote:Op donderdag 29 oktober 2015 23:26 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Nee. We zijn wel deels verantwoordelijk. Zeker de US. Daarnaast zijn wij de normale partij.
Ik ben niet verantwoordelijk. Ik heb nooit gestemd op een partij die voor bommen gooien en bemoeienis in die droeftoeterlanden was.quote:Op donderdag 29 oktober 2015 23:26 schreef Jaroon het volgende:
Nee. We zijn wel deels verantwoordelijk.
Er bestaat ook iets van hulp verlenen. En zien dat bepaalde landen het niet aan kunnen.quote:Op donderdag 29 oktober 2015 23:27 schreef Geralt het volgende:
[..]
Hoezo probleem? Grenzen dicht dus ze komen er niet in. En die wat al binnen zijn pak je op en flikker je buiten.
Zoiets heet een groot probleem adequaat oplossen. Iets waar men in Brussel geen kaas van gegeten heeft.
Fixed. Ze zijn illegaal. En het mag allemaal zo maar door paraderen Europa in. Zum kotzen.quote:Op donderdag 29 oktober 2015 23:28 schreef JanKorteachternaam het volgende:
Het zijn vrijwel allemaal economische illegale vluchtelingen.
Mee eens. Dus stuur je hen terug na opvang.quote:Op donderdag 29 oktober 2015 23:28 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Het zijn vrijwel allemaal economische vluchtelingen. Er zijn miljarden mensen armer dan wij en dat zal ook zo blijven, als we tenminste stoppen met deze waanzin want anders duurt het niet lang voordat Europa net zo arm is als Afrika.
Bovendien: Zij moeten hun problemen oplossen. Die emotionele chantage met "vluchtelingen" moet maar eens afgelopen zijn.
Inderdaad: Honden, prikkeldraad, hekken onder stroom, gewapende militairen. Stoppen met soft zijn en van Europa echt een fort maken. Europa grenst aan een niet-ontwikkeld continent dat binnen 100 jaar groeit van 1 miljard naar 4 miljard inwoners. Daar is maar één antwoord op: Een onneembare grens.quote:Op donderdag 29 oktober 2015 23:27 schreef Geralt het volgende:
[..]
Hoezo probleem? Grenzen dicht dus ze komen er niet in. En die wat al binnen zijn pak je op en flikker je buiten.
Zoiets heet een groot probleem adequaat oplossen. Iets waar men in Brussel geen kaas van gegeten heeft.
Ik heb het woord illegaal weggelaten omdat economische vluchtelingen volgens mij per definitie illegaal zijn.quote:Op donderdag 29 oktober 2015 23:30 schreef Geralt het volgende:
[..]
Fixed. Ze zijn illegaal. En het mag allemaal zo maar door paraderen Europa in. Zum kotzen.
Dit gaat inderdaad zoooooo NIET werken. En de politiek lijkt het allemaal maar weinig te boeien.quote:Op donderdag 29 oktober 2015 23:31 schreef Jaroon het volgende:
Ieder normaal denkend mens weet dat dit zo niet gaat werken. Het mensen toelaten en doen alsof dat vlekkeloos gaat. Politici hebben geen antwoord.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |