nou en. Fuck hun.quote:Op maandag 13 april 2015 20:23 schreef NieuweNier het volgende:
Als erkenning zou krijgen is het helemaal niet erg. Maar het is ontzettend kut dat iedereen emotioneel wordt wanneer je 1 keer iemand niet helpt... Omdat het gewoon niet kan...
Gewoon standaard mensen waarvan er al zoveel rondlopenquote:Op maandag 13 april 2015 21:12 schreef Fred_Flinkstoned het volgende:
Dat je dat reinigen van die schimmel accepteert en dat zeiken over de shampoo. Wat voor debielen zijn dat.
Dat is je probleem en oplossing ineen.quote:Op maandag 13 april 2015 20:21 schreef NieuweNier het volgende:
Ik ben te aardig. Een pleaser. Ik kom niet voor mezelf op, zeker niet wanneer mensen over mijn grenzen heengaan.
Misschien gaat het om hoe je het brengt.quote:Vandaag bijvoorbeeld:
- hebben mijn huisgenootjes, na meerdere dagen constant gezeikt te hebben, en me er meerdere dagen voor wakker gemaakt te hebben, mijn auto geleend. Ze hebben een koelkast met feta schimmel weggebracht. De schimmel zit nu in mijn bekleding, het stinkt als een malle, en ik krijg het niet weg. Het ding moet voor 200 euro professioneel gereinigd worden. Als ik daar iets over zeg zeik ik.
Of jij bent dat ene huisgenootje die teveel drama veroorzaakt. Zie vorige.quote:- hadden we een huisvergadering. Het onderwerp zou zijn zeggen dat 1 huisgenootje teveel drama maakt. Ik werd helemaal afgezeken. Dat was makkelijker.
Eigen schuld, dikke bult. Jouw vergadering is jouw verantwoordelijkheid. Zet je wekker en stop met anderen de schuld geven van je gebrek aan ruggengraat.quote:Dat ik mijn shampoo in de douche had laten liggen was een groter probleem dan de schimmel in mijn auto. Die vergadering zou een half uur duren omdat ik een afspraak had. Het heeft 3 uur geduurd, omdat ze mijn grenzen constant pushen. Nu zit ik hardstikke in de problemen.
Nogmaals, misschien moet je nog eens kijken naar hoe je dingen zegt en anderen niet de schuld geven van jouw gebrek aan ruggengraat.quote:- telkens als ik mijn punt probeer te maken wordt ik niet serieus genomen. Ik zeik en vanalles. Ga ik door met mijn punt dan gaan ze schreeuwen. Dus please ik ze meer om de makkelijkste weg in te slaan.
Zelfmedelijden hier tot en met en je dan nog verwonderen dat men je niet serieus neemt. Kan me voorstellen dat zij zich ook rot voelen door je manier van dingen overbrengen. Maar goed, punt is dat jij je rot voelt mede door je eigen toedoen.quote:Maar zo offer ik wel mijn eigen geluk op. Ik voel me rot zodat zij dat niet hoeven te doen.
Dus je zeurt over iets doen, wat je kennelijk kan, maar nog niet voldoende doet.quote:In mijn privé leven probeer ik alle negatieve mensen te dumpen. Mijn leven is daar echt veel beter op geworden. Telkens als ik op vakantie ging belde mijn hippie broer boos op om me een schuldgevoel over het milieu aan te praten. Nu neem ik niet meer op. Ook niet als hij iets nodig heeft. Doeeei.
Aldus mr positivo himself.quote:Het is gewoon heel kut bij mensen die tegen je zin in in je leven zitten. Die kan je niet dumpen. Die mensen blijven een negatieve factor in je leven.
Het is ook lastig, maar je zeurt als je weet wat je moet doen, weet hoe en dat het werkt, maar ondertussen loopt te zeuren over de gevolgen van dat juist niet doen.quote:Hoe los je dat op? Hoe heb je schijt aan de emoties van anderen? Soms is dat nodig maar ik vind het heel lastig...
Ook dit is je eigen keuze. Leuk voor de mensen die wel normaal tegen je doen.quote:Het kutste is ook dat ik chagrijnig wordt en dus ook naar ben naar aardige, goede, fijne mensen.
Dat is makkelijker dan dat ze moeten zeggen, ja oké je hebt gelijk, wij betalen het reinigen van je auto,quote:Op maandag 13 april 2015 21:12 schreef Fred_Flinkstoned het volgende:
Dat je dat reinigen van die schimmel accepteert en dat zeiken over de shampoo. Wat voor debielen zijn dat.
Misschien is dat wel de beste manier om er naar te kijken inderdaad. Je bent nu helemaal niet aardig, je bent eigenlijk heel egoistisch en je doet die 'aardige' dingen niet voor hun, maar voor jezelf omdat je denkt dat jij daar beter van wordt.quote:Op maandag 13 april 2015 21:11 schreef nikky het volgende:
Tussen geen nee durven zeggen en te aardig zijn zit nogal een verschil trouwens.
quote:Op maandag 13 april 2015 21:55 schreef pijltjegooien het volgende:
Je komt op Fok! als een egocentrische, wereldvreemde sneuneus over.
Dit. Elk topic gaat over je verzonnen kut vakanties, je kutauto en je verzonnen zolderkamerstruggles...quote:Op maandag 13 april 2015 21:55 schreef pijltjegooien het volgende:
Je komt op Fok! als een egocentrische, wereldvreemde sneuneus over.
Shampoo is in studentenhuizen een synoniem van je kwakje in de douchebak achterlaten.quote:Op maandag 13 april 2015 20:46 schreef Scuidward het volgende:
Zodra je het geld binnen hebt ga je verhuizen. Dat lijkt mij de beste oplossing.
Sowieso vind ik het een extreem overdreven aanklacht dat jij je shampoo in de douche laat liggen.
Wat is het verschil precies? Komt beide namelijk op precies hetzelfde neer in de praktijk.quote:Op dinsdag 14 april 2015 07:49 schreef -Strawberry- het volgende:
Je bent niet te aardig, je bent gewoon niet assertief genoeg. Mensen lopen over je heen.
Wat betreft de schimmel in je bekleding lijkt het me meer dan logisch dat zij die kosten betalen.
Je kunt best assertief en aardig zijn.quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:26 schreef jodelahity het volgende:
[..]
Wat is het verschil precies? Komt beide namelijk op precies hetzelfde neer in de praktijk.
Dus je kan alleen assertief zijn als je je minder aardig gedraagt? Vind ik niet. Een ruggengraat kwrken heeft te maken met zelfvertrouwen, niet met hoe vriendelijk iemand wel of niet zou zijn.quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:26 schreef jodelahity het volgende:
[..]
Wat is het verschil precies? Komt beide namelijk op precies hetzelfde neer in de praktijk.
quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:31 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Je kunt best assertief en aardig zijn.
quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:35 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Dus je kan alleen assertief zijn als je je minder aardig gedraagt? Vind ik niet. Een ruggengraat kwrken heeft te maken met zelfvertrouwen, niet met hoe vriendelijk iemand wel of niet zou zijn.
Als je té vriendelijk bent gaat dat automatisch ten koste van je ruggengraat lijkt me. Je laat dan namelijk over je heenlopen sowieso (té impliceert namelijk een negatief effect voor jezelf, anders is het niet 'té').quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:35 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Dus je kan alleen assertief zijn als je je minder aardig gedraagt? Vind ik niet. Een ruggengraat kwrken heeft te maken met zelfvertrouwen, niet met hoe vriendelijk iemand wel of niet zou zijn.
Als je te xxxxx bent, gaat dat altijd ten koste van "iets" lijkt mequote:Op dinsdag 14 april 2015 11:47 schreef jodelahity het volgende:
[..]
Als je té vriendelijk bent gaat dat automatisch ten koste van je ruggengraat lijkt me. Je laat dan namelijk over je heenlopen sowieso. Anders is het niet 'té'.
Daarom. Dus waarom is het dan zo lastig om in te zien dat het hetzelfde is.quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:47 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Als je te xxxxx bent, gaat dat altijd ten koste van "iets" lijkt me
Stoere jongen weer hoor, autisme for the win of niet danquote:Op dinsdag 14 april 2015 11:48 schreef magnetronkoffie het volgende:
O lamaar, ik heb net jodelahity gequote
Te aardig gaat misschien ten koste van je geloofwaardigheid. Dan vinden mensen je een slijmbal en denken ze dat je bang bent om niet aardig gevonden te worden.quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:47 schreef jodelahity het volgende:
[..]
Als je té vriendelijk bent gaat dat automatisch ten koste van je ruggengraat lijkt me. Je laat dan namelijk over je heenlopen sowieso (té impliceert namelijk een negatief effect voor jezelf, anders is het niet 'té'). Anders is het niet 'té'.
Ja maar kan je als je te aardig bent ook assertief genoeg zijn dan? Kan best zijn dat ik ongelijk heb hoor, maar dan niet om de reacties die tot nu toe hier zijn geweest. Als je te aardig bent kan je naar mijn idee sowieso niet assertief genoeg zijn omdat het beide nogal veel overlapt.quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:50 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Te aardig gaat misschien ten koste van je geloofwaardigheid. Dan vinden mensen je een slijmbal en denken ze dat je bang bent om niet aardig gevonden te worden.
Dat ligt toch aan je definitie van 'te aardig'.quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:51 schreef jodelahity het volgende:
[..]
Ja maar kan je als je te aardig bent ook assertief genoeg zijn dan? Kan best zijn dat ik ongelijk heb hoor, maar dan niet om de reacties die tot nu toe hier zijn geweest. Als je te aardig bent kan je naar mijn idee sowieso niet assertief genoeg zijn omdat het beide nogal veel overlapt.
Die jullie dus hebben vastgesteld op.... aangezien jullie stellen dat het niet gelijk is aan elkaar blijkbaar.quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:54 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Dat ligt toch aan je definitie van 'te aardig'.
Je zegt nu al drie keer hetzelfde. Dat schiet niet echt op.quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:56 schreef jodelahity het volgende:
[..]
Die jullie dus hebben vastgesteld op.... aangezien jullie stellen dat het niet gelijk is aan elkaar blijkbaar.
Ook al is het niet zo moeilijk, aangezien ik vermoed dat de definitie van aardig wel vaststaat. 'Té' betekent dan teveel uiting van deze eigenschappen... Lijkt me wel te vergelijken met assertiviteit. (en dat er daarna dus uitkomt of ik ongelijk heb met mijn idee dat het wel eigenlijk nogal gelijk is aan elkaar of juist niet, dat mogen jullie zelf nog bepalen daarna)
En jij reageert niet 1 keer inhoudelijk op 1 van die 3 keer dat ik hetzelfde herhaalde (volgens jou)quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:58 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Je zegt nu al drie keer hetzelfde. Dat schiet niet echt op.
quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:59 schreef jodelahity het volgende:
[..]
En jij reageert niet 1 keer inhoudelijk op 1 van die 3 keer dat ik hetzelfde herhaalde (volgens jou)
quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:36 schreef Lienekien het volgende:
Als hij te aardig was, had hij zijn auto direct wel uitgeleend. Sterker nog, dan had hij wel aangeboden om zelf te rijden.
Als hij assertief was geweest, hadden ze na een keer vragen wel begrepen dat het feest niet doorging. Of hij had gevraagd waar ze hem voor nodig hadden. En dan had hij alsnog nee gezegd, of gezegd dat ze iets onder de koelkast moesten doen omdat hij geen stank in zijn bekleding wilde.
quote:Op maandag 13 april 2015 20:21 schreef NieuweNier het volgende:
Telkens als ik op vakantie ging belde mijn hippie broer boos op om me een schuldgevoel over het milieu aan te praten.
Ten koste van wat? Het betekent toch niet per definitie dat je dus maar instemt met iets wat je eigenlijk niet wilt? Ik kan ook heel aardig zeggen dat ik iemand heel graag wil helpen, maar dat ik mijn fiets niet uitleen.quote:Op dinsdag 14 april 2015 12:00 schreef jodelahity het volgende:
Zo moeilijk is het niet toch voor jullie. Aardigheid is dat je vriendelijk bent. Ben je te vriendelijk dan gaat het ten koste van jezelf. Assertiviteit is er toch o.a. voor om voor jezelf op te komen. Om te zorgen dat iets niet ten koste van jezelf gaat. Die basis overlap heb ik nu voor je gemaakt. Mag jij aan de hand van wat ik stelde het wat meer detailleren.
Ja maar dan ben je dus niet te aardig... Het gaat toch niet om wat je stelt maar om of je assertief bent of te aardig...quote:Op dinsdag 14 april 2015 12:04 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ten koste van wat? Het betekent toch niet per definitie dat je dus maar instemt met iets wat je eigenlijk niet wilt? Ik kan ook heel aardig zeggen dat ik iemand heel graag wil helpen, maar dat ik mijn fiets niet uitleen.
Jij bent de klootzak hier. Ik geef heel duidelijk aan hoe het zit en waar jouw denkfouten zitten en jij maakt je ervanaf met 'ik krijg hoofdpijn'. Wat voor een trut ben jij dan zeg. Reageer dan met 'oke we worden het niet eens, laten we het hierbij houdenquote:
Ja, ga vooral nog even door!quote:Op dinsdag 14 april 2015 12:08 schreef jodelahity het volgende:
[..]
Jij bent de klootzak hier. Ik geef heel duidelijk aan hoe het zit en waar jouw denkfouten zitten en jij maakt je ervanaf met 'ik krijg hoofdpijn'. Wat voor een trut ben jij dan zeg. Reageer dan met 'oke we worden het niet eens, laten we het hierbij houden' Maar mensen zoals jou begrijpen nooit dit soort basiszaken en gaan dan zo doen.
Hoezo, dit was mijn eerste reactie op jouw onaardige reactie. Maar goed, dagquote:
Maar flink smerig. Mensen zoals ik die basiszaken niet snappen. Oh wacht, 'nooit snappen'.quote:Op dinsdag 14 april 2015 12:09 schreef jodelahity het volgende:
[..]
Hoezo, dit was mijn eerste reactie op jouw onaardige reactie. Maar goed, dag
Iets wat ten koste gaat van jezelf en dat andere mensen je niet meer mogen is toch als hetzelfde te beschouwenquote:Op dinsdag 14 april 2015 12:13 schreef Forbry het volgende:
Bij het verschil in "te aardig zijn" en "niet assertief zijn" gaat het -lijkt mij- vooral om de motieven achter je gedrag...
Als je moeilijk "nee" kan zeggen, omdat je andere mensen gewoon heel graag blij wilt maken, zelfs als dat -te vaak- ten koste van jezelf gaat, ben je te aardig.
Als je moeilijk "nee" kan zeggen, omdat je bang bent dat andere mensen je anders niet meer zullen mogen, dan ben je niet assertief genoeg.
Ehhh, nee hoor. Dat zegt meer iets over jou denk ik, als je echt denkt dat die twee zaken niet los van elkaar kunnen staan....quote:Op dinsdag 14 april 2015 12:20 schreef jodelahity het volgende:
[..]
Iets wat ten koste gaat van jezelf en dat andere mensen je niet meer mogen is toch als hetzelfde te beschouwen
Als iets tevaak ten koste gaat van jezelf ben je te aardig. Als iets tevaak ten koste gaat van jezelf (mensen die je niet meer mogen) dan ben je niet assertief genoeg. Waar zit het verschil precies in behalve misschien weer een achterliggende reden(atie)...quote:Op dinsdag 14 april 2015 12:23 schreef Forbry het volgende:
[..]
Ehhh, nee hoor. Dat zegt meer iets over jou denk ik, als je echt denkt dat die twee zaken niet los van elkaar kunnen staan....
Ik hoop dat jouw leven wat mooi is.quote:Op dinsdag 14 april 2015 12:26 schreef magnetronkoffie het volgende:
Forbry, het is zinloos om met jodelahity in discussie te gaan.
Enige wat ie wil doen is zoveel mogelijk van jouw tijd verspillen, hij wil niks leren, waar geen wil is is geen weg
Nogmaals, het motief erachter. "Ten koste gaan" hoeft namelijk geenszins gelijk te staan aan "mensen die je niet meer mogen" (of dat je daar ook maar een greintje angst voor hebt)!quote:Op dinsdag 14 april 2015 12:24 schreef jodelahity het volgende:
[..]
Als iets tevaak ten koste gaat van jezelf ben je te aardig. Als iets tevaak ten koste gaat van jezelf (mensen die je niet meer mogen) dan ben je niet assertief genoeg. Waar zit het verschil precies in behalve misschien weer een achterliggende reden(atie)...
Ben je trouwens al over je (nu ex-)vriendin heen?quote:Op dinsdag 14 april 2015 12:27 schreef jodelahity het volgende:
[..]
Ik hoop dat jouw leven wat mooi is.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |