Bron: Nu.nlquote:Honderden mensen hebben zich zondagmiddag verzameld op het Vredenburg in Utrecht voor een betoging van Pegida, een uit Duitsland afkomstige anti-islamitische beweging.
De politie is massaal aanwezig bij zowel de Pegida-betoging als bij een tegendemonstratie van de Internationale Socialisten elders in de stad. Op de Neude en het Vredenbrug staan ME-busjes. Ook op het Centraal Station is veel politie aanwezig.
De demonstratie van Pegida is gericht tegen de komst van vluchtelingen en wil dat onder meer moskeeën en islamitische scholen dichtgaan.
Onder de sprekers zondag is ook Lutz Bachmann, de oprichter van het uit Dresden stammende Pegida (Patriottische Europeanen Tegen Islamisering Van Het Avondland).
Aanhangers van de uit Duitsland afkomstige protestbeweging komen om 14.00 uur samen op het Vredenburg. Officieel is geen toestemming gegeven voor de mars. Burgemeester Jan van Zanen van Utrecht verbood dat afgelopen week, omdat hij het gevaar op confrontaties met tegendemonstranten te groot vindt.
Tegendemonstraties
Er zijn enkele tegendemonstraties in het centrum van de stad, maar alleen de Internationale Socialisten hebben toestemming om actie te voeren op Janskerkhof om 13.00 uur. Twee andere demonstraties zijn officieel niet toegestaan, maar zullen waarschijnlijk toch doorgaan.
Zo wil 'Block Pegida' het protest van Pegida verstoren door middel van diverse blokkades. Ook de beweging 'Laat ze niet lopen' verzamelt om 14.00 uur op de Neude met leuzen als "Overstem, blokkeer en stop de racisten van Pegida!" en "Laat Ze Niet Lopen!"
twitter:AlptekinAkdogan twitterde op zondag 11-10-2015 om 14:14:38Rellen!! #Pegida http://t.co/1KoIY1pcPU reageer retweet
Huh, voor de verandering eens de anti-fascisten die worden aangevallen. (voor de duidelijkheid: slechte zaak)quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:30 schreef Infection het volgende:
Meteen opstootjes na begin betoging Pegida
http://www.rtlnieuws.nl/n(...)egin-betoging-pegidatwitter:AlptekinAkdogan twitterde op zondag 11-10-2015 om 14:14:38Rellen!! #Pegida http://t.co/1KoIY1pcPU reageer retweet
Tja, dat Antifa volk is ook geen haar beter.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:36 schreef MissionPhailed het volgende:
[..]
Huh, voor de verandering eens de anti-fascisten die worden aangevallen. (voor de duidelijkheid: slechte zaak)
Inderdaad, dat dacht ik nou ook. Moest het filmpje even opnieuw kijken om daarachter te komen.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:36 schreef MissionPhailed het volgende:
[..]
Huh, voor de verandering eens de anti-fascisten die worden aangevallen. (voor de duidelijkheid: slechte zaak)
ja, idd, met de importering van de islam is er veel nazisme bijgekomen, dat kloptquote:Op zondag 11 oktober 2015 14:39 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Ah, het nazisme is terug in Nederland. Duurde al best weer lang.
twitter:AlptekinAkdogan twitterde op zondag 11-10-2015 om 14:38:55Opstootje. #Pegida http://t.co/eCzSgX9iLQ reageer retweet
Jammer dat twittervideo's niet werken op FOK!... even de linkjes in de tweet aanklikken dus.twitter:AlptekinAkdogan twitterde op zondag 11-10-2015 om 14:38:06'Geen jihad in onze staat' #pegida http://t.co/zhZcH9qaPR reageer retweet
Islam doet niet aan nazisme. Islam doet aan jihadisme. En jihadisme merk je wel, maak je daar maar niet ongerust over.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:41 schreef Bensel het volgende:
[..]
ja, idd, met de importering van de islam is er veel nazisme bijgekomen, dat klopt
en dat is een goed iets omdat?quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:43 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Islam doet niet aan nazisme. Islam doet aan jihadisme. En jihadisme merk je wel, maak je daar maar niet ongerust over.
Dat zien we op het filmpje, ja.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:43 schreef Ronaldsen het volgende:
Die antifa types zijn waarschijnlijk een stuk agressiever dan die pegida demonstranten.
Niks mis met Jihadisme, zolang in een soort quarantaine bezuiden de Middellandse Zee.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:43 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Islam doet niet aan nazisme. Islam doet aan jihadisme. En jihadisme merk je wel, maak je daar maar niet ongerust over.
Of gewoon helemaal niet, wat dacht je daar van?quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:45 schreef MissionPhailed het volgende:
[..]
Niks mis met Jihadisme, zolang in een soort quarantaine bezuiden de Middellandse Zee.
Jihadisme is gepast waar het nodig is.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:45 schreef MissionPhailed het volgende:
[..]
Niks mis met Jihadisme, zolang in een soort quarantaine bezuiden de Middellandse Zee.
Nog beter, maar gezien de aard van een deel v/d moslims vooralsnog een onhaalbare utopie.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:45 schreef Infection het volgende:
[..]
Of gewoon helemaal niet, wat dacht je daar van?
nope, jihadisme is ten alle tijden onnodig. Noem 1 voorbeeld waarin jihadisme nodig is geweest.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:45 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Jihadisme is gepast waar het nodig is.
Uitsluitend in de islamitische wereld.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:45 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Jihadisme is gepast waar het nodig is.
twitter:AlptekinAkdogan twitterde op zondag 11-10-2015 om 14:46:35Tegendemonstranten ook op de Vredenburg. http://t.co/1R7Ol6iyVK reageer retweet
Nee hoor, prima dat die ook eens een keer de wind van voren krijgen, die lui zijn zo extreem links dat ze er fascistische trekjes van beginnen te krijgen.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:36 schreef MissionPhailed het volgende:
[..]
Huh, voor de verandering eens de anti-fascisten die worden aangevallen. (voor de duidelijkheid: slechte zaak)
Tijdens de kruistochten?quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:46 schreef Bensel het volgende:
[..]
nope, jihadisme is ten alle tijden onnodig. Noem 1 voorbeeld waarin jihadisme nodig is geweest.
Antifa werd juist aangevallen.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:43 schreef Ronaldsen het volgende:
Die antifa types zijn waarschijnlijk een stuk agressiever dan die pegida demonstranten.
Onzin, overal waar moslims zijn is jihadisme toepasbaar zodra het nodig is.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:47 schreef MissionPhailed het volgende:
[..]
Uitsluitend in de islamitische wereld.
¨Ik hoop dat je dochter ooit verkracht wordt joh, kankerhond.¨quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:41 schreef Infection het volgende:
twitter:AlptekinAkdogan twitterde op zondag 11-10-2015 om 14:38:55Opstootje. #Pegida http://t.co/eCzSgX9iLQ reageer retweet
helaas, nope, kijk je geschiedenis boeken maar eens na. De kruistochten zijn gestart nav het jihadisme. Afghanistan en Irak? Laat me niet lachen.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:48 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Tijdens de kruistochten?
Afghanistan/Irak oorlogen?
In de visie van extremisten wellicht. Idealiter dienen we dit soort activiteiten min of meer in een soort quarantaine te houden in de islamitische wereld, opdat het beschaafde deel van de wereld hier geen hinder van ondervindt.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:49 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Onzin, overal waar moslims zijn is jihadisme toepasbaar zodra het nodig is.
Kruistochten zijn gestart na uitbreiding van de islam. Uitbreiding van de islam is geen jihadisme.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:51 schreef Bensel het volgende:
[..]
helaas, nope, kijk je geschiedenis boeken maar eens na. De kruistochten zijn gestart nav het jihadisme. Afghanistan en Irak? Laat me niet lachen.
Zolang het nazisme zich niet uitbreidt hoeft er ook geen jihadisme te zijn.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:53 schreef MissionPhailed het volgende:
[..]
In de visie van extremisten wellicht. Idealiter dienen we dit soort activiteiten min of meer in een soort quarantaine te houden in de islamitische wereld, opdat het beschaafde deel van de wereld hier geen hinder van ondervindt.
Pedigaquote:
En links komt de boel weer verstieren...twitter:AlptekinAkdogan twitterde op zondag 11-10-2015 om 14:54:34Rookbommen gegooid door tegendemonstranten. #pegida http://t.co/XfDqDxIKHW reageer retweet
Het nazisme is hedendaags een fenomeen dat zich vooral tussen de oren van mensen afspeelt. Het stelt een structureel gebrek aan kennis over de Tweede Wereldoorlog en de vóórgaande periode aan de kaak.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:54 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Zolang het nazisme zich niet uitbreidt hoeft er ook geen jihadisme te zijn.
Nou, demonstratie tegen groepen mensen, het aanvallen van AZCs. Het hoeft niet lang meer te duren.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:56 schreef MissionPhailed het volgende:
[..]
Het nazisme is hedendaags een fenomeen dat zich vooral tussen de oren van mensen afspeelt. Het stelt een structureel gebrek aan kennis over de Tweede Wereldoorlog en de vóórgaande periode aan de kaak.
Je weet blijkbaar niet eens wat jihadisme is. Jammer, want uitbreding van de islam is per definitie onderdeel van de Jihad. Al 3 posts achterelkaar val je keihard door de mand. Lijkt me dat je trollt, en als dat niet zo is, wil ik je voor je eigen bescherming verzoeken te stoppen met deze posts, want je maakt je eigen behoorlijk belachelijk op deze manierquote:Op zondag 11 oktober 2015 14:53 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Kruistochten zijn gestart na uitbreiding van de islam. Uitbreiding van de islam is geen jihadisme.
Ended 2 minutes ago, helaas...quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:56 schreef ReplaR het volgende:
https://www.periscope.tv/w/1ypKdDPeMlvKW
quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:58 schreef Infection het volgende:
Leuke naam trouwens, Internationale Socialisten (IS).
Wel heerlijk multikul met die Duitse en Poolse vlaggen erbij.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:41 schreef Infection het volgende:
twitter:AlptekinAkdogan twitterde op zondag 11-10-2015 om 14:38:55Opstootje. #Pegida http://t.co/eCzSgX9iLQ reageer retweet
Jammer dat twittervideo's niet werken op FOK!... even de linkjes in de tweet aanklikken dus.twitter:AlptekinAkdogan twitterde op zondag 11-10-2015 om 14:38:06'Geen jihad in onze staat' #pegida http://t.co/zhZcH9qaPR reageer retweet
Onzin, jij hebt slecht 1 beeld van een jihad en jij denkt dat dat de juiste vorm is. Al honderden jaren discussieert men er over maar jij denkt het wel te wetenquote:Op zondag 11 oktober 2015 14:57 schreef Bensel het volgende:
[..]
Je weet blijkbaar niet eens wat jihadisme is. Jammer, want uitbreding van de islam is per definitie onderdeel van de Jihad. Al 3 posts achterelkaar val je keihard door de mand. Lijkt me dat je trollt, en als dat niet zo is, wil ik je voor je eigen bescherming verzoeken te stoppen met deze posts, want je maakt je eigen behoorlijk belachelijk op deze manier
Ik mis de livestreamquote:Op zondag 11 oktober 2015 15:03 schreef Awsom het volgende:
14.56 "Hooligans FC Utrecht in binnenstad"
Leden van Utrecht Hooligans Forever (UHF) zouden met zo'n tachtig man in de binnenstad aanwezig zijn, melden bronnen aan RTV Utrecht.
De extreemlinkse fascisten zijn afgevoerdtwitter:AlptekinAkdogan twitterde op zondag 11-10-2015 om 15:04:01Rust op Vredenburg is teruggekeerd. Tegendemonstranten zijn afgevoerd. Mensen luisteren nu naar de sprekers. #Pegida reageer retweet
quote:Op zondag 11 oktober 2015 15:03 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Mensen zijn het zat hé, dan krijg je dat
Nee alleen als aso's het zat zijn.quote:Op zondag 11 oktober 2015 15:03 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Mensen zijn het zat hé, dan krijg je dat
http://www.rtvutrecht.nl/live/rtvutrecht/quote:Op zondag 11 oktober 2015 15:05 schreef tralalala het volgende:
[..]
Ik mis de livestream
[ afbeelding ]
Haha ja er zal er wel weer eentje met een Utrecht shirtje aan staan, dan maakt de pers er al snel van dat het hele Utrecht supportershome is op komen dagenquote:Op zondag 11 oktober 2015 15:05 schreef bamibij het volgende:
[..]
