Ik vind dat eigenlijk helemaal niet absurd. Dat er fouten worden gemaakt in sommige onderzoeken is redelijk voor de hand liggend, en dat er bescherming tegen zulke fouten bestaat is een logische consequentie daarvan.quote:Op donderdag 3 september 2015 15:47 schreef IPA35 het volgende:
[..]
"Oh hij heeft het wel gedaan maar het OM is zijn boekje te buiten gegaan dus bla bla 359a Sv huil huil."
Is toch absurd of niet dan?
quote:Op donderdag 3 september 2015 15:49 schreef IPA35 het volgende:
Ik heb het idee dat Sv is geschreven door een stel GroenLinksers.
Het gaat vaker om strafvermindering inderdaad. Maar als schuld komt vast te staan is het absurd dat men dan toch vermindering kan krijgen. Is ook onrechtvaardig naar bijvoorbeeld slachtoffers toe. In feite beschermt Sv criminelen door het vooronderzoek te bemoeilijken met allemaal red-tape. Het zou dan natuurlijk ook op die manier onschuldigen beschermen tegen overijverige ambtenaren maar is dat wel zo? Als het onrechtmatig bewijs niet voldoende/betrouwbaar is dan zal ook niet worden veroordeeld...quote:Op donderdag 3 september 2015 15:49 schreef Tchock het volgende:
[..]
Ik vind dat eigenlijk helemaal niet absurd. Dat er fouten worden gemaakt in sommige onderzoeken is redelijk voor de hand liggend, en dat er bescherming tegen zulke fouten bestaat is een logische consequentie daarvan.
Daarbij is het aantal zaken waar mensen op vormfouten vrijkomen heel erg laag. Het is een populair roeptoeterzinnetje voor debielen maar geen daadwerkelijk grootschalig fenomeen.
Nogmaals, ik vind dat niet absurd. Als bewijs op onrechtmatige wijze verkregen is en die inbreuk is zo groot dat het tot bewijsuitsluiting leidt, dan kan dat niet in een rechtbank gebruikt worden om iemand te veroordelen. Gebondenheid van de overheid aan het recht is een van de kernprincipes van elke democratische rechtsstaat.quote:Op donderdag 3 september 2015 15:54 schreef IPA35 het volgende:
[..]
Het gaat vaker om strafvermindering inderdaad. Maar als schuld komt vast te staan is het absurd dat men dan toch vermindering kan krijgen. Is ook onrechtvaardig naar bijvoorbeeld slachtoffers toe. In feite beschermt Sv criminelen door het vooronderzoek te bemoeilijken met allemaal red-tape. Het zou dan natuurlijk ook op die manier onschuldigen beschermen tegen overijverige ambtenaren maar is dat wel zo? Als het onrechtmatig bewijs niet voldoende/betrouwbaar is dan zal ook niet worden veroordeeld...
Mag iemand niet vinden dat de eisen uit Sv niet wat soepeler zouden mogen omdat die te ver is doorgeslagen richting het beschermen van criminelen en niet het beschermen van de maatschappij tegen criminelen?quote:Op donderdag 3 september 2015 16:04 schreef Tchock het volgende:
[..]
Nogmaals, ik vind dat niet absurd. Als bewijs op onrechtmatige wijze verkregen is en die inbreuk is zo groot dat het tot bewijsuitsluiting leidt, dan kan dat niet in een rechtbank gebruikt worden om iemand te veroordelen. Gebondenheid van de overheid aan het recht is een van de kernprincipes van elke democratische rechtsstaat.
En die laatste zin, heb je daar over nagedacht? Wat houdt een agent tegen (behalve zijn eigen ethische standpunt) om jou eens even lekker te martelen om te ontdekken of je iets fout gedaan hebt als er geen enkele consequentie aan verbonden zit? Sv beschermt niet de criminelen, het controleert en corrigeert de opsporing en beschermt daarmee iedereen. Inderdaad, ook criminelen. Want iedereen heeft in Nederland, in elk geval op papier, dezelfde rechten.
Ik twijfel nog steeds tussen troll of schudbaby.
Natuurlijk mag je dat vinden. Voor een jurist is het wel handig met argumenten te komen, en afgezien van dat het absurd is heb ik nog weinig van je gehoord.quote:Op donderdag 3 september 2015 16:06 schreef IPA35 het volgende:
[..]
Mag iemand niet vinden dat de eisen uit Sv niet wat soepeler zouden mogen omdat die te ver is doorgeslagen richting het beschermen van criminelen en niet het beschermen van de maatschappij tegen criminelen?
Ik merk wel vaker dat bepaalde juristen de wet niet durven bekritiseren...
Maar niet inhoudelijk.quote:Op donderdag 3 september 2015 16:08 schreef Tchock het volgende:
[..]
Natuurlijk mag je dat vinden. Voor een jurist is het wel handig met argumenten te komen, en afgezien van dat het absurd is heb ik nog weinig van je gehoord.
En juristen durven de wet niet te bekritiseren? Ik heb letterlijk net hiervoor gezegd dat Sv een puinhoop is en nodig herschreven moet worden.
Maar wat is de logica om iemand die a.h.v. het bewijs schuldig is baat te laten hebben (in feite) bij onregelmatigheden bij het vinden van (een deel van) dat bewijs?quote:Op donderdag 3 september 2015 16:10 schreef Tchock het volgende:
Bovendien lijk je uit het oog verloren dat het hier steevast om fouten van het opsporingsapparaat gaat. Is het dan onrechtvaardig ten opzichte van het slachtoffer? Ja, natuurlijk! Maar dat komt niet door Sv, dat komt doordat getrainde professionals hun werk niet op de juiste manier uitvoeren.
Dit is echt niet waarquote:
Ik moet werken nu dus kan hier niet uitgebreid op reageren, maar je laat zien totaal niet te begrijpen waar het hier om gaat.quote:Op donderdag 3 september 2015 16:16 schreef IPA35 het volgende:
[..]
Maar wat is de logica om iemand die a.h.v. het bewijs schuldig is baat te laten hebben (in feite) bij onregelmatigheden bij het vinden van (een deel van) dat bewijs?
Hierdoor wordt het toch juist moeilijker om het vereiste bewijs te verzamelen, als dit aan te veel regels is gebonden?
Met het oog op de bescherming van de maatschappij moeten de bevoegde ambtenaren hun werk kunnen doen zonder dat hen daartoe middelen worden ontnomen door te strenge vereisten voor toepassing of doordat men zich ertoe laat weerhouden omdat men weet dat de rechter anders strafvermindering gaat toepassen.
Ik kan mij zo voorstellen dat sommigen het geweldig lijkt om het grote boze OM te kunnen bevechten als strafrechtadvocaat zijnde, maar in feite doe je dan niet veel anders dan de maatschappij onveiliger maken.
Ik ben het wel eens met het stroomlijnen en logisch indelen van Sv en dubbelzinnigheden eruit te halen (ik steun wat dat betreft de huidige plannen). Maar je stelt dat het afschaffen van informatieplicht slecht is. Ik zie het probleem niet.quote:Op donderdag 3 september 2015 16:20 schreef Tchock het volgende:
[..]
Dit is echt niet waarJuristen zijn juist erg goed in de wet bekritiseren, namelijk omdat ze die in tegenstelling tot andere mensen daadwerkelijk kennen. Beetje flauw ook om het daar op te gooien omdat je het niet met me eens bent.
Gewoon schieten ja tochquote:Op donderdag 3 september 2015 16:27 schreef IkeDubaku99 het volgende:
Geen proces nodig, want verspilling van het geld.
Dat gaat me wat te ver.quote:Op donderdag 3 september 2015 16:27 schreef IkeDubaku99 het volgende:
Geen proces nodig, want verspilling van het geld.
Sarcasme heet dat. En dat had ik door.quote:Op donderdag 3 september 2015 16:35 schreef IkeDubaku99 het volgende:
[..]
Was een vorm van absurde overdrijving.
quote:Op donderdag 3 september 2015 16:45 schreef Valid het volgende:
[..]
Sarcasme heet dat. En dat had ik door.
lees wiet in het ruim eens.quote:Op donderdag 3 september 2015 15:47 schreef IPA35 het volgende:
[..]
"Oh hij heeft het wel gedaan maar het OM is zijn boekje te buiten gegaan dus bla bla 359a Sv huil huil."
Is toch absurd of niet dan?
Link?quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |