Ja, die interviewer is nogal regressief, probeert zich af te zetten tegen alles wat 'Hollands' is, inclusief homoseksualiteit blijkbaar. Vindt het een groter probleem dat Rachid uit de Schilderswijk zijn familie beledigt, dan dat hij zijn leven niet zeker is, als hij zijn geaardheid vrijgeeft. En dan nog dat stuk dat het een opdracht van Allah is om je hele leven te zwijgen over je geaardheid, alsof Dibi's leven nu hij uit de kast is, een stuk makkelijker is gewordenquote:Op maandag 29 februari 2016 10:09 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Nja misschien probeert die in gesprek te blijven met ze. Wat prima is denk ik.
Alleen de vragen die hier worden gesteld.
"Rachid in de Schilderswijk krijgt geen rode lopers als die uit de kast komt. Ben je niet bang dat ze denken dat wel te krijgen omdat jij dat ook had?!"
" Ben je over 15 jaar niet bang dat je spijt hebt dat je dit hebt verteld?"
Uit alles blijkt dat Dibi op wat meer credit had gehoopt. Maar hij wordt gewoon uitgekotst om wie hij is.quote:Op maandag 29 februari 2016 10:06 schreef Childofthe90s het volgende:
[..]
Identiteitscrisis![]()
Vooral triest dat Dibi blijkbaar het gevoel heeft dat hij zich moet bewijzen in de Marokkaanse gemeenschap, terwijl die hem duidelijk niet wil accepteren zoals hij is.
Zover kan die Salah dus helemaal niet doordenken. Door mensen die andere het leven niet gunnen is Rachid zijn leven niet veilig.... Niet omdat Rachid toevallig homo is.quote:Op maandag 29 februari 2016 10:12 schreef Childofthe90s het volgende:
[..]
Ja, die interviewer is nogal regressief, probeert zich af te zetten tegen alles wat 'Hollands' is, inclusief homoseksualiteit blijkbaar. Vindt het een groter probleem dat Rachid uit de Schilderswijk zijn familie beledigt, dan dat hij zijn leven niet zeker is, als hij zijn geaardheid vrijgeeft. En dan nog dat stuk dat het een opdracht van Allah is om je hele leven te zwijgen over je geaardheid, alsof Dibi's leven nu hij uit de kast is, een stuk makkelijker is geworden
Daarom zeg ik ook identiteitscrisis. Hij wilt afgeven op 'xenofobe Nederlanders' die hem discrimineren op basis van zijn afkomst, maar ziet sommige van hun standpunten bevestigd in hoe hij wordt behandeld door zijn gemeenschap. Dat wringt.quote:Op maandag 29 februari 2016 10:13 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Uit alles blijkt dat Dibi op wat meer credit had gehoopt. Maar hij wordt gewoon uitgekotst om wie hij is.
Zelf nadenken is altijd +1. Maar helaas wordt Allah maar al te vaak gebruikt als excuus om onderbuikgevoelens over bijvoorbeeld homoseksualiteit de vrije loop te laten.quote:Op maandag 29 februari 2016 10:15 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Zover kan die Salah dus helemaal niet doordenken. Door mensen die andere het leven niet gunnen is Rachid zijn leven niet veilig.... Niet omdat Rachid toevallig homo is.
Zou gewoon fijn zijn als dit soort mensen zelf zouden gaan nadenken ipv de opdrachten te volgen van iets niets bestaans..
De manier waarop die interviewer zijn eigen "superieure" mening aan Dibi opdringt, is ziekmakend. Het is eigenlijk niet eens een interview. Het is meer een soort publiekelijke terechtwijzing. Er is ook volop geknipt in de antwoorden van Dibi, zoals duidelijk blijkt uit het filmpje. De interviewer is langer aan het woord dan de geïnterviewde. Het verhaal van Dibi horen we eigenlijk niet.quote:Op maandag 29 februari 2016 10:12 schreef Childofthe90s het volgende:
[..]
Ja, die interviewer is nogal regressief, probeert zich af te zetten tegen alles wat 'Hollands' is, inclusief homoseksualiteit blijkbaar. Vindt het een groter probleem dat Rachid uit de Schilderswijk zijn familie beledigt, dan dat hij zijn leven niet zeker is, als hij zijn geaardheid vrijgeeft. En dan nog dat stuk dat het een opdracht van Allah is om je hele leven te zwijgen over je geaardheid, alsof Dibi's leven nu hij uit de kast is, een stuk makkelijker is geworden
Ik denk ook dat dat het devies is binnen de (conservatieve) moslimgemeenschap in Nederland. We kunnen je niet verstoten (of erger) in Nederland, dus dan maar doodzwijgen.quote:Op maandag 29 februari 2016 10:21 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
De manier waarop die interviewer zijn eigen "superieure" mening aan Dibi opdringt, is ziekmakend. Het is eigenlijk niet eens een interview. Het is meer een soort publiekelijke terechtwijzing. Er is ook volop geknipt in de antwoorden van Dibi, zoals duidelijk blijkt uit het filmpje. De interviewer is langer aan het woord dan de geïnterviewde. Het verhaal van Dibi horen we eigenlijk niet.
Het bizarre kader van deze Salaheddine is dat jongeren met homo-gevoelens die hun hele leven voor zich moeten houden. Vooral niet uit de kast komen, vooral geen openheid van zaken geven. En dat allemaal vanwege de religie, waarbij trouwens de afkomst (Marokkaan zijn) in één adem wordt genoemd; onlosmakelijk aan elkaar gekoppeld.
Klopt, maar het toont wel aan hoe verschillend er wordt gedacht over homoseksualiteit binnen Nederland. De biblebelt is een relatief klein groepje in de marges waar men er nogal regressieve gedachtes op nahoudt. Maar dit zijn gewoon jongeren die midden in de samenleving staan, die op YouTube blijkbaar grote schare fans hebben en desondanks dit soort gedachtes ventileren.quote:Op maandag 29 februari 2016 10:25 schreef Kaas- het volgende:
Even advocaat van de duivel spelen: wel mooi toch? Het onderwerp wordt blijkbaar niet doodgezwegen, maar gewoon door een populair figuur in de Nederlandse moslimwereld uitgebreid in de media behandeld. En dan kan die man wel heel erg tegen zijn, maar tegelijkertijd geeft hij Tofik Dibi ook een podium om er gewoon op te reageren en moslims wellicht van het tegenovergestelde te overtuigen. Het gaat allemaal op de nette manier: met woorden. Zo zal het bij autochtoon Nederland ook ooit begonnen zijn? Zoals die interviewer denkt, denkt ook gewoon nog een enorm groot deel van de witte Nederlandse biblebelt. Ben het heftig oneens met de interviewer en vind zijn meningen zelfs ronduit walgelijk, maar geschokt ben ik hierdoor niet ofzo.
Hij geeft Dibi helemaal geen podium. Hij wijst Dibi terecht, stuurt het gesprek heel sterk één bepaalde kant op, namelijk dat zijn eigen standpunt het juiste is. Verder is er volop geknipt in de antwoorden van Dibi, dus zijn kant van het verhaal horen we niet of nauwelijks.quote:Op maandag 29 februari 2016 10:25 schreef Kaas- het volgende:
Even advocaat van de duivel spelen: wel mooi toch? Het onderwerp wordt blijkbaar niet doodgezwegen, maar gewoon door een populair figuur in de Nederlandse moslimwereld uitgebreid in de media behandeld. En dan kan die man wel heel erg tegen zijn, maar tegelijkertijd geeft hij Tofik Dibi ook een podium om er gewoon op te reageren en moslims wellicht van het tegenovergestelde te overtuigen. Het gaat allemaal op de nette manier: met woorden. Zo zal het bij autochtoon Nederland ook ooit begonnen zijn? Zoals die interviewer denkt, denkt ook gewoon nog een enorm groot deel van de witte Nederlandse biblebelt.
Boeken verkopen toch? Misschien was dit interview wel onderdeel van zijn campagne, maar verliep het net even wat anders dan gepland.quote:
Hoop dat die toch wat zuiniger met zijn tijd omgaat in de toekomst en dit soort mensen links laat liggen :pquote:Op maandag 29 februari 2016 10:32 schreef Childofthe90s het volgende:
[..]
Boeken verkopen toch? Misschien was dit onderwerp wel onderdeel van zijn campagne, maar verliep het net even wat anders dan gepland.
We hebben laatst met de zaak in Drachten (jongen stageplek geweigerd omdat hij homo is) nog kunnen zien welke gedachten er in Nederland leven. Het barst van de mensen die het prima verdedigbaar vinden dat een bedrijf iemand puur en alleen om z'n geaardheid weigert.quote:Op maandag 29 februari 2016 10:29 schreef Childofthe90s het volgende:
[..]
Klopt, maar het toont wel aan hoe verschillend er wordt gedacht over homoseksualiteit binnen Nederland. De biblebelt is een relatief klein groepje in de marges waar men er nogal regressieve gedachtes op nahoudt. Maar dit zijn gewoon jongeren die midden in de samenleving staan, die op YouTube blijkbaar grote schare fans hebben en desondanks dit soort gedachtes ventileren.
Dan had hij ook gewoon solo in de studio een item over kunnen maken. Maar Tofik zit daar en als voormalig Tweede Kamerlid heeft hij daar opzich alle kans om zich te verdedigen. Dat is wel degelijk een podium, ook al editen de makers van het filmpje niet geheel neutraal. Ik vind dat denk ik positiever dan dat het dood gezwegen wordt. Dit is juist weer een extra moment waarop mensen uit die wereld merken dat homo's blijkbaar ook gewoon onder hen voorkomen (duh) en dat er discussie en onenigheid is over of dat goed of slecht is in plaats van dat dat vast staat.quote:Op maandag 29 februari 2016 10:30 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Hij geeft Dibi helemaal geen podium. Hij wijst Dibi terecht, stuurt het gesprek heel sterk één bepaalde kant op, namelijk dat zijn eigen standpunt het juiste is. Verder is er volop geknipt in de antwoorden van Dibi, dus zijn kant van het verhaal horen we niet of nauwelijks.
Ook zijn de comments onder de YouTube-clip uitgeschakeld, terwijl die bij diverse andere filmpjes van deze man wél mogelijk zijn. Door comments uit schakelen voorkomt de maker dat er discussie ontstaat of dat hij negatieve feedback krijgt op zijn sturende, intimiderende optreden richting Dibi.
En zo netjes gaat het allemaal ook niet. Dat het "met woorden" gebeurt, wil niet zeggen dat het "netjes" is. Het is een heel onbeschoft gesprek, waar Dibi voortdurend in de rede wordt gevallen, waarbij zijn antwoorden worden weggeknipt en waarbij de interviewer niet geïnteresseerd is in de mening van Dibi, maar puur en alleen Dibi wil horen zeggen wat hij zelf vindt en graag hoort.
Dit is echt te ongenuanceerd. Je wordt niet geboren als christen of moslim, zoals je geboren wordt als homo, hetero, man of vrouw. Maar dat het volledig een keuze is om gelovig te zijn is echt niet waar. Of je gevoelig bent voor religie lijkt me namelijk wel voor een groot deel aangeboren en je culturele leefomgeving heeft daar ook een dermate grote invloed op dat je niet langer zuiver van een keuze kunt spreken.quote:Op maandag 29 februari 2016 10:33 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
We hebben laatst met de zaak in Drachten (jongen stageplek geweigerd omdat hij homo is) nog kunnen zien welke gedachten er in Nederland leven. Het barst van de mensen die het prima verdedigbaar vinden dat een bedrijf iemand puur en alleen om z'n geaardheid weigert.
Zolang mensen die ervoor KIEZEN om gelovig te zijn in dit land nog vrij spel hebben in het discrimineren van mensen die een aangeboren seksuele geaardheid hebben, is er nog een lange weg te gaan. Ik zal, zoals ik altijd heb gedaan, altijd partij blijven kiezen voor de laatstgenoemde groep. Religie kan niet hard genoeg in z'n hok worden teruggetrapt. Religie is een keuze. En religie is de slechtste uitvinding die de mensheid ooit heeft gedaan.
Dit is dus hun ding. Niet allemaal natuurlijkquote:Op maandag 29 februari 2016 10:44 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Dan had hij ook gewoon solo in de studio een item over kunnen maken. Maar Tofik zit daar en als voormalig Tweede Kamerlid heeft hij daar opzich alle kans om zich te verdedigen. Dat is wel degelijk een podium, ook al editen de makers van het filmpje niet geheel neutraal. Ik vind dat denk ik positiever dan dat het dood gezwegen wordt. Dit is juist weer een extra moment waarop mensen uit die wereld merken dat homo's blijkbaar ook gewoon onder hen voorkomen (duh) en dat er discussie en onenigheid is over of dat goed of slecht is in plaats van dat dat vast staat.
[..]
Dit is echt te ongenuanceerd. Je wordt niet geboren als christen of moslim, zoals je geboren wordt als homo, hetero, man of vrouw. Maar dat het volledig een keuze is om gelovig te zijn is echt niet waar. Of je gevoelig bent voor religie lijkt me namelijk wel voor een groot deel aangeboren en je culturele leefomgeving heeft daar ook een dermate grote invloed op dat je niet langer zuiver van een keuze kunt spreken.
Net als homoseksuelen moeten religieuzen ook gewoon in alle vrijheid hun ding kunnen doen in mijn Nederland, in plaats van hen 'terug in het hok te trappen' (wtf).
Dat er situaties te bedenken vallen waarin de vrijheid van godsdienst en vrijheid om niet gediscrimineerd te worden met elkaar conflicteren en er dus een keuze gemaakt dient te worden, betekent niet dat die beide vrijheden dan direct maar in de prullenbak gegooid moeten worden.quote:Op maandag 29 februari 2016 10:47 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Dit is dus hun ding. Niet allemaal natuurlijk
Jongen komt solliciteren voor stageplek. Word afgewezen omdat hij homo is.
De vrijheid van dat stagebedrijf werd nergens bedreigd. Zij kunnen gewoon hun bedrijf laten bestaan en daarnaast hun religie uitoefenen.quote:Op maandag 29 februari 2016 10:49 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Dat er situaties te bedenken vallen waarin de vrijheid van godsdienst en vrijheid om niet gediscrimineerd te worden met elkaar conflicteren en er dus een keuze gemaakt dient te worden, betekent niet dat die beide vrijheden dan direct maar in de prullenbak gegooid moeten worden.
Sorry, maar dit is gewoon onzin. Je hebt het gesprek toch wel bekeken? Antwoorden van Dibi zijn weggeknipt en vanaf het eerste moment wordt het gesprek door de "interviewer" sterk een bepaalde kant op gestuurd. Het gaat zelfs zover dat Dibi niet eens iets mag vinden. Onmiddellijk komt de verontwaardigde interviewer er dan doorheen kakelen om Dibi's mening bij te sturen in de voor hem gewenste richting.quote:Op maandag 29 februari 2016 10:44 schreef Kaas- het volgende:
Dan had hij ook gewoon solo in de studio een item over kunnen maken. Maar Tofik zit daar en als voormalig Tweede Kamerlid heeft hij daar opzich alle kans om zich te verdedigen. Dat is wel degelijk een podium, ook al editen de makers van het filmpje niet geheel neutraal. Ik vind dat denk ik positiever dan dat het dood gezwegen wordt. Dit is juist weer een extra moment waarop mensen uit die wereld merken dat homo's blijkbaar ook gewoon onder hen voorkomen (duh) en dat er discussie en onenigheid is over of dat goed of slecht is in plaats van dat dat vast staat.
Religie is aangeleerd gedrag. Religie is een keuze. Je kunt er vandaag voor kiezen om je religie af te zweren, om te switchen naar een andere religie, of om als niet-gelovige juist een religie aan te gaan hangen. Niet voor niets bestaan er termen als bekering en afvalligheid.quote:Op maandag 29 februari 2016 10:44 schreef Kaas- het volgende:
Dit is echt te ongenuanceerd. Je wordt niet geboren als christen of moslim, zoals je geboren wordt als homo, hetero, man of vrouw. Maar dat het volledig een keuze is om gelovig te zijn is echt niet waar. Of je gevoelig bent voor religie lijkt me namelijk wel voor een groot deel aangeboren en je culturele leefomgeving heeft daar ook een dermate grote invloed op dat je niet langer zuiver van een keuze kunt spreken.
Net als homoseksuelen moeten religieuzen ook gewoon in alle vrijheid hun ding kunnen doen in mijn Nederland, in plaats van hen 'terug in het hok te trappen' (wtf).
Dat religie een keuze is, is een feit. De bewijzen dat homoseksualiteit aangeboren is, worden alsmaar overtuigender. Het is te zot voor woorden om de keuze religie in één adem te noemen met zaken die geen keuze zijn zoals huidskleur, afkomst en geaardheid.quote:Op maandag 29 februari 2016 10:47 schreef Kaas- het volgende:
Geloof is een keuze is eigenlijk net zo'n dom mantra als telkens roepen dat homoseksualiteit een keuze is. Het is enkel bedoeld als statement om een groep even in zijn geheel af te serveren. Totaal overbodig.
Religie krijg je opgedrongen als kind, een vorm van hersenspoeling. Er zijn maar weinig mensen die moslim worden, nadat ze de Koran hebben gelezen en hebben besloten dat ze dat wel een waarlijk boek vinden. Wat dat betreft is het dus geen keuze geweest als moslim op te groeien. Des te meer reden om kinderen aan dit soort sektes te onttrekken. Iets wat we wel normaal vinden als het om rare sektes op Griekse eilanden gaat, maar iets wat we opeens schending van een mensenrecht vinden als er maar genoeg mensen zijn die er zulke waanzinnige ideeën op na houden. Religie tegenwerken is dan ook geen goede aanpak, maar niet omdat het moreel verkeerd zou zijn, maar omdat het praktisch niet te doen is.quote:Op maandag 29 februari 2016 10:47 schreef Kaas- het volgende:
Geloof is een keuze is eigenlijk net zo'n dom mantra als telkens roepen dat homoseksualiteit een keuze is. Het is enkel bedoeld als statement om een groep even in zijn geheel af te serveren. Totaal overbodig.
Dat doen ze dan ook in dit filmpje, hun ding. Ze proberen Dibi weer de kast in te trappen, dmv preken, en knippen in z'n antwoorden.quote:Op maandag 29 februari 2016 10:44 schreef Kaas- het volgende:
Net als homoseksuelen moeten religieuzen ook gewoon in alle vrijheid hun ding kunnen doen in mijn Nederland, in plaats van hen 'terug in het hok te trappen' (wtf).
Ik kan er inderdaad voor kiezen om van mening te veranderen. Het niet-eens-zijn met Kaas- is geen aangeboren gedrag.quote:Op maandag 29 februari 2016 11:05 schreef Kaas- het volgende:
Als het een keuze is om van de ene op de andere dag van overtuiging te veranderen, dan kan jij er dus ook voor kiezen om het morgen plotseling met mij eens te zijn Elfletterig. Je redenering is niet logisch.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |