dit dusquote:Op zaterdag 25 april 2015 23:30 schreef LXIV het volgende:
[..]
Blijkbaar wel, want religieuze scholen (christelijke tenminste) scoren in het algemeen het hoogste op alle testen.
Ik denk vooral dat het komt door de aanwezige normen en waarden en autoriteit. Dus gewoon leraren met respect behandelen, plichtsgetrouwe ouders die naar ouderavonden komen, leraren die een ideologie en motivatie hebben.quote:Op zaterdag 25 april 2015 23:36 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Ik neem even van je aan dat christelijke scholen het hoogst scoren.
Komt dit dan omdat het scholen zijn die op christelijke leest geschoeid zijn?
Of omdat het scholen zijn die niet meegegaan zijn in de talloze onderwijsvernieuwingen en omdat het scholen zijn met veel autochtone/westerse leerlingen?
Dat is meer een mentaliteitskwestie. Het lijkt mij verder onverstandig om kinderen te brainwashen met Bijbelverhalen en wonderen van de grote scenarioschrijver hierboven.quote:Op zaterdag 25 april 2015 23:41 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik denk vooral dat het komt door de aanwezige normen en waarden en autoriteit. Dus gewoon leraren met respect behandelen, plichtsgetrouwe ouders die naar ouderavonden komen, leraren die een ideologie en motivatie hebben.
Ook wanneer er gecorrigeerd werd voor aanwezigheid van zwarte leerlingen bleven de Christelijke scholen hoger scoren. Dus een zwarten scoren gemiddeld ook hoger op Christelijke scholen. (Dan andere zwarten uiteraard).
Maar daarvoor hoeft een school geen religieuze achtergrond te hebben. Ook op een openbare school kun je dit soort eisen stellen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 23:41 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik denk vooral dat het komt door de aanwezige normen en waarden en autoriteit. Dus gewoon leraren met respect behandelen, plichtsgetrouwe ouders die naar ouderavonden komen, leraren die een ideologie en motivatie hebben.
Ook wanneer er gecorrigeerd werd voor aanwezigheid van zwarte leerlingen bleven de Christelijke scholen hoger scoren. Dus een zwarten scoren gemiddeld ook hoger op Christelijke scholen. (Dan andere zwarten uiteraard).
Dan moet je dat niet doen met jouw kinderen. Je bent daar vrij in, in Nederland.quote:Op zaterdag 25 april 2015 23:43 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Dat is meer een mentaliteitskwestie. Het lijkt mij verder onverstandig om kinderen te brainwashen met Bijbelverhalen en wonderen van de grote scenarioschrijver hierboven.
Ik ben daar vrij in. Geloof is een keuze, maar daar val je kinderen toch niet mee lastig?quote:Op zaterdag 25 april 2015 23:45 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dan moet je dat niet doen met jouw kinderen. Je bent daar vrij in, in Nederland.
Daar worden die eisen ook gesteld, uiteraard.quote:Op zaterdag 25 april 2015 23:44 schreef Morrigan het volgende:
[..]
Maar daarvoor hoeft een school geen religieuze achtergrond te hebben. Ook op een openbare school kun je dit soort eisen stellen.
Iedereen heeft een bepaalde levensbeschouwing. Of dat nu Rooms-katholicisme, de Islam, (N)ietsisme, humanisme of liberalisme is. Hoe dan ook beinvloed je jouw kinderen daarmee. Door naar wat voor programma's je kijkt op tv, door opmerkingen die je maakt, door hoe je met ze omgaat. Al weet ik ook wel dat de meeste Nederlanders gewoon niks zijn. Of eigenlijk helemaal geen idee hebben of er überhaubt over nadenken. Maar dat krijgen die kinderen dan ook weer mee.quote:Op zaterdag 25 april 2015 23:46 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Ik ben daar vrij in. Geloof is een keuze, maar daar val je kinderen toch niet mee lastig?
Ik vind atheïsme niet te vergelijken met religie. Gelovigen gaan altijd uit van niet te bewijzen standpunten. Die d.m.v. ouderwetse propaganda tot feiten gebombardeerd worden.quote:Op zaterdag 25 april 2015 23:48 schreef LXIV het volgende:
[..]
Iedereen heeft een bepaalde levensbeschouwing. Of dat nu Rooms-katholicisme, de Islam, (N)ietsisme, humanisme of liberalisme is. Hoe dan ook beinvloed je jouw kinderen daarmee. Door naar wat voor programma's je kijkt op tv, door opmerkingen die je maakt, door hoe je met ze omgaat. Al weet ik ook wel dat de meeste Nederlanders gewoon niks zijn. Of eigenlijk helemaal geen idee hebben of er überhaubt over nadenken. Maar dat krijgen die kinderen dan ook weer mee.
Bewijzen horen bij de wetenschap. Dat leren ze later wel op de universiteit. Geloof gaat (zeker bij kinderen) vooral over normen en waarden. Ik vind de normen en waarden van het Christendom prima voor mijn kinderen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 23:51 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Ik vind atheïsme niet te vergelijken met religie. Geloven gaan altijd uit van niet te bewijzen standpunten. Die d.m.v. ouderwetse propaganda tot feiten gebombardeerd worden.
Maar goed, dat is voor een andere discussie.
Het Christendom zonder de schepper en diens wonderen...quote:Op zaterdag 25 april 2015 23:52 schreef LXIV het volgende:
[..]
Bewijzen horen bij de wetenschap. Dat leren ze later wel op de universiteit. Geloof gaat (zeker bij kinderen) vooral over normen en waarden. Ik vind de normen en waarden van het Christendom prima voor mijn kinderen.
Als die sprookjes betekenen dat mijn kind beter les krijgt dan neem ik het graag voor lief, thuis krijgt hij immers voldoende mee om het sprookjesboek niet te serieus te nemen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 23:43 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Dat is meer een mentaliteitskwestie. Het lijkt mij verder onverstandig om kinderen te brainwashen met Bijbelverhalen en wonderen van de grote scenarioschrijver hierboven.
Die sprookjes zorgen niet voor beter onderwijs. De cultuur en goed onderwijs zorgen voor betere prestaties. Christelijke scholen zijn minder meegegaan in de onderwijsvernieuwing en hebben minder allochtonen en niet-westerse leerlingen.quote:Op zondag 26 april 2015 00:00 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als die sprookjes betekenen dat mijn kind beter les krijgt dan neem ik het graag voor lief, thuis krijgt hij immers voldoende mee om het sprookjesboek niet te serieus te nemen.
Wat jij wil, dan stuur je jouw kind toch naar een openbare school?quote:Op zondag 26 april 2015 00:09 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Die sprookjes zorgen niet voor beter onderwijs. De cultuur en goed onderwijs zorgen voor betere prestaties. Christelijke scholen zijn minder meegegaan in de onderwijsvernieuwing en hebben minder allochtonen en niet-westerse leerlingen.
De hele bijbel staat vol met belachelijke sprookjes, enkele voorbeelden, mensen die opstaan uit de dood, overleven in de maag van een walvis en Lot die seks heeft met zijn dochters.
Leuk dat ik de vrijheid heb om mijn kinderen te vrijwaren van die onzin. Jammerlijk dat gelovigen de vrijheid hebben om d.m.v. onderwijs kinderen vol te stoppen met religieuze onzin.quote:Op zondag 26 april 2015 00:15 schreef Leandra het volgende:
[..]
Wat jij wil, dan stuur je jouw kind toch naar een openbare school?
Die vrijheid heb je in NL... Behalve in Amsterdam
Zorg dan dat openbare scholen op hetzelfde niveau gaan presteren en je hebt zo een deel van de leerlingen van die religieuze scholen erbij.quote:Op zondag 26 april 2015 00:18 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Leuk dat ik de vrijheid heb om mijn kinderen te vrijwaren van die religieuze onzin. Jammerlijk dat gelovigen de vrijheid hebben om d.m.v. onderwijs kinderen vol te stoppen met religieuze onzin.
Als christelijke scholen gemiddeld beter scoren dan openbare, betekent dat niet dat alle christelijke scholen beter presteren dan alle openbare scholen. Daarnaast moet de invloed van thuis ook niet onderschat worden.quote:Op zondag 26 april 2015 00:21 schreef Leandra het volgende:
[..]
Zorg dan dat openbare scholen op hetzelfde niveau gaan presteren en je hebt zo een deel van de leerlingen van die religieuze scholen erbij.
Het probleem is dat er heel witte en zwarte wijkjes naast elkaar staan en sommige scholen wat meer witte wijkjes eromheen hebben. Het probleem speelt bijna door heel de stad. Overal zijn wel wat koopprojecten gestart wat blanke mensen met goede banen aangetrokken heeft. De sociale (huur)wijken zijn doorgaan steeds zwarter geworden, omdat bewoners naar betere wijken of buiten de stand getrokken zijn, zodra die het konden betalen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 23:42 schreef probeer het volgende:
Iemand al onderzocht waar in Amsterdam precies de 'sweet spots' zijn qua wonen met deze nieuwe regels? Dus een locatie waarbij de dichtstbijzijnde 8 scholen de meeste 'goede' scholen bevatten?
Nou zo zwart/wit is het niet. In mijn buurt wonen veel hoogopgeleide allochtonen met een goede baan. Die brengen hun kinderen ook graag naar een witte school.quote:Op zaterdag 25 april 2015 22:20 schreef Leandra het volgende:
[..]
Sterker nog; buitenlandse ouders nemen vaak kennelijk niet de moeite om hun kind naar een goede school te brengen, dus het is helemaal geen kwestie van buitengesloten voelen, maar van gemakzucht.
Je mag zelf 8 scholen kiezen begrijp ik.quote:Op zaterdag 25 april 2015 23:07 schreef LXIV het volgende:
Het mag dan wel verboden zijn je kind op een blanke school te willen plaatsen, nog altijd mag je wat scholing betreft toch een levensbeschouwing kiezen! Als ik mijn kind op een katholieke school wil, dan kan het toch nooit zo zijn dat een computer het op een islamitische zet?
Gelukkig heb ik al deze problemen overigens niet. In mijn dorp is één school. Die is volledig blank en volledig katholiek. Niks te kiezen dus.
Dit dus, het is geen wit/zwart probleem. Meer desinteresse van bepaalde ouders.quote:Op zaterdag 25 april 2015 23:18 schreef BaardaapAd het volgende:
Twee huizen verder woonde een Hindoestaans gezin, die brachten hun kinderen een héél eind verderop naar school omdat 'ze op déze school niet genoeg leren'. Het ZWARTE SCHOOL en WITTE SCHOOL etiket vind ik dan ook vervelend omdat het puur een rassenkwestie suggereert; de waarheid is dat het een kwestie is van OUDERLIJKE INZET EN BELANGSTELLING. Want de witte kinderen op zwarte scholen komen toch echt wel een beetje uit tokkie gezinnen.
Klopt. Op onze christelijke middelbare school zaten heel wat kinderen van gevluchte Afghanen en Irakezen. Meestal waren ze moslim en goed opgeleid. De ouders verkozen bewust de als kwalitatief goed bekendstaande christelijke school boven de wat minder goed bekendstaande openbare scholen.quote:Op zondag 26 april 2015 00:39 schreef Fer het volgende:
Dit dus, het is geen wit/zwart probleem. Meer desinteresse van bepaalde ouders.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |