Ik houd er sterk rekening mee dat de meiden de foto's zelf niet gemaakt hebben en de foto's pas op een veel later tijdstip gemaakt zijn.quote:Op vrijdag 3 april 2015 21:14 schreef lekarO het volgende:
[..]
Ik snap jouw logica soms echt niet maar misschien heb ik het te summier uitgelegd. Ik bedoel dat ik de link leg tussen de zoekactie en de nachtfoto's. Wat zeer aannemelijk is. Als je dat doet kun je vervolgens niet anders dan concluderen dat 1 van de meiden nog in leven is en DUS in dat geval een crime scenario onwaarschijnlijk is (waarbij ze dan meteen gedood waren althans).
Je kunt het crime scenario in mijn opinie alleen volhouden als je de link tussen de zoekactie en de nachtfoto's niet legt. Ook het manipuleren van de foto data op een van de eerste dagen (terwijl je niet weet dat ze de 8e of later gaan zoeken) wordt daarmee erg onwaarschijnlijk. Tenzij je de link niet legt en het heel toevallig is dat iemand deze nachtfoto's maakt en vervolgens de data tijdens de zoekactie maakt.
Een scenario waar de meiden beiden vallen in een kloof waar je pas na een paar dagen uit kunt komen maar vervolgens het pad niet vindt en compleet verdwaald om vervolgens nog een keer een ongeluk te krijgen??quote:Op vrijdag 3 april 2015 21:29 schreef lekarO het volgende:
El_Mata, ik vind jouw scenario niet gek maar zoals ootje aangeeft is het wel erg veel (2x ongeluk). Daarmee diskwalificeer je niemand vind ik. Als ik 2x om m'n plaat ga ben ik toch ook niet opeens dom?! Gewoon dikke vette pech noem ik het eerder.
Ik vind aan jouw scenario aannemelijk dat ze na de val toch eerst richting de CD zijn gegaan. Ik denk pas in de ochtend van 2 april. Zoals jullie weten denk ik dat ze een screenshot hebben gemaakt van gmaps (cache) en hierin kun je alleen de richting zien waar je heen gaat en grof waar Boquete ligt. Vandaar dat ze rond 14 uur dan bijna contact hadden met een zendmast. Ik denk dat het noodlot was dat ze toen aan het maximum zaten en niet verder konden (helling bijv.). Vervolgens blijf je daar niet zitten zoals anderen ook aangeven om pas weer 8 april in actie te komen. Ik denk dat ze diezelfde dag nog de richting naar beneden hebben genomen. Wat je ook kunt zien op Gmaps is alleen de start van de rivier Changuinola. Lijkt mij waarschijnlijk dat als je niet meer verder komt je echt verdwaald bent en dan nog 1 ijkpunt hebt namelijk de rivier. Hoe ze die verder gevolgd hebben is gissen. Wat ik wel moeilijk vind is dat ze vervolgens weer een ongeluk hebben gehad bij de kabelbrug. Wel erg toevallig maar het kan. ik zou eerder denken dat ze daarvoor al gestrand zouden zijn en de resten en rugzak zijn meegevoerd.
Wat ik ook nog wel vreemd vind is dat er zo bizar weinig is teruggevonden. Ik verwacht dat er ergens een locatie is langs de Changuinola en de rugzak locatie waar er zeker nog meer resten moeten liggen. Grote resten als schedels en ribbenkasten. Hoe denken jullie hierover? en waar denken jullie dat dit is (grofweg)?
Nog een punt vind ik het feit dat er een rib is gevonden. Weet iemand welk type rib dit was? Als het een zwevende rib is en niet vastzat aan de ribbenkast is het logischer. Zo niet dan moet de rib met behoorlijke kracht van de ribbenkast verwijderd zijn (bijv. gebroken rib na val). @Ouder1: heb jij hier beelden bij?
Als je hypothetisch gelooft in foto manipulatie, dan kan dat in principe in alle rust zijn voorbereid, tot aan het tijdstip van het planten van de rugzak.quote:Op vrijdag 3 april 2015 21:14 schreef lekarO het volgende:
Je kunt het crime scenario in mijn opinie alleen volhouden als je de link tussen de zoekactie en de nachtfoto's niet legt. Ook het manipuleren van de foto data op een van de eerste dagen (terwijl je niet weet dat ze de 8e of later gaan zoeken) wordt daarmee erg onwaarschijnlijk. Tenzij je de link niet legt en het heel toevallig is dat iemand deze nachtfoto's maakt en vervolgens de data tijdens de zoekactie maakt.
ik geloof daarin. Maar dat dit ook nog zo onderbouw kan worden!quote:Op zaterdag 4 april 2015 05:12 schreef Perico het volgende:
[..]
Als je hypothetisch gelooft in foto manipulatie, dan kan dat in principe in alle rust zijn voorbereid, tot aan het tijdstip van het planten van de rugzak.
De data kan dan of op een PC zijn gefabriceerd en op de SD kaart zijn geladen, of na het hernieuwd instellen van datum en tijd met de camera zelf zijn gemaakt.
Het is ook mogelijk om metadata van een willekeurige foto te laden en die te plaatsen in de foto's van Kris en Lisanne die wij kennen. Dat gaat met 1 muisklik, in het gratis programma ExifTool. Zo wis je alle originele data die eigenlijk bij de foto horen.
Er is dus best veel mogelijk, voor slechts een beetje handige Pagina 1 Google-aar.
Wat mij direct opviel was dat het bekkenbot schoon was en dat is in zo'n tijdsbestek wel erg snel. Maar de algemene consensus was dat de zachte weefsels in dat klimaat veel sneller vergaan.quote:Op vrijdag 3 april 2015 21:29 schreef lekarO het volgende:
Nog een punt vind ik het feit dat er een rib is gevonden. Weet iemand welk type rib dit was? Als het een zwevende rib is en niet vastzat aan de ribbenkast is het logischer. Zo niet dan moet de rib met behoorlijke kracht van de ribbenkast verwijderd zijn (bijv. gebroken rib na val). @Ouder1: heb jij hier beelden bij?
Nee, rivier. Ik wijs geen plek of specifieke rivier aan maar een situatie.quote:Op zaterdag 4 april 2015 09:25 schreef Lutalo het volgende:
Met rivier bedoel je dan de eerste quebrada?
quote:Op zaterdag 4 april 2015 00:45 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
dat heb ik dus ook, en wat er gevonden is, heeft ook geen logica. Een gevulde schoen, nog een schoen, een ribje en een schoon heupbot. En volgens miss Biggy een stuk runderhuid...Het is een heel groot mysterie...SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Nou nee. Dat is het niet. Die rivier is kilometers lang. Dan is er nog dat stuwmeer waarin niet gedoken mag worden om resten te zoeken.quote:
Het NFI heeft zelf de foto's van het SDkaartje gehaald. De bezittingen van K&L moesten daarvoor heel voorzichtig en volgens protocol een drogingsprocedure ondergaan. Op 22-23 juni werd de rugzak met inhoud afgeleverd bij het NFI. Daarom is de datum van 17 juni zo opvallend.quote:Op vrijdag 3 april 2015 23:08 schreef Physsic het volgende:
Heeft het NFI eigenlijk zelf ook de foto's van het SDkaartje gehaald, of hebben zij de foto's uit Panama ontvangen?
Ja daarom neig ik nu naar val van 1 van de meiden, ander geschrokken en wil weten wat de toestand is. Daalt af langs de steile helling waar je niet meer terug kan maar waar je wel geleidelijk naar beneden kunt. Helling ligt tussen Q2 en 20 minuten terug naar Mirador (zie plaatje rechtse locatie rode cirkel).quote:Op zaterdag 4 april 2015 08:59 schreef Ouder1 het volgende:
Ik heb zelf weer een keer naar dual survival gekeken. Leuk programma! Zij volgden een rivier vanaf een vulkaan en kwamen in een situatie dat beiden eigenlijk niet verder wilden (al hadden zij een cameraploeg). Het riviertje ging namelijk een kloof in met metershoge steile wanden. "Hier kan je in een situatie komen te zitten dat je er niet meer uitkomt" werd gezegd. En idd kwamen zij uit bij een metershoge waterval. Met een liaan en een steen hebben zij de diepte gemeten van het water aan de voet van die waterval en dat bleek maar 2,5 meter te zijn. Genoeg om te springen maar dan moesten zij wel exact daar terecht komen waar het water terecht kwam; niet een meter daar vandaan want dan is het opeens ondiep.
Eerder kwamen zij ook een waterval tegen waar zij niet vanaf durfden te springen maar omdat daar geen steile wanden waren konden ze er met een grote bocht omheen lopen.
Het scenario met steile wanden en twee watervallen kan dus wel. Al denk ik dat de kloof dan breder moet zijn geweest en droge stukken naast de rivier gehad moet hebben. Iets dat best mogelijk is wanneer het waterpeil grote verschillen kent en op dat moment juist erg laag staat.
Het is niet persé noodzakelijk dat zij exact daar terecht kwamen met hun val. Het kan ook dat ze de rivier zijn gaan volgen en van de eerste waterval gesprongen zijn.
Met een heel groot mysterie bedoelde ik eigenlijk de GEHELE gang van zaken.quote:Op zaterdag 4 april 2015 09:43 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Nou nee. Dat is het niet. Die rivier is kilometers lang. Dan is er nog dat stuwmeer waarin niet gedoken mag worden om resten te zoeken.
Als jij in deze rivier een handvol kralen gooit en ze dan een dag later gaat zoeken.. noem je het dan ook een heel groot mysterie dat je ze nooit meer allemaal vindt?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Nee, hoor. Iemand anders kan die foto's hebben gemaakt in die nacht (of andere nacht).quote:Op vrijdag 3 april 2015 21:14 schreef lekarO het volgende:
Je kunt het crime scenario in mijn opinie alleen volhouden als je de link tussen de zoekactie en de nachtfoto's niet legt.
Het manipuleren hoeft niet op een van de eerste dagen gedaan te zijn. Kan op welke dag ook gedaan zijn.quote:Op vrijdag 3 april 2015 21:14 schreef lekarO het volgende:
Ook het manipuleren van de foto data op een van de eerste dagen (terwijl je niet weet dat ze de 8e of later gaan zoeken) wordt daarmee erg onwaarschijnlijk.
Iemand kan de data op welk tijdstip dan ook maken.quote:Op vrijdag 3 april 2015 21:14 schreef lekarO het volgende:
Tenzij je de link niet legt en het heel toevallig is dat iemand deze nachtfoto's maakt en vervolgens de data tijdens de zoekactie maakt.
Nou, dat is dus nog maar de vraag. De datum waarvan we weten dat er een zoekteam achter de Mirador heeft overnacht is niet de datum van de nachtfoto's.quote:Op zaterdag 4 april 2015 10:04 schreef RapaNui het volgende:
Toevallig zou het om de nacht gaan dat zoekers in de jungle verbleven.
Des te meer onverklaarbaar dat er in de nacht van 7-8 april die foto's zouden zijn gemaakt.quote:Op zaterdag 4 april 2015 10:11 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Nou, dat is dus nog maar de vraag. De datum waarvan we weten dat er een zoekteam achter de Mirador heeft overnacht is niet de datum van de nachtfoto's.
De Panamesen zullen er zelf toch geen plas water over hebben gegooid..quote:Op zaterdag 4 april 2015 09:49 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Het NFI heeft zelf de foto's van het SDkaartje gehaald. De bezittingen van K&L moesten daarvoor heel voorzichtig en volgens protocol een drogingsprocedure ondergaan. Op 22-23 juni werd de rugzak met inhoud afgeleverd bij het NFI. Daarom is de datum van 17 juni zo opvallend.
Oké, maar wel in samenhang met Kris en Lisanne?quote:Op zaterdag 4 april 2015 09:31 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Nee, rivier. Ik wijs geen plek of specifieke rivier aan maar een situatie.
Goed zo!quote:Op zaterdag 4 april 2015 10:09 schreef Poekje01 het volgende:
ok, lees weer mee, kon het tempo ff niet bijhouden..
Wie weet...quote:Op zaterdag 4 april 2015 10:23 schreef jackie12 het volgende:
[..]
De Panamesen zullen er zelf toch geen plas water over hebben gegooid..
Nee, met Jip en Janneke.quote:Op zaterdag 4 april 2015 10:37 schreef Lutalo het volgende:
[..]
Oké, maar wel in samenhang met Kris en Lisanne?
Klopt, maar is voor mij veeeel te ver gezocht en ik weet zeker voor veel mensen die logisch denken ook. Als je dat gaat roepen en denken is ook echt alles mogelijk. Je gaat dan echt los vind ik. Het kan inderdaad maar dan kunnen we wel veel meer gaan roepen. De bedoeling lijkt mij dat je in de meest waarschijnlijke scenario's blijft denken anders heb je het over van alles en tegelijk dus over niets.quote:Op zaterdag 4 april 2015 10:04 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Nee, hoor. Iemand anders kan die foto's hebben gemaakt in die nacht (of andere nacht).
[..]
Het manipuleren hoeft niet op een van de eerste dagen gedaan te zijn. Kan op welke dag ook gedaan zijn.
[..]
Iemand kan de data op welk tijdstip dan ook maken.
Ik vind het raar dat de meiden een week lang geen foto's maken om dan vervolgens in de nacht foto's te maken. Toevallig zou het om de nacht gaan dat zoekers in de jungle verbleven. Waarom hebben ze de dag ervoor niet één foto gemaakt?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |