twitter:guyvdl twitterde op maandag 18-05-2015 om 15:19:25The fight between Fabio Aru and Greg Henderson aint over yet! Legal action is announced by Aru... reageer retweet
Aanklagen was op advies van Nibali.quote:
Dan heeft Nibali goed naar Armstrong gekeken. Ben benieuwd of er bij Astana dan ook peerpressure is om doping te gebruiken.quote:Op maandag 18 mei 2015 17:26 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Aanklagen was op advies van Nibali.
Astana, parel van de wielersport!
quote:De Franse atlete Laila Traby, de bronzen medaillewinnares op de 10.000m op het EK in Zürich, heeft van het Franse Dopingagentschap (AFLD) een schorsing van drie jaar gekregen. Dat meldt de Franse krant Le Monde maandag op zijn website.
De Française testte positief tijdens een controle op 7 november in Font-Romeu. In haar urine werden sporen van EPO en het groeihormoon somatotrophine teruggevonden en in de chalet die ze huurde werden ook spuiten teruggevonden. Zijzelf sprak over een complot. Volgens Le Monde is de beslissing van de AFLD op 23 april uitgesproken en naar de Franse atletiekfederatie, de atlete zelf en het wereldantidopingagentschap gestuurd.
quote:Ex-voetballer klaagt aan: ‘Sporters nemen pillen alsof het snoepjes zijn’
Gisteren om 3u00 Door Kaatje De Coninck
Niels De Rudder: ‘Ik slikte ibuprofen, cortisone, magnesium, vitaminen, en voor de match wat pillen cafeïne of guarana.’ Carlo Coppejans
‘Ik slikte ontstekingsremmers als snoepjes, samen met vitamines, cortisone en cafeïnepillen. Allemaal legaal, maar wat doet dat op lange termijn met je hart?’ Naar aanleiding van het recente overlijden van enkele topsporters stelt ex-voetballer Niels De Rudder zich grote vragen bij het effect van deze cocktail van medicatie op het hart van voetballers. Dokters noemen zijn bezorgdheid terecht. ‘Onder sportcardiologen groeit de consensus dat we hier meer onderzoek naar moeten doen’, zegt cardioloog Hein Heidbuchel.
‘Ik ben een ex-doelman, en heb als hulptrainer en keeperstrainer in eerste klasse gewerkt’, zegt Niels De Rudder, die nu in de bijzondere jeugdzorg werkt. Na de drie jonge topsportdoden die de laatste weken te betreuren vielen, vond hij het genoeg.
‘Ik kan geen oorzakelijk verband leggen. Ik weet niet wat Gregory Mertens of Tim Nicot al dan niet namen. Ik spreek alleen uit eigen ervaring. En die is dat sporters medicatie en supplementen als snoepjes naar binnen werken om toch maar speelklaar te geraken. Ik vraag me af hoe schadelijk deze dingen zijn als je ze lange tijd gecombineerd neemt.’
De Rudder lijst in zijn opmerkelijke column op Knack.be op wat hij allemaal innam. Ibuprofen als snoepjes – zelfs preventief voor de pijn ‘die wel zou komen’. Als het heel erg werd cortisone, want ook dat is legaal voor therapeutische doeleinden. En het hele jaar door sowieso magnesium en vitaminen, met voor de match standaard wat pillen cafeïne of guarana. ‘Om scherp te staan’, zegt hij. ‘Allemaal te vinden in sportvoedingswinkels. Maar soms voelde ik mijn hart bijna uit mijn borstkas kloppen. En de nacht erna deed ik sowieso geen oog dicht.’
De Rudder is geen arts. Hij zegt ook dat hij niet weet of er echt een rechtstreeks verband is. Wel vindt hij dat iemand de vraag moet stellen.
Complotten komen helaas nog vaak voor in de sport.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 09:39 schreef DeeBee het volgende:
[..]
Wat verrassend. Wel zielig voor haar, een complot.
Dat deden ze bij Spakenburg toch een stuk professionelerquote:Op dinsdag 19 mei 2015 11:07 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Allemaal slikken op eigen houtje zonder tussenkomst van een clubarts?
lolquote:Op dinsdag 19 mei 2015 11:09 schreef Immerdebestebob het volgende:
[..]
Dat deden ze bij Spakenburg toch een stuk professioneler
Een paar artikels in de media en iedereen loopt weer door...quote:Op dinsdag 19 mei 2015 11:09 schreef Immerdebestebob het volgende:
[..]
Maar goed, sowieso een publiek geheim wat die kerel zegt.
Je zou toch zeggen dat ff de Ozondokter bellen niet zo heel moeilijk is.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 11:07 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Allemaal slikken op eigen houtje zonder tussenkomst van een clubarts?
Maar b.v. cortisone moet toch via een attest of in ieder geval op doktorsadvies?quote:Op dinsdag 19 mei 2015 11:15 schreef OProg het volgende:
[..]
Je zou toch zeggen dat ff de Ozondokter bellen niet zo heel moeilijk is.
Via Internet zal dat spul verkrijgen toch niet zo moeilijk zijn?quote:Op dinsdag 19 mei 2015 11:20 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Maar b.v. cortisone moet toch via een attest of in ieder geval op doktorsadvies?
Trouwens dat slikken van allerlei dingen lijkt meer op bijgeloof.
Baat het niet dan schaadt het niet.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 11:24 schreef OProg het volgende:
[..]
Via Internet zal dat spul verkrijgen toch niet zo moeilijk zijn?
Trouwens, Tom Meeusen werkte naast wat standaard snuisterijen ook zo ongeveer elk homeopathisch middel waar hij van gehoord had naar binnen.
Nou ja iets genuanceerder, iedereen die het niet mogelijk acht dat renners zo ver zouden gaan om motortjes in hun fiets te gebruiken, is naïef.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 17:42 schreef PippenScottie het volgende:
cyclingtips.com.au/2015/05/the-secret-pro-aru-vs-henderson-the-giro-and-more/
Secret Pro is altijd de moeite waard.
Iedereen haat Astana en wie het gebruik van motortjes ontkent is naïef.
En weer een signaal uit het wereldje zelf.quote:Kemna: “Het moet niet meer waardevol zijn om doping te gebruiken”
Rudi Kemna is bang dat de wielrennerij weer in een nieuwe dopingcultuur verzeild raakt. De ploegleider van Giant-Alpecin vertelt tegen de NOS dat hij in de wandelgangen dingen hoort die ervoor kunnen zorgen dat de sport weer in de ‘oude gewoontes’ terug dreigt te vallen. Kemna pleit voor strengere regels vanuit de UCI.
“Er is te weinig gedaan om het structureel te veranderen”
In 2013 kwam Kemna zelf naar buiten met het nieuws dat hij doping gebruikt had. In die periode kwamen meer ex-renners met een opbiechting. “Ik ben ervan overtuigd dat het een shock teweeg bracht in de wielerwereld”, zegt Kemna. “Dat shock-effect heeft hele goede dingen gedaan, maar als ik nu terugkijk, is er in de grote lagen, bij reglementen, bij organisaties, te weinig gedaan om het ook constructief en structureel te veranderen.”
Over Lampre-Merida, dat uit de MPCC stapte nadat zij Diego Ulissi niet wilden ontslaan na zijn schorsing, is Kemna teleurgesteld. “Je kan je wel voorstellen dat ik daar diep ongelukkig van word. Kijk, het is niet nieuw dat mensen zich aansluiten bij het MPCC om vervolgens, als het ze even niet goed uitkomt, de verantwoording te ontlopen en er weer uit stappen. Voor mij is het heel duidelijk: we moeten strak de regels naleven. Met de MPCC doen we dat iets meer dan met de UCI-regels. Maar het blijkt dat als het belang minder is, je er zo uit kan stappen. En dat dan het feestje gewoon doorgaat. En dat is een hard gelag, zoals we nu met de wielersport bezig zijn.”
“Het is niet aan mij om Astana te beschuldigen”
Afgelopen maand beschuldigde Greg Henderson via Twitter Fabio Aru. Kemna ziet een deling in het peloton. “Een hele groep renners is heel bewust bezig met topsport. En hoe we wielersport op een geloofwaardige manier kunnen bedrijven. Die beschuldiging zegt wel iets, die was er in het verleden niet. Wij als individu kunnen niet zomaar zeggen: dit is er aan de hand. We kunnen wel in het algemeen zeggen: er gebeuren vreemde dingen. Zoals nu met Astana, die goed rijden, ongeloofwaardig goed. Maar het kan ook gewoon heel goed gepiekt zijn. Het is niet aan mij om Astana te beschuldigen.”
“De UCI moet structureel de regels zodanig veranderen dat het geen waarde meer heeft om doping te gebruiken”
Kemna acht het noodzakelijk dat de UCI ingrijpt. “Het moet niet meer waardevol zijn om dat risico te nemen”, vertelt de Oldenzaler. “Wanneer je van dopinggebruik geen voordeel hebt, ga je het niet voor de lol gebruiken. Dat de MPCC sterker moet worden ondersteund door de UCI. Dat je wordt veroordeeld, ook publiekelijk en niet welkom meer bent als je niet aangesloten bent… Die mogelijkheid zou moeten worden geboden.”
“Je moet het willen. Echt willen. Mijn idee is nog steeds dat er nog steeds belangen zijn, grotere belangen. Ik denk dat het vooral macht is. En misschien ook geld.”
Extreme verschillen geven frustratie
Volgens Kemna wordt er in het peloton en het wereldje erom heen niet heel veel over dit onderwerp gesproken. “Maar natuurlijk is het zo dat als die zichtbaarheid er meer en meer is, bijvoorbeeld van een renner die nu alweer voor de zesde keer in de aanval is terwijl hij een maand geleden nog helemaal niets reed, dus als je extreme verschillen ziet, geeft dat frustratie. Zoals bij Henderson, die dan wat gaat roepen.”
Hoe durf je!quote:Op maandag 25 mei 2015 17:52 schreef kikoooooo het volgende:
Ben wel benieuwd wanneer onze dafne, hghkaak, schippers door de mand valt. Ze begint inmiddels op David coulthard te kijken.
twitter:CyclingIRAN twitterde op zondag 24-05-2015 om 16:34:32We just request @UCI_cycling @wada_ama to clean the cycling from dopers not only in Europe but in all over the world #AntiDoping reageer retweet
twitter:CyclingIRAN twitterde op zondag 24-05-2015 om 16:40:35Doped riders destroy the efforts of the clean riders and make them disappointed from a beautiful sport like Cycling @UCI_cycling @wada_ama reageer retweet
twitter:CyclingIRAN twitterde op zondag 24-05-2015 om 16:46:15They should take blood tests in races in order to separate the doped & clean riders from eachother. @UCI_cycling @wada_ama #JustBloodTests reageer retweet
twitter:CyclingIRAN twitterde op zondag 24-05-2015 om 20:29:16Cycling organizers in Iran are doing their best to catch the doped riders(as they did in 2011 & doing again,& caught atleast 4 riders doping reageer retweet
twitter:CyclingIRAN twitterde op zondag 24-05-2015 om 20:31:20but @UCI_cycling should also help, can't see this willness in other big races like Langkawi, Qinghai Lake,... reageer retweet
twitter:CyclingIRAN twitterde op maandag 25-05-2015 om 11:10:54The situation of cycling in Asia is the same as the situation of Europe in years 1995-2005. #Pantani #Armstrong #Ullrich @UCI_cycling reageer retweet
twitter:CyclingIRAN twitterde op maandag 25-05-2015 om 11:11:22Because records of cyclists like Pantani, Armstrong, Ullrich, Nowadays after 15 years still can not be repeated with this much progress reageer retweet
twitter:CyclingIRAN twitterde op maandag 25-05-2015 om 11:11:43In 1997 on Mount Alpe d'Huez,Pantani made the record 7.1w/kg! Right now after 18yr world's best cyclists can make a record of 6w/kg-6.4w/kg! reageer retweet
twitter:CyclingIRAN twitterde op maandag 25-05-2015 om 11:12:13So It proves that Anywhere in the world if uncontrolled, cycling will become increasingly dirty. @UCI_cycling @wada_ama reageer retweet
twitter:CyclingIRAN twitterde op maandag 25-05-2015 om 11:12:54Unfortunately, the @UCI_cycling has limited the strict controls just in Europe & Asia's cycling is almost lost. @Cyclingnewsfeed reageer retweet
En over Tabriz Petrochemical en Pishgaman:twitter:CyclingIRAN twitterde op maandag 25-05-2015 om 11:13:07If blood & accurate tests be carried out in Asia by the @UCI_cycling, cycling in Asia certainly will come out of this bad & dirty situation. reageer retweet
twitter:CyclingIRAN twitterde op maandag 25-05-2015 om 11:29:43@heywoodu @UCI_cycling Pishgaman is dirty, but in Tabriz Petrochemical 80% dirty & about 2 or 3 riders clean. reageer retweet
twitter:CyclingIRAN twitterde op maandag 25-05-2015 om 11:35:53@heywoodu @UCI_cycling but Iran has a new & really clean team named Tabriz Shahrdari which is member of MPCC (that fights against doping) reageer retweet
Before en after pics gaarne!quote:Op maandag 25 mei 2015 17:52 schreef kikoooooo het volgende:
Ben wel benieuwd wanneer onze dafne, hghkaak, schippers door de mand valt. Ze begint inmiddels op David coulthard te kijken.
quote:Op maandag 25 mei 2015 17:52 schreef kikoooooo het volgende:
Ben wel benieuwd wanneer onze dafne, hghkaak, schippers door de mand valt. Ze begint inmiddels op David coulthard te kijken.
De klerezooi die je verwacht dus.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |