abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_155844312
Deze topicreeks is ontstaan naar aanleiding van het volgende artikel:

quote:
Een jongetje van amper twee jaar oud spoelde woensdagochtend aan op het strand van Bodrum. Hij is slechts een van de vele vluchtelingen die omkwamen tijdens hun barre tocht naar het Westen. De beelden van de jongen geven de vluchtelingencrisis een nieuw gezicht en wakkeren de asieldiscussie op sociale media nog heviger aan.



Na de overvolle boten en trucks heeft de vluchtelingencrisis woensdag opnieuw een gezicht gekregen, namelijk dat van een jongetje dat de barre tocht per boot naar het Westen niet overleefde. De jongen, waarschijnlijk van Syrische afkomst, zat op een van de twee boten die woensdagochtend probeerden voet aan Turkse wal te zetten. De boten kapseisden, waardoor minstens elf mensen het leven lieten. Vier andere vluchtelingen konden wel gered worden.

Discussie
Fotografen legden vast hoe het jongetje levenloos op het strand lag en vervolgens werd weggedragen door een Turkse marinier. Ook al is zijn identiteit tot nu toe onbekend, de hartverscheurende beelden laten maar weinig mensen koud en zorgen op sociale media voor veel discussie. ,,Beeld van verdronken 1,5 jaar oud jongetje op Turks strand. Doodsangst. Doodsstrijd. Syrische gezinnen op vlucht mogen bij mij", schrijft de Friese Amarins Spandaw. De Bodegravense Arnoud Proos voegt toe: ,,Alle vluchtelingen uit Syrië samengevoegd in één beeld van een verdronken, aangespoeld jongetje. Wat een ellende."

Sommige twitteraars vinden de beelden zo heftig, dat ze ze liever niet gezien zouden hebben. De Rotterdamse Joël laat weten: ,,Ik snap niet dat mensen bij een bericht over vluchtelingen een foto plaatsen van aangespoelde lichamen. Ik hoef dat niet te zien..."

Ook Rob Pietersen van Stichting Vluchteling geeft aan geschokt te zijn: ,,Wat een afgrijselijke foto. Ben er even stil van." Op de vraag wat nu het lot van deze mensen is, kan hij maar moeilijk antwoord geven. ,,Dit is aan de lokale autoriteiten. Identificeren zal vaak lastig zijn. Smokkelaars nemen vaak de papieren in. Ik vrees het ergste dus."

Patrouille
De beelden zijn ook een doorn in het oog van de Europese Unie, die juist een paar maanden geleden meer budget vrijmaakte voor het redden van vluchtelingen. Verschillende landen boden extra patrouilleschepen aan, nadat in april een schip met 800 mensen aan boord was vergaan. Onder de naam Operatie Triton, zoals de EU-missie heet, zijn dit jaar al ruim 200.000 vluchtelingen wel levend van boten gered.



Alle inspanningen ten spijt kwamen er dit jaar tot nu toe ruim 2000 migranten om bij een poging om via de Middellandse Zee Europa te bereiken. De algemeen directeur van de International Organization for Migration hoopt dan ook dat er snel een echte oplossing komt voor het probleem: ,,Het is onacceptabel dat mensen die in de 21ste eeuw moeten vluchten voor conflicten, vervolgingen, ellende en verval zulke vreselijke dingen moeten meemaken in hun thuisland, laat staan onderweg, en dan vervolgens sterven op de drempel van Europa."
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)-nieuw-gezicht.dhtml

Elsevier-artikel die de andere kant van de zaak belicht:
quote:
Abdullah Kurdi verloor zijn gezin bij een mislukte oversteek naar Griekenland.

door Servaas van der Laan 5 sep 2015

De wereld heeft emotioneel gereageerd op de beelden van de driejarige Aylan die levenloos op zijn buik op een strand in Bodrum lag. Dit is het verhaal achter dat dramatische beeld.

De 38-jarige Syrisch-Koerdische kapper Abdullah Kurdi sloeg vier jaar geleden met zijn gezin op de vlucht in Syrië. Aanvankelijk ging hij van Damascus naar zijn geboorteplaats Kobani, om uiteindelijk naar de Turkse stad Istanbul te trekken toen terreurorganisatie Islamitische Staat Kobani aanviel. Volgens zijn vader zijn 11 familieleden om het leven gekomen bij de IS-bezetting van Kobani. Abdullah besloot om met zijn gezin intrek te nemen in een appartement in Istanbul. Zijn zus Tima stuurde vanuit Canada geld op voor dagelijks behoeften en de huur.

Maar in Turkije was het lastig rondkomen en aan het begin van dit jaar ontstond het idee om via de Canadese ambassade asiel aan te vragen, zodat Abdullah zich met zijn familie bij zijn zus in Vancouver kon voegen. Maar al snel werd duidelijk dat een asielaanvraag kansloos was. In Turkije kon hij niet de juiste papieren krijgen die nodig zijn voor een asielaanvraag in Canada.

Zijn zus Tima gaf toe dat er nooit een asielaanvraag is gedaan. De familie besloot om bij vrienden, buren en familie geld in te zamelen om een illegale overtocht naar Europa te kunnen bekostigen.

Drie pogingen

Abdullah betaalde mensensmokkelaars om zijn gezin naar Griekenland te brengen, maar bij de eerste poging werd de familie opgepakt door de Turkse kustwacht, vertelt hij tegen persbureau Dogan. De volgende twee keer kwamen de mensensmokkelaars niet opdagen.

Daarna besloot Abdullah het met een paar anderen zelf te proberen. Ze kochten een rubberen boot (terwijl een grotere was beloofd) en probeerden naar Griekenland te peddelen. Het bootje sloeg om, vermoedelijk door een gat in de romp, en de vrouw en kinderen van Abdullah verdronken. Zelf wist hij veilig naar de kust te zwemmen.

Nieuwe tanden

Volgens zijn zus gaf het slechte gebit van Abdullah de doorslag om de gevaarlijke overtocht te wagen. Zijn tanden zouden eruit zijn getrokken toen hij werd ontvoerd tijdens de aanval op Kobani van Islamitische Staat, zegt een Canadese journalist die met de zus van Abdullah sprak.

Hij had implantaten nodig, maar een behandeling kostte zeker 14.000 euro. Dat geld kon zijn zus niet in één keer versturen. Vervolgens kwam hun vader met het idee om naar Europa te gaan om daar asiel aan te vragen. Eindbestemming was Zweden of Duitsland, zei de vader van Abdullah. Daar zou ook het gebit van Abdullah kunnen worden hersteld.

De Canadese regering heeft Abdullah aangeboden alsnog te komen, maar nu wil hij niet meer. Vrijdag heeft hij zijn gezin begraven in hun geboorteplaats Kobani in Syrië.
http://www.elsevier.nl/Bu(...)?masterpageid=158493
pi_155844318
quote:
2s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:16 schreef Falco het volgende:

[..]

Het is echt te triest voor woorden dat mensen zich zo bang laten maken door mensen die in eerste instantie veel meer angst in hun donder hebben en gruwelijkheden hebben meegemaakt.
Precies dit. Maargoed.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_155844327
quote:
10s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:21 schreef tofastTG het volgende:

[..]

En dus? Wat moet dat ons zeggen? Volgens jou hebben we die gastarbeiders niet nodig gehad? Hadden we direct na WO2 een fort van NL moeten maken en het zelf moeten oplossen?
Jawel, maar die hadden we wel terug moeten sturen zoals ook de afspraak was.
  zaterdag 5 september 2015 @ 17:24:50 #4
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_155844342
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:19 schreef JanKorteachternaam het volgende:

[..]

Ruim 11% niet-westerse allochtonen.
Ja, en? Deze groep vertegenwoordigt ook de Chinezen bij wie je je friet ophaalt en Dominicaanse hoeren in Woensel-West.
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow">Afleidingsmanoeuvre</a>
  zaterdag 5 september 2015 @ 17:24:58 #5
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_155844348
Bedankt nog, meneer Marshall!
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
pi_155844355
quote:
8s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:21 schreef Copycat het volgende:

[..]

En een beetje kinderen uitpoepen om Europa blank te houden, zit er bij jou ook al niet in. Ondanks je twee extra slaapkamers en garage.
Mijn allochtone kinderen zijn blank. Krijg ik nou rassentoeslag?
pi_155844357
quote:
2s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:24 schreef Falco het volgende:

[..]

Ja, en? Deze groep vertegenwoordigt ook de Chinezen bij wie je je friet ophaalt en Dominicaanse hoeren in Woensel-West.
Een klein percentage is ook prima. Maar 11% is dermate veel dat er niets meer bij moet.
pi_155844358
zaterdag 5 september 2015 17:18 schreef Xa1pt het volgende:[/b]

quote:
[..]

Nederland is groot geworden door tolerantie, pragmatisme en vrijheid. Niet door dit xenofobe en kortzichtige denken.
Ja, maar dat was wel vóór het algemeen kiesrecht. Nu werkt die truc helaas niet meer!
pi_155844373
Sowieso kun je het toch nooit goed doen. Dan zeggen ze 'nou, ga jij ze dan opvangen in je eigen huis/bijhuis/weetikveelwat', en dan zeg je 'ja', want ze verwachten natuurlijk 'nee', en dan is 't weer niet goed ;(
Ja doei.
pi_155844374
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:25 schreef JanKorteachternaam het volgende:

[..]

Een klein percentage is ook prima. Maar 11% is dermate veel dat er niets meer bij moet.
Want?
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
  zaterdag 5 september 2015 @ 17:26:39 #11
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_155844381
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:26 schreef motorbloempje het volgende:
Sowieso kun je het toch nooit goed doen. Dan zeggen ze 'nou, ga jij ze dan opvangen in je eigen huis/bijhuis/weetikveelwat', en dan zeg je 'ja', want ze verwachten natuurlijk 'nee', en dan is 't weer niet goed ;(
Dan word je gekwalificeerd als landverrader.
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow">Afleidingsmanoeuvre</a>
  zaterdag 5 september 2015 @ 17:26:48 #12
308499 Dven
Den Bolle Gaar
pi_155844384
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:25 schreef JanKorteachternaam het volgende:

[..]

Een klein percentage is ook prima. Maar 11% is dermate veel dat er niets meer bij moet.
En wie bepaalt dat?

Waarom werkte het wel prima toen NL in de 17e eeuw uit z'n voegen barstte met luie Zuid-Europeanen?
"For the man sound of body and serene of mind, there is no such thing as bad weather; Every day has its beauty. And storms which whip the blood, do make it pulse more vigorously."
  zaterdag 5 september 2015 @ 17:27:13 #13
429912 Dr.Kloothommel
Trollen moet mogen
pi_155844394
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:26 schreef Dven het volgende:

[..]

En wie bepaalt dat?

Waarom werkte het wel prima toen NL in de 17e eeuw uit z'n voegen barstte met luie Zuid-Europeanen?
Geen algemeen kiesrecht toen.
pi_155844398
quote:
2s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:26 schreef Falco het volgende:

[..]

Dan word je gekwalificeerd als landverrader.
Huh? Is die nieuw? Ben je dan niet gewoon policor/gutmensch?
pi_155844406
Grenzen zijn overigens wel vrij 20e eeuw. Sowieso.
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:27 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Huh? Is die nieuw? Ben je dan niet gewoon policor/gutmensch?
Ja, dat óók! En onderdeel van het probleem, vergeet die niet!
Ja doei.
pi_155844419
quote:
10s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:26 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Want?
Dan wordt de eigen cultuur verdrongen, verdwijnt de sociale cohesie en ontstaan spanningen. De best functionerende samenlevingen zijn monocultureel.
pi_155844427
quote:
6s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:27 schreef motorbloempje het volgende:
Grenzen zijn overigens wel vrij 20e eeuw. Sowieso.

[..]

Ja, dat óók! En onderdeel van het probleem, vergeet die niet!
Weinig originele neologismen. Doe dan islamtsunamist of zo.
  zaterdag 5 september 2015 @ 17:29:03 #18
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_155844435
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:28 schreef JanKorteachternaam het volgende:

[..]

Dan wordt de eigen cultuur verdrongen, verdwijnt de sociale cohesie en ontstaan spanningen. De best functionerende samenlevingen zijn monocultureel.
Check Noord-Korea voor de meest monoculturele samenleving ja :')
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow">Afleidingsmanoeuvre</a>
pi_155844443
Eigen cultuur.... juist ja. Wat een illusie is dat toch ook altijd. O+
Ja doei.
pi_155844446
Weer een uitstekend artikel verschenen vandaag: http://joostniemoller.nl/(...)-geen-vluchtelingen/

Geldt ook voor de ouders van het verdronken jongetje.
pi_155844451
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:28 schreef JanKorteachternaam het volgende:
Dan wordt de eigen cultuur verdrongen, verdwijnt de sociale cohesie en ontstaan spanningen. De best functionerende samenlevingen zijn monocultureel.
Definieer 'best functionerend'? Pretty please O+
pi_155844454
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:28 schreef JanKorteachternaam het volgende:

[..]

Dan wordt de eigen cultuur verdrongen, verdwijnt de sociale cohesie en ontstaan spanningen. De best functionerende samenlevingen zijn monocultureel.
Vandaar dat Nederland inmiddels totaal kapot en volledig onleefbaar is.
pi_155844466
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:29 schreef JanKorteachternaam het volgende:
Weer een uitstekend artikel verschenen vandaag: http://joostniemoller.nl/(...)-geen-vluchtelingen/

Damn. Ben je verliefd op Niemoller of zo?
pi_155844480
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:29 schreef Queller het volgende:

[..]

Definieer 'best functionerend'? Pretty please O+
Geen verloedering, weinig criminaliteit. Zoals Japan.
pi_155844488
quote:
2s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:29 schreef Falco het volgende:

[..]

Check Noord-Korea voor de meest monoculturele samenleving ja :')
Precies, ik wees hier net ook al op. Wellicht neemt hij het in overweging. Monocultureel is immers superfijn! En een garantie voor voorspoed!
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_155844489
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:30 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Damn. Ben je verliefd op Niemoller of zo?
Een van de weinige bloggers met gezond verstand. Elsevier doet het ook goed.
pi_155844499
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:31 schreef JanKorteachternaam het volgende:

[..]

Een van de weinige bloggers met gezond verstand. Elsevier doet het ook goed.
Je bedoelt: die dingen roepen die lijken op wat jij roept. Da's echt heel wat anders.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 05-09-2015 17:31:56 ]
  zaterdag 5 september 2015 @ 17:31:53 #28
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_155844506
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:31 schreef JanKorteachternaam het volgende:

[..]

Een van de weinige bloggers met gezond verstand. Elsevier doet het ook goed.
Meerdere malen is aangetoond dat Niemöller louter onzin schrijft.
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow">Afleidingsmanoeuvre</a>
pi_155844560
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:31 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Je bedoelt: die dingen roepen die lijken op wat jij roept. Da's echt heel wat anders.
Nee, omdat ze goede argumenten op basis van verstand hanteren en niet op basis van emotie ('ze zijn zo zielug').

Nog eentje: http://joostniemoller.nl/(...)europese-catastrofe/

Vertaald Frans essay, voor wie vindt dat Niemöller onzin schrijft.
  zaterdag 5 september 2015 @ 17:34:39 #31
308499 Dven
Den Bolle Gaar
pi_155844589
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:21 schreef JanKorteachternaam het volgende:

[..]

Omdat Nederlanders uit een hoogwaardige cultuur komen. Nederland is hard gaan werken en heeft het land opgebouwd. Nederlanders hadden ook elders op de wereld hun hand op kunnen houden, zoals massa's van die zgn "vluchtelingen" doen.
Aja. Nederlanders hebben een hoogwaardige cultuur. Dus toch übermenschen. Mooi man.

Weet je trouwens wel dat zo'n 5% van de Nederlandse bevolking na de tweede wereldoorlog is geemigreerd? En dat dit door de Nederlandse staat ook aangemoedigd werd? Dat ruim een derde van de Nederlanders actieve plannen had om te emigreren?

Je wilt toch niet zeggen dat je eigenlijk helemaal niet bekend ben met de historie maar gewoon een beetje slap aan het ouwehoeren bent? :o
"For the man sound of body and serene of mind, there is no such thing as bad weather; Every day has its beauty. And storms which whip the blood, do make it pulse more vigorously."
  zaterdag 5 september 2015 @ 17:34:42 #32
429912 Dr.Kloothommel
Trollen moet mogen
pi_155844591
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:29 schreef JanKorteachternaam het volgende:
Weer een uitstekend artikel verschenen vandaag: http://joostniemoller.nl/(...)-geen-vluchtelingen/

Geldt ook voor de ouders van het verdronken jongetje.
Voortreffelijke samenvatting van de huidige crisis in Europa!
pi_155844592
Want Franse mensen kunnen geen onzin schrijven? Of hoe zit dat?
Ja doei.
  zaterdag 5 september 2015 @ 17:35:20 #34
308499 Dven
Den Bolle Gaar
pi_155844606
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:28 schreef JanKorteachternaam het volgende:

[..]

Dan wordt de eigen cultuur verdrongen, verdwijnt de sociale cohesie en ontstaan spanningen. De best functionerende samenlevingen zijn monocultureel.
Dat zien we in Noord-Korea ja.
"For the man sound of body and serene of mind, there is no such thing as bad weather; Every day has its beauty. And storms which whip the blood, do make it pulse more vigorously."
pi_155844621
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:33 schreef JanKorteachternaam het volgende:

[..]

Nee, omdat ze goede argumenten op basis van verstand hanteren en niet op basis van emotie ('ze zijn zo zielug').

Nog eentje: http://joostniemoller.nl/(...)europese-catastrofe/
Ik heb niet de indruk dat je weet wat een argument is.
  zaterdag 5 september 2015 @ 17:36:49 #36
308499 Dven
Den Bolle Gaar
pi_155844641
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:34 schreef motorbloempje het volgende:
Want Franse mensen kunnen geen onzin schrijven? Of hoe zit dat?
Dat klopt. Want buitenlanders.
"For the man sound of body and serene of mind, there is no such thing as bad weather; Every day has its beauty. And storms which whip the blood, do make it pulse more vigorously."
pi_155844662
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:34 schreef Dven het volgende:

[..]

Aja. Nederlanders hebben een hoogwaardige cultuur. Dus toch übermenschen. Mooi man.

Weet je trouwens wel dat zo'n 5% van de Nederlandse bevolking na de tweede wereldoorlog is geemigreerd? En dat dit door de Nederlandse staat ook aangemoedigd werd? Dat ruim een derde van de Nederlanders actieve plannen had om te emigreren?

Je wilt toch niet zeggen dat je eigenlijk helemaal niet bekend ben met de historie maar gewoon een beetje slap aan het ouwehoeren bent? :o
Het werd aangemoedigd omdat Nederland toen overbevolkt werd gevonden. Helaas hebben ze toen niets gedaan aan bevolkingsgroei waardoor we nu met 17 miljoen mensen zitten.
Legale emigratie is niet fout. Die geëmigreerde Nederlanders deden dat legaal. Dat is wat anders dan de huidige "vluchtelingen" die illegaal Europa binnendringen.

Ook anno 2015 zijn er vele Nederlanders die emigreren. Uiteraard ook legaal want zo hoort het. Wel zorgwekkend, want dit betreft hardwerkende en hoogopgeleide mensen die veel bijdragen aan de maatschappij.
pi_155844724
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:37 schreef JanKorteachternaam het volgende:

[..]

Het werd aangemoedigd omdat Nederland toen overbevolkt werd gevonden. Helaas hebben ze toen niets gedaan aan bevolkingsgroei waardoor we nu met 17 miljoen mensen zitten.
Legale emigratie is niet fout. Die geëmigreerde Nederlanders deden dat legaal. Dat is wat anders dan de huidige "vluchtelingen" die illegaal Europa binnendringen.
O ja, jij gelooft doodleuk niet in vluchtelingen. Da's waar ook.

Dat houdt de situatie wel lekker overzichtelijk.
pi_155844746
Het is toch te idioot gewoon. De meerderheid van de bevolking is fel tegen de komst van de gelukszoekers, maar de politici gaan er alles aan doen om het toch door te drukken. Complete waanzin.
pi_155844755
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:39 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

O ja, jij gelooft doodleuk niet in vluchtelingen. Da's waar ook.

Dat houdt de situatie wel lekker overzichtelijk.
http://joostniemoller.nl/(...)-geen-vluchtelingen/
Ik hanteer de definitie conform de verdragen, niet wat "zielig" gevonden wordt.
  zaterdag 5 september 2015 @ 17:40:32 #41
138876 Andromache
PJ/De KastAlter Bridge-fan
pi_155844763
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:34 schreef Dr.Kloothommel het volgende:

[..]

Voortreffelijke samenvatting van de huidige crisis in Europa!
Wat een intens flutartikel. Lees eens een echte beschouwing uit een kwaliteitsmedium.
== houdt van sterke anekdotes voor op feesten en partijen ==
--- Ga van dat gas af! - Laat Groningen niet zakken ---
Don't give up Andro: https://www.youtube.com/watch?v=VjEq-r2agqc O+
*O* ESF-gekkie: justice for Elvana en justice for Keiino :'( *O*
pi_155844764
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:40 schreef JanKorteachternaam het volgende:

[..]

http://joostniemoller.nl/(...)-geen-vluchtelingen/
Ik hanteer de definitie conform de verdragen, niet wat "zielig" gevonden wordt.
Wat is de norm van de verdragen?
pi_155844766
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:39 schreef BlauweSporttas het volgende:
Het is toch te idioot gewoon. De meerderheid van de bevolking is fel tegen de komst van de gelukszoekers, maar de politici gaan er alles aan doen om het toch door te drukken. Complete waanzin.
Ik schrik er van hoeveel mensen in dit forum die mensen ook hier met open armen willen ontvangen.
pi_155844798
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:39 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

O ja, jij gelooft doodleuk niet in vluchtelingen. Da's waar ook.

Dat houdt de situatie wel lekker overzichtelijk.
Ik zou die mensen wel eens in exact dezelfde situatie willen zien, op zoek naar de voor hen beste toekomstmogelijkheden. Zouden ze zich dan ook neerleggen bij 'het eerste de beste', of tóch ook daar proberen te geraken waar zij verwachten dat ze hun familie en zichzelf de beste kans te kunnen geven, omdat ze geen genoegen willen nemen met 'net aan'?
Ja doei.
  zaterdag 5 september 2015 @ 17:41:34 #45
308499 Dven
Den Bolle Gaar
pi_155844801
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:37 schreef JanKorteachternaam het volgende:

[..]

Het werd aangemoedigd omdat Nederland toen overbevolkt werd gevonden. Helaas hebben ze toen niets gedaan aan bevolkingsgroei waardoor we nu met 17 miljoen mensen zitten.
Legale emigratie is niet fout. Die geëmigreerde Nederlanders deden dat legaal. Dat is wat anders dan de huidige "vluchtelingen" die illegaal Europa binnendringen.

Ook anno 2015 zijn er vele Nederlanders die emigreren. Uiteraard ook legaal want zo hoort het. Wel zorgwekkend, want dit betreft hardwerkende en hoogopgeleide mensen die veel bijdragen aan de maatschappij.
Nee. De Nederlanders zijn een trots volk dat de handen uit de mouwen stak om gebroederlijk het hele land weer op te bouwen en er niet over zou denken om ook maar uit economische overwegingen of angst voor een nieuwe oorlog naar een ander land zou vertrekken.

Dat is de trant waarin jij sprak. En dat zijn dezelfde beweegredenen die volgens jou de vluchtelingen van nu ook veelal hebben. Maar die wil je dan weer terugtrappen.

Echt waar, je draait jezelf in allerlei hoekjes :')
"For the man sound of body and serene of mind, there is no such thing as bad weather; Every day has its beauty. And storms which whip the blood, do make it pulse more vigorously."
pi_155844811
quote:
1s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:40 schreef Andromache het volgende:

[..]

Wat een intens flutartikel. Lees eens een echte beschouwing uit een kwaliteitsmedium.
http://www.elsevier.nl/Ne(...)?masterpageid=158493

Geen dank.
pi_155844827
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:41 schreef Dven het volgende:

[..]

Nee. De Nederlanders zijn een trots volk dat de handen uit de mouwen stak om gebroederlijk het hele land weer op te bouwen en er niet over zou denken om ook maar uit economische overwegingen of angst voor een nieuwe oorlog naar een ander land zou vertrekken.

Dat is de trant waarin jij sprak. En dat zijn dezelfde beweegredenen die volgens jou de vluchtelingen van nu ook veelal hebben. Maar die wil je dan weer terugtrappen.

Echt waar, je draait jezelf in allerlei hoekjes :')
Nederlands zijn niet het volk dat naar een ander land gaat om daar gebruik te maken van het sociale stelsel.
pi_155844861
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:40 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Wat is de norm van de verdragen?
quote:
Slechts zo'n 5 procent van de ongeveer honderdduizend 'bootvluchtelingen' die in de eerste helft van dit jaar van Libië naar Italië kwamen, waren afkomstig uit het door oorlog geteisterde Syrië.

Op de keper beschouwd zijn ook Syriërs geen vluchtelingen meer zodra ze hun land uit zijn en in een veilig land als Turkije zijn gearriveerd. Wie vervolgens uit Turkije wil vertrekken, doet dat niet als vluchteling, maar omdat hij of zij aanneemt dat er elders een aangenamere toekomst wacht.

Dat geldt al helemaal voor de 'vluchtelingen' die zich ophouden bij Calais, wachtend op een kans om via de Kanaaltunnel Engeland te bereiken. Wie van Frankrijk naar Engeland wil, kan daar goede redenen voor hebben, maar is geen vluchteling.

Wie volgens het internationaal recht vluchteling is, is vastgelegd in de Conventie van Genève uit 1951. Dit verdrag poogde rechten te geven aan de velen die na de Tweede Wereldoorlog door Europa doolden. Sindsdien zijn de rechten van vluchtelingen verder uitgebreid, zowel in VN- als EU-verband.

Zodoende kan iemand die vanuit Syrië in veilig Turkije arriveert vervolgens toch een poging doen om asiel aan te vragen in een land van de Europese Unie (EU). De EU-landen zijn daardoor bij uitstek aantrekkelijk voor wie de asielroute denkt te kunnen gebruiken.
Bron: http://www.elsevier.nl/Ne(...)?masterpageid=158493
  zaterdag 5 september 2015 @ 17:43:54 #49
308499 Dven
Den Bolle Gaar
pi_155844870
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:42 schreef JanKorteachternaam het volgende:

[..]

Nederlands zijn niet het volk dat naar een ander land gaat om daar gebruik te maken van het sociale stelsel.
Zekers. Dat is niet gebeurd in Australie in de jaren 50 en 60 :') :')

Je weet niet waar je over praat man :D
"For the man sound of body and serene of mind, there is no such thing as bad weather; Every day has its beauty. And storms which whip the blood, do make it pulse more vigorously."
pi_155844893
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 september 2015 17:43 schreef Dven het volgende:

[..]

Zekers. Dat is niet gebeurd in Australie in de jaren 50 en 60 :') :')

Je weet niet waar je over praat man :D
Totaal niet de vergelijken met de hordes die nu naar Europa komen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')