Miljoenen filerijders lachen dagelijks hun ochtendhumeur weg met de radioshow van Edwin Evers. De dikstbetaalde, maar immer nuchtere diskjockey maakt vandaag precies 15 jaar Evers staat op voor Radio 538 en viert dat met een marathonuitzending. Tien memorabele momenten, in willekeurige volgorde, op een rij.
Vroege vogel Edwin Evers wil wel eens als wekker voor de BN'ers fungeren. Onsterfelijk is de reactie van Louis van Gaal als hij als goede vriend van de show uit z'n bed wordt gebeld. ,,Nee meneer Evers, als u mij wilt bellen, moet u eerst aan mij vragen of ik het goed vind dat ik door u lastig wordt gevallen.''
Heeft boer Tom nou wel of niet een vriendin? Evers mixt een oud telefoongesprek van de Boer zoekt vrouw-hunk met een in scène gezette conversatie en laat de luisteraars (en de media) tot zijn genoegen denken dat Tom hartstikke bezet is.
Enthousiast als altijd, maar dit keer met een dubbele tong, is NOC*NSF-voorzitter Erica Terpstra in 2010 te gast in de Olympische editie van Evers' radioshow. Er is geen twijfel mogelijk: Terpstra had te diep in het glaasje gekeken. De diskjockey zegt achteraf dat hij niet wist dat ze dronken was.
In de glorieuze start van zijn ochtendcarrière in het pré-Radio 538-tijdperk krijgt Evers Marco Borsato flink zenuwachtig. Zijn gloednieuwe single De Bestemming mag pas op een bepaald moment de ether in, als blijkt dat voetbalbroertjes De Boer - een geniale imitatie van Evers - het nummer al in hun bezit hebben. Frank en Ronald zijn nog altijd een garandeerde hit als ze weer eens aan de telefoon hangen.
Willem-Alexander staat bij zo'n beetje elk medium hoog op het lijstje als interviewkandidaat, en Evers flikt 't hem. Bij de Olympische Spelen in Athene (2004) komt de prins langs in de studio. De diskjockey krijgt een berg restricties: de Koninklijke hoogheid spreekt niet over privézaken en alle vragen moeten door de Rijksvoorlichtingsdienst goedgekeurd worden.
De dag dat Evers een boswachter aan de lijn heeft over het NK Burlen - wie bootst het beste bronstige herten na? - zal een drukke zijn geweest voor schadeherstelbedrijven. Filerijdend Nederland hikkend van de lach en totaal afgeleid door twee volwassen mannen die hun 'inner-edelhert' laten spreken.
Evers heeft een omvangrijk netwerk en dus is een belletje met Paul de Leeuw zo gefikst als die net onder vuur is genomen door Sonja Barend in De Wereld Draait Door. De oud-presentatrice meent dat De Leeuw beter een jaar kan stoppen met televisiemaken. Evers maakt nieuws met Pauls reactie: 'Ik ben afschoten in mijn eigen clubhuis, de VARA'.
Bijzonder 'froh' is prins Bernhard als hij weer eens aan de lijn hangt in de ochtendshow. Het is een van de favoriete typetjes van Edwin Evers, maar na zijn overlijden in 2004 stopt hij met de imitatie. Naar verluidt kon Bernhard zelf de sketches erg waarderen en vroeg hij eens zijn chauffeur een extra rondje te rijden zodat hij een fragment af kon luisteren.
Imitatiekoning Evers heeft het typetje Johan Cruijff niet zelf onder de knie, maar werkt al sinds het prille begin samen met Ray van Zuijlen. De legendarische nummer 14 belt geregeld in (op z'n Cruijffiaans: 'Hé Ed, hoe is het met jou? Met mij in principe goed') om commentaar te leveren op allerhande zaken rond Ajax, voetbalvrouw Yolanthe, de EK's en WK's en de Elfstedentocht.
Zonder sidekicks Niels van Baarlen, Rick Romijn en nieuwslezer Henk Blok is Evers staat op niet wat het is. Lachen, gieren, brullen met een ruziemakende Rick die de een door hitte bevangen Gordon beschuldigd van cokegebruik, Niels die dwars door een serieus gesprek heen boert en Henk die graag het nieuws wil lezen 'maar z'n accu is leeg'.
Geweldig ! Al 20 jaar aan de TOP.

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !