edcetera | maandag 17 november 2014 @ 23:28 |
Aan zo'n bedrag zit je toch al snel aan per dag, ex vleeswaren , bier etc ![]() Zou het mogelijk zijn een lijstje te maken waar je voor 10 euro in de week qua etenswaren mee rondkomt zonder elke dag brood te eten of alleen van gekookte aardappelen te leven ? Doel : Maak een zo goedkoop mogelijk weekmenu wat niet supereenzijdig of ongezond is . | |
edcetera | maandag 17 november 2014 @ 23:32 |
Nee Geerd, wil gewoon een discussie aangaan. En ieder mens verschilt qua behoeften en balans, van wat ie nodig heeft. | |
Geerd | maandag 17 november 2014 @ 23:36 |
Naja dan weet je het toch al? Het kan niet. | |
agter | maandag 17 november 2014 @ 23:37 |
Post dan minimaal wat het kost. Want dat doe je niet. En je mist ook de lunch in je post. | |
edcetera | maandag 17 november 2014 @ 23:42 |
Zakje "Cup a Soup, Oxtail": Salt: 1,8 gr/ portie (30% ADH) Mag er dus 3 van hebben. Noodles is niet alleen zout, maar ook MSG (en ja, ik gebruik niet een heel zakje omdat het te zout smaakt ![]() Chilli/knoflook erbij gooien zijn ook hele goeie smaakmakers BTW: Muesli voor ontbijt, nudels voor lunch | |
Geerd | maandag 17 november 2014 @ 23:47 |
Cup a Soup ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() | |
edcetera | maandag 17 november 2014 @ 23:48 |
Kosten zijn moeilijk aan te geven, maar als je al op kosten zoekt, kun je toch de goedkoopste plek vinden. Ik geef ideeen, die vaak al goedkoop zijn en (naar mijn mening/anderen) toch gezond. Daar kunnen we van mening van verschillen, maar head on: Daar is dit topic voor. | |
Geerd | maandag 17 november 2014 @ 23:50 |
Wat jij noemt is niet echt gezond hey ![]() ![]() ![]() | |
edcetera | maandag 17 november 2014 @ 23:51 |
Uiteraard niet "puur" maar als smaakversterker van je nudelgerecht. Ben benieuwd, wat jij eet op een gemiddelde dag. | |
Brammetjuh94 | maandag 17 november 2014 @ 23:53 |
Ik zeg nee. 10 euro per week is niet te doen voor een gezond eetpatroon. | |
Geerd | maandag 17 november 2014 @ 23:55 |
Liter melk, halve liter vla of yoghurt, 2/4 zelf gesneden brood (halfje zegmaar) van de bakker zonder boter met kaas of kip. Handvol noten, druiven/aardbeien pruimen sinasappels broodje ei of uitsmijter. Bak soep met brood. Koken doe ik eigenlijk nooit. ik denk wel dat ik groente te kort kom. En levertraan natuurlijk !! | |
Klokov | dinsdag 18 november 2014 @ 00:01 |
Ik zeg ook nee, ter illustratie mijn goedkoopste standaardmaaltijden. Ontbijt: 1l melk 0,65 euro 100g havermout 0,08 euro 1 banaan 0,17 euro 50g rozijnen 0,13 euro plus wat kaneel. Lunch: 500g kwark 0,69 euro 100g fruit muesli 0,14 euro 1 banaan 0,17 euro wat honing wat kaneel Beide net iets meer dan een euro voor een maaltijd van ~1000 kcal. Mocht je nog wat vlees willen eten in de week dan ga je er al helemaal snel overheen. | |
edcetera | dinsdag 18 november 2014 @ 00:03 |
Erg veel zuivelprdukten en geen boter, maar wel kaas? Soep zonder zout? Hmm, we hebben een compleet verschillend dieet, maar waarschijnlijk ook vanwege levensstijl (hardlopen ipv in een krachthonk). Wat nu beter is, verschilt voor jou en mij (en waar we onze waarheid op baseren). | |
Geerd | dinsdag 18 november 2014 @ 00:05 |
Jij loopt hard?Krachthonk? | |
edcetera | dinsdag 18 november 2014 @ 00:08 |
Niet "hard" als pro, maar als de gemidelde "loper". Je weet ![]() | |
killerkip69 | dinsdag 18 november 2014 @ 00:08 |
Dat is eigenlijk gewoon niet haalbaar, als je iedere dag moet koken. Het goedkoopste is wel vers koken, met 'n beetje creativiteit kom je ver, maar 'n tientje is echt te weinig, en je smaakpapillen willen ook wat. ![]() | |
Geerd | dinsdag 18 november 2014 @ 00:09 |
Dan moet jij toch ook weten dat je het met 10 niet lukt ? | |
KungFuTepelKlem | dinsdag 18 november 2014 @ 00:12 |
Tja, MSG = Monosodium glutamate, in de winkel verkrijgbaar als Natriumglutamaat of vetsin. Zoals de naam (sodium) al doet vermoeden, is MSG niets anders dan een zout. Niet zoals tafelzout, maar een zout van glutaminezuren. | |
agter | dinsdag 18 november 2014 @ 00:15 |
Geen avondeten? Ik denk: 1 euro ontbijt 1 euro lunch 2 euro avondeten En wellicht nog 1 euro aan fruit/desert/tussendoortjes Dan zit je op 35 euro. Zonder fruit/desert/tussendoortjes op 28 euro. Per week. | |
edcetera | dinsdag 18 november 2014 @ 00:15 |
Oost-Afrikanen zijn ook niet begonnen met meer dan 10 euro per week (koolhydraten, eieren en groenten) maar ze kunnen klopen als de beste. Een banaantje is beter als die zieke sportdranken. Het KAN. [ Bericht 1% gewijzigd door edcetera op 18-11-2014 00:22:36 ] | |
agter | dinsdag 18 november 2014 @ 00:17 |
'Kopen als de beste'? Ik begrijp niets van je post. Wat wil je hier nu mee zeggen? Overigens was jij toch degene die stelde dat iedereen behoefte heeft aan ander voedsel? En nu kom je opeens met generalisaties op de proppen. | |
Geerd | dinsdag 18 november 2014 @ 00:19 |
Oost Afrikanen ?? Daarom komen die lui allemaal hier zeker, voor die banaan? | |
Geerd | dinsdag 18 november 2014 @ 00:19 |
Hij bedoelde koken ![]() | |
Geerd | dinsdag 18 november 2014 @ 00:24 |
Midden volgend jaar, weer naar de school, 10 per week? 10 per dag ! | |
edcetera | dinsdag 18 november 2014 @ 00:25 |
Veel succes in ONZ ![]() Dit gaat toch nergens meer over ![]() Houdoe ![]() | |
Geerd | dinsdag 18 november 2014 @ 00:27 |
Nee zeg dat wel, je probeert iets staande te houden wat niet mogelijk is. Je lult zelf dingen aan elkaar om maar te blijven... ja weet ik veel wat je wilt?? | |
Geerd | dinsdag 18 november 2014 @ 00:33 |
Een kind heeft daar nog niet eens genoeg aan! Of zeg je dan, maar die moeten groeien. Wat dacht je van je eigen lichaam? Je tanden, nieren lever, pezen, je huid ogen. Groeit ook gewoon door, het kan gewoon niet | |
edcetera | dinsdag 18 november 2014 @ 00:34 |
Wat wil ik dan staande houden? ![]() ![]() Wilde het een leuke discussie maken, maar laat maar. | |
Geerd | dinsdag 18 november 2014 @ 00:35 |
Die discussie van je ![]() | |
edcetera | dinsdag 18 november 2014 @ 00:39 |
Dit topic is over "hoe rondkomen met 10 euro in de week" en daarom gaf ik die reactie ook ivm (hard)lopen en de beste lopers in Afrika, die van dit budget of minder ook hun sport kunnen uitoefenen. Misschien was ik niet duidelijk. | |
Geerd | dinsdag 18 november 2014 @ 00:43 |
Aah op die fiets, maar dat kun je ook niet vergelijken toch? Daar moet je rennen wil je niet onthoofd worden, hier staat er bij elk rondje iemand klaar met een stopwatch | |
edcetera | dinsdag 18 november 2014 @ 00:49 |
Welterusten! | |
Geerd | dinsdag 18 november 2014 @ 00:54 |
Jij ook man!! Snap je punt, maar gaat der bij mij niet in, | |
edcetera | dinsdag 18 november 2014 @ 01:04 |
Bij mij ook niet. Hoeft ook niet.. Nu weer on-topic (en dit gaat er wel in): Winterkost: Snert/Erwtensoep (aardappels om het nog vullender te maken) met brood en kruidenboter | |
Thinkk-Pinkk | dinsdag 18 november 2014 @ 01:09 |
10 per week. Mweh als je al een beetje verse groentes wilt en gezond eten red je dat niet. Zou wel een mooi streven zijn. | |
Geerd | dinsdag 18 november 2014 @ 01:10 |
Ja oke ontopic, 10 euro heb je 10 liter denk ik? Die is in 4 dagen op. Heb je nog geen fruit gehad, laat staan vezels of pis je graag uit je kont ? | |
Geerd | dinsdag 18 november 2014 @ 01:11 |
Volgens mij zijn er ondertussen al 4 of 5 fokkers eens dat het gewoon niet lukt. Hoef je niet over te discuseieren | |
edcetera | dinsdag 18 november 2014 @ 01:16 |
Vezels is niet de kosten zoals brood en groenten (om niet uit je kont te pissen ![]() Het kan wel, maar ik ben er wat te culinair voor ingesteld en dan haal je 20 euro per week niet eens. | |
Geerd | dinsdag 18 november 2014 @ 01:24 |
Sorry, ik ben de laatste die iemand gaat corrigeren, maar hier snap ik echt geen fuck van. Vezels is niet de kosten zoals brood en groenten??? Om niet uit je kont te pissen. Eiwitten uit eieren , soya . WTF gast????? | |
Geerd | dinsdag 18 november 2014 @ 01:27 |
Wat wil je zeggen? Neem de tijd, fok loopt niet weg ![]() | |
edcetera | dinsdag 18 november 2014 @ 01:33 |
Wat kosten granen en groente i.v.m. vlees? Simpele rekensom, wat iedere vleeshouder je kan uitleggen (die kip moet ook het eerste eten en dan eet jij hem, minder eficient. Ga dan voor superfoods) Maar een kippetje/ lappie vlees is wel zo lekker. Niet omdat je het iedere dag nodig hebt. | |
hetzalallemaalwel | dinsdag 18 november 2014 @ 01:34 |
ja | |
edcetera | dinsdag 18 november 2014 @ 01:34 |
Ik ga wel op stok. Doedels ![]() | |
Geerd | dinsdag 18 november 2014 @ 01:37 |
Daar gaan we weer, ligt er maar net aan wat je doet. In veel gevallen zoals jij heb je daar niet genoeg aan. | |
Isabeau | dinsdag 18 november 2014 @ 01:38 |
Ik snap er geen hout van. Heb je voor 10 euro goedkope drank gekocht? | |
Geerd | dinsdag 18 november 2014 @ 01:42 |
Ik kap er mee veel plezier met je opgekropen tandvlees, gele ogen uitvallende nagels,waterige ogen, geen zin om te rukken, blauwe plekken die niet overgaan, bloedstollingen. Wonden die niet helen, | |
Amnistia | dinsdag 18 november 2014 @ 02:32 |
Kan best. Je hebt een zak aardappels van 5 kg al voor 1,99. Kijk naar de groente aanbieding en sla wat in. Vlees kan je kilo gehakt nemen en gehaktballen van maken. Heel brood 0,99 hagelslag 0,55 Pak melk 0,56 Ĺunch kan je zelfde al ontbijt doen. | |
Mord_Sith | dinsdag 18 november 2014 @ 07:14 |
Reeks, alleen vanmiddag even nog deel 1 opduikelen. | |
DancingPhoebe | dinsdag 18 november 2014 @ 07:29 |
Het lijkt mij echt heel grappig om eens te proberen, maar de laatste keer dat ik 7 dagen in een week alleen en thuis at is zo'n 5 jaar geleden, dus ik zou dan ook een week mijn sociale leven in de ijskast moeten zetten (wel weer duidelijk dat dat voor veel minima dus ook geldt, dat een sociaal leven gewoon erg lastig is met weinig inkomen...) en dat gaat me nou net weer te ver voor een experiment als dit. | |
Klokov | dinsdag 18 november 2014 @ 10:21 |
Wel avondeten maar die maaltijden zit altijd redelijk wat vlees doorheen waardoor het niet meer in de buurt van de euro komt ![]() | |
PeterRusso | dinsdag 18 november 2014 @ 10:42 |
2 bananen per dag? En dat 7 dagen per week? Dan zul je flink verstopt zitten zeg | |
Klokov | dinsdag 18 november 2014 @ 10:44 |
Heb nergens last van, eet ~3500 kcal per dag trouwens | |
Yiwei | dinsdag 18 november 2014 @ 16:44 |
Misschien moeten we voor mensen boven een bepaalde lengte en gewicht, en sportbeoefening een aparte categorie instellen. Ik weeg zelf 55 kg, sommige zeggen dat ze rond de 100 kg wegen -> kun je voor 20 euro per week eten? | |
Elleska | dinsdag 18 november 2014 @ 19:51 |
je kraamt echt onzin uit. granen en groente in verband met vlees? | |
DancingPhoebe | dinsdag 18 november 2014 @ 19:56 |
Vermoed dat hij/zij doelt op: ![]() | |
SuperFood | dinsdag 18 november 2014 @ 20:50 |
een koe opeten is kapot efficient dus ![]() | |
DancingPhoebe | dinsdag 18 november 2014 @ 21:06 |
Het produceren van een koe, kost iig altijd minder dan het produceren van de voeding van die koe. Je kunt dus beter de voeding van die koe eten. Daar kun je veel meer mensen van voeden... Gek genoeg is in de supermarktprijzen die logica soms een beetje kwijt :s | |
SuperFood | dinsdag 18 november 2014 @ 21:12 |
mja voor veel producten in de supermarkt is het verpakkingsmateriaal duurder dan het werkelijke product (kostprijstechnisch). om nog maar te zwijgen over de logistiek. de markt ![]() | |
edcetera | woensdag 19 november 2014 @ 17:20 |
Deze man Er was een gast in een docu, die op kippenvoer leefde voor jaren (zou ik niet kunnen, behalve noodzaak, maar geniaal ![]() Edcetera dieet voor 1 week: Ontbijt: - 2l melk: 1,50 - muesli (de budget is beter dan de suiker-versies van de bekende merken): 1,50 Lunch: - Noodles 20ct/dag. Bij toko, kruiden niet helemaal gebruiken: Toevoeging voor andere gerechten - Soepgroenten (moeilijk op werk maar later inzetbaar) -->5 dagen groenten (@ voedingscentrum voor 200gr/week: groenen op 1,50/5 dagen =30ct. Zie avondmaal ![]() Avondmaal: - Rijst (70ct=10 ctdag??) --> zilvervliesrijst kost 1,50 --> Zou voor deze gaan - Eieren (bijna vlees + vervanger) --> 1 euro - Zak diepvriesgroenten (eur 1,50) - Bol witte/rooie kool (doe je lang mee) --> 1 euro Net iets meer geld over voor: - vlees zoals knakworsten (lekker voor salades) - 1 potje kruiden inslaan (voor je volgende "10 euro limiet" ![]() - vissticks - hele kip (3 dagen vlees en soep trekken van de rest) Verder: -Skippen (nivea verder, dan afgeprijsde producten: Prducten uit de container halen of de manager van de super voor sluitingstijd spreken)) - Zelf telen / zoeken in de natuur - De markt rondom sluitingstijd 10 euro kan en redelijk gezond, maar het kost inspanning (maar kwalitatief perfect is 20 euro een realistische limiet). Het merendeel van de NL bevolking eet niet gezond (feit: pizza, pasta en Mc D/etc ![]() Voor een tientje per week leven? Genoeg mensen, die meer spenderen en nog slechter eten. Uitdrukking: "Kan niet" ligt op het het kerkhof, "wil niet" ligt er naast ![]() [ Bericht 28% gewijzigd door edcetera op 20-11-2014 00:37:06 ] | |
Yiwei | maandag 24 november 2014 @ 21:21 |
En hoe vond je van de 10 euro week? | |
Teydelyk | maandag 24 november 2014 @ 21:51 |
Denk dat ie inmiddels is overleden | |
KungFuTepelKlem | maandag 24 november 2014 @ 22:58 |
Dat is over het algemeen goed gegaan. Met eten red je het, als je er nog bij wilt drinken dan niet. Na drie dagen kregen we toch wel heel veel zin in frisdrank, en dat was ook het moeilijkste vol te houden. We zijn wel zeer bewust en creatief geworden na deze week. Bijna alle restjes die normaal weg gaan, hebben we wat van gemaakt. Zoals chips van aardappelschillen. Verder hebben we minder vlees op dan gepland, en zo goed als vega de week doorgebracht. | |
sprinklerke | donderdag 4 december 2014 @ 14:46 |
Moet nipt lukken volgens mij... Maar enkel met massa geproduceerd commercieel seizoensgroenten en kip- en varkensvlees. Klinkt niet goed, maar beter dan bereide maaltijden, fastfood, gelijk welke snacks zoals chips, koeken, frisdranken ed uit fabrieken. Dus niet zo gezond als het zou kunnen maar wel gezonder dan waarmee 90% zich mee volpropt. 1 kilo kippenvleugels - ¤3 1 kilo varkensspiering - ¤3-4 1 kilo gehakt - ¤3-4 10 eieren - ¤1-2 Dit is bij de discount slagers waar je vaak 2 of meer kilo moet kopen om deze prijs te halen. Echter met een diepvries en enkele diepvries zakjes kun je zo toch heel wat voordeel doen. Dit is overigens hetzelfde vlees als bij een gewone beenhouwer of supermarkt. De laatste jaren is er heel wat meer rond gezonder vlees te doen maar daar betaal je wel een serieuze meerprijs voor. Als je tevreden bent met dagelijks 125 gram vlees kun je met één kilo een week toekomen, rekening houdend dat de beenderen ook wegen. Als je af en toe orgaanvlees zoals lever en nieren wilt eten kom je nog goedkoper uit. Dat is ook zeer voedzaam! Daarmee is aan de eiwitbehoefte al voldaan, toch de belangrijkste bron van energie. Het overgrote deel mensen op de wereld hebben dit niet op een week. Aardappelen kan je in deze periode voor 20 cent per kilo hebben, als je een zak van 5 of 10 kilo koopt. Prei, witte en rode kolen, bloemkolen, broccoli allerhande wortels, tomaten, appelen, peren(danku rusland) ze gooien het achter je hoofd! Als je 3 euro aan seizoensgroenten- en fruit kunt opeten in deze periode van het jaar dan moet je al wat moeite doen. Opnieuw, laat je niet in de zak zetten in een supermarkt, haal het bij een boer of iemand die rechtstreeks van boeren koopt en doorverkoopt zonder die bullshit verpakkingen en de meerprijs van "eerste" keuze, de kwaliteit is dezelfde. Met een pakje boter en een fles olijfolie kom je meer dan een maand toe. Pakweg 50 cent per week voor wat gezonde vetten. Een fles melk of 2-3, de rest water van de kraan. Met 2 grote broden kom ik doorgaans toe in een week. Ik koop nu "gezond" brood met volle granen en allerlei zaden en pitten, maar ik maak me niks wijs, de witte bloem die altijd wordt gebruikt is een aanslag op je lijf, net als suiker. Ik betaal ¤2,30 per brood, goedkoper kan in de supermarkt maar dat is een pak minder lekker natuurlijk, blijft ook geen 3-4 dagen zacht. Goedkoopste beleg is gesuikerde brol natuurlijk... Choco of jam. Gebruik met mate ![]() Nog goedkoper is brood zelf mengen en bakken... Echter een oven verbruikt wel wat elektriciteit natuurlijk. Met aardappelen of rijst kun je goedkopere en gezondere alternatieven bekokstoven dan broodmaaltijden... In combinatie met seizoensgroentjes of fruit. Dus volgens mij... Ja... Als je je niet in de zak laat zetten in supermarkten. Koop geen gefabriceerde brol met 0 voedingswaarde. Koop inlandse seizoensgroenten en -fruit en eet wat minder vlees. Hoe creatiever je bent en tijd je erin steekt hoe goedkoper je kunt gaan. Ga bv. eens paddenstoelen of bessen plukken, kastanjes of noten rapen... ![]() | |
wiskundenoob | donderdag 4 december 2014 @ 17:49 |
30 eieren voor 2,5 | |
#ANONIEM | donderdag 4 december 2014 @ 18:09 |
Sprinklerke is een Belg, is duurder daar. [ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 04-12-2014 18:09:31 ] |