Ik ben niet dik en toch 'sport' ik niet... En al helemaal niet 'omdat het moet'.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 21:02 schreef Kandijfijn het volgende:
Onvoorstelbaar hoeveel excuses dikke mensen wel niet verzinnen om niet te gaan sporten
Mooi, maar als je dik bent dien je gewoon te bewegen of te sportenquote:Op zaterdag 13 juni 2015 21:06 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik ben niet dik en toch 'sport' ik niet... En al helemaal niet 'omdat het moet'.
Wie zegt dat? Klinkt nogal onliberaal.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 21:07 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Mooi, maar als je dik bent dien je gewoon te bewegen of te sporten
Ik één reactie hier bovenquote:Op zaterdag 13 juni 2015 21:08 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Wie zegt dat? Klinkt nogal onliberaal.
Is toch zo. Jij stelt dat het goed is om rebels te zijn. Je niks aan te trekken van anderen. Je haalt er zelfs zo'n quote bij om extra tof over te komen. Ik geef aan dat het niet bepaald altijd goed is om te doen. Maar ik ben volgens jou juist de hokjesdenker. Terwijl jij het idee hebt dat wat jij stelt juist heel speciaal is en niet gewoon hokjesdenkend.. Ik gaf juist aan dat dit het wel is..quote:
Veel wielrenners lijken niet met het probleem van TS te zitten.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 21:02 schreef Kandijfijn het volgende:
Onvoorstelbaar hoeveel excuses dikke mensen wel niet verzinnen om niet te gaan sporten
Ik fiets al veel. Ik fiets regelmatig 40-60 kilometer op een dag. Met een normale fiets. Maar ik wil juist een racefiets omdat me dat leuk lijkt.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 21:59 schreef Jordy-B het volgende:
Wielrennen zet geen zoden aan de dijk om af te vallen. Je kan ook gewoon fietsen, in plaats van ongemakkelijk voorovergebogen met een oncomfortabel zadel, je pens op het frame rustend te fietsen in aerodynamische kleding op een ultralicht fietsje met net zulke dunne bandjes om dunne velgjes met dunne spaakjes.
Wil je lichaamsbeweging? Ga gewoon fietsen op een normale fiets. Gewoon volle wind pakken en lekker om je heen kijken en van de omgeving genieten.
Maar om af te vallen is het veel (véél) verstandiger om te gaan wandelen. Dat kost veel meer energie dan fietsen, maar is niet zo belachelijk slecht voor je gewrichten als hardlopen.
Klopt. Een racefiets is niet gemaakt voor mensen van 120+quote:Op zaterdag 13 juni 2015 21:59 schreef Jordy-B het volgende:
Wielrennen zet geen zoden aan de dijk om af te vallen. Je kan ook gewoon fietsen, in plaats van ongemakkelijk voorovergebogen met een oncomfortabel zadel, je pens op het frame rustend te fietsen in aerodynamische kleding op een ultralicht fietsje met net zulke dunne bandjes om dunne velgjes met dunne spaakjes.
Wil je lichaamsbeweging? Ga gewoon fietsen op een normale fiets. Gewoon volle wind pakken en lekker om je heen kijken en van de omgeving genieten.
Maar om af te vallen is het veel (véél) verstandiger om te gaan wandelen. Dat kost veel meer energie dan fietsen, maar is niet zo belachelijk slecht voor je gewrichten als hardlopen.
Je kan harder met een racefiets, omdat voortbewegen minder kracht en dus energie kost.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 22:09 schreef Ludd het volgende:
[..]
Ik fiets al veel. Ik fiets regelmatig 40-60 kilometer op een dag. Met een normale fiets. Maar ik wil juist een racefiets omdat me dat leuk lijkt.
Bij wandelen kost iedere meter energie. Een fiets rolt wel door en dat scheelt gigantisch in energiegebruik.quote:Of wandelen meer energie kost dan fietsen betwijfel ik eerlijk gezegd. Voor mij gevoel is een uur fietsen inspannender dan een uur wandelen. Nu moet ik wel zeggen dat ik heel sloom wandel en aardig doorfiets, dus echt een eerlijk vergelijk is het niet.
ik vind wandelen met 6 km/h niet vergelijkbaar met fietsen met 30 km/h.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 22:12 schreef Gripper het volgende:
.
Verbruik: klopt niet wat je zegt jordy. Kijk ff hier: http://www.runinfo.nl/energieverbruik.htm
Je hebt een punt dat het niet de mooist uitziende kleding is maar stel je niet zo aan.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 19:08 schreef Ludd het volgende:
Ik zou graag een racefiets kopen om te gaan wielrennen. Lijkt me leuk, en ter verbetering van conditie.
Één probleem, wielerkleding. Bij afgetrainde mensen vind ik wielerkleding er al debiel uit zien, maar ik ben verre van afgetraind. En dan ziet wielerkleding er al helemaal clownesk uit.![]()
En wielrennen in je gewone kleding ziet er ook een beetje vreemd uit denk ik.
klacht: zie TT
Je kan harder omdat je meer aero zit, wat dus bij TS waarschijnlijk wel een te verwaarlozen factor is.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 22:29 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
Je kan harder met een racefiets, omdat voortbewegen minder kracht en dus energie kost.
Het gaat je dus niks helpen om af te vallen.
Een racefiets is echter ook hoogst oncomfortabel en bijzonder kwetsbaar.
[..]
Bij wandelen kost iedere meter energie. Een fiets rolt wel door en dat scheelt gigantisch in energiegebruik.
Als je fietst is jouw bovenlichaam inactief, maar als je wandelt is jouw hele lichaam in beweging.
Daarbij is het natuurlijk wel de bedoeling dat je ietwat doorwandelt en niet sjokt.
...omdat het minder energie kost per meter.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 22:29 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
Je kan harder met een racefiets, omdat voortbewegen minder kracht en dus energie kost.
Dat is niet waar. Je kan het zo intensief maken als dat je zelf wil. Je verbruikt meer energie bij hardlopen dan bij fietsen als je met dezelfde intensiteit (simpel gezegd dezelfde hartslag en ademhaling) beweegt maar je krijgt nog altijd met het fietsen je hartslag veel hoger dan met wandelen. Zelfs met snelwandelen - ik kan dat - krijg je die hartslag niet zo hoog.quote:Het gaat je dus niks helpen om af te vallen.
Het tweede is niet waar, het eerste is half waar. Het zit minder comfortabel dan een stadsfiets, echter past je achterwerk zich hieraan aan: meer bindweefsel en sterkere spieren door het te trainen.quote:Een racefiets is echter ook hoogst oncomfortabel en bijzonder kwetsbaar.
Dat klopt maar jij gaat eraan voorbij dat bij het fietsen de hartslag veel hoger ligt als je dat een beetje fatsoenlijk doet. Met wandelen krijg je die hartslag onmogelijk zo hoog. Dat je je bovenlichaam niet beweegt heeft een licht negatieve invloed maar dankzij dat kunnen de benen des te intensiever bewegen. Wat er gebeurt is dit: je spieren, in dit geval de beenspieren, krijgen een hoop glycogeen wat wordt omgezet in melkzuur en een hoop vet. Dit vet en glycogeen (net al uitgelegd) worden afgebroken en zodoende ontstaan er ATP-moleculen die je spieren in staat stellen om samen te trekken.quote:Als je fietst is jouw bovenlichaam inactief, maar als je wandelt is jouw hele lichaam in beweging.
Nee hoor, hij zal meer luchtweerstand hebben dan iemand die mager is maar ook voor hem zal het verschil in luchtweerstand tussen een racefiets en een stadsfiets groot zijn, dat is echter maar een van de redenen dat een racefiets sneller is.quote:Op zondag 14 juni 2015 00:26 schreef Andyy het volgende:
[..]
Je kan harder omdat je meer aero zit, wat dus bij TS waarschijnlijk wel een te verwaarlozen factor is.
quote:Op zaterdag 13 juni 2015 22:31 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
ik vind wandelen met 6 km/h niet vergelijkbaar met fietsen met 30 km/h.
Een kruissnelheid van 30 km/u is gangbaar bij wielrennen, je gemiddelde snelheid ligt helaas wat lager dan je kruissnelheid. De wat fittere wielrenner haalt ook rond de 40 km/u als kruissnelheid als hij een beetje goed getraind is, dat houden de meeste mensen echter niet urenlang vol.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 22:40 schreef Gripper het volgende:
Dat zijn nu eenmaal de gangbare snelheden waarmee die twee sporten worden beoefend.
120+ wordt lastig maar onder de 115 moet lukken als je een stevig wiel (niet standaard) gebruikt.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 22:12 schreef Gripper het volgende:Een racefiets is niet gemaakt voor mensen van 120+
Niet alleen dat, ook als je boven de 90 kg. weegt (wat voor grote mensen mag, dan zijn ze nog niet dik) is hardlopen af te raden. Helaas.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 21:03 schreef Le_Professeur het volgende:
Hardlopen werkt beter om af te vallen, maar is niet aan te raden als je dik bent.
omdat?quote:Op zondag 14 juni 2015 01:14 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
120+ wordt lastig maar onder de 115 moet lukken als je een stevig wiel (niet standaard) gebruikt.
[..]
Niet alleen dat, ook als je boven de 90 kg. weegt (wat voor grote mensen mag, dan zijn ze nog niet dik) is hardlopen af te raden. Helaas.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |