Huizen van Arabische terroristen.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:24 schreef Atak het volgende:
[..]
Idd, ze hebben laten zien hoe ze Arabische dorpen in de fik hebben gestoken.
Je bent een voorstander van het verenigen van stukken landen van bepaalde landen. Ben je dan ook een voorstander dat Azerbeidzjanen in Iran willen afsplitsen en zich bij Azerbeidzjan aansluiten?quote:Op maandag 9 maart 2015 00:21 schreef PizzaMizza het volgende:
[..]
Oorlogen worden altijd gevochten met behulp van bondgenoten. Zelfs Turkije had de CIA nodig voor Ocalan.
Maar zoals ik net al zei: Koerden hebben geen eerlijke kans gehad voorheen om zich massaal te bewapenen. Een groot deel van hun arsenaal is veroverd van Iraakse militairen tijdens de oorlogen tegen Saddam. Plus het feit dat de Iraakse overheid hen tot op de dag van vandaag verbiedt een effectieve luchtmacht te hebben en zulks.
Dat is net zoals iemands' handen vastbinden, en daarna zeggen ''maar jij hebt je niet verdedigd''. Je moet iemand wel een eerlijke kans geven. Nu is die kans ook eerlijk, de Koerden hebben goede wapens gekregen van het westen en zijn nu prima in staat om hun gebieden te verdedigen.
Dat is de beperking van Turken, je kan het voorkomen door TR te federaliseren, een eis die ocalan ook op tafel heeft liggen geloof ik.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:24 schreef IPA35 het volgende:
[..]
Maar de KRG zou dan de facto een Koerdische staat zijn, wat op zich prima is. Maar het probleem is dat de Koerdische nationalisten dan gelijk ook onrealistische dromen gaan krijgen elders.
En natuurlijk heb je dan ook idiote Turken die dan een mooi Israëlesque argument zullen hebben om Koerden hun rechten te ontzeggen onder mom van "ga maar naar KRG-Koerdistan als je Koerd wil zijn".
Ook Koerden zullen die kans met beide handen aangrijpen, zie Syrië.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:33 schreef Atak het volgende:
[..]
Je bent een voorstander van het verenigen van stukken landen van bepaalde landen. Ben je dan ook een voorstander dat Azerbeidzjanen in Iran willen afsplitsen en zich bij Azerbeidzjan aansluiten?
Het probleem van types die nieuwe grenzen willen trekken is dat ze super selectief zijn. Voor deze groep wel. Voor die groep niet.
Voor de Azerbeidzjanen in Iran is het heel erg reëel om onafhankelijkheid te krijgen als Iran zich in een oorlog verwikkelt met Azerbeidzjan en Israel. De separatistische Koerden in Turkije en Syrië zullen nooit een kans krijgen. De meerderheid in die gebieden wil geen afscheiding.
Dat zou dan ook volkomen logisch zijn. Maar eerst moet ook de CHP om wat dat betreft. Nu heb ik wel een beetje vertrouwen in Zwaardmeneer maar je ziet nu aan defecties van kamerleden die eigen Kemal-Partijen gaan oprichten... En Erdo is een rare kwast, ik vertrouw hem eigenlijk helemaal niet.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:33 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Dat is de beperking van Turken, je kan het voorkomen door TR te federaliseren, een eis die ocalan ook op tafel heeft liggen geloof ik.
Koerden in Syrië kunnen vergaande autonomie verwerven, waarschijnlijk niet veel anders als in Irak en ook wel met Amerikaanse garandering. Maar ook hier wil met liever de linkse niche ideologieën van Erdo's huisdier op het eiland.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:35 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Ook Koerden zullen die kans met beide handen aangrijpen, zie Syrië.
Met de hulp van de VS. Het probleem is dat de VS niet eindeloos luchtaanvallen kan voeren voor de YPG. In mijn mening helpt de VS de YPG om ISIS bezig te houden totdat het FSA leger klaar is. Ook is Turkije heel erg tegen een YPG staat. Het is sowieso onrealistisch omdat Koerden geen meerderheid vormen in Syrië.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:35 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Ook Koerden zullen die kans met beide handen aangrijpen, zie Syrië.
Dat vind jij. Er zijn minimaal 30 miljoen koerden die daar al mee oneens zijn, naast de miljoenen westerse mensen(waaronder ik) die Koerden daar wel in steunen.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:32 schreef IPA35 het volgende:
Koerden hebben geen recht op zelfbeschikking.
Niemand heeft het gehad over een Groter-Koerdistan, he. Ik vind het ook niet ideaal als er een groter-Koerdistan komt. Ik denk dat het Iraanse en Turkse gedeelte stabiel genoeg is, een groot-Koerdistan gaat niet werken. Een onafhankelijke KRG echter wel.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:32 schreef IPA35 het volgende:
De KRG is een gebied dat in staat is (was) om min of meer eerlijk om te gaan met minderheden en economisch redelijk gezond is. Vandaar dat KRG + Kirkuk + Sinjar + Nineveh prima een federale regio of volledig onafhankelijke staat zou kunnen zijn. Dit is vooral ook nodig omdat de andere twee beoogde gebieden hier constant in falen.
In de ideale situatie krijg je dan Iran 2.0 met hopelijk een wat minder doorgedraaide regering in het zuiden en een soort van Ba'ath-Irak in de Soennitische delen.
Dat willen ze niet. Dat is het juist.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:33 schreef Atak het volgende:
Je bent een voorstander van het verenigen van stukken landen van bepaalde landen. Ben je dan ook een voorstander dat Azerbeidzjanen in Iran willen afsplitsen en zich bij Azerbeidzjan aansluiten?
Nee, ik ben voorstander van een verenigd Azerbeidzjan als onderdeel van Iran.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:33 schreef Atak het volgende:
Het probleem van types die nieuwe grenzen willen trekken is dat ze super selectief zijn. Voor deze groep wel. Voor die groep niet.
wie heeft het gehad over een onafhankelijk Turks Koerdistan? Ik steun dat zelf ook niet omdat ik Turkije een stabiel land vindt. Ze moeten echter wel volledige rechten krijgen binnen Turkije, net zoals de Armeniers, Alevieten en andere minderheden daar.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:33 schreef Atak het volgende:
Voor de Azerbeidzjanen in Iran is het heel erg reëel om onafhankelijkheid te krijgen als Iran zich in een oorlog verwikkelt met Azerbeidzjan en Israel. De separatistische Koerden in Turkije en Syrië zullen nooit een kans krijgen. De meerderheid in die gebieden willen geen afscheiding.
Kijk dit is dus het probleem. Het eisen van eenzijdige autonomie (en dus niet het opdelen van staten in gelijkwaardige deelstaten) en het uiteindelijke streven naar afscheiding (wat de staten niet zullen accepteren en ook blijk geven van een gebrek aan enige loyaliteit).quote:Op maandag 9 maart 2015 00:38 schreef ChanceThePepper het volgende:
De ideale oplossing zou zijn: federalisering van Koerden binnen Iran, Turkije, Syrië en Irak. En dan nog een verregaande politieke bond tussen die Koerdische federaties. Met langzame stappen richting reïntegratie.
Ik zie het linkse er niet echt vanaf, zolang de hamers met sikkels niet verschijnen is er weinig reden tot angst. De MLKP heeft er wel wat strijders zitten, maar dat is niet noemenswaardig. Het is vooral separatisme en secularisme wat de boventoon voert.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:37 schreef IPA35 het volgende:
[..]
Koerden in Syrië kunnen vergaande autonomie verwerven, waarschijnlijk niet veel anders als in Irak en ook wel met Amerikaanse garandering. Maar ook hier wil met liever de linkse niche ideologieën van Erdo's huisdier op het eiland.
Gast de FSA is total loss. De Harakat Hazzm zijn falen voorspelt wat er met de volgende batch FSA gaat gebeuren. Sowieso schandalig dat daar nauwelijks media aandacht aan is gegeven.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:38 schreef Atak het volgende:
Met de hulp van de VS. Het probleem is dat de VS niet eindeloos luchtaanvallen kan voeren voor de YPG. In mijn mening helpt de VS de YPG om ISIS bezig te houden totdat het FSA leger klaar is. Ook is Turkije heel erg tegen een YPG staat. Het is sowieso onrealistisch omdat Koerden geen meerderheid vormen in Syrië.
De nieuwe wierdo lijn van Öcalan bedoel ik. Die willen een soort rare confederatie van autonome gebiedjes over heel het M-O stichten. Is compleet onrealistisch.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:40 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Ik zie het linkse er niet echt vanaf, zolang de hamers met sikkels niet verschijnen is er weinig reden tot angst. De MLKP heeft er wel wat strijders zitten, maar dat is niet noemenswaardig. Het is vooral separatisme en secularisme wat de boventoon voert.
Zo zie je maar dat jullie Koerden een dubbele standaard hebben. Voor ons wel. Voor andere niet. Als Azerbeidzjanen dezelfde vrijheden willen dan zijn jullie daarop tegen. Azerbeidzjanen worden ook onderdrukt in Iran. Ze krijgen niet dezelfde rechten die Armeniërs, en andere groeperingen hebben.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:38 schreef PizzaMizza het volgende:
[..]
Dat vind jij. Er zijn minimaal 30 miljoen koerden die daar al mee oneens zijn, naast de miljoenen westerse mensen(waaronder ik) die Koerden daar wel in steunen.
[..]
Niemand heeft het gehad over een Groter-Koerdistan, he. Ik vind het ook niet ideaal als er een groter-Koerdistan komt. Ik denk dat het Iraanse en Turkse gedeelte stabiel genoeg is, een groot-Koerdistan gaat niet werken. Een onafhankelijke KRG echter wel.
[..]
Dat willen ze niet. Dat is het juist.
[..]
Nee, ik ben voorstander van een verenigd Azerbeidzjan als onderdeel van Iran.
[..]
wie heeft het gehad over een onafhankelijk Turks Koerdistan? Ik steun dat zelf ook niet omdat ik Turkije een stabiel land vindt. Ze moeten echter wel volledige rechten krijgen binnen Turkije, net zoals de Armeniers, Alevieten en andere minderheden daar.
In Syrie is er trouwens al een geruimde tijd de facto onafhankelijkeid. En in Iran willen de meeste koerden niet afsplitsen.
Dat al gek vinden. Kijk dit Iraanse schatje dan eens. Geruchten gaan dat ze de technologie hebben gevonden in een oud boek van het Zoroastrisme.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:39 schreef Montana_ir het volgende:
Iranian Nasir 40mm AGL recently delivered to Badr & other militias. #Iraq pic.twitter.com/43TYYruDmk
[ afbeelding ]
Iran
Eenzijdige autonomie is niet een Koerdische wens. Baghdad is te trots daarvoor en ik verwacht dat de andere staten dat ook zullen zijn. Het uiteindelijke streven naar afscheiding is het veiligste wat de Koerden ooit kunnen doen met het oog op de afgelopen eeuw.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:40 schreef IPA35 het volgende:
[..]
Kijk dit is dus het probleem. Het eisen van eenzijdige autonomie (en dus niet het opdelen van staten in gelijkwaardige deelstaten) en het uiteindelijke streven naar afscheiding (wat de staten niet zullen accepteren en ook blijk geven van een gebrek aan enige loyaliteit).
Jullie Koerden? Ik ben geen Koerd, dat is een.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:42 schreef Atak het volgende:
[..]
Zo zie je maar dat jullie Koerden een dubbele standaard hebben. Voor ons wel. Voor andere niet. Als Azerbeidzjanen dezelfde vrijheden willen dan zijn jullie daarop tegen. Azerbeidzjanen worden ook onderdrukt in Iran. Ze krijgen niet dezelfde rechten die Armeniërs, en andere groeperingen hebben.
Een groter-Koerdistan gaat nooit werken. TR en SY-Koerden zijn te socialistisch, terwijl de KRG juist kapitalistisch is(heeft zelfs (op bepaalde gebieden) een van de meest liberale markten in de wereld).quote:Op maandag 9 maart 2015 00:44 schreef IPA35 het volgende:
En dat is nu precies de reden waarom jullie nooit jullie rechten zullen krijgen in TR/IR/SY.
Pizzamizza is dan ook een Koerd die zich schaamt om Koerdisch te zijn en dus pretendeert op te komen voor onrecht. Dat pro-Iran jasje heeft hij veel later pas aangedaan om zijn act geloofwaardig te maken. Je hebt daarnaast helemaal gelijk. Zowel Azeri's als Koerden hebben recht op zelfbeschikking. Maar dat betekent niet dat jij absurd hypocriet bent betreft Syrië en Turkije.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:42 schreef Atak het volgende:
[..]
Zo zie je maar dat jullie Koerden een dubbele standaard hebben. Voor ons wel. Voor andere niet. Als Azerbeidzjanen dezelfde vrijheden willen dan zijn jullie daarop tegen. Azerbeidzjanen worden ook onderdrukt in Iran. Ze krijgen niet dezelfde rechten die Armeniërs, en andere groeperingen hebben.
Dat klopt.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:46 schreef PizzaMizza het volgende:
[..]
Een groter-Koerdistan gaat nooit werken. TR en SY-Koerden zijn te socialistisch, terwijl de KRG juist kapitalistisch is(heeft zelfs (op bepaalde gebieden) een van de meest liberale markten in de wereld).
Een onafhankelijk KRG gaat wel werken, dat doet 't al sinds 1991.
Ik was eerst een jood, en nu een Koerd? Okequote:Op maandag 9 maart 2015 00:46 schreef ChanceThePepper het volgende:
[..]
Pizzamizza is dan ook een Koerd die zich schaamt om Koerdisch te zijn en dus pretendeert op te komen voor onrecht. Dat pro-Iran jasje heeft hij veel later pas aangedaan om zijn act geloofwaardig te maken. Je hebt daarnaast helemaal gelijk. Zowel Azeri's als Koerden hebben recht op zelfbeschikking. Maar dat betekent niet dat jij absurd hypocriet bent betreft Syrië en Turkije.
Turkije en Iran ben ik het eens met je, Syrie is open voor debat. KRG is niet open voor debat.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:47 schreef IPA35 het volgende:
[..]
Dat klopt.
Maar Koerden in Syrië en Turkije kunnen en mogen geen onafhankelijkheid krijgen.
Als ze geen genoegen nemen met autonomie en doorgaan met hun heilloos pad dan zullen ze onderworpen worden tenzij de Amerikanen hen komen redden. Wat wellicht zal gebeuren.quote:
De KRG is er niet zomaar he. De koerdische bewegingen die ervoor hebben gestreden tot 1991 waren overwegend links en socialistisch van aard. Toch zijn ze uit pragmatische redenen allemaal kapitalistisch geworden en sociaal-democratisch. Dat gaat hoogst waarschijnlijk ook gebeuren met Rojava. In een oorlogsomgeving is links zijn een kracht. Daarna, wanneer de omgeving stabiel wordt zal de pragmatiek de rest bepalen.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:46 schreef PizzaMizza het volgende:
[..]
Een groter-Koerdistan gaat nooit werken. TR en SY-Koerden zijn te socialistisch, terwijl de KRG juist kapitalistisch is(heeft zelfs (op bepaalde gebieden) een van de meest liberale markten in de wereld).
Een onafhankelijk KRG gaat wel werken, dat doet 't al sinds 1991.
quote:Op maandag 9 maart 2015 00:46 schreef ChanceThePepper het volgende:
[..]
Pizzamizza is dan ook een Koerd die zich schaamt om Koerdisch te zijn en dus pretendeert op te komen voor onrecht.
KRG enkel en alleen omdat ik een economisch redelijke regio die stabiel is en relatief veilig voor minderheden het niet gun om de vernietiging ingetrokken te worden door Arabieren en hun debiele stammenstrijd tussen volgelingen van Abdul Wahhab en Khomeini.quote:Op maandag 9 maart 2015 00:47 schreef PizzaMizza het volgende:
[..]
Turkije en Iran ben ik het eens met je, Syrie is open voor debat. KRG is niet open voor debat.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |