Kun je beter bier drinkenquote:Op vrijdag 11 september 2015 21:21 schreef Geerd het volgende:
Ik dag neem eens zoon pakje vifit zit net zoveel suiker in als frisdrank
Beetje jammer.quote:Op vrijdag 11 september 2015 19:47 schreef FutureFairytale het volgende:
Net Kung Po Kai met nasi gegeten. Extra pittig besteld maar was niet echt pittig.
Volgens mij is dat geen tauge maar paddestoelen (enoki denk ik?)quote:Op woensdag 9 september 2015 01:28 schreef Iwanius het volgende:
[..]
Fijn dat het je gesmaakt heeft maar dit is geen wat ik eerder noemde Tom Kha Kai.
Dit is gewoon een eigen variatie op mijn welbekende lunchbowl. Hoop rauwe tauge zie ik. Vind je dat zo lekker even los dat het naar alle waarschijnlijkheid voor de knapperigheid zal zijn. ( ik zie ook iets van dunne bami?,klopt dat?)
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Bovenstaand en dat komt vanuit dit recensie topic. Tis tenslotte dinsdag geweest en nu woensdagochtend al.
Lekker!quote:Op vrijdag 11 september 2015 22:28 schreef SoS87 het volgende:
Voor het vissen ; tosti's.
Tijdens het vissen ; chippies,
Tussen het vissen door ; lekkere pittige nasi met satestokjes, spiegeleitje, kroepoek en mini-loempias ( wel echt pittig)
Toen tijdens het vissen biertjes en nog wat chips.
Nu nog wat biertjes.
RIPquote:Op zaterdag 12 september 2015 12:47 schreef Miauw_Zedong het volgende:
Leverworst in natuurazijn.... ik vraag me af waarom mensen dit in hemelsnaam eten dus heb een potje gekocht, ga het zo uitproberen.
[ afbeelding ]
Valt mee. De structuur van de leverworst is een heel stuk steviger dan reguliere leverworst en het was minder zuur dan ik had verwacht. Ik zie zelf niet echt de meerwaarde van de zure smaak dus zal het niet meer kopen. Misschien een keer op een feestje mijn gasten voorzetten om ze te trollen ofzo.quote:
natuurlijk moet datquote:Op zaterdag 12 september 2015 13:42 schreef Zonnetje1981 het volgende:
Moet er natuurlijk wel 1 proeven, of 2
Lijkt me zo goor hequote:Op zaterdag 12 september 2015 12:47 schreef Miauw_Zedong het volgende:
Leverworst in natuurazijn.... ik vraag me af waarom mensen dit in hemelsnaam eten dus heb een potje gekocht, ga het zo uitproberen.
[ afbeelding ]
Volgens mij kopen alleen Polen dat graag. Altijd van dat ingeblikte of ingepotte ham e.d.quote:Op zaterdag 12 september 2015 13:53 schreef Miauw_Zedong het volgende:
[..]
Valt mee. De structuur van de leverworst is een heel stuk steviger dan reguliere leverworst en het was minder zuur dan ik had verwacht. Ik zie zelf niet echt de meerwaarde van de zure smaak dus zal het niet meer kopen. Misschien een keer op een feestje mijn gasten voorzetten om ze te trollen ofzo.
Ohw daar vreet jeje echt klem in volgens mijquote:Op zaterdag 12 september 2015 16:37 schreef Zonnetje1981 het volgende:
[..]
[ afbeelding ]![]()
Vanavond dus veel bday hapjes
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |