Oh ja? Ik opteer eerder voor de zwarte piet vanuit de hel.quote:Op dinsdag 18 november 2014 02:11 schreef sig000 het volgende:
De schoorsteenpiet is uiteraard de oudste.
De meeste kinderen weten nog niet zoveel van geschiedenis.quote:Op dinsdag 18 november 2014 02:24 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Oh ja? Ik opteer eerder voor de zwarte piet vanuit de hel.
Dit is wel weer extreem aandoenlijk zeg, godsklere. Ga je naar het Malieveld om een totaal kansloze situatie aan te kaarten, wordt je uitgejouwd door een stel suffe eikels die boos zijn over iets heel anders.quote:Op dinsdag 18 november 2014 00:30 schreef Igen het volgende:
Zag net dit artikel langskomen, is al van vorig jaar, over die vrouw die op het Malieveld werd lastiggevallen: https://decorrespondent.n(...)at/40587668-70079528
Aangrijpend verhaal wel. En een mooi anekdotisch voorbeeld van hoe de discussie over de kleur van Zwarte Piet in wezen contraproductief is en het zowat onmogelijk maakt om het serieus over daadwerkelijke problemen te hebben.
Dit soort 'incidenten' zorgt er mede voor dat ik voor noch tegen Zwarte Piet kan zijn.quote:Op dinsdag 18 november 2014 03:00 schreef Krunsj het volgende:
[..]
Dit is wel weer extreem aandoenlijk zeg, godsklere. Ga je naar het Malieveld om een totaal kansloze situatie aan te kaarten, wordt je uitgejouwd door een stel suffe eikels die boos zijn over iets heel anders.
Waarom is 'blackface' racistisch is dan eigenlijk de vraag. Behoeft dat echt nog een antwoord?quote:Op dinsdag 18 november 2014 07:53 schreef Montagui het volgende:
Afijn, inmiddels is al wel gedegen onderbouwd door met name SuicideErrorist waarom het typetje Zwarte Piet zwart was, zwart is en zwart moet blijven. Maar dan wel, zoals ik ook al herhaaldelijk aangeef, minimaal gitzwart en niet bruin. De zwarte kleur IS een essentieel onderdeel van deze traditie.
Kunnen die ontstaan postings van SE niet in de OP? Dan hoeven we niet elke keer uit te leggen waarom Zwarte Piet zwart moet zijn. Daarbij moet hij ook Piet (of Pieter) blijven heten als referentie naar het duivelse.
Verder zou ik nou (nog steeds) eenzelfde gedegen onderbouwing willen zien voor het feit dat Zwarte Piet racisme IS.
Het is de vraag in hoeverre kinderen dat gelul van sinterklaas, zijn paard en pieten nog geloven?quote:Op dinsdag 18 november 2014 07:53 schreef Montagui het volgende:
De zwarte kleur IS een essentieel onderdeel van deze traditie.
Omdat Zwarte Piet geen 'blackface' is graag wel ja.quote:Op dinsdag 18 november 2014 08:02 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Waarom is 'blackface' racistisch is dan eigenlijk de vraag. Behoeft dat echt nog een antwoord?
Dat is niet van belang voor wat betreft de traditie zelf.quote:Op dinsdag 18 november 2014 08:06 schreef sig000 het volgende:
[..]
Het is de vraag in hoeverre kinderen dat gelul van sinterklaas, zijn paard en pieten nog geloven?
Waarom steeds dat zwarte ervoor? Hij heet Piet en is zwart als roet.quote:Op dinsdag 18 november 2014 08:07 schreef Montagui het volgende:
[..]
Omdat Zwarte Piet geen 'blackface' is graag wel ja.
Ah, de ouders nemen het over, niet iedereen ziet dat belachelijke feest als een verrijking.quote:Op dinsdag 18 november 2014 08:08 schreef Montagui het volgende:
[..]
Dat is niet van belang voor wat betreft de traditie zelf.
Omdat het een 'zwarte' Piet is? Gewoon als benadrukking dat deze Piet zwart is. Hoef je niets achter te zoeken.quote:Op dinsdag 18 november 2014 08:09 schreef sig000 het volgende:
[..]
Waarom steeds dat zwarte ervoor? Hij heet Piet en is zwart als roet.
Het is toch Sint en Piet? Dat zwarte is volslagen overbodig.quote:Op dinsdag 18 november 2014 08:12 schreef Montagui het volgende:
[..]
Omdat het een 'zwarte' Piet is? Gewoon als benadrukking dat deze Piet zwart is. Hoef je niets achter te zoeken.
Ik denk dat daar in ieder geval een deel van het meningsverschil ligt.quote:Op dinsdag 18 november 2014 08:07 schreef Montagui het volgende:
[..]
Omdat Zwarte Piet geen 'blackface' is graag wel ja.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |