Uiteraard mag je publiceren wat je wil maar of je serieus wordt genomen in de wetenschappelijke wereld is een andere.quote:Op vrijdag 23 januari 2015 13:30 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Dat is niet waar, recent is bijvoorbeeld aangegeven dat alle onderzoeken die met amerikaans onderzoekgeld gedaan worden, open gepubliceerd moeten worden. Grote bladen zoals o.a. nature en science hebben hiervoor tegenwoordig aparte secties waardoor zelfs die artikelen in te zien zijn.
De keuze of een artikel open wordt gepubliceert is ook nog eens afhankelijk van de onderzoeker zelf. Ik heb 3 artikelen van mijn hand open gepubliceert en bij geen van die artikelen was commerciële partij betrokken.
quote:Op vrijdag 23 januari 2015 14:39 schreef thom_05 het volgende:
[..]
Uiteraard mag je publiceren wat je wil maar of je serieus wordt genomen in de wetenschappelijke wereld is een andere.
het was meer een statement dan een vraagquote:
wat ook meer een ondersteunende archiverende opmerkingquote:Op vrijdag 23 januari 2015 14:52 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
het was meer een statement dan een vraag
Elk journal heeft een reputatie. Hoe beter de reviewers hoe hoger in het aanzien het staat en als je onderzoek in een gerenommeerd journal komt dan is dat uiteraard beter dan in een waar 'iedereen' kan publiceren.quote:
quote:Op vrijdag 23 januari 2015 13:35 schreef Re het volgende:
De artikelen hoeven van mij niet altijd maar gratis beschikbaar gesteld te worden, alhoewel de copyright misschien beter bij de auteurs zou moeten liggen. Een belangrijkere trend is het beschikbaar moeten maken van de ruwe data, dat geeft veel meer openheid (al kan men dan wel weer alles kapot statisticeren)
Voor het geval je het niet wist, ook gerommeerde journals bieden open access. En die papers worden net zo goed gereviewed.quote:Op vrijdag 23 januari 2015 16:59 schreef thom_05 het volgende:
[..]
Elk journal heeft een reputatie. Hoe beter de reviewers hoe hoger in het aanzien het staat en als je onderzoek in een gerenommeerd journal komt dan is dat uiteraard beter dan in een waar 'iedereen' kan publiceren.
Zoals hier simpel wordt uitgelegd dus.
http://www.voxweb.nl/open-access-2-de-mitsen-en-maren/
En dit.quote:Op vrijdag 23 januari 2015 17:10 schreef Fogel het volgende:
[..]
Voor het geval je het niet wist, ook gerommeerde journals bieden open access. En die papers worden net zo goed gereviewed.
Dat kan. Ik ben ze alleen nog niet tegengekomen.quote:Op vrijdag 23 januari 2015 17:10 schreef Fogel het volgende:
[..]
Voor het geval je het niet wist, ook gerommeerde journals bieden open access. En die papers worden net zo goed gereviewed.
Kijk eens een post boven je.quote:Op vrijdag 23 januari 2015 17:15 schreef thom_05 het volgende:
[..]
Dat kan. Ik ben ze alleen nog niet tegengekomen.
Ik geloof het best alleen wat ik zelf observeer is het nog niet betrouwbaar genoeg. In ieder geval niet op mijn vakgebied.quote:
Wat is jouw vakgebied? Ik zie tegenwoordig bijna bij elk artikel wel een open PMC of open elsevier linkje, ben zelfs open jcb, open science en open nature tegen gekomen maar die zijn wel wat schaarser.quote:Op vrijdag 23 januari 2015 17:22 schreef thom_05 het volgende:
[..]
Ik geloof het best alleen wat ik zelf observeer is het nog niet betrouwbaar genoeg. In ieder geval niet op mijn vakgebied.
Combinatie van sociale wetenschappen met een scheutje bestuur.quote:Op zaterdag 24 januari 2015 12:00 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Wat is jouw vakgebied? Ik zie tegenwoordig bijna bij elk artikel wel een open PMC of open elsevier linkje, ben zelfs open jcb, open science en open nature tegen gekomen maar die zijn wel wat schaarser.
Ah ja misschien dat wij bij de moleculaire biologie iets vooroplopen (het is ook een beetje de hype van tegenwoordig en een van de grootste velden dus relatief zullen er meer open artikelen zijn) Ik zit ook in de optica en daar is al veel minder open, maar de natuurkundigen hebben archiv dus het verschilt inderdaad per vakgebied.quote:Op zaterdag 24 januari 2015 12:46 schreef thom_05 het volgende:
[..]
Combinatie van sociale wetenschappen met een scheutje bestuur.
Precies en sociale wetenschappen zijn iets abstracter dan toegepaste wetenschap dus de manier waarop een onderzoek wordt opgezet is cruciaal.quote:Op zondag 25 januari 2015 11:40 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ah ja misschien dat wij bij de moleculaire biologie iets vooroplopen (het is ook een beetje de hype van tegenwoordig en een van de grootste velden dus relatief zullen er meer open artikelen zijn) Ik zit ook in de optica en daar is al veel minder open, maar de natuurkundigen hebben archiv dus het verschilt inderdaad per vakgebied.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |