oh daar heb ik nog niet gevochten, gewoon hard doorgezwommenquote:Op dinsdag 26 mei 2015 09:21 schreef n8n het volgende:
[..]
Ik hoor je wel weer als je onder water bent geweest.
En toch is het mogelijk dat je dan alles kwijtraakt lees ik her en derquote:Op dinsdag 26 mei 2015 10:43 schreef 2dope het volgende:
Wat ik overigens wel een opmerkelijke keuze vind is dat CDPR heeft besloten in TW3 niet langer een opslagmogelijkheid heeft. niet zo boeiend (zadeltassen ftw), maar vind een extra kist ofzo altijd wel fijn.
Overigens voor mensen die wel graag een soort 'basis' hebben, je kunt al je overbodige meuk die je eigenlijk nog niet kwijt wil gewoon op een willekeurige plek op de grond lazeren, blijft gewoon liggen. Leuk detail.
Alles wat je moest vinden in Skyrim lag gewoon aan het eind van een dungeoncrawl. Het was totaal geen zoektocht, o.i.d. Bij TW3 krijg je vaak zo'n globaal stuk gebied, waar je dus meer moet zoeken. Niet uitdagend ofzo, maar je zoekt tenminste.quote:Op dinsdag 26 mei 2015 10:39 schreef 2dope het volgende:
Het verschil is dat je in beide naar de marker gaat. In Skyrim was het dan bij aankomst regelmatig een kwestie van red je maar, in TW3 is het knopje inhouden en zoeken naar een rode gloed.
Dat was nog een klacht van iemand ergens, dat TW3 alleen maar bestaat uit "ga naar locatie X, activeer Witcher Sense en zoek rode bewegende kleurtjes". Zwaar overtrokken natuurlijk, maar heb nog niet echt de moeite gehad om iets te vinden.
De 'klacht' die ik aanhaalde van iemand anders vond dat nou juist een pluspunt, de schaarse infomatie.quote:Op dinsdag 26 mei 2015 10:45 schreef Geralt het volgende:
[..]
Mijn opmerking over Skyrim ging meer over dat je slechts 1 kort zinnetje in je questlog had staan. Bijvoorbeeld ga naar Pietje in Whiterun en vraag hem zus of zo.
En dat was het dan. Daar zat dan uiteraard een verhaaltje achter over het hoe en wat en waarom, maar omdat je dat alleen hoorde op het moment dat je de quest kreeg en je vaak 50+ sidequests in je log had staan had ik geen idee meer waarom ik nou eigenlijk naar Pietje in Whiterun toe moest en waarom dat belangrijk was. Dan kreeg je bv iets van Pietje en dat moest dan terug naar je questgiver ergens, maar dat verzande dan ook weer tussen je questlog en als je dat niet meteen deed dan kwam je uuuuren later daar aan en had je weer geen idee wat precies de bedoeling was.
En dat allemaal omdat de quests in Skyrim bijzonder summier omschreven waren. Niet voor niks dat daar een mod voor uit kwam. Die heeft mij erg geholpen destijds.
Dat bedoelde ik dus meer en niet zo van loop naar je questmarker want daar moet je zijn.
Die kon je overigens ook uitzetten (al dan niet met een mod) en in The Witcher 3 kan je de hele HUD ook uitzetten. Dan is dat probleem opgelost, maar als je questlog niet duidelijk is blijf je zitten met mijn probleem.
Dat had Skyrim pas met de better quests modquote:Op dinsdag 26 mei 2015 10:50 schreef 2dope het volgende:
maar dat had Skyrim ook al volgens mij( zij het ietwat summier).
Voor de misc. quests wellicht, de standaard/main quests hadden gewoon een korte backstory.quote:Op dinsdag 26 mei 2015 10:51 schreef Geralt het volgende:
[..]
Dat had Skyrim pas met de better quests mod
Die wel ja, maar dit soort games speel je natuurlijk niet alleen voor de mainquestquote:Op dinsdag 26 mei 2015 10:52 schreef 2dope het volgende:
[..]
Voor de misc. quests wellicht, de standaard/main quests hadden gewoon een korte backstory.
Oh dat is wel handigquote:Op dinsdag 26 mei 2015 10:49 schreef Drankster het volgende:
Nadat ik alle boeken, notes etc. heb gelezen verkoop ik alles bij dezelfde merchant. Mocht ik ooit nog een keer iets nodig hebben wat ik heb verkocht weet ik waar ik moet zijn.
nee, zeker niet. Het is voor mij weer iets dat ik voorlopig op elk verloren moment ff kan spelen. Soms een stuk mainquest, soms gewoon wat sidemissions etc. En soms zelfs gewoon maar wat rondkloten oid.quote:Op dinsdag 26 mei 2015 10:57 schreef Geralt het volgende:
[..]
Die wel ja, maar dit soort games speel je natuurlijk niet alleen voor de mainquest
Vind het nog aardig goed gedaan ook nogquote:Op dinsdag 26 mei 2015 09:51 schreef Geralt het volgende:
[..]
Ik wist niet dat die vertaald waren in het Nederlands
Ja dat. Heerlijk. Merk zelfs dat ik niet te lang achter elkaar moet spelen omdat ik dan de neiging krijg om te rushen. Dan wil ik gaan fasttravellen enzo.quote:Op dinsdag 26 mei 2015 10:59 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Soms een stuk mainquest, soms gewoon wat sidemissions etc. En soms zelfs gewoon maar wat rondkloten oid.
FT doe ik wel om missies uit te spelen bijv, maar probeer zoveel mogelijk te voet te doen en ook nog wat planten mee te pikken her en der.quote:Op dinsdag 26 mei 2015 11:02 schreef Miauw_Zedong het volgende:
[..]
Ja dat. Heerlijk. Merk zelfs dat ik niet te lang achter elkaar moet spelen omdat ik dan de neiging krijg om te rushen. Dan wil ik gaan fasttravellen enzo.
In veel gevallen wel, maar vaak moest je ook een item/switch/whatever zoeken, zonder dat deze voor je gemarkeerd werd met een rood kleurtje.quote:Op dinsdag 26 mei 2015 10:47 schreef The_Substitute het volgende:
[..]
Alles wat je moest vinden in Skyrim lag gewoon aan het eind van een dungeoncrawl. Het was totaal geen zoektocht, o.i.d. Bij TW3 krijg je vaak zo'n globaal stuk gebied, waar je dus meer moet zoeken. Niet uitdagend ofzo, maar je zoekt tenminste.
Totale quatsch verder is mijn mening, ik heb helemaal niet het idee dat je overmatig veel bezig bent met Witcher Sense. Repetitief is het al helemaal niet, zeker niet vergeleken met TES-games.quote:Ik heb het even gespeeld, dank demo versies! En heb gekozen The Witcher 3 niet aan te schaffen.
Het is nogal repetitief, zoals in de review ook al staat. Je bent áltijd aan het zoeken met je 'Witcher Sense' actief. Dat en af en toe een monster slachten. Maar voor bijna alle quests zoek je iets. Of je moet sporen zoeken of je moet een schild zoeken of een plantje zoeken.
Dit allemaal wordt ook nog eens geholpen door: oranje/geel = non-quest object, rood = quest object. Dus het is eigenlijk vooral 'Zoeken naar rode dingen'. Daar berust het hele spel zo ongeveer op (wat ik gespeeld heb en dat is tot en met de 'eerste act' (Dat je het begin area uit mag).
Het is zo'n zelfde verhaal als met Watchdogs, dat je kan 'hacken'. En vervolgens berust het hele spel op 1 key-actie, hacken. Hack dit, hack dat, hack hack hack, nadat je dat een paar keer gedaan heb is de lol er ook wel vanaf.
Het spel (The Witcher 3) is ook nog eens nogal vrijgevig in het vertellen hoe je met de omgeving/destructables omgaat. Deur inbeuken? Iets in brand steken? Sure, daar hebben we icoontjes voor. Als je dat vergelijkt met Skyrim daarbij wordt je eigenlijk niets voorgekauwd en moet je 99% zelf maar uitzoeken. Er is een quest marker en that's it.
Nu is The Witcher 3 iets uitgebreider dan Skyrim als het gaat om combat. Dat je je (in sommige gevallen) goed moet voorbereiden d.m.v. potions, lotions, concoctions, noem maar op, maar de gimmick van het spelen en om het spel uit te kunnen (gaan) spelen berust vooral op die ene toetsaanslag, Witcher Sense en dan maar beetje rondlopen/dwalen totdat je iets roods ziet.
Lol diegene had hem zeker op easy staanquote:Op dinsdag 26 mei 2015 11:04 schreef 2dope het volgende:
[..]
In veel gevallen wel, maar vaak moest je ook een item/switch/whatever zoeken, zonder dat deze voor je gemarkeerd werd met een rood kleurtje.
Dit is trouwens niet mijn klacht maar van iemand van Tweakers, één die ik niet deel. Heb 'm ff opgezocht:
[..]
Totale quatsch verder is mijn mening, ik heb helemaal niet het idee dat je overmatig veel bezig bent met Witcher Sense. Repetitief is het al helemaal niet, zeker niet vergeleken met TES-games.
"Dank demo versies"quote:Op dinsdag 26 mei 2015 11:04 schreef 2dope het volgende:
[..]
In veel gevallen wel, maar vaak moest je ook een item/switch/whatever zoeken, zonder dat deze voor je gemarkeerd werd met een rood kleurtje.
Dit is trouwens niet mijn klacht maar van iemand van Tweakers, één die ik niet deel. Heb 'm ff opgezocht:
[..]
Totale quatsch verder is mijn mening, ik heb helemaal niet het idee dat je overmatig veel bezig bent met Witcher Sense. Repetitief is het al helemaal niet, zeker niet vergeleken met TES-games.
Bovenstaande klacht is van toepassing op alle RPG's. Noem mij eens een RPG waar je niet 90% van de quests op zoek bent naar persoon of object. Bij The Witcher 3 heb je er tenminste nog een tof verhaal omheen (vooral ook bij de sidequests) zodat ze iig niet totaal als fetchquests aanvoelen.quote:Op dinsdag 26 mei 2015 11:04 schreef 2dope het volgende:
[..]
Totale quatsch verder is mijn mening, ik heb helemaal niet het idee dat je overmatig veel bezig bent met Witcher Sense. Repetitief is het al helemaal niet, zeker niet vergeleken met TES-games.
Komt nog eens bij dat een Witcher een "tracker" is...Zou wat zijn als dat onderdeel weggelaten werdquote:Op dinsdag 26 mei 2015 11:08 schreef Miauw_Zedong het volgende:
[..]
Bovenstaande klacht is van toepassing op alle RPG's. Noem mij eens een RPG waar je niet 90% van de quests op zoek bent naar persoon of object. Bij The Witcher 3 heb je er tenminste nog een tof verhaal omheen (vooral ook bij de sidequests) zodat ze iig niet totaal als fetchquests aanvoelen.
Dat dus, persoonlijk vind ik w3 quests kwalitatief stukken beter en dan vooral de verhalen. Skyrim zit vol met saaie generieke haal item x op in grot y. Verzamel 20 deathbells vind ik nou niet echt uitdagend, questgiver zegt ook nog waar ze groeien. Je moet in sommige grotten wat puzzelen maar die zijn niet heel moeilijk uiteindelijk was er ook maar één weg die naar de treasure gaat.quote:Op dinsdag 26 mei 2015 11:08 schreef Miauw_Zedong het volgende:
[..]
Bovenstaande klacht is van toepassing op alle RPG's. Noem mij eens een RPG waar je niet 90% van de quests op zoek bent naar persoon of object. Bij The Witcher 3 heb je er tenminste nog een tof verhaal omheen (vooral ook bij de sidequests) zodat ze iig niet totaal als fetchquests aanvoelen.
Eens, tot nu toe zijn de quests in TW3 echt een verademing t.o.v. zo veel andere RPGs. Ik hoop dat het dat kan blijven volhouden, ben nog totaal niet ver.quote:Op dinsdag 26 mei 2015 11:24 schreef PirE het volgende:
[..]
Dat dus, persoonlijk vind ik w3 quests kwalitatief stukken beter en dan vooral de verhalen. Skyrim zit vol met saaie generieke haal item x op in grot y. Verzamel 20 deathbells vind ik nou niet echt uitdagend, questgiver zegt ook nog waar ze groeien. Je moet in sommige grotten wat puzzelen maar die zijn niet heel moeilijk uiteindelijk was er ook maar één weg die naar de treasure gaat.
En in w3 zitten ook puzzels, ben al een puzzel tegengekomen waarbij je potten in een bepaalde volgorde moet igniten, dat soort dingen kwam ik ook tegen in skyrim.
Je zou kunnen zeggen dat ze misschien niet alles met geel en rood aan hadden moeten geven, maar gewoon dezelfde kleur. Dat zo'n interactief gedeelte niet zo snel opvalt tussen al die te plunderen kisten en lichamen, e.d.quote:Op dinsdag 26 mei 2015 11:04 schreef 2dope het volgende:
In veel gevallen wel, maar vaak moest je ook een item/switch/whatever zoeken, zonder dat deze voor je gemarkeerd werd met een rood kleurtje.
Dit is trouwens niet mijn klacht maar van iemand van Tweakers, één die ik niet deel. Heb 'm ff opgezocht:
Totale quatsch verder is mijn mening, ik heb helemaal niet het idee dat je overmatig veel bezig bent met Witcher Sense. Repetitief is het al helemaal niet, zeker niet vergeleken met TES-games.
De sidequests zijn inderdaad heel erg tof in W3quote:Op dinsdag 26 mei 2015 11:24 schreef PirE het volgende:
[..]
Dat dus, persoonlijk vind ik w3 quests kwalitatief stukken beter en dan vooral de verhalen. Skyrim zit vol met saaie generieke haal item x op in grot y. Verzamel 20 deathbells vind ik nou niet echt uitdagend, questgiver zegt ook nog waar ze groeien. Je moet in sommige grotten wat puzzelen maar die zijn niet heel moeilijk uiteindelijk was er ook maar één weg die naar de treasure gaat.
En in w3 zitten ook puzzels, ben al een puzzel tegengekomen waarbij je potten in een bepaalde volgorde moet igniten, dat soort dingen kwam ik ook tegen in skyrim.
Ik ben nu lvl 14 en moet zeggen dat de mainquests geweldig zijn, maar ook best wat secondary/ contract quests zijn behoorlijk goed. En dan met name omdat je bij vrijwel elke quest een keuze hebt die het einde net iets veranderd, dat geeft mij het gevoel meer invloed te hebben en meer voldoening dan een, haal voorwerp A op en krijg 100 goud ervoor.quote:Op dinsdag 26 mei 2015 11:27 schreef 2dope het volgende:
[..]
Eens, tot nu toe zijn de quests in TW3 echt een verademing t.o.v. zo veel andere RPGs. Ik hoop dat het dat kan blijven volhouden, ben nog totaal niet ver.
Aye, vooral omdat het zichtbaar is. Dat vond ik in Dragon Age ook al best sterk trouwens, sterker dan TES/Fallout in ieder geval. Als ik me goed herinner pronkten die games altijd met hun 'vele eindes'. Dat bleek dan uiteindelijk te gaan om een slaapverwekkend verhaaltje dat verteld werd bij uitspelen over een locatie of personage, in plaats dat je tijdens de game zelf nog echt verandering ondervond.quote:Op dinsdag 26 mei 2015 11:31 schreef Frag_adder het volgende:
[..]
Ik ben nu lvl 14 en moet zeggen dat de mainquests geweldig zijn, maar ook best wat secondary/ contract quests zijn behoorlijk goed. En dan met name omdat je bij vrijwel elke quest een keuze hebt die het einde net iets veranderd, dat geeft mij het gevoel meer invloed te hebben en meer voldoening dan een, haal voorwerp A op en krijg 100 goud ervoor.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |