Wat heeft dat te doen met een Derde Wereldoorlog?quote:Op maandag 8 februari 2016 09:22 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Het is niet zo moeilijk. De radicale islam, met Saoedi-Arabië als één van de belangrijkste regisseurs en financiers (ook al ontkent Mutant01 dat doodleuk), probeert voet aan de grond te krijgen in Europa en probeert onze samenleving te ontwrichten. Of het nu gaat om concrete terreurdaden, of om "onschuldige" zaken zoals het beïnvloeden van jongeren. Het zijn landen als Saoedi-Arabië en Koeweit waar de haatpredikers vandaan komen die opruiende praatjes houden in westerse moskeeën. Jongeren wordt vijandigheid / opstandigheid richting de Westerse samenleving bijgebracht. Dit gebeurt bewust en het gebeurt met financiële steun van genoemde landen, zoals TomLuny hierboven ook al laat zien.
Ik denk dat de politieke islam met Denk definitief voet aan de grond krijgt in onze Tweede Kamer. Allochtone kiezers zijn sinds 2012 massaal bij de PvdA weggelopen. Onder meer omdat iemand als Ahmed Marcouch geen blad voor de mond neemt wat betreft het wijdverspreide wangedrag van Marokkaanse jongeren. Veel allochtonen hebben inmiddels een nieuw thuis gevonden bij het kritiekloze D66, maar Denk heeft zonder meer potentieel om bij de volgende verkiezingen meerdere zetels te behalen.quote:Op maandag 8 februari 2016 09:24 schreef KoosVogels het volgende:
Valt wel wat te zeggen voor de opvatting van D66, SP en Denk.
Maar is het wel grappig dat jij bang bent voor een partij die wel twee hele zetels bezit in de Tweede Kamer, en die waarschijnlijk kwijtraakt na de volgende verkiezingen.
Angst is ook hier weer een slechte raadgever.quote:Op maandag 8 februari 2016 09:54 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik denk dat de politieke islam met Denk definitief voet aan de grond krijgt in onze Tweede Kamer. Allochtone kiezers zijn sinds 2012 massaal bij de PvdA weggelopen. Onder meer omdat iemand als Ahmed Marcouch geen blad voor de mond neemt wat betreft het wijdverspreide wangedrag van Marokkaanse jongeren. Veel allochtonen hebben inmiddels een nieuw thuis gevonden bij het kritiekloze D66, maar Denk heeft zonder meer potentieel om bij de volgende verkiezingen meerdere zetels te behalen.
De nog onbekende Kuzu stond in 2012 op plaats 27 van de PvdA-kandidatenlijst en kreeg toen al ruim 23.000 stemmen. Tel de bijna 10.000 stemmen voor Öztürk erbij op en je hebt al een halve kamerzetel in de pocket. In 2017 kan Denk actief campagne voeren. En reken maar dat het cliëntelisme z'n werk zal doen.
Twee zetels.quote:Op maandag 8 februari 2016 09:54 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik denk dat de politieke islam met Denk definitief voet aan de grond krijgt in onze Tweede Kamer. Allochtone kiezers zijn sinds 2012 massaal bij de PvdA weggelopen. Onder meer omdat iemand als Ahmed Marcouch geen blad voor de mond neemt wat betreft het wijdverspreide wangedrag van Marokkaanse jongeren. Veel allochtonen hebben inmiddels een nieuw thuis gevonden bij het kritiekloze D66, maar Denk heeft zonder meer potentieel om bij de volgende verkiezingen meerdere zetels te behalen.
De nog onbekende Kuzu stond in 2012 op plaats 27 van de PvdA-kandidatenlijst en kreeg toen al ruim 23.000 stemmen. Tel de bijna 10.000 stemmen voor Öztürk erbij op en je hebt al een halve kamerzetel in de pocket. In 2017 kan Denk actief campagne voeren. En reken maar dat het cliëntelisme z'n werk zal doen.
Ik zeg nergens dat ik bang ben. Maar ik zie Denk bij de volgende verkiezingen wel een aantal zetels halen. Gelukkig is onze democratie sterk genoeg om dit Turkse cliëntelisme buitenspel te houden.quote:Op maandag 8 februari 2016 09:56 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Angst is ook hier weer een slechte raadgever.
Feitelijk is de politieke islam er allang, dus een dergelijke paniekkreet zul je mij niet horen uitkramen. De realiteit is dat islamitische partijen al in de gemeenteraden van Rotterdam en Den Haag (en vast ook wel andere gemeenten) zijn vertegenwoordigd. Denk heeft potentie om de eerste islam-partij op nationaal niveau te worden, zeker nu allochtone kiezers massaal de PvdA de rug hebben toegekeerd.quote:Op maandag 8 februari 2016 09:59 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Twee zetels.
En zelfs als in 2017 alle moslims in Nederland op Denk stemmen, eindigt de partij alsnog met niet meer dan 7/8 zetels. Voorwaarde is wel dat alle moslims dan moeten gaan stemmen (onwaarschijnlijk) en dan moeten ze ook nog eens allemaal het hokje van Denk aankruisen (eveneens onwaarschijnlijk).
Oh noes, de politieke islam is coming!
Je hoeft niet te zeggen dat je bang bent om bijzonder angstig over te komen. Jij ziet in een paar praktisch gezien kansloze mafkezen blijkbaar een voorbode voor een derde wereldoorlog met de enge moslims. Het staat je vrij die angst te hebben.quote:Op maandag 8 februari 2016 10:35 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik zeg nergens dat ik bang ben. Maar ik zie Denk bij de volgende verkiezingen wel een aantal zetels halen. Gelukkig is onze democratie sterk genoeg om dit Turkse cliëntelisme buitenspel te houden.
Dit deel van de discussie gaat niet zozeer over Denk, maar over de politieke islam die wortel schiet in Europa. Niet alleen in Nederland, trouwens. In Groot-Brittannië heb je zelfs sharia-rechtbanken.quote:Op maandag 8 februari 2016 10:06 schreef Reya het volgende:
DENK heeft werkelijk helemaal niets met een mogelijke Derde Wereldoorlog te maken. Ik stel voor dat we daar dan ook maar over ophouden.
Ook dat heeft niets met een Derde Wereldoorlog te maken.quote:Op maandag 8 februari 2016 10:39 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Dit deel van de discussie gaat niet zozeer over Denk, maar over de politieke islam die wortel schiet in Europa. Niet alleen in Nederland, trouwens. In Groot-Brittannië heb je zelfs sharia-rechtbanken.
In Nederland heb je zelfs kerkelijke rechtbanken.quote:Op maandag 8 februari 2016 10:39 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Dit deel van de discussie gaat niet zozeer over Denk, maar over de politieke islam die wortel schiet in Europa. Niet alleen in Nederland, trouwens. In Groot-Brittannië heb je zelfs sharia-rechtbanken.
En aangezien je dat aanhaalt in een topic over de Derde Wereldoorlog beschouw jij dat blijkbaar als een zeer gevaarlijke ontwikkeling. Wat wil je doen om de invloed van de politieke islam in Nederland in te perken?quote:Op maandag 8 februari 2016 10:37 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Feitelijk is de politieke islam er allang, dus een dergelijke paniekkreet zul je mij niet horen uitkramen. De realiteit is dat islamitische partijen al in de gemeenteraden van Rotterdam en Den Haag (en vast ook wel andere gemeenten) zijn vertegenwoordigd. Denk heeft potentie om de eerste islam-partij op nationaal niveau te worden, zeker nu allochtone kiezers massaal de PvdA de rug hebben toegekeerd.
Ik moet even denken aan de beroemde woorden van Buma in de richting van Van Miltenburg:quote:Op maandag 8 februari 2016 10:40 schreef Reya het volgende:
[..]
Ook dat heeft niets met een Derde Wereldoorlog te maken.
Schijnbaar mogen we hier alleen over een Derde Wereldoorlog discussiëren als we het maar niet hebben over de spanningen tussen de westerse en de islamitische wereld? Dat terwijl zaken als radicalisering, terrorisme, religieus extremisme, seggregatie, enzovoort toch echt reële issues zijn die een gevaar voor de stabiliteit in onze regio zijn.quote:"Ik vind dat u erg sterk sturend in een bepaalde richting hier een debat probeert door te laten gaan. Ik vind eerlijk gezegd dat u als voorzitter te veel er toch een ander debat van probeert te maken."
De opkomst van de politieke islam vanaf de jaren zeventig lijkt me buiten kijf staan, inderdaad. De link met een eventuele WO-III is minder duidelijk, alhoewel er wel scenario's in die richting te bedenken zijn. Als je kijkt naar WO-I en WO-II, dan zou je kunnen zeggen dat drie elementen beide keren terugkwamen: geostrategische belangen (de balans tussen Frankrijk en Duitsland, voornamelijk), de opkomst van een destabiliserende ideologie (nationalisme, in WO-II aangevuld met rassenleer) en een regio die dermate belangrijk was op het wereldtoneel dat de hele wereld werd meegezogen (in beide gevallen Europa; als WO-II tot Azië beperkt was gebleven, had men waarschijnlijk nooit van een wereldoorlog gesproken).quote:Op maandag 8 februari 2016 10:55 schreef TomLuny het volgende:
Als we ervan uitgaan dat WWII mede veroorzaakt is door WWI dan kan misschien gesteld worden dat bepaalde gebeurtenissen uit deze en afgelopen eeuw zouden kunnen leiden tot WWIII.
Volgens dhr. Gorka waren er 3 belangrijke gebeurtenissen in het MO, dat misschien niet geheel toevallig samenviel met de 1400 islam-eeuwwisseling, namelijk 1979.
-1 De machtsovername in Iran door Khomeini
-2 De invasie van de Sovjet-Unie in Afghanistan
-3 De bestorming van een moskee in SA.
@3 http://www.npr.org/templates/story/story.php?storyId=112051155
De relatie tussen de Saudische monarchie en de fundamentele islam - wat ik in dit topic eerder heb zien bespreken - wordt dan misschien duidelijker.
Zelf moet ik het nog verder uitzoeken dus kan er niet al teveel over vertellen.
In het kort :
Eventually, the siege was broken with the help of French counterterrorism operators that had been smuggling into the Kingdom and “converted” to Islam so they could enter Mecca.
However, when the king found out that Saudi clerics, members of the learned ulema, had endorsed this holy war against him and his royal house, the king made a deal with the jihadist clerics. In exchange for Saudi Arabia being kept free from jihadist ideologically internally, his regime would support the export and dissemination of Jihadism outside of Saudi Arabia, to non-Muslim lands. For chapter and verse see the excellent book The Siege of Mecca.
http://counterjihadreport.com/tag/the-siege-of-mecca/
Uiteindelijk blijft er dus onvoldoende basis over om van een Wereldoorlog te spreken op dit moment.quote:Op maandag 8 februari 2016 11:25 schreef TomLuny het volgende:
Volgens mij zijn SA en Iran al in conflict Reya, namelijk in Syrië.
En als je dan ziet dat een Navo-land een Russisch vliegtuig neerhaalt dan persoonlijk zie ik daar eerder een wereldwijd conflict uit ontstaan als met de Noord-Koreaanse waterstofbomraket bijvoorbeeld.
Natuurlijk is er dan nog Oekraïne maar die brand lijkt voorlopig enigzins onder controle.
Dan heb je nog de Chinese (betwiste) eilanden maar lijkt imo ook ver weg.
Wat blijft er nog meer over ?
Kan het zo gauw niet bedenken.
Zeker.quote:Op maandag 8 februari 2016 11:26 schreef 99.999 het volgende:
Uiteindelijk blijft er dus onvoldoende basis over om van een Wereldoorlog te spreken op dit moment.
Ik hoop dat je gelijk krijgt natuurlijk. Het is overigens niet enkel olie maar vooral gas wat Syrië en de verhoudingen tussen Iran en SA in lichterlaaie heeft gezet :quote:Op maandag 8 februari 2016 11:13 schreef Reya het volgende:
In de Arabische wereld zijn er zekere gelijkenissen. De opkomst van de politieke islam heeft de rivaliteit tussen Saoedi-Arabië en Iran verder doen verdiepen. Dat is niet louter discursief, die twee landen hebben daadwerkelijk tegenstrijdige belangen in de Golf en de landen die aan de Golf grenzen. Het is niet ondenkbaar dat die landen vroeg of laat daardoor in een serieus conflict raken.
Voor de buitenwereld is er echter maar één groot belang in die regio: olie.
Dat lijkt me nogal een smalle basis voor de verspreiding van het conflict over de hele wereld.
Dat conflict ontstaat enkel zodra de grootmachten elkaar direct aan gaan vallen. Is daar sprake van?quote:Op maandag 8 februari 2016 11:25 schreef TomLuny het volgende:
Volgens mij zijn SA en Iran al in conflict Reya, namelijk in Syrië.
En als je dan ziet dat een Navo-land een Russisch vliegtuig neerhaalt dan persoonlijk zie ik daar eerder een wereldwijd conflict uit ontstaan als met de Noord-Koreaanse waterstofbomraket bijvoorbeeld.
Afgezien van het neerhalen van een Russische jet door de Navo, nee, nog niet (gelukkig)quote:Op maandag 8 februari 2016 11:51 schreef Heilwasser het volgende:
Dat conflict ontstaat enkel zodra de grootmachten elkaar direct aan gaan vallen. Is daar sprake van?
En nog vrij recent het neerhalen van MH17 door de Russen.quote:Op maandag 8 februari 2016 11:55 schreef TomLuny het volgende:
[..]
Afgezien van het neerhalen van een Russische jet door de Navo, nee, nog niet (gelukkig)
En vergeet het neerhalen van vlucht 655 door de amerikanen niet.quote:Op maandag 8 februari 2016 12:05 schreef 99.999 het volgende:
En nog vrij recent het neerhalen van MH17 door de Russen.
Dat is meer dan 25 jaar geleden. MH17 is zeer recent en zou je als er een WO3 is of snel komt goed als incident binnen die strijd kunnen zien.quote:Op maandag 8 februari 2016 12:14 schreef TomLuny het volgende:
[..]
En vergeet het neerhalen van vlucht 655 door de amerikanen niet.
Zo kunnen we nog wel tijdje doorgaan.
Islamisten (zoals Iran) denken niet in tientallen jaren maar in eeuwen.quote:Op maandag 8 februari 2016 12:18 schreef 99.999 het volgende:
Dat is meer dan 25 jaar geleden. MH17 is zeer recent en zou je als er een WO3 is of snel komt goed als incident binnen die strijd kunnen zien.
Ik ben het wat dit betreft eens met Elfletterig.quote:Op maandag 8 februari 2016 10:46 schreef Elfletterig het volgende:
Schijnbaar mogen we hier alleen over een Derde Wereldoorlog discussiëren als we het maar niet hebben over de spanningen tussen de westerse en de islamitische wereld? Dat terwijl zaken als radicalisering, terrorisme, religieus extremisme, seggregatie, enzovoort toch echt reële issues zijn die een gevaar voor de stabiliteit in onze regio zijn.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |