Gebruik je dat dan tegelijk of hoe moet ik me dat voorstellen?quote:Op donderdag 12 maart 2015 09:41 schreef Netsplitter het volgende:
Voor flitsers Flitsmeister. Als nav gebruik ik Sygic.
Jup. Eerst start ik Flitsmeister en daarna Sygic. Flitsmeister draait dan op de achtergrond en komt met meldingen door Sygic heen. Werkt goed moet ik zeggen.quote:Op donderdag 12 maart 2015 10:01 schreef Susteren het volgende:
[..]
Gebruik je dat dan tegelijk of hoe moet ik me dat voorstellen?
Kun je flitsmeister offline gebruiken? Of heeft het continu internet nodig?quote:Op donderdag 12 maart 2015 10:04 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Jup. Eerst start ik Flitsmeister en daarna Sygic. Flitsmeister draait dan op de achtergrond en komt met meldingen door Sygic heen. Werkt goed moet ik zeggen.
Heeft continue verbinding nodig voor de updates van huidige, nieuwe en oude flitsers.quote:Op donderdag 12 maart 2015 10:55 schreef Susteren het volgende:
[..]
Kun je flitsmeister offline gebruiken? Of heeft het continu internet nodig?
En verbruikt het veel mb's? Kon er online niks over vinden namelijk.quote:Op donderdag 12 maart 2015 10:58 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Heeft continue verbinding nodig voor de updates van huidige, nieuwe en oude flitsers.
Geen idee. Zal hoogstens een paar kb per keer zijn, hoeft alleen de flits data binnen te halen.quote:Op donderdag 12 maart 2015 11:00 schreef Susteren het volgende:
[..]
En verbruikt het veel mb's? Kon er online niks over vinden namelijk.
Here is wel een goede tip, kende ik nog niet! Icm flitsmeister lijkt me dat wel een mooie combo.quote:Op donderdag 12 maart 2015 11:40 schreef BRooster het volgende:
Ik gebruikte voorheen Waze maar tegenwoordig vooral Here.
Voordeel van Here is dat deze offline is en zuiniger is met de accu volgens mij. Voordeel van Waze is de (betere) verkeers- en flitser informatie maar Waze bleef vaak hangen bij mij.
Vraag me wel af waarom je niet reageert op reacties over waze, bepaalde bezwaren ofzo? Want is hier echt perfect (loopt niet vast).quote:Op donderdag 12 maart 2015 11:43 schreef Susteren het volgende:
[..]
Here is wel een goede tip, kende ik nog niet! Icm flitsmeister lijkt me dat wel een mooie combo.
Ongeveer twee jaar terug overwogen maar niet gedaan (weet niet meer waarom), maar misschien inderdaad eens opnieuw bekijken!quote:Op donderdag 12 maart 2015 12:14 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Vraag me wel af waarom je niet reageert op reacties over waze, bepaalde bezwaren ofzo? Want is hier echt perfect (loopt niet vast).
https://play.google.com/s(...)re.app.maps&hl=nl_NLquote:Op donderdag 12 maart 2015 13:00 schreef Sounddragon het volgende:
Ik moet ook gaan verzinnen over vaginatie, later dit jaar on a roadtripje naar Spanje, beetje toeristische route ernaartoe, krap weekie in de zon aldaar en dan toeristische route weer terug.. ik vraag me af wat dat zou doen aan data verbruik als je gewoon domweg je foon pakt en internet gebruikt voor navi, hotels opzoeken enzo.. Een DomDom kopen is natuurlijk makkelijk, maar je hebt dan niet het gemak wat je hebt in bijvoorbeeld Gmaps dat je een hotelletje zoekt online, en domweg zegt : daarheen please, en ik wil daarlangs, en daarlangs.. kan in Maps lekker wel, en je DomDom kan dat niet .. Dan zouden we alles vooraf moeten plannen, en eigenlijk is dat minder leuk als gewoon een beetje wingen en kijken waar je terecht komt..
Wél android, ben niet gayquote:Op donderdag 12 maart 2015 13:02 schreef Klonk het volgende:
[..]
https://play.google.com/s(...)re.app.maps&hl=nl_NL
geen android, geen nood, komt binnenkort ook voor iOS
Nee, dat is duidelijk, als een app niet online kan, komt er ook geen info binnenquote:Op donderdag 12 maart 2015 13:15 schreef JDude het volgende:
Meedenken (als in om files/afsluitingen/andere ellende heen routen terwijl je rijdt) doet Here Maps/Drive helaas niet.
Nou ja, 't is niet dat 'ie helemaal niet online kan, hij zet bijvoorbeeld wel een reistijd-indicatie op het startscherm van m'n telefoon. Die wordt onderweg alleen niet meer bijgewerkt met alternatieve routes.quote:Op donderdag 12 maart 2015 13:16 schreef Sounddragon het volgende:
Nee, dat is duidelijk, als een app niet online kan, komt er ook geen info binnen
Maakt op vakantie ook niets uit, file, eerste afslag er af en verder genietenquote:Op donderdag 12 maart 2015 13:15 schreef JDude het volgende:
Meedenken (als in om files/afsluitingen/andere ellende heen routen terwijl je rijdt) doet Here Maps/Drive helaas niet.
Leuk en aardig tot je de grens over gaat:Pquote:Op donderdag 12 maart 2015 21:45 schreef ACT-F het volgende:
Waze natuurlijk!
[ afbeelding ]
Vooral de mogelijkheid om andere weggebruikers te waarschuwen voor files, controles en gevaren werkt super
EU roaming enz word aan gewerkt om binnen je bundel te komen, maar het is al VEEL goedkoper dan voorheen. Voor die paar mb laat ik m lekker aan staan.quote:Op donderdag 12 maart 2015 21:56 schreef Klonk het volgende:
[..]
Leuk en aardig tot je de grens over gaat:P
Roaming staat uit en ik ga wel eens de Duitse grens over. Wonderwel gaat het goed bij korte afstandenquote:Op donderdag 12 maart 2015 21:56 schreef Klonk het volgende:
[..]
Leuk en aardig tot je de grens over gaat:P
Ja klopt, als je de route er al in hebt staan in Nederland gaat het goed. Maar de terugreis vanuit Duitsland, zonder internet om de route te zoeken, word m nietquote:Op donderdag 12 maart 2015 21:58 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Roaming staat uit en ik ga wel eens de Duitse grens over. Wonderwel gaat het goed bij korte afstanden
Ingebouwde navigatie heeft dan weer als nadeel dat het diefstalgevoelig is (Volkswagen RNS510, anyone?) en updates van het kaartmateriaal leven bij de gratie van de autofabrikant. Volvo schijnt het bijvoorbeeld al na een paar jaar voor gezien te houden met die updates.quote:Op donderdag 12 maart 2015 15:19 schreef DS4 het volgende:
Gewoon geïntegreerde navigatie. Dat oogt het mooist en werkt het prettigst. Je kan het nooit vergeten, dus ook niet vergeten te verwijderen (er is natuurlijk altijd wel iemand die dat voor je wil doen...).
Tsja, bij mij blijft het er altijd netjes in zitten...quote:Op donderdag 12 maart 2015 22:23 schreef DDDDDaaf het volgende:
Ingebouwde navigatie heeft dan weer als nadeel dat het diefstalgevoelig is (Volkswagen RNS510, anyone?) en updates van het kaartmateriaal leven bij de gratie van de autofabrikant. Volvo schijnt het bijvoorbeeld al na een paar jaar voor gezien te houden met die updates.
Want dat is bij elke auto altijd lekker makkelijk OEM achteraf in te bouwenquote:Op donderdag 12 maart 2015 15:19 schreef DS4 het volgende:
Gewoon geïntegreerde navigatie. Dat oogt het mooist en werkt het prettigst. Je kan het nooit vergeten, dus ook niet vergeten te verwijderen (er is natuurlijk altijd wel iemand die dat voor je wil doen...).
Vaker gebruiken helpt. Merk het met mijn telefoon ook (gebruik hem als tracker bij het sporten) als het langere tijd geleden is dat ik voor het laatst hem heb gebruikt, dan duurt het langer.quote:Op vrijdag 13 maart 2015 00:34 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
Overigens ligt het vinden van een GPS signaal aan je telefoon, de mijne heeft het binnen enkele seconden.
Daar werken ze al jaren aan en er komt een slap aftreksel aan, maar als je niet regelmatig de grens over gaat zullen die paar mb je niet niet nekken (al zou ik wel heel goed kijken wat waze daadwerkelijk gebruikt).quote:Op donderdag 12 maart 2015 21:57 schreef delano.888 het volgende:
[..]
EU roaming enz word aan gewerkt om binnen je bundel te komen, maar het is al VEEL goedkoper dan voorheen. Voor die paar mb laat ik m lekker aan staan.
Waar zeg ik dat het altijd oem moet zijn?quote:Op vrijdag 13 maart 2015 00:31 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
Want dat is bij elke auto altijd lekker makkelijk OEM achteraf in te bouwen
Maar een aftermarket kun je dan weer vergeten.quote:Op vrijdag 13 maart 2015 08:34 schreef DS4 het volgende:
[..]
Waar zeg ik dat het altijd oem moet zijn?
Flitsmeister komt bij mij op ongeveer 50 mb per maand en dan staat hij bij elke autorit aan.quote:Op maandag 16 maart 2015 13:21 schreef Jiang153 het volgende:
Kosten deze dingen niet een vermogen aan mb?
Dus per reis 5-50
Nee:quote:Op maandag 16 maart 2015 13:21 schreef Jiang153 het volgende:
Kosten deze dingen niet een vermogen aan mb?
Dus per reis 5-50
En daarnaast lekker boeiend, tegenwoordig heb je bij KPN enz al max een 20GB abo voor je mobiel. Dus denk dat dat allemaal wel goed komt.quote:Op donderdag 12 maart 2015 11:26 schreef JDude het volgende:
Ik gebruik waze vier dagen per week, twee keer per dag, 100 km. per keer. Dataverbruik in de afgelopen drie weken: 39 MB. Om je een idee te geven.
Niet iedereen heeft zin om 50+ eu per maand te betalen voor een mob.quote:Op maandag 16 maart 2015 13:35 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Nee:
[..]
En daarnaast lekker boeiend, tegenwoordig heb je bij KPN enz al max een 20GB abo voor je mobiel. Dus denk dat dat allemaal wel goed komt.
Ik bedoel alleen, de abo's zijn tegenwoordig standaard zo hoog, dat dat echt wel goed komt. Een beetje gemiddeld abo heeft 2gb ofzo.quote:Op maandag 16 maart 2015 13:39 schreef Jiang153 het volgende:
[..]
Niet iedereen heeft zin om 50+ eu per maand te betalen voor een mob.
1) kijken of je provider een maand dataroaming aanbied voor een tientje ofzoquote:Op donderdag 12 maart 2015 13:00 schreef Sounddragon het volgende:
Ik moet ook gaan verzinnen over vaginatie, later dit jaar on a roadtripje naar Spanje, beetje toeristische route ernaartoe, krap weekie in de zon aldaar en dan toeristische route weer terug.. ik vraag me af wat dat zou doen aan data verbruik als je gewoon domweg je foon pakt en internet gebruikt voor navi, hotels opzoeken enzo.. Een DomDom kopen is natuurlijk makkelijk, maar je hebt dan niet het gemak wat je hebt in bijvoorbeeld Gmaps dat je een hotelletje zoekt online, en domweg zegt : daarheen please, en ik wil daarlangs, en daarlangs.. kan in Maps lekker wel, en je DomDom kan dat niet .. Dan zouden we alles vooraf moeten plannen, en eigenlijk is dat minder leuk als gewoon een beetje wingen en kijken waar je terecht komt..
Onbekende adressen bestaan niet, daar zijn die adressen nou juist voor.quote:Op maandag 16 maart 2015 20:24 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Als je dagelijks onbekende adressen moet bezoeken is het verrekte handig.
Als regiotaxi chauffeur is het best handig als je +- 40 adressen per dag moet vinden.quote:Op maandag 16 maart 2015 17:44 schreef borbit het volgende:
Waarom navigatie? Er hangen toch gewoon van die blauwe borden boven de weg? Alleen in het centrum van een vreemde stad kijk ik soms op maps. Maar meestal hangt er ook wel ergens een stadskaart. Heb je veel beter overzicht in tegenstelling tot zo'n klein schermpje.
quote:Avoid automatically" now avoids only road blocks or any other incidents that completely prevents from driving the road. It does not avoid slow traffics or traffic jams.
However we plan to completely rework and improve the traffic service with the routing so it will be possible to automatically avoid traffic jams in the future updates.
Voor mij zijn ze wel onbekendquote:Op dinsdag 17 maart 2015 01:56 schreef eP2e het volgende:
[..]
Onbekende adressen bestaan niet, daar zijn die adressen nou juist voor.
Waze is een tijdje geleden overgenomen door Google.quote:Op dinsdag 17 maart 2015 11:40 schreef tbonesteak289 het volgende:
Ga komende weken eens Waze proberen, ben benieuwd, snap alleen niet dat ik niet eerder gekeken heb wat het was aangezien Google Maps ook meldingen van Waze weergeeft
Er is ook gewoon een offline tomtom app voor android. Werkt perfectquote:Op donderdag 12 maart 2015 13:13 schreef Sounddragon het volgende:
[..]
Wél android, ben niet gay![]()
Duurt nog een paar maanden, we gaan pas in het naseizoen, maar ik zal hem eens downen, kan ik hem uitgebreid proberen.. ik pak nu meestal Maps, werkt gewoon lekker, weet alles, denkt mee, routes lekker simpel aanpassen, alleen zit je met dat online zijn in het buitenland, en dat je dan onbekende kosten maakt enzo.. als ik nou vooraf weet dat ik kan websen zoveel als ik wil voor een paar tientjes, boeit het me weinig, maar ik zit niet te wachten op een telefoonrekening van een paar honderd EYPO wegens dataverkeer in stokbroodland als ik weer terug ben..
Niet bij android. Hij gebruikt ook mobiele netwerken en wifi voor je positie bepaling. Hij heeft altijd een schatting van waar je bent.quote:Op dinsdag 17 maart 2015 11:22 schreef fathank het volgende:
Een aantal oorzaken waarom het lang duurt voordat je GPS-ontvanger en fix heeft:
1: Lang niet gebruikt.
2: Aangezet op een plek ver weg van de laatste plek waar ie aangezet is.
Zeg gewoon niks als je niet snapt hoe GPS werkt.quote:Op donderdag 19 maart 2015 13:58 schreef NieuweNier het volgende:
[..]
Niet bij android. Hij gebruikt ook mobiele netwerken en wifi voor je positie bepaling. Hij heeft altijd een schatting van waar je bent.
Misschien is de telefoon van hem gewoon niet goed (meer)?
Overduidelijk begrijp jij het niet. GPS satellieten geven een statisch signaal af, en aan de hand daarvan bepaald je telefoon waar die is op de wereld.quote:Op donderdag 19 maart 2015 14:00 schreef fathank het volgende:
[..]
Zeg gewoon niks als je niet snapt hoe GPS werkt.
Een GPS-satelliet weet sowieso niet waar jij bent. Of denk jij dat je telefoon een signaal stuurt naar een satelliet op tienduizenden kilometers afstand?quote:Op donderdag 19 maart 2015 14:10 schreef NieuweNier het volgende:
[..]
Overduidelijk begrijp jij het niet. GPS satellieten geven een statisch signaal af, en aan de hand daarvan bepaald je telefoon waar die is op de wereld.
Je ontvanger moet inderdaad weten waar je ongeveer bent. Een gps-ontvanger maakt gebruik van een almanak met informatie over welke satelliet wanneer op welke positie is. Is je gps-ontvanger lang uitgeweest is deze data outdatet en duurt een initialisatie veel langer. En ook als je meer dan 150 km ongeveer van je laatste gps-fix vandaan bent en je zet je gps weer aan gaat het een stuk langer duren voordat je een fix hebt.quote:Het is dus niet belangrijk dat de gps satelliet weet waar je ongeveer bent. Alleen je telefoon zelf hoeft dat te weten.
Als je dataverbinding hebt ja. Maar als je dus in Duitsland bent en je roaming uit hebt staan en je wifi is je hot-start alweer weg.quote:Aangezien hij dat al weet is het dus niet relevant of de laatste keer dat je de gps gebruikt hebt, je dat gedaan hebt in Tokyo of Amsterdam. Hij weet waar redelijk nauwkeurig waar hij moet zoeken.
Hier een bron, want anders schreeuwen jullie op me ipv te denken:http://www.pocketgpsworld.com/howgpsworks.php
Een Android telefoon heeft dus altijd een "hot start" wanneer je de gps aan zet.
Lama je bent overduidelijk overgestapt op geschreeuw. Mijn post heb je in ieder geval niet goed gelezen. Als ik zeg dat de gps satelliet een signaal zendt waarmee je telefoon zijn positie bepaald, zeg ik dat je telefoon de positie bepaald. Niet de gps.quote:Op donderdag 19 maart 2015 14:20 schreef fathank het volgende:
[..]
Een GPS-satelliet weet sowieso niet waar jij bent. Of denk jij dat je telefoon een signaal stuurt naar een satelliet op tienduizenden kilometers afstand?
[..]
Je ontvanger moet inderdaad weten waar je ongeveer bent. Een gps-ontvanger maakt gebruik van een almanak met informatie over welke satelliet wanneer op welke positie is. Is je gps-ontvanger lang uitgeweest is deze data outdatet en duurt een initialisatie veel langer. En ook als je meer dan 150 km ongeveer van je laatste gps-fix vandaan bent en je zet je gps weer aan gaat het een stuk langer duren voordat je een fix hebt.
[..]
Als je dataverbinding hebt ja. Maar als je dus in Duitsland bent en je roaming uit hebt staan en je wifi is je hot-start alweer weg.
En dat je telefoon weet aan de hand van een wifi-netwerk waar je ongeveer zit (dit werkt in Duitsland ook al niet. Google is daar op z'n vingers getikt voor het opslaan van deze gegevens tijdens het fotograferen voor Street View) betekent nog niet dat je een gps-fix hebt.
Ja maar die informatie is maar voor een bepaald gebied geldig. Plusminus 150km. Stel je hebt je GPS aangehad voor het laatst in Rotterdam. Je rijdt een dag later bij Frankfurt, zet je GPS aan en je hebt je roaming uit staan. 100% dat je een tijdje op je GPS-fix kan wachten, en als je in een rijdende auto zit nog langer.quote:Op donderdag 19 maart 2015 14:27 schreef NieuweNier het volgende:
[..]
Lama je bent overduidelijk overgestapt op geschreeuw. Mijn post heb je in ieder geval niet goed gelezen. Als ik zeg dat de gps satelliet een signaal zendt waarmee je telefoon zijn positie bepaald, zeg ik dat je telefoon de positie bepaald. Niet de gps.
Die almanak informatie wordt dus automatisch binnen gehaald door Google. Zelfs met de gps uit.
Alleen als je je telefoon in vliegtuig modus hebt, dus geen wifi, en geen mobiel netwerk, werkt dit inderdaad niet. Maar dan werkt je gps ook niet he
Bullshit. Dat GPS bestand is geldig voor de hele wereld. Het gaat in gebieden. Oceanië, Azië, Europa, etc. Met root kan je ook je eigen bestanden downloaded als je het lokale wilt. Daar is een app voor...quote:Op donderdag 19 maart 2015 14:29 schreef fathank het volgende:
[..]
Ja maar die informatie is maar voor een bepaald gebied geldig. Plusminus 150km. Stel je hebt je GPS aangehad voor het laatst in Rotterdam. Je rijdt een dag later bij Frankfurt, zet je GPS aan en je hebt je roaming uit staan. 100% dat je een tijdje op je GPS-fix kan wachten, en als je in een rijdende auto zit nog langer.
En je telefoon kan z'n eigen positie niet trianguleren alleen op basis van mobiele netwerkverbinding. In ieder geval niet de gewone burger met z'n Samsung Galaxy S5
Leuk dat bestand geldig voor de hele wereld. Maar op het moment dat jouw laatste fix in Rotterdam is geweest en een dag later ergens in Duitsland bent op de snelweg zonder roaming kun je een tijdje wachten op je fix.quote:Op donderdag 19 maart 2015 14:35 schreef NieuweNier het volgende:
[..]
Bullshit. Dat GPS bestand is geldig voor de hele wereld. Het gaat in gebieden. Oceanië, Azië, Europa, etc.
En dat lukt prima. Open nu maar Google Maps. Je hoort een vrij nauwkeurige schatting te krijgen (tenzij je die functies uit gezet hebt. )
Niet op basis van GPS. Het is zelfs onmogelijk om binnen 5 seconden een GPS-fix te hebben.quote:Op donderdag 19 maart 2015 14:35 schreef NieuweNier het volgende:
[..]
Bullshit. Dat GPS bestand is geldig voor de hele wereld. Het gaat in gebieden. Oceanië, Azië, Europa, etc. Met root kan je ook je eigen bestanden downloaded als je het lokale wilt. Daar is een app voor...
En dat lukt prima. Open nu maar Google Maps. Je hoort een vrij nauwkeurige schatting te krijgen (tenzij je die functies uit gezet hebt. )
Overigens gebruik ik als navigatie een oude note 2 zonder simkaart. Als ik hem voor het laatst aan gehad heb in Oostenrijk, hem uit zet, en in Nederland weer aan zet, heeft hij in 5 seconden mijn positie...
Nee idd. Dus waarschijnlijk WiFi netwerken in de buurt.quote:Op donderdag 19 maart 2015 14:38 schreef fathank het volgende:
[..]
Niet op basis van GPS. Het is zelfs onmogelijk om binnen 5 seconden een GPS-fix te hebben.
Misschien heb jij ook gewoon een defecte GPS in je telefoon. Ik kan me voorstellen dat die ban de S5 en Note 3 op elkaar lijken...quote:Op donderdag 19 maart 2015 14:38 schreef fathank het volgende:
[..]
Leuk dat bestand geldig voor de hele wereld. Maar op het moment dat jouw laatste fix in Rotterdam is geweest en een dag later ergens in Duitsland bent op de snelweg zonder roaming kun je een tijdje wachten op je fix.
Ja inderdaad wifi-netwerken. En dat is nog geen GPS-fix. Maar dat werkt in Duitsland al stukken slechter omdat Google daar is teruggefloten. Die sloegen namelijk namen van netwerken en locaties op terwijl ze foto's maakten voor streetview. En dat vond de Duitse rechter niet leuk dus dat is verboden.quote:Op donderdag 19 maart 2015 14:43 schreef NieuweNier het volgende:
[..]
Nee idd. Dus waarschijnlijk WiFi netwerken in de buurt.
Of misschien met die satellieten van de Russen.
Waarom het werkt geen idee. Maar dat het, zoals jij zegt, niet werkt is bullshit. Als je bijvoorbeeld kijkt naar foto's met een gps tag is het duidelijk dat het niet heel duurt voordat er een fix is. Dat zou dan onmogelijk zijn.
Daar heb ik, toegegeven met 3g aan, een foto gemaakt van die Fiesta die ik klem gereden had. Met extreem nauwkeurige gps tag. Nauwkeuriger dan alleen op basis van mobiele netwerken mogelijk is... En ik heb hem binnen een paar seconden genomen. ..quote:Op donderdag 19 maart 2015 14:48 schreef fathank het volgende:
[..]
Ja inderdaad wifi-netwerken. En dat is nog geen GPS-fix. Maar dat werkt in Duitsland al stukken slechter omdat Google daar is teruggefloten. Die sloegen namelijk namen van netwerken en locaties op terwijl ze foto's maakten voor streetview. En dat vond de Duitse rechter niet leuk dus dat is verboden.
Je hebt gelijk.quote:Op donderdag 19 maart 2015 14:51 schreef NieuweNier het volgende:
Maar het wordt topic vervuiling. Feit is dat ik gelijk heb...
Inderdaad, met een werkende dataverbinding op de achtergrond.quote:Op donderdag 19 maart 2015 14:50 schreef NieuweNier het volgende:
[..]
Daar heb ik, toegegeven met 3g aan, een foto gemaakt van die Fiesta die ik klem gereden had. Met extreem nauwkeurige gps tag. Nauwkeuriger dan alleen op basis van mobiele netwerken mogelijk is... En ik heb hem binnen een paar seconden genomen. ..
Overigens is het toch wel een gps fix als je je auto ziet meerijden met de weg? Dat kan niet met alleen WiFi.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |