quote:Na de Swim Cup in Eindhoven, de wedstrijdcyclus in Zuid Europa en de laatste KNZB Challenger in Alkmaar het afgelopen weekend maakte technisch directeur Joop Alberda de balans op voor het WK lange baanzwemmen in Kazan. In overleg met de technische staf stelde hij de definitieve afvaardiging namens Nederland vast. Vijf zwemsters en een zwemmer hadden zich op basis van eerdere prestaties al gekwalificeerd. Deze groep is na dit weekend aangevuld met zwemsters en zwemmers voor deelname op individuele nummers en/of estafettes.
Joop Alberda: “Ik ben trots op deze ploeg. We hebben een goede voorbereiding gehad met de trainingsstage in Belek en internationale wedstrijden in Amiens, Canet, Barcelona en Rome. De ploeg is fit en we liggen op medaille koers in zowel het open water zwemmen als het lange baanzwemmen. We gaan met veel vertrouwen naar Kazan”.
De Nederlandse selectie voor het lange baan zwemmen WK Kazan 2015 is als volgt:
Maarten Brzoskowski
Inge Dekker
Dion Dreesens
Femke Heemskerk
Ranomi Kromowidjojo
Maud van der Meer
Moniek Nijhuis
Joost Reijns
Sharon van Rouwendaal
Marrit Steenbergen
Kyle Stolk
Esmee Vermeulen
Sebastiaan Verschuren
Maaike de Waard
Ferry Weertman
Nederland zal deelnemen aan de volgende estafettes: 4x100m vrije slag vrouwen, 4x100m wisselslag vrouwen, 4x100m vrije slag mixed en de 4x200m vrije slag mannen.
Ferry Weertman, Sharon van Rouwendaal en Marcel Schouten kwalificeerden zich al voor het open water zwemmen op dit WK van 25 juli t/m 1 augustus.
quote:Bondscoach Balasz Ligart neemt met Uschi Freitag, Inge Jansen en Celine van Duijn voor Nederland deel op de volgende onderdelen:
- 3 meter synchroon (Uschi en Inge)
- 1 meter (Uschi en Inge)
- 3 meter (Uschi en Inge)
- 10 meter platform (Celine)
In de Kazan Arena wordt een zwembad neergelegd voor dit WK.quote:Oranje gaat voor een medaille
Bondscoach Arno Havenga heeft na het oefentoernooi van de waterpolodames in Italië de definitieve selectie voor het WK in Kazan bekend gemaakt. Het WK in Kazan begint voor Oranje op zondag 26 juli met de wedstrijd tegen Zuid-Afrika.
Arno Havenga vertrekt 22 juli met de volgende speelsters naar Kazan:
Debby Willemsz, Laura Aarts, Yasemin Smit, Lieke Klaassen, Dagmar Genee, Amarens Genee, Maud Megens, Nomi Stomphorst, Sabrina van der Sloot, Isabella van Toorn, Marloes Nijhuis, Vivian Sevenich en Leonie van der Molen.
De waterpolodames hebben zich voorbereid op het WK met de World League Super Finale in China, de Dutch Trophy in Utrecht en een toernooi in Italië. Arno Havenga kijkt terug op een leerzame tijd waar in het team gegroeid is. “De World League is goed verlopen en we zijn met een mooie bronzen medaille thuisgekomen. Het waren twee zware weken, waar we fysiek, mentaal en zeker ook speltechnisch sterker zijn uitgekomen. Het spelen tegen toplanden en ook niet Europese landen is zeer leerzaam en nuttig voor ons om beter te worden. USA is momenteel maatgevend in het dameswaterpolo en we hebben dan ook al twee gezamenlijke trainingskampen gepland. Als we de top willen bereiken moeten we hen benutten om daar te komen”.
Na het winnen van de Dutch Trophy voor eigen publiek werd ook het laatste voorbereidingstoernooi in Siracusa gewonnen, met winst op Europees - en wereldkampioen Spanje, Rusland en gastland Italië. De ploeg lijkt klaar te zijn voor de WK.
“Onze doelstelling op de WK is een plek in de finales, waardoor we tot op de laatste dag om de prijzen spelen. We zijn nu in staat om ieder toernooi mee te doen om de medailles en deze wedstrijden zijn belangrijk voor onze ontwikkeling en ervaring om straks de "alles of niets wedstrijden” gedisciplineerd te kunnen spelen. Het zou mooi zijn om bij het derde grote toernooi op rij op het podium te staan”, aldus Arno Havenga.
De scheidsrechters gaan er in het derde kwart een wedstrijd van proberen te maken. Italie gaat nu veel voordeel krijgen. Kan zo weer 5-5 staan ...quote:
En minder gelul op ESquote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:33 schreef DeeBee het volgende:
Er is rond sport op de NOS bijna evenveel reclame als op Eurosport.
Jij bent wel echt de grootste pessimist allertijden, marco!quote:
Ach, je ziet wel vaker in dit soort wedstrijden dat het (mede door een scheidsrechter) nog wel gelijkgetrokken wordt.quote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:36 schreef DeeBee het volgende:
[..]
Jij bent wel echt de grootste pessimist allertijden, marco!
Zelfs al zouden ze dit nog verliezen, momenteel is het toch prachtig om te zien, laat gaan.
Dit zijn nog de besten ter wereld en het ziet er al zo moeizaam uit soms.quote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:40 schreef Mani89 het volgende:
Hebben jullie ook wel eens dat je naar waterpolo aan het kijken bent en zoiets hebt van, naar wat voor sport zit ik in godsnaam te kijken?
Het is leuker als je onder water kan kijken volgens mij. Alle gemene meisjes uit de klas doen aan waterpolo denk ik.quote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:40 schreef Mani89 het volgende:
Hebben jullie ook wel eens dat je naar waterpolo aan het kijken bent en zoiets hebt van, naar wat voor sport zit ik in godsnaam te kijken?
Als ik waterpolo aan het kijken ben weet ik meestal wel dat ik dan naar waterpolo aan het kijken ben.quote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:40 schreef Mani89 het volgende:
Hebben jullie ook wel eens dat je naar waterpolo aan het kijken bent en zoiets hebt van, naar wat voor sport zit ik in godsnaam te kijken?
Vind het anders wel vermakelijk. Heb toch goede reddingen, counters en doelpunten gezien.quote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:40 schreef Mani89 het volgende:
Hebben jullie ook wel eens dat je naar waterpolo aan het kijken bent en zoiets hebt van, naar wat voor sport zit ik in godsnaam te kijken?
En onderwater ben je nu zeker stevig aan het krabben? Deze waterpolopraktijken hebben we wel door!quote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:41 schreef Susi het volgende:
De agressie bij deze sport heb ik nooit begrepen
Ik troll nu stiekem in een ander topic inderdaadquote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:42 schreef DeeBee het volgende:
[..]
En onderwater ben je nu zeker stevig aan het krabben? Deze waterpolopraktijken hebben we wel door!
Nou ja, je beweegt je gewoon minder snel door water dan door lucht/over gras ofzo, dus hier is gewoon meer kracht bij nodig.quote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:41 schreef Susi het volgende:
De agressie bij deze sport heb ik nooit begrepen
En de jinx, jawel de jinx!quote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:43 schreef marcodej het volgende:
Die Italianen kunnen er geen klote van joh.
Let maar eens op de midvoor ipv waar de bal is, daar komen de meeste overtredingen vandaan.quote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:46 schreef Frozen-assassin het volgende:
Soms denk ik wel van; is dat geen overtreding.. En dan fluiten ze wel voor iets wat ik niet zie
Coach van herenteam geloof ikquote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:50 schreef marcodej het volgende:
Die OS hebben Van Galen ook geen windeieren gelegd. Die doet alleen maar lezinkjes volgens mij. Is toch heerlijk man.
Is hij nu geen coach bij de oranjemannen?quote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:50 schreef marcodej het volgende:
Die OS hebben Van Galen ook geen windeieren gelegd. Die doet alleen maar lezinkjes volgens mij. Is toch heerlijk man.
In die hele waterpolobusiness is geen droog brood te verdienen man.quote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:50 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Coach van herenteam geloof ik
En bij de OS in London mocht hij lekker meningkjes spuien. Niks mis mee.quote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:50 schreef marcodej het volgende:
Die OS hebben Van Galen ook geen windeieren gelegd. Die doet alleen maar lezinkjes volgens mij. Is toch heerlijk man.
quote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:51 schreef TheVulture het volgende:
[..]
Is hij nu geen coach bij de oranjemannen?
Ach, hij heeft Nederland naar goud geholpen, ik gun het hemquote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:50 schreef marcodej het volgende:
Die OS hebben Van Galen ook geen windeieren gelegd. Die doet alleen maar lezinkjes volgens mij. Is toch heerlijk man.
Inderdaad, laat gaan. Gewoon een mooie vent met goede prestaties met z'n team.quote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:52 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Ach, hij heeft Nederland naar goud geholpen, ik gun het hem
"HET IS TOCH NIET TE GELOVEN MAN!!!"quote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:56 schreef Mani89 het volgende:
Ze zouden nu gewoon gezamenlijk van het veld moeten lopen.
Lopen zelfs.quote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:56 schreef Mani89 het volgende:
Ze zouden nu gewoon gezamenlijk van het veld moeten lopen.
klootzakquote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:58 schreef marcodej het volgende:
Ik ga nooit meer jinxen, daarna ging het fout.
Kazakhstan verloor anders met 21-1!quote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:00 schreef Riofan83 het volgende:
Dit is gewoon geen topsport. Het wordt je als ploeg wel erg makkelijk gemaakt als je ver achterstaat.
Dat was buiten de scheidsrechters gerekendquote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:02 schreef Pedroso het volgende:
Volgens van Galen zou Nederland dit makkelijk uitspelen in het laatste kwart.
Ik denk dat degene die de meeste goals maakt wint.quote:
Je mag als coach niet buiten het 5-meter gebied komen tijdens de wedstrijd.quote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:06 schreef chufi het volgende:
Een coach is te ver het veld in gelopen ? Hoe doe je dat? op water
Volgens mij met aanloop vanaf het midden.quote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:07 schreef RipCity het volgende:
Hoe doen ze dat met pingels? Moeten ze aanloop nemen vanaf halverwege ofzo of is er een penaltystip ergens?
jesus is de coachquote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:06 schreef chufi het volgende:
Een coach is te ver het veld in gelopen ? Hoe doe je dat? op water
Arie Boomsma kwam.quote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:06 schreef chufi het volgende:
Een coach is te ver het veld in gelopen ? Hoe doe je dat? op water
Volgens jou is Veltman een goede verdediger.quote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:02 schreef Pedroso het volgende:
Volgens van Galen zou Nederland dit makkelijk uitspelen in het laatste kwart.
Voor eredivisiebegrippen wel ja. Beetje frusti jongen ?quote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:10 schreef Max23 het volgende:
[..]
Volgens jou is Veltman een goede verdediger.
Wat is je punt?
1 uur tijdsverschil toch?quote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:11 schreef opperkleurder het volgende:
[..]
Het is daar al na mindernacht.
het is er 1 uur laterquote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:11 schreef opperkleurder het volgende:
[..]
Het is daar al na mindernacht.
Maar iedereen kan vrije slag zwemmen.quote:Op woensdag 5 augustus 2015 21:09 schreef DeLuna het volgende:
[..]
Tja, dat voordeel hebben vrijeslagzwemmers al jaren ten opzichte van de andere specialisten. Die hebben altijd 2 estafettes. Of je moet Inge Dekker zijn, dan heb je geluk.
Met een meetlat.quote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:13 schreef marcodej het volgende:
Hoe bepalen ze die afstand tot de goal?
Femke valt zo inquote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:12 schreef superniger het volgende:
Gaat Seedorf ook een pingel nemen?
Toldo is er zojuist in gekomen.quote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:13 schreef luckass het volgende:
pingels tegen italie is wel traumatisch
quote:
zit meer tempo in denk ikquote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:14 schreef Pedroso het volgende:
Wel grappig dat het in 2 verschillende doelen is.
Donequote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:14 schreef Mexicanobakker het volgende:
Dit gaat nog mis.
Markeer mijn woorden.
Tenzij er nog een bal wordt gestopt door de keeper van Nederland.quote:
EIND HO VENquote:
net als bij voetbal..quote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:17 schreef Mexicanobakker het volgende:
Hoe gaat het nu? een score minder is eruit?
quote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:14 schreef Mexicanobakker het volgende:
Dit gaat nog mis.
Markeer mijn woorden.
Maak nu niet dit soort posts, straks springt ze voor een treinquote:
In de finale bedoelde ikquote:
bianconeri is mijn kloonquote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:19 schreef opperkleurder het volgende:
[..]
Iedereen weet dat Mex voor Italië is.
Zou Marleen Veldhuis haar mental coach zijn?quote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:19 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Maak nu niet dit soort posts, straks springt ze voor een trein
spoiler graagquote:Op woensdag 5 augustus 2015 22:21 schreef Pedroso het volgende:
Ze hebben best nog wel redelijke figuren ook. Nog niet zo lang geleden lagen er hele slagschepen in het water bij het vrouwenwaterpolo.
[ afbeelding ]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |