Oh wat klinkt dat heerlijk en fijnquote:Op donderdag 7 mei 2015 11:40 schreef pessie het volgende:
Morgen al 4 weken! Gisteren woog hij al 3080 gram (+800 gram) en was hij 51cm (+7cm tov geboorte)!
Hij is zo'n mooi, perfect, heerlijk, knuffelig ventje! En kalm! Ik heb nog nooit zo'n kalme baby gehad
Dan kun je altijd nog met een brandweerdinges uit huis gehaald worden.quote:Op donderdag 7 mei 2015 12:28 schreef Fuente het volgende:
Ik snap wel dat ze dat zeker willen weten. Er zou maar wat mis gaan en er zou dan maar geen brancard langs passen. Was hier toen reden voor een bevalling in de woonkamer.
Maar misschien kun je het uittesten met een plank ofzo? Of de draai beneden lukt? Zo ja, dan is er weinig aan de hand lijkt me.
quote:Op donderdag 7 mei 2015 12:28 schreef mignonne het volgende:
Dat kind kukelt er echt niet zomaar uit, dat was het probleem nou juist immers.
Maar is dat echt een 'risico' van een poliklinische bevalling, in de zin dat die dingen vaker nodig zijn, of zijn dat gewoon middelen waar eerder naar gegrepen wordt, omdat je toch al in het ziekenhuis bent?quote:Op donderdag 7 mei 2015 12:29 schreef mignonne het volgende:
Bovendien, als je eerlijk voorgelicht wordt, dan dien je ook eerlijk voorgelicht te worden over de 'risico's' die je neemt met het verplaatsen van je bevalling al op voorhand. Poliklinische bevallingen kennen een hoger percentage pijnbestrijding, ingrepen en kunstverlossingen namelijk.
Vooral dat laatstequote:Op donderdag 7 mei 2015 12:45 schreef twist02 het volgende:
[..]![]()
[..]
Maar is dat echt een 'risico' van een poliklinische bevalling, in de zin dat die dingen vaker nodig zijn, of zijn dat gewoon middelen waar eerder naar gegrepen wordt, omdat je toch al in het ziekenhuis bent?
Duidelijkquote:Op donderdag 7 mei 2015 12:51 schreef mignonne het volgende:
[..]
Vooral dat laatste![]()
Maar desalniettemin om die reden dus wel echt een risico. Een vacuümverlossing wordt eerder gedaan in een ziekenhuissetting omdat de overdracht laagdrempeliger is en het materieel sneller voorhanden is. (Overdag dan! en als het niet al te druk is). Hetzelfde geldt voor pijnbestrijding. Vanuit een thuissituatie zie je toch wel vaker dat iemand met niet vorderende ontsluiting naar het ziekenhuis gaat, en dat dan bij aankomst ineens blijkt dat het opgeschoten is. waarschijnlijk door de beweging enz. Zelfde verhaal met een vacuüm, niet zelden dat je ziet dat het niet vordert en dat vervolgens in het ziekenhuis t kind uiteindelijk alsnog zonder vacuüm geboren wordt.
Het feit dat men in het ziekenhuis is, maakt het enerzijds laagdrempeliger voor cliënten om te vragen om bijvoorbeeld pijnstilling, en anderzijds laagdrempeliger voor verloskundigen om snel over te dragen.
Let wel, ik zeg niet dat alles per se slecht is hè aan poliklinisch bevallen! Alleen ik mis bij heel veel verloskundigen (en artsen ook) een goede voorlichting waarin álle voor- en nadelen meegewogen worden. En een van de dingen die voor een cliënte die graag thuis wil bevallen best wel eens mee zou kunnen wegen, is dus het nadeel dat aan poliklinisch bevallen zit. Dat is niet fair om daar dan verder niet op in te gaan vind ik. Het is te zwart-wit om te zeggen 'je mag niet thuis' ivm risico's (welke? hoe groot??) en dan te stellen dat poliklinisch dús beter is. Dat is aan de cliënt zelf om te beslissen of ze het wel of niet een betere optie vindt.
Maar dat is dus ook het belangrijkste! Je bevalt het best waar je je veilig voelt. Want daar ontspan je, daar kun je je overgeven aan je lichaam en wat er gebeurd enzovoorts.quote:Op donderdag 7 mei 2015 13:02 schreef twist02 het volgende:
[..]
Duidelijken eens wat betreft voorlichting die inderdaad beter kan. En die B.R.A.I.N.S. methode is inderdaad een goeie!
Ik wil sowieso graag poliklinisch bevallen, maar zodra dat ter sprake komt, krijg ik ook vrijwel alleen reacties in de trant van: "Oh goed zo, ja moet je ook doen hoor, dat thuisbevallen is maar niks, ik ken een verhaal van de nicht-van-de-schoonmaakster-van-de-buurvrouw en dat was thuis dus helemaal fout gegaan...en..en..!"
Ik merk dat mensen vaak uitgaan van doemscenario's, maar ik vind angst een slechte raadgever. Het moet inderdaad een persoonlijke afweging zijn. Voor mij gaan de voordelen van een thuisbevalling denk ik 'minder' op, omdat ik me volgens mij in een ziekenhuis niet minder prettig voel ofzo. En ook al ben ik niet bang voor ernstige complicaties, het idee (hoe onterecht misschien ook) dat ik in een ziekenhuis ben, geeft mij juist wel meer rust. En die rust lijkt me dan weer wel een 'echt' voordeel.
mwhehe ja dat dus. Daarom dus ook het vriendelijke verzoek van de ambulancebroeders of iedereen voortaan zn hartaanval in de buurt van een AED wil krijgen. Liefst ook overdag en met iemand die kan reanimeren in de buurt.quote:Op donderdag 7 mei 2015 13:03 schreef Minarosa het volgende:
Ik krijg het gevoel dat je om een kind te mogen krijgen eerst een gelijkvloerse bejaardenwoning van 200 vierkante meter met brede deuren moet hebbenDoet me denken aan de kraamzorg intake, toen werden bij ons ook opmerkingen gemaakt over trappen (bovenwoning) en beschikbare ruimte. Maar daar heb ik hier al genoeg over geklaagd
![]()
Echt, overal ter wereld krijgen vrouwen kinderen in beroerde omstandigheden, onze "problemen" zijn echt totaal verwaarloosbaar/luxeprobleem en worden zo uitvergroot
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |