Ik heb zelf altijd het idee gehad dat de TROS vond dat de artiesten zich maar moesten aanmelden terwijl de artiesten vonden dat de TROS het maar aan ze moest vragen. Dat zou natuurlijk niet de meest productieve combinatie zijn, maar dat gevoel had ik wel een beetje.quote:Op donderdag 28 mei 2015 21:55 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Dat vraag ik me ook af inderdaad, of ze weleens officieel zijn benaderd voor een deelname. Gevraagd worden door sites of in talkshows is natuurlijk heel wat anders. Al kan dat natuurlijk wel al een vrij duidelijk beeld van de situatie geven.
Onmogelijk? THE Common Linnits hadden een 2e plek en een grote hit. Het nieuwe nummer klinkt ook internationaal.quote:Op donderdag 28 mei 2015 17:50 schreef Injetta het volgende:
Als we echt de Nederlandse smaak blijven volgen en het idiote idee blijven houden dat het puur om 'het liedje en de stem' gaat, dan zullen we eeuwig onderaan blijven bungelen met af en toe per ongeluk een finale.
Wij willen zg. Puur, geen show, geen poespas. We denken dat middelmatige zangers wereldartiesten zijn. We denken nog steeds dat er iets is als een Songfestivalliedje.
We denken dat twee keer in de camera kijken en een lamp al een hele act is.
Volgens mij moeten we het songfestival serieus nemen.
Er iets van maken, iemand die koste wat kost wil winnen. Die bereid is een goede act neer te zetten en dit net zolang bijschaaft tot het perfect is en alles klopt. Iemand die van te voren kleding uitkiest passend bij de act.
En... Iemand met uitstraling, prettig om naar te kijken. Die zijn of haar nummer brengt alsof zijn leven er vanaf hangt.
En... Een pakkend lied. Geen zeikrefrein, geen saai Volendams deprinummer, geen uitgekauwd up-tempo niemendalletje.
Tja... Eigenlijk onmogelijk voor Nederland nu ik het zo bekijk.
Meneer Worst was voor mij een griezel met een baard in een jurk. Ik vond het een walgelijke vertoning. Ik zou niet eens meer weten hoe het nummer ging en ik heb na de halve finale met Trijntje het ESF verder geboycot. DIe boodschap zal mij worst wezen. Misschien een idee om het ESF voortaan het Eurovision Sobstory Contest te noemen?quote:Op donderdag 28 mei 2015 13:54 schreef Fascination het volgende:
[..]
Conchita Wurst: goed nummer, enorm sterk gezongen en een boodschap die iedereen wil steunen.
Ik bedoelde het vooral ironisch. Helemaal onmogelijk is het natuurlijk niet. Maar ik denk wel echt dat de gemiddelde Nederlandse smaak niet heel hoogstaand is. We zijn snel tevreden en vinden middelmaat al snel fantastisch.quote:Op donderdag 28 mei 2015 23:47 schreef ato het volgende:
[..]
Onmogelijk? THE Common Linnits hadden een 2e plek en een grote hit. Het nieuwe nummer klinkt ook internationaal.
Dotan en Kovacs klinken ook internationaal ..
Ieder 2 jaar staat er een artiest op in Nederland die best internationaal klinkt en een goede uitstraling hebt.
Caro Emerald had dat 4 jaar geleden ook.
Ik heb bij Boris altijd het gevoel dat hij ontzettend boos is als hij staat op te treden.quote:Op vrijdag 29 mei 2015 07:33 schreef superrmama het volgende:
Bo Saris (Boris), klinkt ook geweldig, ziet er geweldig uit. Helemaal hot in Engeland, hier hoor je er niets van.
Heel jammer.
Het klinkt allemaal zo lekker internationaal.... vinden we in Nederlandquote:Op donderdag 28 mei 2015 23:47 schreef ato het volgende:
[..]
Onmogelijk? THE Common Linnits hadden een 2e plek en een grote hit. Het nieuwe nummer klinkt ook internationaal.
Dotan en Kovacs klinken ook internationaal ..
Ieder 2 jaar staat er een artiest op in Nederland die best internationaal klinkt en een goede uitstraling hebt.
Caro Emerald had dat 4 jaar geleden ook.
Dat is altijd bij een DJ, ik zou niet weten waarom dat JUIST bij het ESF een probleem moet zijn. Kijk je het weleens? Je denkt dat het een probleem is als er niets toevoegende mensen op het podium staan die een beetje lomp staan te juichen of springen?quote:Op vrijdag 29 mei 2015 11:02 schreef Jane het volgende:
Ik doel gewoon op alles waarbij het ESF het eerste echte samenwerkingsverband zou zijn. Volgens mij schreef ik dat ook in mijn eerdere post?
Maar stel nou dat we Armin van Buren of een andere beroemde DJ de inzending laten maken, he? Zetten we die dan als soort decorstuk op dat podium? Dat heeft best wel iets treurigs.Nog net geen Epke aan de rekstok, maar het scheelt niet veel.
Kan best zijn dat ik door de jaren heen iets gemist heb, maar ik kan me niet herinneren ooit een act gezien te hebben die een internationale celebrity als decorstuk op het podium hadden staan.quote:Op vrijdag 29 mei 2015 11:03 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
Dat is altijd bij een DJ, ik zou niet weten waarom dat JUIST bij het ESF een probleem moet zijn. Kijk je het weleens? Je denkt dat het een probleem is als er niets toevoegende mensen op het podium staan die een beetje lomp staan te juichen of springen?
Zijn we eens een keer ergens het eerste meequote:Op vrijdag 29 mei 2015 11:24 schreef Jane het volgende:
[..]
Kan best zijn dat ik door de jaren heen iets gemist heb, maar ik kan me niet herinneren ooit een act gezien te hebben die een internationale celebrity als decorstuk op het podium hadden staan.
Misschien kunnen we scoren door als eerste met deze gimmick te komen, maar ik vind het toch een beetje wanhopig overkomen.Ierland met met Bono op een kruk op het podium op de achtergrond, de UK met één van de honderden beroemdheden die zij hebben. Dat zou toch net zo raar zijn?
Ik ben zelf ook helemaal geen fan van die idioterie, maar belangrijker dan mijn voorkeur is dat volgens mij dat soort acts de laatste jaren ook helemaal niet meer zo goed scoren. Europa is wel een beetje klaar met alle acrobaten en trapezenummers die de aandacht van het nummer en de zanger (moeten) afleiden, heb ik het idee.quote:Op vrijdag 29 mei 2015 11:26 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
Zijn we eens een keer ergens het eerste mee![]()
Nee maar serieus, het hele circus aan dansers,wasmeisjes, en andere idiote decoratie wat voorbij komt... denk je echt dat dan een DJ achter een booth die een beetje staat te springen en (nep) draaien zo gek is?
Dat zou goed kunnen hoor, nogmaals; ik ben geen voorstander of liefhebber van DJ's an sich, maar we hebben de gekste dingen al eens geprobeerd, waarom zoiets niet eens? Kan ook best leven met een Caro Emerald, dat is iemand die in het buitenland ook daadwerkelijk iets klaar heeft gespeeld (op Glastonbury optreden bv.). Die nationale hype'jes a la Kensington, Dotan, Jett Rebel, en in mindere mate Waylon is wel een beetje 'been there, done that'.quote:Op vrijdag 29 mei 2015 11:49 schreef Jane het volgende:
[..]
Ik ben zelf ook helemaal geen fan van die idioterie, maar belangrijker dan mijn voorkeur is dat volgens mij dat soort acts de laatste jaren ook helemaal niet meer zo goed scoren. Europa is wel een beetje klaar met alle acrobaten en trapezenummers die de aandacht van het nummer en de zanger (moeten) afleiden, heb ik het idee.
Omdat we de vorige twee jaren eindelijk eens iets deden wat wel werkt en dit voort moeten zetten?quote:Op vrijdag 29 mei 2015 11:50 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
Dat zou goed kunnen hoor, nogmaals; ik ben geen voorstander of liefhebber van DJ's an sich, maar we hebben de gekste dingen al eens geprobeerd, waarom zoiets niet eens?
Caro Emerald is de nummer 1. Within Temptation zou ik ook interessant vinden maar als tweede keuze. Daarna de rest maar toch liever de rest dan een DJ. Ik mis die Hongaarse (Kovacs) in jouw rijtje. Wat vind jij van haar?quote:Kan ook best leven met een Caro Emerald, dat is iemand die in het buitenland ook daadwerkelijk iets klaar heeft gespeeld (op Glastonbury optreden bv.). Die nationale hype'jes a la Kensington, Dotan, Jett Rebel, en in mindere mate Waylon is wel een beetje 'been there, done that'.
Dat is het gevaarlijke aan een trend volgen, tegen de tijd dat je die trend doorhebt en meedoet met de trend is de trend alweer voorbij.quote:Op vrijdag 29 mei 2015 11:49 schreef Jane het volgende:
[..]
Ik ben zelf ook helemaal geen fan van die idioterie, maar belangrijker dan mijn voorkeur is dat volgens mij dat soort acts de laatste jaren ook helemaal niet meer zo goed scoren. Europa is wel een beetje klaar met alle acrobaten en trapezenummers die de aandacht van het nummer en de zanger (moeten) afleiden, heb ik het idee.
Eens.quote:Op vrijdag 29 mei 2015 11:24 schreef Jane het volgende:
[..]
Kan best zijn dat ik door de jaren heen iets gemist heb, maar ik kan me niet herinneren ooit een act gezien te hebben die een internationale celebrity als decorstuk op het podium hadden staan.
Misschien kunnen we scoren door als eerste met deze gimmick te komen, maar ik vind het toch een beetje wanhopig overkomen.Ierland met met Bono op een kruk op het podium op de achtergrond, de UK met één van de honderden beroemdheden die zij hebben. Dat zou toch net zo raar zijn?
Die doen er wel aan mee, maar niet voor de landen waarvan wij bekend zijn met de muziekindustrie.quote:Op vrijdag 29 mei 2015 19:28 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dat is het gevaarlijke aan een trend volgen, tegen de tijd dat je die trend doorhebt en meedoet met de trend is de trend alweer voorbij.
Misschien dat daarom elk land wat uitgaat van wat scoort op haar bek gaat bij het ESF?
[..]
Eens.
Trouwens, Als Ierland of Engeland weer eens wil winnen dan hoeven ze maar iets als U2, The Rolling Stones, Joss Stone...af te vaardigen. Misschien is het een beetje valsspelen maar het staat nergens in de regelmenten dat het niet mag.![]()
Wat dat betreft is het ESF een gek fenomeen, de A-artiesten doen er niet aan mee.
Jawel hoor Duitsland met Dita von Teese.quote:Op vrijdag 29 mei 2015 11:24 schreef Jane het volgende:
[..]
Kan best zijn dat ik door de jaren heen iets gemist heb, maar ik kan me niet herinneren ooit een act gezien te hebben die een internationale celebrity als decorstuk op het podium hadden staan.
Misschien kunnen we scoren door als eerste met deze gimmick te komen, maar ik vind het toch een beetje wanhopig overkomen.Ierland met met Bono op een kruk op het podium op de achtergrond, de UK met één van de honderden beroemdheden die zij hebben. Dat zou toch net zo raar zijn?
Dat was alleen niet echt een succes. Dat geldt sowieso wel voor dit soort 'gimmicks', net als die oude man uit Zwitserland vorig jaar. Dat wordt toch niet echt begrepen.quote:Op zaterdag 30 mei 2015 02:40 schreef capristo het volgende:
[..]
Jawel hoor Duitsland met Dita von Teese.
En de razend populaire, Olympisch- en wereldkampioen kunstschaatsen Plushenko op een miniatuur-ijsbaantje bij het winnende lied van Rusland een aantal jaren geleden.quote:Op zaterdag 30 mei 2015 02:40 schreef capristo het volgende:
[..]
Jawel hoor Duitsland met Dita von Teese.
De act van dat nummer was eigenlijk ook heel erg cheesy, met dat kaarsje, de intense camera blikken en het open shirt.quote:Op zaterdag 30 mei 2015 08:24 schreef Cee het volgende:
[..]
En de razend populaire, Olympisch- en wereldkampioen kunstschaatsen Plushenko op een miniatuur-ijsbaantje bij het winnende lied van Rusland een aantal jaren geleden.
Een van de slechtste winnaars ooitquote:Op zaterdag 30 mei 2015 12:21 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
De act van dat nummer was eigenlijk ook heel erg cheesy, met dat kaarsje, de intense camera blikken en het open shirt.
Nee, we weten dat je er niet van houdt.quote:Op zaterdag 30 mei 2015 21:54 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Bij mij in het dorp (Eindhoven) zijn nu allerlei bekende DJ's van Nederland aan het optreden (de A-namen, heb ik me laten vertellen), ik heb een flink deel gehoord. Ik kan niet zeggen dat ik enthousiaster ben geworden over het sturen van een DJ.
Dat sowieso maar dat ik het geen muziek vind is het niet zo relevant, dat je er nooit mee gaat scoren op het ESF is wel relevant. Dat Euphoria het een paar jaar geleden goed deed zegt mij weinig, dat was aan de zangeres en de act te danken, de DJ-begeleiding was niet meer dan dat, begeleiding. In die rol zou ik trouwens akkoord gaan met het meesturen van een van onze DJ's, al gaat mijn voorkeur uit naar een minder bombatische begeleiding, ik denk dat dit meisje ook daarmee wel gewonnen had.quote:Op zaterdag 30 mei 2015 22:39 schreef Fascination het volgende:
[..]
Nee, we weten dat je er niet van houdt.
Kylie.quote:Op zondag 31 mei 2015 01:19 schreef Pluto1975 het volgende:
Denk dat de productie gewoon door een dj gedaan moet worden, en het nummer radio vriendelijk en toegankelijk, zoiets als onderstaand (productie door top dj Schwarts en Paul Harris)
Jep, als dit mee zou doen zou het normaliter moeten winnen, hands down.quote:Op vrijdag 29 mei 2015 10:54 schreef Loveless85 het volgende:
Tjah, lekker makkelijk. Ieder bandje is ooit begonnen als gelegenheidscombinatie en zo uitgegroeid tot iets succesvols. Als je doelt op de DJ's, die zijn sowieso al gewend aan gastvocalisten, en iemand als Sharon is ook niet onbekend met wat gastvocalen neerleggen:
Niet daarmee, ik zou het niet eens top 15 schatten.quote:Op zondag 31 mei 2015 02:11 schreef FritzWepper het volgende:
[..]
Jep, als dit mee zou doen zou het normaliter moeten winnen, hands down.
De Nederlandse smaak is over het algemeen bagger in het kwadraat. Daarom dat NL vorig jaar 12 punten aan Oostenrijk gaf en daarmee de glazen van TCL mede ingooide.quote:Op vrijdag 29 mei 2015 08:30 schreef Injetta het volgende:
[..]
Ik bedoelde het vooral ironisch. Helemaal onmogelijk is het natuurlijk niet. Maar ik denk wel echt dat de gemiddelde Nederlandse smaak niet heel hoogstaand is. We zijn snel tevreden en vinden middelmaat al snel fantastisch.
Dat maakt het lastig om met elkaar tot een goede inzending te komen. Maar wie weet.... Komt er weer een succes! We blijven hopen en fan toch Ato
Ik weet niet waar jij dit op baseert, maar Nederland heeft een bloeiende popcultuur met een podium op elke straathoek (de dichtheid van poppodia is enorm), ontzettend veel ruimte en waardering voor jong creatief talent en vele artiesten die internationaal flink aan de weg timmeren.quote:Op maandag 1 juni 2015 05:52 schreef WhiteBeard het volgende:
[..]
De Nederlandse smaak is over het algemeen bagger in het kwadraat. Daarom dat NL vorig jaar 12 punten aan Oostenrijk gaf en daarmee de glazen van TCL mede ingooide.
Als je een Amsterdam Arena vol krijgt met mensen die in katzwijm vallen voor De Toppers, een groep die ons diep deed schamen toen ze meededen aan het ESF kun je gewoon stellen dat ons muziekgevoel over het algemeen de boertigheid van Normaal niet overtreft.
In Nederland willen de artiesten die een ESF zouden kunnen winnen niet gaan (Within Temptation). De rest is Volendams gejammer of Vrienden van Amstel Live je kachel zuipen op het ritme van vierderangs zangers en groepen.
Nederland heeft sinds de jaren 70 geen uitgebreide hoogstaande muziek cultuur meer. Alles is neergesabeld door een combinatie van socialisme en calvinisme.
Nederland is ook het land van Gooise matras en nepotisme. Daaruit komt dat veel lieden die totaal geen verstand van het ESF hebben uitgebreid hun mening menen te moeten uiten en zich overal mee menen te moeten bemoeien.
Indien de mentaliteit op muziekgebied niet verandert in NL kun je gewoon vergeten dat NL voor 2050 het ESF nog eens wint. Dat is onmogelijk binnen de huidige cultuur in Nederland.
Misschien moeten we eens een moslima sturen met hoofddoek met achtergrond zangeressen in boerka. Geniaal is dat. Boodschap en zo
Was me ook erg van ze tegengevallen als ze hierom niet mee zouden doen. Zeker van Duitsland.quote:Op maandag 1 juni 2015 10:22 schreef Cyan9 het volgende:
Sommige mensen moet je natuurlijk ook niet al te serieus nemen hè.
Ik zag net dat Duitsland en Oostenrijk zich niet al te veel aantrekken van de nul punten van dit jaar, beide landen zijn er in 2016 ook weer bij.
Het is natuurlijk positief dat het ESC enorm populair is in Duitsland, kijk maar naar die feesten in Hamburg waar de punten doorgever altijd staat.quote:Op maandag 1 juni 2015 10:42 schreef Roger_Epiales het volgende:
[..]
Was me ook erg van ze tegengevallen als ze hierom niet mee zouden doen. Zeker van Duitsland.
Dan zit je naast het land wat 8 jaar achtereen niet eens door de voorronde kwam, zelfs al laatste is geweest en dan ga je zelf staan mekken bij een slecht resultaat. Zo kinderachtig zijn die Duitsers niet.
"vele artiesten"? quatschquote:Op maandag 1 juni 2015 09:40 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Ik weet niet waar jij dit op baseert, maar Nederland heeft een bloeiende popcultuur met een podium op elke straathoek (de dichtheid van poppodia is enorm), ontzettend veel ruimte en waardering voor jong creatief talent en vele artiesten die internationaal flink aan de weg timmeren.
...
In de Schwulenszene ja. De rest kijkt om eens even flink te lachen.quote:Op maandag 1 juni 2015 11:06 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Het is natuurlijk positief dat het ESC enorm populair is in Duitsland, ...
Een gezond popklimaat hangt natuurlijk van veel meer af dan alleen internationale bekendheid. Het klimaat in Nederland is gewoon zeer gunstig.quote:Op maandag 1 juni 2015 11:10 schreef riazop het volgende:
[..]
"vele artiesten"? quatsch
Behoudens een aantal dj's en mr probz stelt Nederland "internationaal" totaal niets voor.
Dat is mager voor een land met toch 17 miljoen inwoners.
Tenzij je met "internationaal succes" bedoelt dat de honderden Nederlandse succesrappers heel populair in Belgie en Suriname zijn.
Dan kwamen ze dit jaar bedrogen uit, er was weinig om te lachen.quote:Op maandag 1 juni 2015 11:11 schreef riazop het volgende:
[..]
In de Schwulenszene ja. De rest kijkt om eens even flink te lachen.
quote:Op maandag 1 juni 2015 12:44 schreef ato het volgende:
Dotan, Kovacs en Kensington beginnen internationaal aan de weg te timmeren.
Houdt de Tros dit in de smiezen?
Dat is nou net de gedachten gang die eruit moet. Dit zijn van die risico's die je eigenlijk gewoon moet nemen.quote:Op maandag 1 juni 2015 12:50 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
Kovacs, okee, maar gok dat dat iets te 'moeilijk' is voor ESF. Die andere 2 heeft ieder land minstens zelf 23 in een dozijn bandjes van. Das echt niks bijzonders en internationaal gezien trek je daar geen bekijks mee
Ja ik ben helemaal voor, zoiets kán best werken. Gewoon wat meer gewaagde keuzes, metalzangeres met DJ, een Kovacs oid. Asjeblieft, een Kensington is toch gewoon de reïncarnatie van Kane en een soort van 3JS zonder de vislucht? Radiovriendelijke poprock voor huisvrouwtjes.quote:Op maandag 1 juni 2015 13:22 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Dat is nou net de gedachten gang die eruit moet. Dit zijn van die risico's die je eigenlijk gewoon moet nemen.
Je bent of een troll of je snapt helemaal niks van het produceren van dancemuziek of wat dance muziek uberhaupt is. (ik weet al dat het dat laatste is) Heb je wel eens goed naar Euphoria geluisterd? Dat is pure uplifting dancemuziek en dat is iets wat Armin nou perfect kan maken.quote:Op vrijdag 29 mei 2015 19:24 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik vind die van Buuren een leuke knul en hij zal best een beetje muzikaal zijn maar het componeren van meldieuze muziek is een heel ander kunstje dan het samplen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |