Ik vind dat eigenlijk ook geen goede reden, de enige redenen die ik goed vind is om er voor te zorgen dat ieder kind hulp krijgt met huiswerk wanneer dat nodig is en dat ze na school ook gewoon echt vrij zijn en geen huiswerk meer hoeven te doen.quote:Op vrijdag 23 oktober 2015 16:50 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Dat is mooi geregeld.
Maar in Zweden zullen ze het wel niet goed vinden dat slimme leerlingen al na 10 minuten naar huis kunnen terwijl de zwakkere leerling het volle uur moet blijven. Die sociale ongelijkheid zal niet gepikt worden, want dat was nu net hun enige motief om huiswerk in de ban te doen.
Vreemd, ik heb op tientallen scholen in Zweden gewerkt, maar die verplichting nog nooit tegengekomen. Wel is het zo dat het Zweedse schoolsysteem veel uitgaat van de "gemiddelde" leerling en dat dat soms frustrerend is voor de slimmere leerling. Maar dat een slimme leerling langer op school zit omdat de domme het werk niet af krijgen is onzin.quote:Op vrijdag 23 oktober 2015 16:42 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
En in Zweden moeten die kinderen op de basisschool al, verplicht een uur extra blijven om hun eigen opdrachten in te doen. Als je dan zo slim bent zoals jij claimt te zijn, dan zit je je na 10 minuten al weer te vervelen omdat de rest van de klas zo langzaam werkt.
Huiswerk kan je tenminste in je eigen tijd en tempo doen.
Daar gaat dit topic nu net over. Alle leerlingen moeten verplicht een uur langer naar school zodat iedereen op school het werk kan doen wat ze vroeger mee naar huis kregen.quote:Op vrijdag 23 oktober 2015 17:09 schreef Knutknuttsson het volgende:
[..]
Vreemd, ik heb op tientallen scholen in Zweden gewerkt, maar die verplichting nog nooit tegengekomen. Wel is het zo dat het Zweedse schoolsysteem veel uitgaat van de "gemiddelde" leerling en dat dat soms frustrerend is voor de slimmere leerling. Maar dat een slimme leerling langer op school zit omdat de domme het werk niet af krijgen is onzin.
Heel normaal hoor, op het land. Ik heb vaak ook nog een zaklamp mee.quote:Op donderdag 22 oktober 2015 16:19 schreef hottentot het volgende:
[..]
Daar heeft men wel licht op de fiets, en vaak op stille wegen een fluorescent hesje. Als men langs de weg loopt heeft men een lampje op de mouw. Zelfs de honden op het platteland worden uitgelaten met een lampje om de hals
Kan men in veel andere landen nog wat van leren.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |