abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_150778659
Beste mensen,

Ik ben bij het maken van een verlaagd plafond aangekomen.



Nu wil ik hier 2 verlichtingskoven in maken aan beide zijkanten van het plafond (op het plaatje de boven en onderkant).

Ik had het idee om met metal-stud profielen van +/- 7,5 cm de constructie te maken. Klopt het dat deze om de ongeveer 30 cm geplaatst moeten worden?

Hoe kan ik het beste de koof opbouwen? Met of zonder een opstaande rand bijvoorbeeld?




Kan ik hierbij het beste de verlichting (bijvoorbeeld led strip) aan het verlaagde plafond vastmaken zoals op de plaatjes of is het beter de verlichting aan het bestaande plafond te maken voor meer licht?

Kan een stucadoor nog fatsoenlijk de koof afwerken als deze bijvoorbeeld maar tussen de 6 en 10 cm breed is?

Een hoop vragen. Hopelijk kan iemand met ervaring hier wat antwoorden opgeven!

Alvast bedankt!
pi_150778696
Open je voor elk deel van je verbouwing een apart topic? :@
  woensdag 18 maart 2015 @ 17:01:58 #3
398472 goed_volk
kan tegen een grapje
pi_150779223
Zorg dat je voldoende ruimte hebt om eventueel later verlichting e vervangen of te repareren.

Wanneer je de verlichting volgens de plaatjes monteert, heb je mooi strijklicht en voorkom je dat je onder de koof in het licht kunt kijken.

Afhankelijk van de breedte van de sparing kun je de rand weglaten (bij een brede sparing wil je een opstaande rand omdat je anders in het licht kunt kijken.

Metalstudprofielen kunnen ook om de 60 cm, echter denk ik dat het belangrijker is dat je ze in het midden ondersteunt / afhangt.
Bij een sparing van 10 cm zou ik geen opstaande rand maken, maar de gipsplaat af (laten) werken met een stucstopprofiel.
Hier schreef Dagoduck: Zeer goede FiPo.
Hier denkt katindeboom dat ik eigenlijk Braddie ben, maar die ben ik natuurlijk niet.
Hier liet ik CherryOnTop haar beeldscherm onder spugen
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')