FC Utrecht hooligans, die zijn het niet zat, die zien gewoon een kans om weer eens lekker te knokken. Kansloos tyfusvolk. Heb je geen klap aan.
quote:Op zondag 11 oktober 2015 15:06 schreef Awsom het volgende:
[..]
http://www.rtvutrecht.nl/live/rtvutrecht/
geen dank
@haagskwartiertje.quote:Op zondag 11 oktober 2015 15:03 schreef Awsom het volgende:
14.56 "Hooligans FC Utrecht in binnenstad"
Leden van Utrecht Hooligans Forever (UHF) zouden met zo'n tachtig man in de binnenstad aanwezig zijn, melden bronnen aan RTV Utrecht.
Zoals altijdquote:Op zondag 11 oktober 2015 15:08 schreef ReplaR het volgende:
Extreem links kon zich dus weer niet gedragen en zijn weg gedreven.
Er zullen er best een stuk of 5 tussen staan ja....quote:Op zondag 11 oktober 2015 15:07 schreef bamibij het volgende:
[..]
@haagskwartiertje.
Andere Pediga demonstranten zijn even kansloos trouwens, net als de meerderheid van dat AFA tuig.
omdat je dan ook schade krijgt bij mensen die er niets mee te maken hebben.quote:Op zondag 11 oktober 2015 15:08 schreef Twiitch het volgende:
Waarom niet gewoon de politie een middag vrij geven en een tijdje de andere kant opkijken.?
Of gewoon zoals het nu gedaan is. Alle linkse extremisten afvoeren en Pegida hun woordje laten doen.quote:Op zondag 11 oktober 2015 15:11 schreef Bensel het volgende:
[..]
omdat je dan ook schade krijgt bij mensen die er niets mee te maken hebben.
betere optie: zet ze bij elkaar op een veld die nog geploegd moet worden, laat ze elkaar afmaken, en ploeg het veld om. Klaar.
quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:30 schreef Infection het volgende:
Meteen opstootjes na begin betoging Pegida
http://www.rtlnieuws.nl/n(...)egin-betoging-pegidatwitter:AlptekinAkdogan twitterde op zondag 11-10-2015 om 14:14:38Rellen!! #Pegida http://t.co/1KoIY1pcPU reageer retweet
https://en.wikipedia.org/wiki/Tommy_Robinson_%28activist%29twitter:AlptekinAkdogan twitterde op zondag 11-10-2015 om 15:13:14Tommy Robinson over Angela Merkel #Pegida http://t.co/noy1SfW7tB reageer retweet
Tsja, er word vandaag niet gespeeld he, dan gaan ze het daar maar proberen.quote:Op zondag 11 oktober 2015 15:05 schreef bamibij het volgende:
[..]
FC Utrecht hooligans, die zijn het niet zat, die zien gewoon een kans om weer eens lekker te knokken. Kansloos tyfusvolk. Heb je geen klap aan.
Wat lul jijquote:Op zondag 11 oktober 2015 14:53 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Kruistochten zijn gestart na uitbreiding van de islam. Uitbreiding van de islam is geen jihadisme.
Was toch niet toevallig Marokkaanse Koos?quote:Op zondag 11 oktober 2015 15:06 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
Haha ja er zal er wel weer eentje met een Utrecht shirtje aan staan, dan maakt de pers er al snel van dat het hele Utrecht supportershome is op komen dagen
Was bij de rellen in de Schilderswijk ook, 1 marrokaan met een ADO shirt aan....hoe dom kunnen mensen zijn!
https://twitter.com/AlptekinAkdoganquote:Op zondag 11 oktober 2015 15:22 schreef Fir3fly het volgende:
Zijn er beelden?
Edit: van de rellen bedoel ik dan.
Ik ben niet zo'n filmer, maar er stond genoeg volk verticale lage kwaliteit beelden te maken..quote:
Las ik net in de eerder geplaatste link:quote:
Zo zie je maar weer, iedere groep heeft zijn helden.quote:Robinson has been convicted for drug offences, and in 2005 for assault.[
Het is nog niet voorbij daar, je bent vroeg thuis.quote:Op zondag 11 oktober 2015 15:39 schreef Marsenal het volgende:
[..]
Ik ben niet zo'n filmer, maar er stond genoeg volk verticale lage kwaliteit beelden te maken.
En daarom is er dan ook strijd/oorlog overal waar ( veel ) moslims zijn.quote:Op zondag 11 oktober 2015 14:49 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Onzin, overal waar moslims zijn is jihadisme toepasbaar zodra het nodig is.
Je moet er maar zin in hebben.....quote:De uiterlijke of kleine jihad is met name in oorspronkelijke betekenis, de gewapende strijd tegen degenen die de islam of de eenheid van de islamitische heerschappij bedreigen, waaronder begrepen uitbreiding van deze heerschappij door de strijd tegen ongelovigen.
Ik wordt verzocht te vertrekken, de drieharingstraat werd nogal onrustig.quote:Op zondag 11 oktober 2015 15:40 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
Het is nog niet voorbij daar, je bent vroeg thuis.
Eh nee. Die 90% heeft een normaal leven en betaalt de uitkeringen van die 10% extremisten en tevens de politie die nodig is om dat gespuis onder de duim te houden.quote:Op zondag 11 oktober 2015 15:43 schreef YebCar het volgende:
Typisch iets Nederlands.
5% van de bevolking is fel tegen een "onderwerp" en gaat ook ervoor demonstreren
5% van de bevolking is voor eenzelfde "onderwerp" en voert een tegendemonstratie
de overige 90% bemoeit zich op alle manier ermee die hen geen moeite kost. Zoals praten op fora, tweeten, of iets dergelijks. En het liefst lachen ze de 10% uit die daadwerkelijk voor de belangen opkomen.
Dit. Waarheid.quote:Op zondag 11 oktober 2015 15:43 schreef YebCar het volgende:
Typisch iets Nederlands.
5% van de bevolking is fel tegen een "onderwerp" en gaat ook ervoor demonstreren
5% van de bevolking is voor eenzelfde "onderwerp" en voert een tegendemonstratie
de overige 90% bemoeit zich op alle manier ermee die hen geen moeite kost. Zoals praten op fora, tweeten, of iets dergelijks. En het liefst lachen ze de 10% uit die daadwerkelijk voor de belangen opkomen.
Wat doe je nu zelf dan?quote:Op zondag 11 oktober 2015 15:43 schreef YebCar het volgende:
Typisch iets Nederlands.
5% van de bevolking is fel tegen een "onderwerp" en gaat ook ervoor demonstreren
5% van de bevolking is voor eenzelfde "onderwerp" en voert een tegendemonstratie
de overige 90% bemoeit zich op alle manier ermee die hen geen moeite kost. Zoals praten op fora, tweeten, of iets dergelijks. En het liefst lachen ze de 10% uit die daadwerkelijk voor de belangen opkomen.
Er is altijd een bepaalde groep mensen die dit soort overzichtjes trots presenteert in een topic waarna ze hun handen baden in onschuld.quote:
ik zeg niet dat ik niet bij de 90% hoorquote:
Tja, iemand moet het initiatief nemen. Ik zou zeggen, organiseer wat.quote:Op zondag 11 oktober 2015 15:53 schreef YebCar het volgende:
[..]
ik zeg niet dat ik niet bij de 90% hoor
integendeel, maar steeds vaker heb ik de neiging om toch bij de 10% te horen.
Je stem laten horen is belangrijk. Of je ergens nou voor of tegen bent.
Zoals bv. de hogere energiebelastingen die gepland staan. Iedereen vind het belachelijk en heeft een mening klaar. Maar niemand die er ook daadwerkelijk wat aan doet. Geen demonstraties of iets. ordinaire schaapjesvolk die zich laat overlopen (incl moi)
Je vergeet de mensen die lid zijn van een politiek partij of zich actief inzetten om de publieke opinie te beïnvloeden. Zelfs deelnemen op een fora kan een activiteit zijn waarmee je probeert invloed te hebben en dingen te veranderen.quote:Op zondag 11 oktober 2015 15:53 schreef YebCar het volgende:
[..]
ik zeg niet dat ik niet bij de 90% hoor
integendeel, maar steeds vaker heb ik de neiging om toch bij de 10% te horen.
Je stem laten horen is belangrijk. Of je ergens nou voor of tegen bent.
Zoals bv. de hogere energiebelastingen die gepland staan. Iedereen vind het belachelijk en heeft een mening klaar. Maar niemand die er ook daadwerkelijk wat aan doet. Geen demonstraties of iets. ordinaire schaapjesvolk die zich laat overlopen (incl moi)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |