Trump roept al bij een half dozijn verkiezingen dat hij overweegt mee te doen.quote:Op zondag 28 juni 2015 22:27 schreef Nemephis het volgende:
Is dit niet gewoon een snood plan, een totale idioot zich kandidaat laten stellen zodat de andere idioten normaler lijken? Wat voor mafkees er dan ook wint, t.o.v. Trump valt het altijd mee.
Of het bewust zo gaat, dat denk ik niet. Hij heeft namelijk wel enigszins een achterban. Dat het in die zin heel mooi uitkomt (tegenover Trump is vrijwel iedereen "normaal") geloof ik graagquote:Op zondag 28 juni 2015 22:27 schreef Nemephis het volgende:
Is dit niet gewoon een snood plan, een totale idioot zich kandidaat laten stellen zodat de andere idioten normaler lijken? Wat voor mafkees er dan ook wint, t.o.v. Trump valt het altijd mee.
quote:Op maandag 29 juni 2015 21:35 schreef Monolith het volgende:
Bij NBC hebben ze hem nu ook gedumpt:
http://www.washingtonpost(...)remarks-on-mexicans/
http://www.usatoday.com/s(...)umps-trump/29471971/quote:More consequences for Donald Trump after his comments about Mexican immigrants: NBC dumped his beauty pageants and reiterated he will not be in The Apprentice anymore.
The network, which has been under pressure to fire Trump since last week when Univision announced it would not air Trump's Miss USA pageant in Spanish, said in a statement that "respect and dignity for all people are cornerstones of our values."
"Due to the recent derogatory statements by Donald Trump regarding immigrants, NBCUniversal is ending its business relationship with Mr. Trump," the statement said.
"To that end, the annual Miss USA and Miss Universe Pageants, which are part of a joint venture between NBC and Trump, will no longer air on NBC. In addition, as Mr. Trump has already indicated, he will not be participating in The Apprentice on NBC," because he is an announced Republican candidate for president.
Nee, dat zien wequote:Op dinsdag 16 juni 2015 21:44 schreef MichaelScott het volgende:
Geen mens die op hem zal stemmen als hij zo hoog van de toren blijft blazen.
Dit dus al verdenk ik Trump ervan dat hij kandidaat is geworden om Hillary in het zadel te helpen. Ik kan gewoon geen serieuze reden bedenken waarom hij kandidaat is geworden.quote:Op zondag 28 juni 2015 22:27 schreef Nemephis het volgende:
Is dit niet gewoon een snood plan, een totale idioot zich kandidaat laten stellen zodat de andere idioten normaler lijken? Wat voor mafkees er dan ook wint, t.o.v. Trump valt het altijd mee.
Inderdaad, tegen elke wat normale kandidaat zou Hillary geen schijn van kans gemaakt hebben. Nu heeft ze in ieder geval nog het voordeel van de minst slechte te zijn van 2 buitengewoon waardeloze kandidaten.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 05:32 schreef vipergts het volgende:
[..]
Dit dus al verdenk ik Trump ervan dat hij kandidaat is geworden om Hillary in het zadel te helpen. Ik kan gewoon geen serieuze reden bedenken waarom hij kandidaat is geworden.
Ik denk dat Hillary zelf dit ook denkt, en dat wordt juist haar valkuiil.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 05:49 schreef Montagui het volgende:
[..]
Inderdaad, tegen elke wat normale kandidaat zou Hillary geen schijn van kans gemaakt hebben. Nu heeft ze in ieder geval nog het voordeel van de minst slechte te zijn van 2 buitengewoon waardeloze kandidaten.
Leuk om die reacties van vorig jaar te lezen. En wat zaten ze er naast. Trump lijkt de gedoodverfde winnaar van de republikeinen te worden. Trump is de enige kandidaat die bepaalde kiezers weet te bewegen om te gaan stemmen. Veel van die kiezers die normaal nooit zouden stemmen. De wijze van campagne voeren is ongekend. Trump veegt met iedereen de vloer aan. Gisteren zag ik al een campagnespotje van een keffende Hillary tegenover een IS soldaat en president Poetin die haar uitlachte. De toon is gezet. Zijn achterban groeit. Go Trump!quote:Op vrijdag 18 maart 2016 09:46 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Ik denk dat Hillary zelf dit ook denkt, en dat wordt juist haar valkuiil.
Ik kan niet echt kaas eten van die statistiek, maar Trump staat op ruime voorsprong op tegenstander Ted Cruz. De presidentskandidaat/gouverneur van Ohio heeft alleen in Ohio gewonnen. Vraag blijft openstaan of Trump de 1237 kiesmannen haalt, anders moet de partij beslissen. Maar met deze uitslag zou een andere kandidaat de doodsteek zijn voor de republikeinse partij en de doodsteek om deze presidentsverkiezingen te winnen. In het gekke Amerika weet je het natuurlijk nooit, maar of ze zover zullen gaan?quote:
De statistiek is vrij simpel. Het beterft de populariteit van Trump onder het gehele electoraat. Wat veel mensen niet lijken te snappen is dat bij de Republikeinse voorverkiezingen slechts een vrij klein, niet representatief gedeelte van het gehele electoraat stemt. Trump is ook derhalve ook een ramp voor de Republikeinen, omdat hij zo vreselijk impopulair is onder het gehele electoraat. Hun beste keuze zou wellicht nog iemand als Kasich zijn die relatief gematigd is en redelijk compromisbereid. Punt is dat Trump bij een contested convention terzijde schuiven hoogstwaarschijnlijk weer de huidige Trump-achterban heel kwaad maakt met alle gevolgen van dien. Hoe dan ook, de Republikeinen hebben een probleem.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 10:28 schreef Elzies het volgende:
[..]
Ik kan niet echt kaas eten van die statistiek, maar Trump staat op ruime voorsprong op tegenstander Ted Cruz. De presidentskandidaat/gouverneur van Ohio heeft alleen in Ohio gewonnen. Vraag blijft openstaan of Trump de 1237 kiesmannen haalt, anders moet de partij beslissen. Maar met deze uitslag zou een andere kandidaat de doodsteek zijn voor de republikeinse partij en de doodsteek om deze presidentsverkiezingen te winnen. In het gekke Amerika weet je het natuurlijk nooit, maar of ze zover zullen gaan?
Als ze Trump opzij zetten, terwijl hij de meeste stemmen heeft binnengehaald dan wordt dit de doodsteek voor de republikeinen. Alsof je op een zilver schaaltje het presidentschap toewijst aan Hillary Clinton.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 11:03 schreef Monolith het volgende:
[..]
De statistiek is vrij simpel. Het beterft de populariteit van Trump onder het gehele electoraat. Wat veel mensen niet lijken te snappen is dat bij de Republikeinse voorverkiezingen slechts een vrij klein, niet representatief gedeelte van het gehele electoraat stemt. Trump is ook derhalve ook een ramp voor de Republikeinen, omdat hij zo vreselijk impopulair is onder het gehele electoraat. Hun beste keuze zou wellicht nog iemand als Kasich zijn die relatief gematigd is en redelijk compromisbereid. Punt is dat Trump bij een contested convention terzijde schuiven hoogstwaarschijnlijk weer de huidige Trump-achterban heel kwaad maakt met alle gevolgen van dien. Hoe dan ook, de Republikeinen hebben een probleem.
Het is natuurlijk niet voor niets dat de Democraten / Clinton bij Predictwise een steeds grotere kans krijgen op het presidentsschap.
en een heleboel republikeinse stemmers lekker thuis te laten omdat ze geen zin in hem hebben en dan liever gewoon niet stemmenquote:Op vrijdag 18 maart 2016 11:39 schreef Elzies het volgende:
Trump weet Amerikanen naar de stembus te krijgen die anders nooit zouden stemmen.
Oude post, maar toch even op reageren.quote:Op zondag 21 juni 2015 15:46 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
There'll be Hell Toupee
[ afbeelding ]
De voorverkiezingen laten toch echt een ander beeld zien.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 11:41 schreef Re het volgende:
[..]
en een heleboel republikeinse stemmers lekker thuis te laten omdat ze geen zin in hem hebben en dan liever gewoon niet stemmen
Je mag dat denken. De peilingen omtrent populariteit, GE match-ups, afkeer jegens Trump onder cruciale demografische groepen, enzovoort geven wel aan dat hij een rampkandidaat is. Dat is ook het voornaamste bezwaar van het Republikeinse establishment. Die zien de bui al wel hangen.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 11:39 schreef Elzies het volgende:
[..]
Als ze Trump opzij zetten, terwijl hij de meeste stemmen heeft binnengehaald dan wordt dit de doodsteek voor de republikeinen. Alsof je op een zilver schaaltje het presidentschap toewijst aan Hillary Clinton.
Ik denk juist dat Trump de meeste kans maakt tegen Hillary Clinton juist vanwege zijn wijze van campagne voeren. Tegenstanders vinden het misschien een gruwel, maar de praktijk wijst uit dat het een succesformule is. Trump weet Amerikanen naar de stembus te krijgen die anders nooit zouden stemmen. Vooral omdat ze hun buik vol hebben van de zittende politiek.
In Europa zie je precies wat het probleem is voor Trump. Vergelijkbare populisten komen in bijvoorbeeld Nederland tot hooguit iets van 25-30% van het electoraat in peilingen (en nog minder in daadwerkelijk tot dusver). Natuurlijk hebben ze een enorm fanatieke achterban die de nieuwe verlosser ziet, maar daar heb je niet genoeg aan. Je moet feitelijk min of meer de popular vote winnen, ongeveer 50% van het electoraat dus.quote:In Europa (waaronder Nederland) zien we precies dezelfde tendens. Veel burgers nemen niet eens de moeite meer om te gaan stemmen. Omdat ze geen vertrouwen meer hebben in de huidige politiek. Indirect profiteren daar de zittende partijen van. Totdat er eentje op staat en de boel wakker schudt. In Amerika is dat nu Donald Trump. Dat verklaart zijn populariteit.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |