satire.quote:Op maandag 8 december 2014 15:22 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Vind je het gek als je zulke hoogbegaafde topics post:
KLB / Mensen die het verschil niet weten tussen tegen homos zijn en
GC / Wil iemand mij pakjes en pepernootjes brengen op de 5e?
Vast. Als jij hoogbegaafd bent, dan is iedereen dat. Letterlijk iedereen.quote:
Dat is wel HEEL erg kort door de bocht vriend, "ik ken er een paar dus het bestaat niet"quote:Op maandag 8 december 2014 15:56 schreef ssebass het volgende:
[..]
Ik ken genoeg hoogbegaafde mensen en eigenlijk geen een met deze problemen. Dus dat causaal verband dat jij impliceert bestaat waarschijnlijk helemaal niet. Hoogbegaafd staat niet gelijk aan sociale problematiek.
Nou componeer jij maar even een goed klassiek stuk voor ons dan, of bouw een hoog staaltje architectuur, of bereken een theorie in al haar facetten en variabelen. :/quote:Op maandag 8 december 2014 18:00 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Vast. Als jij hoogbegaafd bent, dan is iedereen dat. Letterlijk iedereen.
Dat is niet alleen zo bij hoogbegaafden. Heb jou letterlijk nooit een fatsoenlijke post zien maken, veel spelfouten, etc. Het gaat er bij mij niet in dat jij ook maar minstens gemiddeld bent qua intelligentie.quote:Op maandag 8 december 2014 18:03 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Nou componeer jij maar even een goed klassiek stuk voor ons dan, of bouw een hoog staaltje architectuur, of bereken een theorie in al haar facetten en variabelen. :/
Ik laat het er maar bij dat jij gewoonweg geen enkel idee hebt hoe het is als je constant alles loopt te calculeren in je kop, er is nooit rust bij. Geen automatische piloot.
Jij denkt dat verkeerd, ik heb spelfouten omdat ik nooit op school gezeten heb behalve de basisschool dan en ik nogal een tijd mijzelf van kant heb gemaakt mentaal met drugs, ik heb nu geheugenproblemen en maak me ook niet druk over of er nu wel of niet een d of dt moet staan aangezien ik meer bezig ben met componeren dan met schrijven. Je moest mijn schrijfstijl eens zien hoe dat verloederd is na die periode. Ik schrijf voornamelijk met hoofdletters en als ik probeer normaal te schrijven schrijf ik hoofdletters en kleine letters door elkaar. Dan zou het er zo uitzien:quote:Op maandag 8 december 2014 18:06 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Dat is niet alleen zo bij hoogbegaafden. Heb jou letterlijk nooit een fatsoenlijke post zien maken, veel spelfouten, etc. Het gaat er bij mij niet in dat jij ook maar minstens gemiddeld bent qua intelligentie.
Dat hoort een beetje bij het internet he. Niet naar wensen presteren ofzoiets en dan ondertussen van die testjes maken op internet en dan maar lopen verkondigen dat je een hoog IQ hebt en INTJ bent en het universitair niveau makkelijk aan zou kunnen etc. Maar ondertussen forever_alone.jpgquote:Op maandag 8 december 2014 18:06 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Dat is niet alleen zo bij hoogbegaafden. Heb jou letterlijk nooit een fatsoenlijke post zien maken, veel spelfouten, etc. Het gaat er bij mij niet in dat jij ook maar minstens gemiddeld bent qua intelligentie.
Ja ridiculiseer het maar even, dat is het makkelijkst, iig veel makkelijker dan het proberen te begrijpen natuurlijk. (Y)quote:Op maandag 8 december 2014 18:55 schreef Speculant. het volgende:
[..]
Dat hoort een beetje bij het internet he. Niet naar wensen presteren ofzoiets en dan ondertussen van die testjes maken op internet en dan maar lopen verkondigen dat je een hoog IQ hebt en INTJ bent en het universitair niveau makkelijk aan zou kunnen etc. Maar ondertussen forever_alone.jpg
Nee, hij relativeert een en ander. Het is te makkelijk om maar alles zo op de maatschappij af te schuiven.quote:Op maandag 8 december 2014 19:22 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Ja ridiculiseer het maar even, dat is het makkelijkst, iig veel makkelijker dan het proberen te begrijpen natuurlijk. (Y)
Tegenwoordig? Volgens mij is dat al jaren zo.quote:Op maandag 8 december 2014 18:01 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Dat is wel HEEL erg kort door de bocht vriend, "ik ken er een paar dus het bestaat niet"
De sociale problematiek zie je mischien wat minder in het volwassen bedrijf maar in scholen is het tegenwoordig normaal dat iedereen die niet dezelfde haardracht heeft al getreitert wordt, laat staan als je niet zo'n groepjesdier bent en meer bezig bent met ontplooiing in focus. (ambachten, bij de gemiddelde scholier komt het niet verder dan hobbies) En daar hebben dus mensen die meer met de windrichting mee waaien geen begrip voor, noemen zo'n iemand dan meteen een freak, begrijpen het gewoonweg niet waarom je niet mee gaat zitten smalltalken in de pauze maar bezig bent met lezen, denken, thesis etc.
Je word zo buitengesloten, dat is al kut genoeg. Kun je je ook niet meer sociaal ontwikkelen, mis je vanalles, je vervreemd want je kunt nergens meer in en aansluiten, de directe wereld om je heen word zo een vijand, dat was het voor mij iig. Want nergens kreeg ik begrip, nergens waren er de mentoren die ik nodig had, het beste wat ik kreeg waren groepsleiders die er meer waren om de sfeer fatsoenlijk te houden omdat er ook nogal wat criminele jeugd op het terrein woonden, waar ik mij bijv ook dus bij aan moest passen want die snapten al helemaal geen ene hol van hoe mijn wereld eruitzag. Ik hing maar wat rond in het bos de meeste tijd, ik liep ook vaak helemaal van appelscha naar heerenveen weg, gewoon naast de autoweg omdat ik vaak bedreigd werd door bepaalde types, met name een die ook nog eens een zelf-geprezen neonazi was en mijn moeder is joods dus there you go. Het was nooit echt een sfeer waarin ik mijzelf kon zijn.
Dat zeg ik niet. Ik zei dat het causaal verband dat jij impliceert er niet is. Begrijpend lezen...quote:Op maandag 8 december 2014 18:01 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Dat is wel HEEL erg kort door de bocht vriend, "ik ken er een paar dus het bestaat niet"
Volgens mij begrijpen sommigen hier niet de definitie van relativeren..quote:Op maandag 8 december 2014 19:24 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Nee, hij relativeert een en ander. Het is te makkelijk om maar alles zo op de maatschappij af te schuiven.
De mate van kennis van spelling als indicatie voor intelligentie nemen is echt bijzonder dom.quote:Op maandag 8 december 2014 18:06 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Dat is niet alleen zo bij hoogbegaafden. Heb jou letterlijk nooit een fatsoenlijke post zien maken, veel spelfouten, etc. Het gaat er bij mij niet in dat jij ook maar minstens gemiddeld bent qua intelligentie.
Jij maakt ook spelfouten aan de lopende band inderdaad.quote:Op maandag 8 december 2014 19:33 schreef LelijKnap het volgende:
[..]
De mate van kennis van spelling als indicatie voor intelligentie nemen is echt bijzonder dom.
Natuurlijk komen sommige mensen er wel doorheen, maar een hoog iq hebben en een redelijke opleiding tegenkomen en daar voor gaan is niet hetzelfde als hoogbegaafd zijn in een klassenmilieu, of jij moet maar uitleggen hoe jij dat ervaren hebt, of zat je gewoonweg in een aangepaste klas? Ik mocht havo doen maar deed mavo omdat ik bang gepraat was dat ik zou falen door mijn (christelijke, boerse) basisschoolomgeving die mij ook al niet begreep. Heb ong. 3 kwart jaar op de mavo gezeten en dat was sociaal een ware hel voor me. Nooit kunnen afmaken daardoor. Ik heb uiteindelijk nog iemand blauw aan doen lopen in zn gezicht met een judo houdgreep omdat ik flipte op een gegeven moment van de pesterijen.quote:Op maandag 8 december 2014 19:28 schreef ssebass het volgende:
[..]
Dat zeg ik niet. Ik zei dat het causaal verband dat jij impliceert er niet is. Begrijpend lezen...
En ja ik ben zelf ook hoogbegaafd, heb binnenkort mijn tweede doctor titel en heb nooit de problemen ondervonden die jij noemt.
Daarom. Ik weet precies waar dat vandaan komt.quote:Op maandag 8 december 2014 19:34 schreef Kosmoproleet het volgende:
[..]
Jij maakt ook spelfouten aan de lopende band inderdaad.
Mis ik meer omdat ik mn kop heb lopen resetten met jaren 24/7 wiet en hash doormekaar roken.quote:Op maandag 8 december 2014 19:37 schreef LelijKnap het volgende:
Wat baas mist is structuur in z'n denken en dat is iets waar het onderwijs bij zou moeten of kunnen helpen.
Het is gewoon onzin om je maar voor te doen als 'ik ben zo slim en iedereen is zo dom'. In R&P ook zat van die topics. Het boeit echt helemaal niemand dat je zogezegd slim bent. Wat voor enige meerwaarde heeft het nu om dat te verkondigen? Ga iets constructiefs bijdragen waar het uit zou kunnen blijken. Of is dat dan weer te moeilijk?quote:Op maandag 8 december 2014 19:22 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Ja ridiculiseer het maar even, dat is het makkelijkst, iig veel makkelijker dan het proberen te begrijpen natuurlijk. (Y)
Het is hier relevant door de context dus waar heb je het in godsnaam over, voordoen? Het gaat over de problematiek en ik ben hier een ervaringsdeskundige in die zichzelf herkent in de nieuwsuur uitzending, ga lekker terug naar r&p ipv hier op mensen te lopen zeiken. :/quote:Op maandag 8 december 2014 20:02 schreef Speculant. het volgende:
[..]
Het is gewoon onzin om je maar voor te doen als 'ik ben zo slim en iedereen is zo dom'. In R&P ook zat van die topics. Het boeit echt helemaal niemand dat je zogezegd slim bent. Wat voor enige meerwaarde heeft het nu om dat te verkondigen? Ga iets constructiefs bijdragen waar het uit zou kunnen blijken. Of is dat dan weer te moeilijk?
Als je zo door het leven gaat dan snap ik het wel dat die mensen gefrustreerd op een kamertje zitten en de wereld haten, want wie wil er nu omgaan met iemand die zich zo voor doen?
Het type "we chaan tog vuurwerek afsteke en als de polisi kom dan rene we gewoon wech' zal niet hier meelezen nee, tenzij ze een plek zoeken om hun handelsmerk; de TLDR melding neer te werpen.quote:Op maandag 8 december 2014 20:01 schreef Kosmoproleet het volgende:
Hoop niet dat kinderen meelezen eerlijk gezegd.
Ik legde dat iig uit, omdat je geen aansluiting kunt vinden in het (klassen)sociale, leraren letterlijk zoiets hebben van ja als we speciaal lesmateriaal geven dan isoleer je een kind sowieso dus proberen in alle macht het kind toch mee te laten doen met de rest, dat gaat gewoonweg niet op die manier en het kind word gepest en gaat zwaar onderpresteren.quote:Op maandag 8 december 2014 20:09 schreef mylamboisblack het volgende:
Ik snap nog steeds niet wat het echte probleem is dan. Hoe kun je problemen ontwikkelen op dit gebied? Bronnen zijn ook niet duidelijk.
Ik ging nooit voor een opleiding. Opleidingen zelf vond ik niet echt boeiend. Basisschool sloeg ook nergens op, moest mijn mond houden omdat ik dan dingen zei die de rest niet begreep en daardoor in de war raakten. Ik verveelde mij dood maar dit stond los van mijn sociale dingen. Had altijd veel vrienden en vriendinnetjes. Intellectueel en creatieve verdieping zocht ik wel buiten school.quote:Op maandag 8 december 2014 19:36 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Natuurlijk komen sommige mensen er wel doorheen, maar een hoog iq hebben en een redelijke opleiding tegenkomen en daar voor gaan is niet hetzelfde als hoogbegaafd zijn in een klassenmilieu, of jij moet maar uitleggen hoe jij dat ervaren hebt, of zat je gewoonweg in een aangepaste klas? Ik mocht havo doen maar deed mavo omdat ik bang gepraat was dat ik zou falen door mijn (christelijke, boerse) basisschoolomgeving die mij ook al niet begreep. Heb ong. 3 kwart jaar op de mavo gezeten en dat was sociaal een ware hel voor me. Nooit kunnen afmaken daardoor. Ik heb uiteindelijk nog iemand blauw aan doen lopen in zn gezicht met een judo houdgreep omdat ik flipte op een gegeven moment van de pesterijen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |