Je bekijkt het maar.quote:Op woensdag 16 september 2015 23:47 schreef mannenkokengewoonbeter het volgende:
[..]
Wil je het me vertellen?
Want ik snap er geen klote van.
Dat probeer ik juist, ik wil het graag van alle kanten bekijken.quote:
Wacht, terug naar de OP, ... de hoofdzaak van dit topic.quote:
We kunnen er ook samen even naar kijken,quote:
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)Haagse-scholen.dhtmlquote:Klassieke Zwarte Piet niet welkom op Haagse scholen
De klassieke Zwarte Piet is op geen enkele basisschool in Den Haag meer welkom. Alle schoolbesturen in de stad hebben afgesproken discriminerende kenmerken, zoals de volledig zwarte kleur, te schrappen. Den Haag is de eerste grote stad in Nederland waar dit op zo'n grote schaal gebeurt.
Elk kind, ongeacht kleur of ras, moet zich op z'n gemak voelen tijdens het Sinterklaasfeest, vinden de Haagse bestuurders van het primair onderwijs. Daarom moet Piet ontdaan worden van zijn grote rode lippen, kroeshaar, gouden oorringen en zwarte huidskleur. Ook mag hij niet meer worden neergezet als het domme, onderdanige hulpje van Sinterklaas.
,,Er waren leerlingen, die zich niet prettig voelden bij de Sinterklaasvieringen door de aanwezigheid van Zwarte Piet,'' weet Gerard van Drielen, bestuursvoorzitter van de Stichting Christelijk Onderwijs Haaglanden. Die wetenschap, in combinatie met de recente maatschappelijke discussies over Piet waren volgens hem de aanleiding voor deze collectieve afspraak.
Alle scholen
,,Bijzonder is dat álle scholen daar achter staan, zowel het protestants-christelijke en katholieke als het openbare onderwijs. Ook de kleinere onafhankelijke scholen hebben zich eraan gecommitteerd,'' zegt Van Drielen, die namens alle schoolbesturen in zijn stad spreekt. In Amsterdam en Utrecht zijn sommige basisscholen vorig jaar al overgegaan op een moderne versie van Zwarte Piet, maar nooit eerder maakten álle basisscholen in een stad deze afspraak.
De Haagse scholen hebben zichzelf drie jaar de tijd gegeven om volledig over te stappen op een neutrale Piet. Maar zij zijn wel verplicht bij de komende Sinterklaasviering in elk geval al één van de vijf discriminerende kenmerken te schrappen. ,,Scholen mogen zelf beslissen of ze nu al helemaal stoppen met de klassieke Zwarte Piet of dat ze dat geleidelijk doen,'' zegt Van Drielen.
,,Wij willen niet meteen iedereen daartoe verplichten. Bedenk dat Sinterklaas en Zwarte Piet er twintig à dertig jaar over hebben gedaan om te veranderen van mensen waar je bang voor was tot vrolijke kindervrienden. Dan is het logisch dat wij ook de tijd willen nemen voor deze verandering.'' De schooldirecteuren bepalen zelf hoe zij invulling geven aan de moderne Piet. ,,Het kan best dat er straks pieten met zwarte roetvegen op hun wangen rondlopen. Of gele pieten. Als hij maar niet helemaal zwart is.''
Blijft toch paradoxaal. Bruine mensen en witte policor die pleiten voor discriminatie van het gebruik van de kleur zwart.quote:Op donderdag 17 september 2015 04:05 schreef SuicideErrorist het volgende:
[..]
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)Haagse-scholen.dhtml
Stellen dat het puur om de zwarte kleur gaat (zoals men dit in het nieuwsartikel doet) is even kort door de bocht als stellen dat ZP racisme is.quote:Op donderdag 17 september 2015 06:22 schreef Montagui het volgende:
[..]
Blijft toch paradoxaal. Bruine mensen en witte policor die pleiten voor discriminatie van het gebruik van de kleur zwart.
'Ja, straks moeten we zeker ook zwarte inkt verbieden, want dat is ook racisme he! Weg met de policor!!'quote:Op donderdag 17 september 2015 07:49 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Stellen dat het puur om de zwarte kleur gaat (zoals men dit in het nieuwsartikel doet) is even kort door de bocht als stellen dat ZP racisme is.
Prima. Een groep scholen maken een individuele vrije beslissing om een bepaalde viering anders te doen.quote:Op donderdag 17 september 2015 04:05 schreef SuicideErrorist het volgende:
[..]
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)Haagse-scholen.dhtml
Het is groot, donker, en er komt wit uit..quote:Op donderdag 17 september 2015 09:25 schreef Copycat het volgende:
Dat er anno 2015 nog steeds mensen zijn die niks weten van de Buys Negerzoenen marketingstunt.
www.zwartjestrappen.nlquote:Op donderdag 17 september 2015 03:36 schreef MevrouwPuff het volgende:
Vandaag was ik in Nijmegen en mijn oog viel op een bedrijfswagen van www.zwartjestrappen.nl en ik moest vreselijk lachen.
Ben ik nu een racist?
quote:Brengt u naar een hoger niveau
dit.quote:Op donderdag 17 september 2015 09:09 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Prima. Een groep scholen maken een individuele vrije beslissing om een bepaalde viering anders te doen.
84% vindt het ergerlijk, 2% beangstigend.quote:
Ik heb zelf op een SCOHschool gezeten 'vroegah', misschien is dat 't.quote:Op donderdag 17 september 2015 09:45 schreef Copycat het volgende:
[..]
84% vindt het ergerlijk, 2% beangstigend.
Damn.
Vinden AD-lezers jou ook ergerlijk of beangstigend?quote:Op donderdag 17 september 2015 09:46 schreef motorbloempje het volgende:
Ik heb zelf op een SCOHschool gezeten 'vroegah', misschien is dat 't.
Ongetwijfeld. Maar dat begrijp ik dan wel weer.quote:Op donderdag 17 september 2015 09:48 schreef Copycat het volgende:
[..]
Vinden AD-lezers jou ook ergerlijk of beangstigend?
Oh nee, mensen hebben een andere mening.quote:Op donderdag 17 september 2015 09:45 schreef Copycat het volgende:
[..]
84% vindt het ergerlijk, 2% beangstigend.
Damn.
Mwah, in hoeverre dat een 'vrije beslissing' is of een beslissing genomen onder dwang van de politiek correcte druk valt nog te bezien.quote:Op donderdag 17 september 2015 09:09 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Prima. Een groep scholen maken een individuelevrije beslissing om een bepaalde viering anders te doen.
Zal aan de vraagstelling liggen....quote:Op donderdag 17 september 2015 09:53 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Oh nee, mensen hebben een andere mening.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |