Nog niet helemaal, nog last van RSI...quote:
Waarschijnlijk een ontstoken talgkliertje (door te veel kussen?quote:Vraagje, Buttje, mijn ratje, heeft een ieniemienie bultje net voor haar schouderbladen.
Als je haar vel omhoog trekt, voel je het bultje in haar vel zitten. Kun je dus mee trekken.
Ik maak mij er geen zorgen over, kan van een krasje komen ofzo.
Uiteraard zal ik naar mijn DA gaan als het groter wordt.
Maar een klein, heel klein bultje wat echt op haar huid zit kan geen kwaad toch?
Sterkte RSI is echt klote. Loop er ook al heel lang mee te tobben en kan bepaalde dingen niet lang meer doen zonder de rest van de dag pijn te hebben. Voorkom zoveel mogelijk de houding waarin je het krijgt want het wordt alleen maar erger en erger anders.quote:Op woensdag 19 november 2014 22:02 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Nog niet helemaal, nog last van RSI...
[..]
Doe ik, dank je wel!!quote:Op woensdag 19 november 2014 22:02 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Nog niet helemaal, nog last van RSI...
[..]
Waarschijnlijk een ontstoken talgkliertje (door te veel kussen?). Naakte ratjes hebben toch wat gevoeliger huid. In de gaten houden en als het groter wordt, even je analoge dierenarts raadplegen.
quote:Op woensdag 19 november 2014 22:22 schreef Samzz het volgende:
Donna is weer helemaal de oude, gelukkig. Volgens de dierenarts waren we er op tijd bij. Als het 's nachts was gebeurd dan was ze er niet meer geweest
.
Pfff, wat een avontuur. De omgeving is iig gewaarschuwd.
Het kutte is, dit was op eigen terreinquote:Op donderdag 20 november 2014 10:41 schreef deedeetee het volgende:
[..]![]()
Gelukkig is het goed afgelopen. Hier in het bos vlak bij is paar weken terug gif gevonden stond in de krant. Dan durf je meteen je hond niet meer lekker los te laten lopen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Heb je een idee wat er aan de hand zou kunnen zijn?
quote:Op vrijdag 21 november 2014 22:28 schreef TruusHenk het volgende:
Beste DDA,
onze hond Kevin heeft een probleempje: hij lijkt langzaamaan kaal te worden op zijn borst en buik. Ook heeft hij op twee van zijn poten een klein plekje van misschien een halve centimeter doorsnede waar het haar weg is. De huid lijkt niet geirriteerd of zoiets, en er is verder ook niets ongewoons aan hem te merken: eet goed, heeft veel energie enz.
Ik heb er een foto van gemaakt (spoiler want doggyporn), je kunt een van de twee kale plekjes op zijn linkerachterpoot zien:
Hoe oud is Kevin? Is hij gecastreerd? (niet helemaal duidelijk op de fotoSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Heb je een idee wat er aan de hand zou kunnen zijn?) en zo ja, wanneer is het gebeurd? Zie je hem likken of krabben? Krijgt Kevin medicijnen? Wat voor ras is Kevin? (het hoofd is onzichtbaar op de foto
)
quote:Op woensdag 19 november 2014 22:12 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
[..]
Sterkte RSI is echt klote. Loop er ook al heel lang mee te tobben en kan bepaalde dingen niet lang meer doen zonder de rest van de dag pijn te hebben. Voorkom zoveel mogelijk de houding waarin je het krijgt want het wordt alleen maar erger en erger anders.
Oh, ik dacht eigenlijk dat je eerst wel van je weekend zou gaan genieten!quote:Op zaterdag 22 november 2014 00:02 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Hoe oud is Kevin? Is hij gecastreerd? (niet helemaal duidelijk op de foto) en zo ja, wanneer is het gebeurd? Zie je hem likken of krabben? Krijgt Kevin medicijnen? Wat voor ras is Kevin?
Hij is bang om zo naakt op internet te gaan en dan herkend te worden.;).quote:(het hoofd is onzichtbaar op de foto)
quote:Op zaterdag 22 november 2014 00:14 schreef TruusHenk het volgende:
[..]
Oh, ik dacht eigenlijk dat je eerst wel van je weekend zou gaan genieten!. Kevin is bijna 2 jaar oud. Hij is inderdaad gecastreerd, toen hij 10 maanden oud was. (Daar hadden we eigenlijk langer mee willen wachten, maar het gaf wat problemen in het park destijds met loopse honden en mijn vriendin die hem niet genoeg kon controleren etc. etc.). Hij geeft zijn `private parts' (of wat daar van over is
) regelmatig een goede likbeurt (
) -- gemiddeld misschien een of twee keer per dag. Ik zie hem niet krabben. Hij krijgt geen medicijnen en heeft verder ook geen andere aandoeningen (voor zover wij weten). We weten niet precies wat voor ras het is (
), hij is voor een groot deel Labrador maar omdat hij ook een witte bef heeft kan dat niet alles zijn (toch?).
[..]
Hij is bang om zo naakt op internet te gaan en dan herkend te worden.;).
De meest voorkomende oorzaak van kaalheid/haar verlies bij de honden is vlooien(allergie). Dus ten eerste moet je ervoor zorgen dat Kevin en alle andere honden en katten in de huishouding geen vlooien hebben.quote:Beadnkt alvast!![]()
Thanx! Ik probeer nu het computeren een beetje op te bouwen (aantal uren per dag), maar het gaat nog niet helemaal goed.quote:(En idd, ik heb mensen met RSI in mijn omgeving gezien, je kunt niet voorzichtig genoeg zijn, beterschap!!)
Donderdag was het oor van Duplo toch wel dikker geworden, dus vrijdagochtend toch even langs de dierenarts gegaan (en meteen ook maar Duplo laten vaccineren). Ze heeft het bloed eruit gehaald met een naald, maar ze gaf aan dat de kans dat het terugkomt wel aanzienlijk is. Normaalgesproken willen ze dan nog wel 1 of soms 2 maal de oor leegzuigen met een naald, maar liever niet meer dan dan. Opereren zijn ze geen fan van omdat het effect is dat het een 'chesterfield' oor wordt dat gevoelig zal blijven omdat er littekenweefsel is. Het oor laten verschrompelen geeft ook een gevoeliger oor omdat het ook littekenweefsel is. Dus volgens haar is het kiezen tussen het ene litteken en het andere litteken. Qua gezondheid en schoonhouden enzo is een bloemkooloor kennelijk geen obstakel. Omdat Duplo altijd al enorm gestresst is van dierenartsenbezoek hebben we besloten er hoe dan ook niets meer aan te laten doen. Tot nu toe is haar oor niet wee opnieuw gezwollen. Wel is het wat roder en is het puntje wat slapjes. Nou ja we zien wel. Zal niet zo mooi zijn maar ach, als ze er geen last van heeft is het ook prima natuurlijk.quote:Op maandag 17 november 2014 19:39 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Het is of een bloeduitstorting door het krabben of een abces/bloeduitstorting door een beet van een andere kat. Als zij door een andere kat gebeten is, dan moet het behandeld worden, omdat er bacteriën achtergebleven zijn.
Als er geen wondjes zijn, maar wel een bloedoortje door het zelf krabben, dan heb je een aantal keuzes. Afwachten: er wordt waarschijnlijk een schrompel bloemkooloortje. Het duurt een aantal weken totdat het lichaam de bloeduitstorting opruimt, daar in plaats komt littekenweefsel/ schrompel oortje. Erg mooi is het niet, maar kan in principe geen kwaad.
Het mooiste (cosmetisch) is het laten opereren. De kat moet daarna wel 10 dagen een kraag om, want anders worden alle cosmetische inspanningen van de chirurg teniet gedaan. Wordt eigenlijk alleen gedaan bij grotere bloeduitstortingen. Voor zover ik het op de foto kan zien, is dit een kleintje.
Optie 3: het bloedoortje leegzuigen met een naaldje, maar het komt meestal terug en de poes/hond vindt het in het algemeen niet ok dat een dierenarts met een naald in zijn oor zit te steken. Bovendien kan het geïnfecteerd raken.
Klein hematoompje (bloedoortje) lost dus in principe vanzelf op (je moet natuurlijk wel opletten dat het niet groter wordt). Maar in dit geval, moet je wel laten nakijken waarom de poezel aan zijn oor krabt! Misschien heeft hij oormijt (is trouwens eventueel te behandelen met Multi X band: tegen vlooien, spoelwormen en oormijt of een ander middel bij de dierenarts). Of hij heeft een bacteriële oorontsteking.
De dierenarts vertelde inderdaad dat het bij honden soms wel problematischer was uit hygiënisch oogpunt, maar bij katten zou dat niet zo zijn kennelijk.quote:Op zaterdag 22 november 2014 20:42 schreef oh-oh het volgende:
Ik had een hond met een bloemkooloor ( zo gekregen, hij was er niet aan behandeld bij zijn vorige eigenaar ), ik maakte dat oor wel extra goed schoon altijd. Veel richeltjes en zo, waar makkelijk oorsmeer in kon gaan koeken. En dat oor hing en kreeg minder frisse lucht dan zijn andere oor wat netjes stond![]()
DDA ik heb een klein vraagje. Mijn chihuahua is gisteren wss in glas gaan staan. Ze gaf geen kik maar ze liep gewoon ineens op drie poten. Ze heeft een wond aan een kussentje, maar die ziet er heel schoon en goed uit, er zit niks meer in. Ze heeft ook niet echt pijn, want normaal miept ze wel als er wat is, nu merk ik niks aan haar, behalve dan dat ze er niet op loopt. Ik maak de poot elke keer als we buiten geweest zijn goed schoon met groene biotext, ze likt er ook niet aan of zo, ik zal maar gewoon wachten tot het overgaat denk ik?
quote:Op zaterdag 22 november 2014 19:56 schreef Spiegelei het volgende:
Even een update.
[..]
Donderdag was het oor van Duplo toch wel dikker geworden, dus vrijdagochtend toch even langs de dierenarts gegaan (en meteen ook maar Duplo laten vaccineren). Ze heeft het bloed eruit gehaald met een naald, maar ze gaf aan dat de kans dat het terugkomt wel aanzienlijk is. Normaalgesproken willen ze dan nog wel 1 of soms 2 maal de oor leegzuigen met een naald, maar liever niet meer dan dan. Opereren zijn ze geen fan van omdat het effect is dat het een 'chesterfield' oor wordt dat gevoelig zal blijven omdat er littekenweefsel is. Het oor laten verschrompelen geeft ook een gevoeliger oor omdat het ook littekenweefsel is. Dus volgens haar is het kiezen tussen het ene litteken en het andere litteken. Qua gezondheid en schoonhouden enzo is een bloemkooloor kennelijk geen obstakel. Omdat Duplo altijd al enorm gestresst is van dierenartsenbezoek hebben we besloten er hoe dan ook niets meer aan te laten doen. Tot nu toe is haar oor niet wee opnieuw gezwollen. Wel is het wat roder en is het puntje wat slapjes. Nou ja we zien wel. Zal niet zo mooi zijn maar ach, als ze er geen last van heeft is het ook prima natuurlijk.
Ik dacht ik deel het even.
quote:Op zaterdag 22 november 2014 18:38 schreef TruusHenk het volgende:
Geweldig, ontzettend bedankt voor het uitgebreide en duidelijke antwoord!![]()
.
We zullen bij het begin beginnen en de dierenarts hier vragen om een vlooienmiddeltje. Er zijn geen andere huisdieren hier in huis..
Inderdaad meerdere malen per dag de wond uitspoelen en eventueel soppen in biotex. Tijdens het wandelen het liefst een schoentje /sokje om. Zij moet wel binnen een paar dagen op die poot gaan steunen, anders moet je toch de dierenarts de wond goed laten nakijken, misschien zit er nog een stukje glas in. Beterschap!quote:Op zaterdag 22 november 2014 20:42 schreef oh-oh het volgende:
Ik had een hond met een bloemkooloor ( zo gekregen, hij was er niet aan behandeld bij zijn vorige eigenaar ), ik maakte dat oor wel extra goed schoon altijd. Veel richeltjes en zo, waar makkelijk oorsmeer in kon gaan koeken. En dat oor hing en kreeg minder frisse lucht dan zijn andere oor wat netjes stond![]()
DDA ik heb een klein vraagje. Mijn chihuahua is gisteren wss in glas gaan staan. Ze gaf geen kik maar ze liep gewoon ineens op drie poten. Ze heeft een wond aan een kussentje, maar die ziet er heel schoon en goed uit, er zit niks meer in. Ze heeft ook niet echt pijn, want normaal miept ze wel als er wat is, nu merk ik niks aan haar, behalve dan dat ze er niet op loopt. Ik maak de poot elke keer als we buiten geweest zijn goed schoon met groene biotext, ze likt er ook niet aan of zo, ik zal maar gewoon wachten tot het overgaat denk ik?
Ratjes zijn sowieso wat gevoeliger voor bultjes en abcesjes... Dus er is een kans dat het telkens terug zou komen. Misschien wordt zij telkens gebeten door een andere rat?quote:Op zaterdag 22 november 2014 21:41 schreef Cici het volgende:
Dag DDA,
Buttje heeft weer een bultje op haar wang/lip zoals de vorige keer.
Ik wacht nog ff met naar de DA gaan, aangezien het de vorige keer zelf wegtrok, mocxht het groeien, dan ga ik uiteraard!
Het zal toch niet zo zijn dat ze daar vaker een bultje/abcesje zal krijgen he...
Tis een hele tijd weggeweest de vorige keer.
Zoals ik het mij herinner zit het op dezelfde plek.
Helaas is de moeder en de zoon niet zo goede combi.... In "de natuur" verlaten de katers hun moeder als zij maand of 4-5 zijn. Zij worden verdreven om inteelt te voorkomen. De dochters blijven wel bij de moeder en vormen de poezengroep (dat zie je vaak bij boerderij katten of verwilderde katten).quote:Op zondag 23 november 2014 07:18 schreef Mishu het volgende:
Mijn moederpoes en haar zoon van 6 maanden stoeien nogal fel met elkaar. Regelmatig grijpt de zoon de moeder bij de nek e.d. waarbij de moeder heel vervelend gaat gorchelen en jammeren. Ze zijn ook heel vaak lief met elkaar en zoon mag nog steeds bij haar drinken (soms niet dan trapt ze hem weg).
Wordt dit stoeigedrag minder na castratie?
Dank je, doen we!quote:Op zondag 23 november 2014 12:14 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Inderdaad meerdere malen per dag de wond uitspoelen en eventueel soppen in biotex. Tijdens het wandelen het liefst een schoentje /sokje om. Zij moet wel binnen een paar dagen op die poot gaan steunen, anders moet je toch de dierenarts de wond goed laten nakijken, misschien zit er nog een stukje glas in. Beterschap!
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |