Als je de afstand van Wiggins verslaat, ook al is het op hoogte, is het nooit een B-rennerquote:Op woensdag 11 oktober 2017 11:35 schreef heywoodu het volgende:
Krijg je straks een B-renner die het record alleen maar pakt omdat het op hoogte is, jammer.
Heb je ergens een lijstje? Ik was benieuwd hoe hoog Dekker staat, maar de Wiki toont alleen de afstanden die ooit wereldrecord zijn geweest.quote:Op vrijdag 12 januari 2018 04:18 schreef wimderon het volgende:
Martin Toft Madsen heeft gisteren een poging gewaagd. Hij kwam uit op 52,324 kilometer, goed voor de vijfde afstand aller tijden en een verbetering van het Deens record van Mikkel Bjerg met 13 meter (lol). Hij overweegt nu Zwitserland of Mexico voor een poging op (grote) hoogte.
1. Bradley Wiggins – 54,526 kilometerquote:Op zaterdag 13 januari 2018 20:27 schreef Coelho het volgende:
[..]
Heb je ergens een lijstje? Ik was benieuwd hoe hoog Dekker staat, maar de Wiki toont alleen de afstanden die ooit wereldrecord zijn geweest.
Jens en Brandle daar nog onder?quote:Op zaterdag 13 januari 2018 20:36 schreef wimderon het volgende:
[..]
1. Bradley Wiggins – 54,526 kilometer
2. Tom Zirbel – 53,037 kilometer
3. Alex Dowsett – 52,937 kilometer
4. Rohan Dennis – 52,491 kilometer
5. Martin Toft Madsen – 52,324 kilometer
6. Mikkel Bjerg – 52,311 kilometer
7. Thomas Dekker – 52,221 kilometer
Hoe dan ook een prestatie om Wiggo's tijd te verbeteren. Bovendien geeft 2000m natuurlijk niet alleen voordelen....quote:Op woensdag 11 oktober 2017 11:35 schreef heywoodu het volgende:
Krijg je straks een B-renner die het record alleen maar pakt omdat het op hoogte is, jammer.
quote:Op zaterdag 20 januari 2018 20:55 schreef Columbiafan het volgende:
https://www.theguardian.c(...)k-cyclists-world-cup
Wel eens stuk sympathieker dan de jongens van BC.![]()
Die Tanfield moeten we in de gaten houden, lijkt mee een ruwe diamant.
twitter:NigelCoachLccc twitterde op donderdag 25-01-2018 om 23:56:30BBC Sport - Amateur cyclist Charlie Tanfield to attempt record 'at some point' https://t.co/J3jzOv2Nkk At last it seems the media are beginning to recognise one of the greatest sporting stories of overcoming adversity in pursuit of a dream. certainly not doing it for the money! reageer retweet
quote:Marten Toft Madsen doet aanval op werelduurrecord
Deense media vermelden vandaag dat de Deen Marten Toft Madsen (33) op 26 juli een poging zal doen het werelduurrecord dat op naam staat van de Brit Bradley Wiggins te verbeteren.
Op 1 januari vestigde hij in de Ballerup Super Arena een nieuw nationaal record met een afstand van 52,323 km. Een aantal tests hebben aangetoond dat het voor hem mogelijk moet zijn het record van 54,426 scherper te stellen. De poging zal plaatsvinden op de piste van Aguascalientes in Mexico.
Marten Toft Madsen behaalde in 2016 en 2017 de nationale titel op het onderdeel tijdrijden op de weg en won o.a. de Chrono des Nations in 2017.
twitter:UCI_cycling twitterde op woensdag 25-07-2018 om 14:32:37Martin Toft Madsen 🇩🇰 will attempt to break the #UCIHourRecord tomorrow in Aguascalientes 🇲🇽🗓 26.07.2018📺 🔴 https://t.co/YY7UHFB6VI ⏰ 6pm CET 📱 @UCI_Track https://t.co/T0pvdMs49Z reageer retweet
twitter:TourDeJose twitterde op dinsdag 21-08-2018 om 11:51:38Tomorrow night from 8pm you can watch @dbeukeboom attempt on Wiggins’ hour on the @UCI_Track @UCI_cycling YouTube channel with @NickStopler and me on commentary. In English (for me) and Aussie (for Nick 😃) reageer retweet
twitter:TourDeJose twitterde op dinsdag 21-08-2018 om 12:00:55Correction, 9pm CET https://t.co/FraKu3Scgi reageer retweet
quote:Sneuvelt werelduurrecord van Wiggins vandaag? Wetenschap moet onbekende Nederlander helpen
U kent Dion Beukeboom niet? Daar komt vanavond misschien verandering in, indien de bescheiden 29-jarige Nederlandse pisterenner in Mexico het werelduurrecord van Bradley Wiggins zou breken. De 2,01 meter lange Beukeboom en zijn team willen bewijzen dat het onmogelijke mogelijk is dankzij de wetenschap.
“Breng de juiste mensen bij elkaar, geef ze het juiste materiaal en dan volgt het record vanzelf.” Ex-renner en bewegingswetenschapper Jim Van den Berg hielp meer dan drie jaar geleden Thomas Dekker bij zijn werelduurrecordpoging, die weliswaar mislukte. Maar hij was er wel heilig van overtuigd dat het beter en anders kon dan de 54,526 kilometer die Bradley Wiggins in een uur aflegde op de wielerbaan van Londen op 7 juni 2015.
Met de steun van zakenman Richard Vlasman, eigenaar van de gelijknamige continentale Nederlandse wielerploeg, kreeg hij het nodige geld bijeen voor zijn project Breaking the impossible. Na een zoektocht kwamen ze bij Dion Beukeboom terecht. Een bescheiden pistier, die drie keer brons pakte op een EK in de individuele achtervolging. Die geloofde zijn oren niet toen ze hem de vraag stelden om het werelduurrecord aan te vallen. Maar anderzijds had hij zich net niet kunnen kwalificeren voor de Olympische Spelen van Rio en kon hij een nieuwe uitdaging dus wel gebruiken. Hij zei uiteindelijk ja toen hij te horen kreeg dat fietsenmaker Hans de Bruin een speciale reglementaire fiets ging ontwerpen voor zijn 2m01 en 88 kilogram.
Datum en plaats werden vastgelegd. De keuze viel op de Velodromo Bicentenario van Aguacalientes in Mexico, want op twee kilometer hoogte is er veel minder luchtweerstand. Er werd een ideale voorbereiding uitgekiend voor Beukeboom. Die stond wel bekend in het peloton als een renner die verschrikkelijk hard kon fietsen en goed presteerde in de individuele achtervolging, maar 4 kilometer alles geven is nog wat anders dan 54 kilometer overleven tegen de pijngrens aan.
Maar Van den Berg gelooft dat er in dat atypische lijf van Beukenboom enorm veel vermogen zit en dat hij zich als geen ander in een aerodynamische tijdrithouding weet te wurmen. Beukeboom kan heel strak de zwarte lijn op de piste aanhouden en moet in staat zijn een uur lang een ongelooflijk sterk vermogen tussen de 450 en 470 watt te leveren.
Vier mantra’s
In een laatste test vorige week in Aguacalientes slaagde Beukeboom erin een halfuur lang strak op het schema van Wiggins te rijden. Ook voor zijn vertrek naar Mexico reed hij op de piste van Alkmaar veertig minuten lang op schema. Het gaf de Nederlander een boost van vertrouwen. Dat was nodig, want gebrek aan zelfvertrouwen loopt als een rode draad door zijn carrière. Daarom werd er ook een mental coach ingeschakeld. “Tijdens mijn poging mag ik niet denken dat ik mijn familie teleurstel of mij inbeelden dat Wiggins mij voor tv zit uit te lachen”, zei hij.
Daarom wordt tijdens de poging het uur ingedeeld in vijf blokken, met telkens een focuspunt. Op mantra-achtige wijze moet hij in het eerste deel denken aan zijn ritme, daarna aan de ideale baanlijn, gevolgd door zijn houding en ademhaling. En dat in het slot allemaal kort herhalen. Om zo voor een stunt te zorgen en naast grootheden als Eddy Merckx, Francesco Moser en Miguel Indurain te belanden. En Sir Bradley voor zijn tv met verstomming te slaan.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |