quote:Vergulde pieten leiden opnieuw tot discussie
Ook tijdens de zomermaanden blijft de discussie over Zwarte Piet gemoederen bezighouden. De Bijenkorf maakte maandag bekend dat de bekende klimpieten, die traditioneel voor en tijdens de feestdagen de lichthal van de Bijenkorfvestiging in Amsterdam sieren, worden verguld.
Ook in de filialen in Den Haag, Utrecht en Amstelveen zijn vanaf dit jaar vergulde klimpieten aanwezig. Zwarte Piet is voor winkelketens een heikel onderwerp geworden sinds de kindervriend door een deel van de bevolking wordt geassocieerd met discriminatie en racisme. Volgens de Bijenkorf is de aanpassing een gevolg van de nieuwe strategie.
De tegenstanders van Zwarte Piet hebben gemengde gevoelens na het besluit van de Bijenkorf. Ze vinden het goed nieuws dat de Bijenkorf de traditionele klimpiet goudkleurig maakt, maar betreuren het dat het bedrijf niet toegeeft dat Zwarte Piet stereotyperend is. ,,Ze verschuilen zich nu achter het argument dat het past binnen het nieuwe winkelbeleid en daarmee nemen ze hun verantwoordelijkheid niet", zei een woordvoerder van de Stichting Nederland Wordt Beter maandag in een reactie.
Het zou de winkelketen volgens de zegsman sieren als ze de verandering op een manier hadden aangekondigd die ,,inspirerend is voor andere multinationals". ,,We staan nog niet te juichen, eerst zien en dan geloven."
De winkelketen V&D gaat wat betreft zijn reclame-uitingen en winkelversiering de lijn zal volgen van het Sinterklaasjournaal. ,,Wat het Sinterklaasjournaal toelaatbaar vindt, dat vinden wij ook kunnen", aldus een woordvoerder van V&D.
V&D zal vermoedelijk moeten wachten tot november, als de eerste uitzending van het Sinterklaasjournaal begint. Voor die tijd houdt het NTR-programma de verhaallijn zoals gebruikelijk namelijk geheim.
quote:Blokker houdt gewoon roetzwarte Pieten
Huishoudketen Blokker zegt de 'discussie' rond Sinterklaas en dan vooral Zwarte Piet te volgen. "Wij sluiten aan bij hoe kinderen het feest zelf beleven. Die zien Piet als hulp van de sint en kan van allerlei afkomst zijn. De zwarte kleur heeft hij gekregen van roet in de schoorsteen."
Die nuchtere en verbazingwekkend simpele beredenering maakt korte metten met veel argumenten. "Piet blijft bij ons in elk geval bestaan. Maar we blijven weg van bepaalde stereotiepen als dikke lippen en oorbellen", zegt een woordvoerster van de keten tegenover Powned nieuws.
Ook Intertoys en Bart Smit vallen onder de mantel van Blokker, die hiermee duidelijk de kant kiest van de relevante partij hierin; de kinderen.
Gisteren nog maakte De Bijenkorf bekend de iconische klimpieten niet langer zwart te maken. Vanaf dit jaar zullen de Pieten opeens goudgekleurd zijn. Voor de anti-pieten is dat een goed begin, maar ze zullen de Bijenkorf mogelijk alsnog verketteren omdat het concern er niet expliciet bij heeft gezegd dat Zwarte Piet stereotyperend zou zijn.
V&D heeft aangegeven de beslissing te laten bij het Sinterklaasjournaal en zich aan die verhaallijn aan te passen.
10-8-2015 nog lang geduurd of op het juiste moment?quote:VN: bouw negatief stereotype Zwarte Piet af
DEN HAAG -
De Nederlandse overheid moet actief de stereotypen bestrijden die aan Zwarte Piet vastzitten. Daarbij gaat het bijvoorbeeld om kenmerken die mensen kunnen doen denken aan het slavernijverleden. Dat adviseert het VN-comité dat optreedt tegen rassendiscriminatie vrijdag.
Een Nederlandse delegatie was vorige week twee dagen bij het VN-comité (CERD) in Genève. Dat comité bestaat uit mensenrechtenexperts en beoordeelt om de vier jaar of landen zich houden aan de VN-verdragen die zij hebben ondertekend. Het ging in Zwitserland onder meer over arbeidsmarktdiscriminatie en de rol van lokale overheden bij de aanpak van discriminatie. En dus ook over Zwarte Piet.
Een van de belangrijkste conclusies van het rapport is dat Nederland meer moet doen aan het voorkomen van discriminatie. Nu ligt volgens het VN-comité de nadruk vooral op reactieve maatregelen, en wordt pas actie ondernomen als discriminatie zich al heeft voorgedaan.
Een woordvoerder van de Nederlandse delegatie zei vorige week al dat de overheid niet bepaalt hoe Piet eruit ziet en dat de overheid ook geen verbod oplegt. Maar ook dat de Nederlandse overheid de dialoog blijft stimuleren en de pijn begrijpt.
quote:Daar wordt aan de deur geklopt
Daar wordt aan de deur geklopt,
hard geklopt, zacht geklopt.
Daar wordt aan de deur geklopt.
Wie zou dat zijn ?
Wees maar gerust mijn kind.
Ik ben een goede vrind.
Want al ben ik zwart als roet,
'k Meen het toch goed.
wat doen ze dan met zwart personeel en kinderen. ?quote:Op woensdag 30 september 2015 11:34 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Geen zwarte piet op 42 openbare basisscholen in Utrecht
De 42 Openbare basisscholen in de stad Utrecht vieren voortaan het Sinterklaasfeest zonder zwarte piet. Alleen op deze manier is het mogelijk recht te doen aan de uitgangspunten van openbaar onderwijs en nemen de scholen hun verantwoordelijkheid in de opvoeding van jonge kinderen, zo stelt de Stichting openbaar Primair Onderwijs (SPO) Utrecht.
Het bestuur van SPO Utrecht heeft dit samen met de schooldirecteuren besloten. Belangrijk uitgangspunt van het openbaar primair onderwijs in Utrecht is dat iedereen gelijkwaardig is. “Concreet betekent dit, dat in de scholen van SPO Utrecht geen discriminatie plaatsvindt op grond van levensovertuiging, etnische afkomst, sekse, geaardheid, politieke overtuiging, uiterlijk of andere kenmerken. De figuur van Zwarte Piet heeft echter racistische aspecten. Dit blijkt ook uit recente uitspraken van het College van de Rechten van de Mens, de Rechtbank Amsterdam en de mensenrechtenwerkgroep van de Verenigde Naties,” zeggen Thea Meijer en Eric van Dorp van het college van bestuur van SPO Utrecht.
De SPO wil geen onderscheid tussen personen op openbare basisscholen. “Het onderwijs heeft een verantwoordelijke rol in de opvoeding van jonge kinderen. Binnen de scholen van SPO Utrecht gaan we respectvol en zonder onderscheid des persoons met elkaar om. Wij willen niet dat kinderen zich gekwetst voelen door ons onderwijsaanbod. We zoeken naar een respectvolle manier om het Sinterklaasfeest op school te vieren. Daarom is afgesproken om de figuur Zwarte Piet uit het onderwijsaanbod en uit de viering op school te schrappen.”
Elke SPO-school gaat binnen de kaders van dit beleid, het Sinterklaasfeest op eigen wijze invullen, in overleg met de oudercommissie.
Eerder spraken de schoolbesturen in Den Haag met elkaar af om voortaan te gaan voor een neutrale Piet, eentje zonder discriminerende kenmerken. Ook op openbare scholen in Rotterdam is de klassieke Zwarte Piet niet meer welkom.
http://www.duic.nl/nieuws(...)sscholen-in-utrecht/
Dit houdt dus in dat donker gekleurde mensen niet voor Zwarte piet mogen spelen, of moeten zij zich blank schminken? Dát is pas discriminatie!quote:Op woensdag 30 september 2015 11:35 schreef KingRadler het volgende:
[..]
wat doen ze dan met zwart personeel en kinderen. ?
denk dat ze daar niet over na hebben gedacht. Als er geen zwarte pieten zijn worden deze mensen als eerste aangewezen als zwarte piet.quote:Op woensdag 30 september 2015 11:40 schreef Gia het volgende:
[..]
Dit houdt dus in dat donker gekleurde mensen niet voor Zwarte piet mogen spelen, of moeten zij zich blank schminken? Dát is pas discriminatie!
In de peilingen heeft de PVV al meer zetels dan de coalitiepartijen samen. Nederland hervind zijn verstand.quote:Op woensdag 30 september 2015 11:40 schreef Frutsel het volgende:
Stelletje jankzakken echt
Hop denkt Wilders, op naar de 40 zetels
Hoe cru eigenlijk. Omdat zwarten niet meer mogen werken vanwege hun huidskleur, krijgt Wilders meer stemmen.quote:Op woensdag 30 september 2015 11:40 schreef Frutsel het volgende:
Stelletje jankzakken echt
Hop denkt Wilders, op naar de 40 zetels
Zit je dan niet met herkenbaarheid van de piet?quote:Op maandag 28 september 2015 11:21 schreef snakelady het volgende:
Een roetpiet vind ik zelf ook veel leuker, dat past tenminste bij het verhaal van door de schoorsteen gaan. Het is tijd dat we het jarenlange excuus dat Piet zwart is door de schoorsteen werkelijkheid gaan maken.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
hahahhaha lekker voor jequote:Op woensdag 30 september 2015 11:43 schreef Oliver23 het volgende:
Voor het eerst schaam ik me om Utrechter te zijn ... ... ...
Zwarte kinderen mogen geen pietenpakje meer aan, tenzij ze zich schminken uiteraard. Blanke kindjes mogen zich daarentegen gerust uitdossen in een pietenpakjequote:Op woensdag 30 september 2015 11:35 schreef KingRadler het volgende:
[..]
wat doen ze dan met zwart personeel en kinderen. ?
quote:Op woensdag 30 september 2015 11:35 schreef KingRadler het volgende:
[..]
wat doen ze dan met zwart personeel en kinderen. ?
Wat begrijpen jullie niet aan "een neutrale Piet, eentje zonder discriminerende kenmerken"? Het bezwaar zit hem in een negatieve stereotypering van zwarte mensen. Niet in zwarte mensen of mensen met wat voor kleur dan ook.quote:Op woensdag 30 september 2015 11:40 schreef Gia het volgende:
[..]
Dit houdt dus in dat donker gekleurde mensen niet voor Zwarte piet mogen spelen, of moeten zij zich blank schminken? Dát is pas discriminatie!
En dan heeft ie 45 zetels en dan wat? Niemand die mee wil doen... dus terug bij af en een verder versplinterd politiek landschap... wat niet goed is voor het land.quote:Op woensdag 30 september 2015 11:42 schreef Elzies het volgende:
[..]
In de peilingen heeft de PVV al meer zetels dan de coalitiepartijen samen. Nederland hervind zijn verstand.
dit gaat nog veel problemen opleveren, we mogen ons niet verkleden als zwarte piet.quote:Op woensdag 30 september 2015 11:45 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Zwarte kinderen mogen geen pietenpakje meer aan, tenzij ze zich schminken uiteraard. Blanke kindjes mogen zich daarentegen gerust uitdossen in een pietenpakje
quote:Op woensdag 30 september 2015 11:46 schreef Joezi het volgende:
[ afbeelding ]
Eindbaas + cultheld
Groots respect voor Quincy Gario
Ga je dit samen met Quinsy vierenquote:
Iemand die ''Heel Holland Bakt'' racistisch vindt, en de domste tweet ooit over de MH17 tweette, noem jij een eindbaas en een cultheld?quote:Op woensdag 30 september 2015 11:46 schreef Joezi het volgende:
[ afbeelding ]
Eindbaas + cultheld
Groots respect voor Quincy Gario
heb jij een zwarte piet gezien bij Holland bakt, ik nietquote:Op woensdag 30 september 2015 11:49 schreef Oliver23 het volgende:
[..]
Ga je dit samen met Quinsy vieren
[..]
Iemand die ''Heel Holland Bakt'' racistisch vindt, en de domste tweet ooit over de MH17 tweette, noem jij een eindbaas en een cultheld?
Persoonlijk denk ik dat het wel tijd wordt dat Wilders een keer MP wordt. Niet omdat ik denk dat dat niet heel slecht afloopt, maar vooral omdat het klootjesvolk dat denkt dat Fortuyn het allemaal veel beter gedaan zou hebben dan eens ziet hoe dat in de praktijk uitpakt.quote:Op woensdag 30 september 2015 11:46 schreef Frutsel het volgende:
[..]
En dan heeft ie 45 zetels en dan wat? Niemand die mee wil doen... dus terug bij af en een verder versplinterd politiek landschap... wat niet goed is voor het land.
Pssst, die bestaat niet.quote:Op woensdag 30 september 2015 11:46 schreef Frutsel het volgende:
Anyway... heeft iemand Sinterklaas zelf gevraagd wat hij van deze hele situatie denkt?
Kom je gezellig naar Helmond. Het kasteel van Sinterklaas met donkerbruine Pieten. Mevrouw de burgemeester heeft het zelf gezegd!!quote:Op woensdag 30 september 2015 11:43 schreef Oliver23 het volgende:
Voor het eerst schaam ik me om Utrechter te zijn ... ... ...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |