het kan ...quote:Op donderdag 5 februari 2015 13:42 schreef MaJo het volgende:
Nou meiden eigenwijs als ik ben toch een ovulatietest gedaan en ik heb zo waar een licht streepjeeentje die ik kan zien!!
betekent dit dat mijn eisprong er aan zit te komen of kan het nog steeds een lange cyclus worden?
Stiekem blij met mijn eerste streep ooit
Hier ook altijd een prima zichtbare streep. Ook 3 weken voor mijn eisprong.quote:Op donderdag 5 februari 2015 13:42 schreef MaJo het volgende:
Nou meiden eigenwijs als ik ben toch een ovulatietest gedaan en ik heb zo waar een licht streepjeeentje die ik kan zien!!
betekent dit dat mijn eisprong er aan zit te komen of kan het nog steeds een lange cyclus worden?
Stiekem blij met mijn eerste streep ooit
Ben ik niet met je eens. Met mijn maatje 34/36 heb ik ook 15 maanden moeten proberen voor ik überhaupt een doorverwijzing kreeg, terwijl al bekend was dat ik pcos heb en bijna nooit een spontane eisprong. Die testen en adviezen zijn gewoon echt protocol en niet om je te pesten omdat je nu eenmaal overgewicht hebt.quote:Op donderdag 5 februari 2015 13:33 schreef deadly_kiss het volgende:
Als ik maatje 36 had gehad hadden ze meteen onderzoeken gestart
maar nee, ga maar eerst afvallen
Woensdag moeten we weer terug voor de uitslag van mijn bloed, en mijn vriend zijn 'kwaliteiten' en dan horen we wat uiteindelijk het plan is, of juist niet.
Natuurlijk is het rot en wil je het liefst zo snel mogelijk starten en zwanger zijn, maar ze doen dit echt niet zomaar. Ondanks dat kan ik je gevoel goed begrijpen hoorquote:Overgewicht en ondergewicht
Een overzichtsartikel naar overgewicht en subfertiliteit laat zien dat uit verschillende patiëntcontrole- en cohortonderzoeken blijkt dat overgewicht de fertiliteit vermindert [Kuchenbecker 2006]. De duidelijkste oorzaak van subfertiliteit bij overgewicht is anovulatie. Ook heeft overgewicht invloed op de zwangerschapskansen bij subfertiele vrouwen die wel ovulaties hebben. Het blijkt dat boven een BMI van 29 iedere stijging van de BMI met één punt een verminderde kans op zwangerschap geeft van 4% (HR 0,96; 95%-BI 0,91 tot 0,99) [Van der Steeg 2008].
Ook ondergewicht kan de vruchtbaarheid verminderen. In een casuscontroleonderzoek op basis van de Nurses Health Study werd een U-vormige relatie tussen BMI en een verminderde vruchtbaarheid gevonden. BMI < 20 of > 24 geeft meer kans op subfertiliteit. Sportbeoefening lijkt de kans op subfertiliteit te verminderen [Rich-Edwards 2002].
oh, dacht dat het maar een paar dagen zichtbaar was, dat is dan weer jammerquote:Op donderdag 5 februari 2015 14:11 schreef Sara82 het volgende:
[..]
Hier ook altijd een prima zichtbare streep. Ook 3 weken voor mijn eisprong.
Pas als de streep net zo donker is als de controlestreep dan telt ie.
Dit is niet helemaal juist.. Er komt een moment waarop de streep donkerder is dan de dag(en) ervoor. Dat is je piek. Maar hij hoeft dan niet net zo donker te zijn als de controlestreep.quote:Op donderdag 5 februari 2015 14:11 schreef Sara82 het volgende:
[..]
Hier ook altijd een prima zichtbare streep. Ook 3 weken voor mijn eisprong.
Pas als de streep net zo donker is als de controlestreep dan telt ie.
Ja maar als je het vergelijkt met CB...quote:
Pff, klinkt naarquote:Op donderdag 5 februari 2015 16:18 schreef JantinaGr het volgende:
Pfff. Ik voel me zielig.![]()
Morgen weer naar de dokter. Het lijkt erop dat ik óók een nierbekkenontsteking te pakken heb.
Geen idee, maar deze specifieke klachten nemen eerder toe dan af. Het begint nu weer op te komen en is 's nachts het ergste. En overdag is het maar lichtelijk aanwezig, dus dacht steeds dat er verbetering in zat. Is nu al sinds maandag consequent gaande. Alle symptomen zijn verder ook aanwezig (behalve de aandrang niet meer door de antibiotica en koorts heb ik nooit gehad).quote:Op donderdag 5 februari 2015 16:23 schreef Barreltje het volgende:
Werkt je ab daar niet ook voor?
Die van mij werkt voor urineweg ontstekingen.. ik neem.aan dat dat dan ook mn nieren zijn..
Ik heb eerder ook nierbekken ontsteking gehad.. het is geen pretje..
Klinkt als een goed idee om dan morgen toch maar even naar de HA te gaan ja... Heel veel beterschap in ieder geval.quote:Op donderdag 5 februari 2015 16:36 schreef JantinaGr het volgende:
[..]
Geen idee, maar deze specifieke klachten nemen eerder toe dan af. Het begint nu weer op te komen en is 's nachts het ergste. En overdag is het maar lichtelijk aanwezig, dus dacht steeds dat er verbetering in zat. Is nu al sinds maandag consequent gaande. Alle symptomen zijn verder ook aanwezig (behalve de aandrang niet meer door de antibiotica en koorts heb ik nooit gehad).
Assistente gaf het zelf ook al aan.
Ik neem het zekere voor het onzekere maar, ik lees dat je beter niet te lang kan wachten.
Kan. Bij veel vrouwen wel. Maar de zeldzame keer dat die test bij mij zo goed als blanco werd, was de laatste keer bijvoorbeeld 2 dagen voor mijn eisprong.quote:Op donderdag 5 februari 2015 15:10 schreef MaJo het volgende:
[..]
oh, dacht dat het maar een paar dagen zichtbaar was, dat is dan weer jammermaar als het goed is wordt ie wel steeds iets donkerder toch?
Een nierbekkenontstekingquote:Op donderdag 5 februari 2015 17:01 schreef Barreltje het volgende:
Alleen een echo kan dat bevestigen.. Dus. . Bereid je maar alvast voor op een ritje zh..
Succes !
Ik ga gewoon maar testen dan de komende tijd. Al denk ik dat ik het beter op kan pakken na mijn operatie, heb er nu toch niks aan en kost alleen maar geld. Maar ben ook wel nieuwsgierigquote:Op donderdag 5 februari 2015 17:15 schreef Sara82 het volgende:
[..]
Kan. Bij veel vrouwen wel. Maar de zeldzame keer dat die test bij mij zo goed als blanco werd, was de laatste keer bijvoorbeeld 2 dagen voor mijn eisprong.
Hoe donker nu precies "positief" is verschilt ook per persoon, wat stroopwafelmeisje ook al zegt. Bij sommigen net niet zo donker, bij mij net zo donker, en bij weer anderen donkerder dan het controlestreepje.
Bij mij (ook zo'n lange-cyclus-figuur, je weet het), schoot het een beetje alle kanten op. Vaak de dag voor de echte piek beduidend donkerder (je ziet het wel, heus), en dan ging ik twee keer per dag testen. (en batsen natuurlijk)
Juist fantastisch toch?! Ja kind, je bent verwekt door Julius Ceasar en een lieveheersbeestje!quote:Op donderdag 5 februari 2015 16:24 schreef Zoe_Hart het volgende:
Als ik wel regelmatig zou zijn met een cyclus van rond de 26 dagen, dan heb ik mijn ei precies tijdens carnaval. Niet handig...
quote:Op donderdag 5 februari 2015 17:25 schreef Sara82 het volgende:
[..]
Juist fantastisch toch?! Ja kind, je bent verwekt door Julius Ceasar en een lieveheersbeestje!
Ik ben ook gestopt met roken maar ik heb minder geld dan ooitquote:Op donderdag 5 februari 2015 17:23 schreef Sara82 het volgende:
Hihi, ja die dingen kosten geld. Maar omdat ik was gestopt met roken vond ik dat ik nu mijn geld in andere stokjes mocht steken. (en dan ben ik nog altijd heel veel goedkoper uit, erg he.....)
Dank!quote:Op donderdag 5 februari 2015 16:44 schreef Zoe_Hart het volgende:
[..]
Klinkt als een goed idee om dan morgen toch maar even naar de HA te gaan ja... Heel veel beterschap in ieder geval.
Ik had begrepen dat een echo vooral is om e.a. uit te sluiten met betrekking tot oorzaak / verstopping e.d. Maar als het nodig is... dan doen we dat natuurlijk.quote:Op donderdag 5 februari 2015 17:01 schreef Barreltje het volgende:
Alleen een echo kan dat bevestigen.. Dus. . Bereid je maar alvast voor op een ritje zh..
Succes !
Van wat ik gelezen heb is het vaak i.c.m. koorts, maar niet persé.quote:Op donderdag 5 februari 2015 17:20 schreef MaJo het volgende:
[..]
Een nierbekkenontstekingHeb ik ook gehad, maar nooit een echo daarvoor. Volgens mij hoort bij een nierbekkenontsteking hoge koorts dus dat lijkt me dan niet zo in het geval van Jantina. Eerder nierstenen of niergruis. Maar sowieso even langs de huisarts gaan
Sorry dat ik zo inbreek maar ik moest hier echt even hard om lachen.quote:Op donderdag 5 februari 2015 11:46 schreef Stroopwafelmeisje het volgende:
[ afbeelding ]
Happy World Nutella Day allemaal!Ik zit vast klaar met mijn lepel!
disclaimer: niet mijn hond. Ook niet mijn foto. Ik zou mijn hond nooit binnen Nutellabereik laten![]()
Thanks voor het delen van je ervaring! Dat klinkt wel heel erg heftigquote:Op donderdag 5 februari 2015 17:53 schreef LuDann het volgende:
@Jantina: een nierbekkenonsteking kan heel snel uit de hand lopen. Ik heb er 3 keer in mijn leven eentje gehad, de laatste keer had ik in de ochtend het gevoel een blaasontsteking te hebben maar de huisarts kon niets in mijn urine vinden. Had ook geen koorts. In de avond naar de eerste hulp gegaan en meteen opgenomen, ben in een paar uur tijd echt heel ziek geworden. Het begon met een gevoel van totale uitputting, toen pijn die steeds heviger werd in mijn zij en rug (beide kanten), rillingen en uiteindelijk koorts. Heb iets van anderhalve week in het ziekenhuis gelegen met verdenking op nierschade. Het kan bij jou zijn dat het zich langzamer ontwikkelt omdat je al antibiotica slikt. Beterschap in ieder geval!
Graag gedaan hoor! Paracetamol kan inderdaad heel goed eventuele koorts maskeren, dus dat kan best tricky zijn.quote:Op donderdag 5 februari 2015 18:12 schreef JantinaGr het volgende:
[..]
Thanks voor het delen van je ervaring! Dat klinkt wel heel erg heftigIk slik ook paracetamol en dat gaat dan weer koorts tegen, maarja wie zal het zeggen; ik hoop de huisarts morgen ochtend.
quote:Op donderdag 5 februari 2015 18:17 schreef LuDann het volgende:
[..]
Graag gedaan hoor! Paracetamol kan inderdaad heel goed eventuele koorts maskeren, dus dat kan best tricky zijn.
Ga wel gewoon naar de huisartsenpost/eerste hulp als je vermoed dat er meer aan de hand is of als je je slechter gaat voelen. Ik heb flink op mijn kop gekregen omdat ik te lang gewacht zou hebben en het risico op nierschade heb gelopen. ''Aanstellerig'' overkomen is een stuk beter dan het alternatief! Als je urine anders kleurt of nog sterker/anders gaat ruiken dan is dat ook een teken dat het erger wordt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |