Ja, er zijn zorgverzekeringen voor expats in het buitenland. Maar die vallen niet onder de wet- en regelgeving voor de Nederlandse basisverzekering.quote:Op woensdag 18 maart 2015 07:13 schreef ender_xenocide het volgende:
Ik weet niet van de precieze wet en regelgeving maar er zijn zorgverzekeringen voor expats in het buitenland. Misschien hebben die ook een acceptatie plicht zoals de reguliere zorgverzekeraar dat ook heeft voor het basispakket?
Zo zwart wit is het nou ook weer niet; dan zouden kinderen met een aangeboren handicap ook niet worden verzekerd.quote:Op woensdag 18 maart 2015 07:11 schreef Wijnbo het volgende:
[..]
Hoi, sinds een paar minuten staat mijn huis in brand, kan ik een brandverzekering bij jullie afsluiten?
En niet te vergeten geen belasting meer betaald aan NL.quote:Op dinsdag 17 maart 2015 22:43 schreef manifold het volgende:
[..]
Is het heel onaardig dat ik dit niet vreemd vind? Als je dit van te voren niet goed regelt door middel van verzekering of spaargeld kun je toch niet verwachten van de Nederlandse overheid dat ze alles voor je regelen en betalen? Die persoon heeft zelf de keuze gemaakt om te verhuizen en een bestaan in het buitenland op te bouwen, maar als het misgaat moeten andere zorgdragen voor je? Zo werkt het volgens mij niet...
Dit inderdaad, snap de kennis van TS sowieso niet. Geld zat hebben om te kunnen rentenieren en dan beknibbelen op een verzekering voor je gezondheid. Zal misschien niet het meest goedkope zijn om te regelen als je in het buitenland zit, maar toch.quote:Op woensdag 18 maart 2015 08:37 schreef zatoichi het volgende:
[..]
Zo zwart wit is het nou ook weer niet; dan zouden kinderen met een aangeboren handicap ook niet worden verzekerd.
Maar goed het gaat hier om iemand die geëmigreerd is, dus dat is een ander verhaal. Die heeft de afgelopen jaren vooral geprofiteerd van het buitenland en nu heeft hij er de nadelen van. Hoe dan ook; TS veel sterkte; het blijft hoe dan ook een klote-situatie!
Gelukkig niet, dan zou de boel onbetaalbaar worden, voor mensen die hun zaakjes wel goed hebben geregeld.quote:Op woensdag 18 maart 2015 07:13 schreef ender_xenocide het volgende:
Ik weet niet van de precieze wet en regelgeving maar er zijn zorgverzekeringen voor expats in het buitenland. Misschien hebben die ook een acceptatie plicht zoals de reguliere zorgverzekeraar dat ook heeft voor het basispakket?
Ik denk dat dit een vreemde instelling is. En ook niet relevant, gezien je wel wilt helpen, maar het niet kan.quote:Op woensdag 18 maart 2015 10:57 schreef noutie het volgende:
Het klinkt vast asociaal, maar ik zou me eens goed bedenken wat de vriendschap je waard is. Dit slurpt al je geld en energie. Je vriend is asociaal geweest door zich niet te verzekeren. Hij brengt je nu in deze positie. Wil je dit?
NL zorgvezekering kan hem alleen verzekeren als hij een resident van Nederland is. Dus dan zal de TS de desbetreffende persoon eerst naar Nederland moeten zien te krijgen en hem in weten te schrijven bij een gemeente. Nog los van het gezeik dat je met de SVB gaat krijgen.quote:Hij is uit NL vertrokken, ik kan me voorstellen dat NL zich niet geroepen voelt om hem te gaan repatriëren. Een (reis)verzekering zal hem nu niet accepteren. Misschien dat een NL zorgverzekering hem moet accepteren omdat hij NL-burger is. Dat moet dan als eerste, dan krijg je een deel van de behandelkosten vergoed.
quote:Zodra hij aanspreekbaar is, dan moet hij aangeven dat iemand bewindvoerder wordt en hij zal zijn huis ed. op moeten eten.
Sterkte
Ik vind die instelling niet zo vreemd. Had de rentenier zich verzekerd, dan was dit probleem een stuk minder groot geweest en had TS niet zo'n klote situatie voor de kiezen gekregen.quote:Op woensdag 18 maart 2015 11:10 schreef vaduz het volgende:
Ik denk dat dit een vreemde instelling is. En ook niet relevant, gezien je wel wilt helpen, maar het niet kan.
Eens dat de desbetreffende persoon zelf schuldig is aan deze situatie. Maar het lijkt me in zo een situatie dat je je niet bezig gaat houden met de schuldvraag en gaat kijken hoe je de persoon concreet kan helpen. Natuurlijk zal het hier wegens gebrek aan middelen snel ophouden.quote:Op woensdag 18 maart 2015 11:14 schreef FredvZ het volgende:
[..]
Ik vind die instelling niet zo vreemd. Had de rentenier zich verzekerd, dan was dit probleem een stuk minder groot geweest en had TS niet zo'n klote situatie voor de kiezen gekregen.
Zo werkt het dus ook niet.quote:Op woensdag 18 maart 2015 11:17 schreef Rockefellow het volgende:
Zo zuinig leven zodat je kunt 'rentenieren' in een ontwikkelingsland om als het tegenzit de Nederlandse maatschappij met de kosten op te zadelen.
Ik mag hopen dat het niet zo werkt.
Ik denk dat het noutie vooral ging om de vraag of TS zijn vriendschap sterk genoeg vindt om de repatriëring in gang te zetten.quote:Op woensdag 18 maart 2015 11:20 schreef vaduz het volgende:
Eens dat de desbetreffende persoon zelf schuldig is aan deze situatie. Maar het lijkt me in zo een situatie dat je je niet bezig gaat houden met de schuldvraag en gaat kijken hoe je de persoon concreet kan helpen. Natuurlijk zal het hier wegens gebrek aan middelen snel ophouden.
En hoe ver je hierin gaat, dat moet je zelf bepalen. Dat kan variëren van een kaartje sturen (kut voor je, we leven mee) tot het verkopen van je huis zodat je vriend terug naar NL kan vliegen.quote:Op woensdag 18 maart 2015 11:20 schreef vaduz het volgende:
Eens dat de desbetreffende persoon zelf schuldig is aan deze situatie. Maar het lijkt me in zo een situatie dat je je niet bezig gaat houden met de schuldvraag en gaat kijken hoe je de persoon concreet kan helpen. Natuurlijk zal het hier wegens gebrek aan middelen snel ophouden.
Dit. Al hoop ik natuurlijk wel dat hij snel beter is.quote:Op woensdag 18 maart 2015 11:17 schreef Rockefellow het volgende:
Zo zuinig leven zodat je kunt 'rentenieren' in een ontwikkelingsland om als het tegenzit de Nederlandse maatschappij met de kosten op te zadelen.
Ik mag hopen dat het niet zo werkt.
Sommige ziekenhuizen onder andere het AMC helpen sowieso want die hebben een potje voor dit soort gevallen.quote:Op woensdag 18 maart 2015 11:10 schreef vaduz het volgende:
[..]
Ik denk dat dit een vreemde instelling is. En ook niet relevant, gezien je wel wilt helpen, maar het niet kan.
[..]
NL zorgvezekering kan hem alleen verzekeren als hij een resident van Nederland is. Dus dan zal de TS de desbetreffende persoon eerst naar Nederland moeten zien te krijgen en hem in weten te schrijven bij een gemeente. Nog los van het gezeik dat je met de SVB gaat krijgen.
[..]
die helpen mogelijk in Nederland wonende onverzekerden die hier plotseling ziek worden of onder een bus komen.quote:Op woensdag 18 maart 2015 13:43 schreef PendingApproval het volgende:
[..]
Sommige ziekenhuizen onder andere het AMC helpen sowieso want die hebben een potje voor dit soort gevallen.
Die helpen iedereen die in Nederland verblijft. Maatschappelijk werker van het ziekenhuis probeert ondertussen wel alles om de patiënt verzekerd te krijgen maar als dat niet lukt wordt er toch hulp geboden. Niemand hoeft te creperen in Nederland zelfs illegalen niet.quote:Op woensdag 18 maart 2015 13:59 schreef computergirl het volgende:
[..]
die helpen mogelijk in Nederland wonende onverzekerden die hier plotseling ziek worden of onder een bus komen.
Ik weet niet of ze de vriend van TS gaan helpen die al een diagnose heeft en behandeling ondergaat in het buitenland
hij is niet in Nederland. Als hij niet was gaan pauper-rentenieren in het buitenland had hij gewoon een basisverzekering gehad en was er helemaal gene probleem.quote:Op woensdag 18 maart 2015 15:21 schreef PendingApproval het volgende:
[..]
Die helpen iedereen die in Nederland verblijft. Maatschappelijk werker van het ziekenhuis probeert ondertussen wel alles om de patiënt verzekerd te krijgen maar als dat niet lukt wordt er toch hulp geboden. Niemand hoeft te creperen in Nederland zelfs illegalen niet.
Ja doe maar. Zodra hij in Nederland is kan hij rechtstreeks naar het AMC en krijgt alle zorg die hij nodig heeft. Daarna proberen ze wel iets te regelen om het terug te krijgen en als dat niet lukt dan is dat zo.quote:Op woensdag 18 maart 2015 15:25 schreef computergirl het volgende:
[..]
hij is niet in Nederland. Als hij niet was gaan pauper-rentenieren in het buitenland had hij gewoon een basisverzekering gehad en was er helemaal gene probleem.
Zullen we de rest van de wereldt anders even gaan uitnodigen om gratis en voor niks in het AMC gezondheidszorg te krijgen?
Als je in Nederland bent en spoedeisende hulp nodig hebt is een ziekenhuis dat verplicht dat te geven. Ze mogen je dus niet dood laten bloeden, omdat je niet verzekerd bent ofzo. Probleem is natuurlijk dat je in zo een toestand een persoon niet gaat verplaatsen. Daarnaast zal de rekening altijd bij de onverzekerde uitkomen, dus mocht de debetreffende persoon vermogend zijn, is het misschien handiger om wat verder rond te kijken, daar Nederlandse ziekenhuizen niet de goodkoopste zijn.quote:Op woensdag 18 maart 2015 13:43 schreef PendingApproval het volgende:
[..]
Sommige ziekenhuizen onder andere het AMC helpen sowieso want die hebben een potje voor dit soort gevallen.
Ja maar dat naar Nederland halen is nu net het probleem he...quote:Op woensdag 18 maart 2015 15:26 schreef PendingApproval het volgende:
[..]
Ja doe maar. Zodra hij in Nederland is kan hij rechtstreeks naar het AMC en krijgt alle zorg die hij nodig heeft. Daarna proberen ze wel iets te regelen om het terug te krijgen en als dat niet lukt dan is dat zo.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |